Екологи: необхідно мінімум на 5 років заборонити промисел в Азовському морі

Ще можна використовувати властивість екосистеми до самовідновлення, якщо вжити жорстких заходів / Фото УНІАН

Азовське море - це світова рибна перлина, яка ще недавно перевершувала в 6,5 рази по рибопродуктивності Каспійське море. На сьогодні українські екологи переконують, що ресурси Азовського моря практично знищені. З 40 промислових видів риб для повноцінного вилову залишилося тільки три (тюлька, бичок і хамса), інші виловлюються в мізерній кількості. Вчені пропонують припинити промисловий вилов риби у водах Азова хоча б на 5 років. Саме стільки потрібно, щоб море почало повертати свій рибний потенціал вважають вони, повідомила прес-служба Асоціації рибалок України.

Читайте також Води Остра, де масово загинула риба, не роблять негативного на стан Десни - Держекоінспекція

За даними Держекоінспекції Мінприроди України, за останнє десятиліття більш ніж у двадцять разів знизився обсяг вилову піленгаса, в п'ять разів - судака, в сім - камбали-калкана.

"Азовське море погубила безвідповідальність і жадібність. Жоден вид риби не пропав просто так. Але не все так погано - властивість екосистеми до самовідновлення ще не втрачена, тому потрібно негайно вживати жорстких заходів в галузі охорони і відтворення рибних запасів", - заявив еколог Геннадій Молодан, директор Національного природного ландшафтного парку «Меотида».

«Думаю, що повернути Азовського моря колишній потенціал можна за однієї умови - якщо закрити промисловий лов на 5 років. Вудкою - лови, ніхто не проти, але знай: вийдеш в море з сіткою або тралом - отримаєш "статтю". Причому жорсткі заходи потрібно вводити як української, так і російської сторони », - стверджує Молодан.

«Азоврибохрана» повідомила, що в 2016 році в Азовському морі виловлено рекордну кількість риби і водних ресурсів - майже 36 тисяч тонн. Найбільше зловили бичка (21 тис. Тонн), тюльки (12,5 тис. Тонн) і хамси (2 тис. Тонн). Промисел в 2016 році здійснювали 150 українських користувачів.

- Це найкращий показник улову, починаючи з 2004 року, - повідомив керівник «Азоврибохрани» Сергій Чих - Завдяки професійній роботі рибоохорони ми змогли знизити факти незаконного вилову, а також вивести з тіні значну кількість неврахованого вилову промисловиків.

За його словами, запаси вищевказаних видів риб в Азовському морі дозволяють збільшити результати вилову в кілька разів.

За даними «Азоврибохрани», середній щорічний вилов в Азовському морі становить 28 тис. 184 тонни риби, в тому числі: азовської хамси - 5 тис. 91 тонна, тюльки - 8 тисяч 848 тонн, бичків - 8 тис. 684 тонн. Середній відсоток освоєння національних квот становить 33%.

"При повному освоєнні науково обґрунтованого ліміту, без заподіяння шкоди водним біоресурсів, є можливість видобувати близько 120 тисяч тонн риби та інших водних живих ресурсів" - розповіли в «Азоврибохране».

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl + Enter

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация