Ейнштейн і Будда: буддизм в сучасній фізиці. Обговорення на LiveInternet

«Релігія майбутнього буде космічною релігією

«Релігія майбутнього буде космічною релігією. Вона повинна буде подолати уявлення про Бога як особистості, а також уникнути догм і теології. Охоплюючи і природу і дух, вона буде ґрунтуватися на релігійному почутті, що виникає з переживання осмислюється єдності всіх речей - і природних, і духовних. Такому опису відповідає буддизм. Якщо і є релігія, яка зможе задовольняти сучасним науковим потребам, - це буддизм ». Альберт Ейнштейн

На рубежі двадцятого століття, знаменитий фізик і математик Альберт Ейнштейн (1879-1955), творець загальної та спеціальної теорії відносності, як і багато інших вчені, перебував у кризовому.
Проникнувши в самі надра буття, все детально вивчивши та описавши, фізики зіткнулися з раніше невідомим явищем мікрокосмосу, яке не піддавалося поясненню з точки зору звичайної логіки. Виникли різні суперечки про матерії. При більш глибокому розгляді у вчених, вимальовувалися картини, які здавалися абстрактними і далекими від реального світу.

Почавши з докладного вивчення фізичних явищ, вчені в своїх висновках приходять до духовних матерій. Дивовижні відкриття роблять такі знамениті вчені, як А. Ейнштейн, Е. Шредінгер, Н.Бор і В. Гейзенберг, знаходячи опору ... в древніх філософських трактатах буддизму.

Вчені були вражені, виявивши безліч паралелей в філософії буддизму і сучасної фізики, які не тільки зміцнювали в них впевненість у правильності своїх теорій, але і дозволяли наблизити ці теорії до звичайнісінької і повсякденному житті.
Науковий процес і релігійний погляд Сходу раптом стали взаємодіяти! Ервін Шредінгер (1887-1961гг.) Поставив парадоксальний уявний експеримент в квантовій механіці, більш відомий в наукових колах як «кішка Шредінгера». Він виявився дуже схожий з механізмом, описаним в буддизмі Махаяни.

Нільс Хенрік Давид Бор (1885-1962гг.) Також звертався до філософії буддизму. У його роботах дослідники донині простежують паралелі з буддійської філософією.
Що говорити про Ейнштейна, який не тільки висловлювався про буддизм як про космічну релігії - релігії майбутнього, але і до кінця свого життєвого шляху став вегетаріанцем.

І тепер багато вчених продовжують залучати філософію буддизму до обгрунтування своїх наукових відкриттів. В середині 90-х вийшла книга Веса Ніскера «Природа Будди: практичне керівництво для визначення свого місця у Всесвіті». Зіставляючи повчання Будди з різними відкриттями в області нейропсихології і еволюційних наук, він довів, що ми як біологічні істоти невіддільні від всього живого на землі і у Всесвіті.

Іншим квантовим стрибком з'явилася книга «Ейнштейн і Будда: паралельні висловлювання», де розглядаються такі не звідані до кінця явища як частки і матерія, час і простір, феномен речей і причинно-наслідкові зв'язки. Величезний інтерес викликала й інша книга «Квантова частка і квітка лотоса» - зібрання наукових спостережень і висловів буддійських вчителів.
Ці книги є свого роду мостом через ілюзорну прірву між найбільшими умами Заходу і видатними філософами Сходу.

Серія повідомлень " буддизм ":

Частина 1 - Буддизм і фізика
Частина 2 - Вчення про Бардо
...
Частина 4 - дзен повчання
Частина 5 - Коротка суть вчення Дзен
Частина 6 - Ейнштейн і Будда: буддизм в сучасній фізиці
Частина 7 - Відкриття буддизму. частина 12
Частина 8 - Відкриття буддизму. частина 11
...
Частина 29 - Уроки з філософії буддизму
Частина 30 - Тибетський Буддизм: "Послання тибетців"
Частина 31 - Введення в буддійську модель розуму

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация