Екологічне виховання підростаючого покоління та проблема вивозу твердих побутових відходів

обговорили громадські працівники Волгоградської області в рамках виїзного засідання в місті Калач-на-Дону обговорили громадські працівники Волгоградської області в рамках виїзного засідання в місті Калач-на-Дону   Такі питання громадські працівники обговорили в ході розширеного виїзного засідання Громадської палати Волгоградської області, яке пройшло в місті Калач-на-Дону

Такі питання громадські працівники обговорили в ході розширеного виїзного засідання Громадської палати Волгоградської області, яке пройшло в місті Калач-на-Дону.
Це третє за рахунком виїзне засідання Палати по темі екологічної безпеки територій муніципальних утворень Волгоградського регіону. Перші два пройшли в Волзькому і Михайлівці.
Перед самим засіданням, членам Громадської палати провели екскурсію по двом навчальним закладам, де виховувати і прищеплювати основи екологічної культури починають з самого раннього віку.
«Екологічному вихованню ми приділяємо особливу увагу, - розповіла завідуюча дитячим садком № 6" Веселка "Олена Гришина. - У групах оформлені центри природи, лабораторії. Також працює студія "Вікно в природу", де створюється колекція різних природних ресурсів. Залучаються і батьки. Дорослі разом з малюками беруть участь у святах, акціях та благоустрої. Так, діти з батьками висадили дерева і чагарники, щоб підростаюче покоління спостерігало, як непросто виростити дерева в наших умовах ».
На базі «Жовтневого ліцею» розташовується еколого-краєзнавчий музей, експонати якого разом збирали вчителі, самі учні та їх батьки. Тут ліцеїсти мають можливість вивчати місцеву флору і фауну під мікроскопами. У ліцеї щорічно проводяться різні акції: «Польова школа», «Допоможи птахам», «Чистий берег», «Посади дерево», участь в яких беруть і місцеві жителі.
Голова комісії Громадської палати з розвитку житлово-комунального господарства, благоустрою, охорони навколишнього середовища і природокористування Іван Нікітін зазначив серйозний і відповідальний підхід Калачевська влади до питань екології. Громадський працівник озвучив пропозицію «розтиражувати позитивний досвід району в інші муніципалітети і проводити в Калачі семінари, а також тематичні сесії».
Таку ініціативу підтримала і голова Громадської палати Волгоградської області Тетяна Гензо: «Ми відвідали два освітніх установи в Калачі і побачили роботу дорослих з дітьми. Ця робота дуже важлива і потрібна. І здорово, що в цей процес залучений не тільки педагогічний колектив, а й батьки ».
Після екскурсії по навчальним закладам, в адміністрації Калача-на-Дону відбулося розширене засідання Громадської палати за участю представників профільного комітету адміністрації регіону, місцевої влади, ТОСов, активістів громадських організацій і педагогічної спільноти.
В ході засідання громадські працівники з'ясували, що одним з найбільш проблемних на сьогоднішній день є питання накопичення твердих побутових відходів (ТПВ). Як пояснили місцеві влади, утилізація сміття залишається дорогим процесом.
«За останнє десятиліття у багато разів збільшився оборот ТПВ, - пояснив глава адміністрації району Сергій Тюрін. - Але на території Калачевського району немає діючого полігону. Окремим населеним пунктам доводиться вивозити сміття в Світлий Яр, за 100 км, це дуже затратно ».
Після обговорення цього питання, учасники засідання дійшли висновку, що частково вирішити проблему може створення тимчасової площадки для накопичення сміття, а також роздільний збір відходів. У зв'язку з чим громадські працівники рекомендували адміністрації Калачевського муніципального району спільно з комітетом природних ресурсів, лісового господарства та екології Волгоградської області посилити необхідних заходів щодо виконання постанови Адміністрації Волгоградської області від 01.03.2016 р № 91-П «Про заходи щодо організації збору, транспортування, оброблення, утилізації, знешкодження, захоронення твердих комунальних відходів на території Волгоградської області ».

Прес-служба Громадської палати Волгоградської області

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация