Екрани з голограмами експонатів можуть з'явитися в музеях і на виставках

Фото: AP / Francois Mori

У музеях і на виставках можуть з'явитися екрани, що створюють голограми експонатів. Про це йдеться в документації міністерства культури РФ. Планується створити прототип дисплея, на якому можна буде відображати об'ємні голографічні зображення. Даний екран можна буде використовувати в музеях і на виставках, пояснили m24.ru в прес-службі Мінкульту Росії.

"Розробляється дисплей повинен відображати рухоме кольорове об'ємне записане цифрове зображення в реальному фізичному обсязі" робочого простору "і забезпечувати можливість його поєднання з реальними предметами, розташованими в цьому ж обсязі. Дисплей повинен відображати об'ємне рухається кольорове зображення доступне для спостереження глядачем безпосередньо очима без застосування стереоскопічних окулярів або інших спеціальних оптичних пристроїв ", - пояснюється в конкурсі на розробку дослідного зразка. Розробку прототипу планують завершити в листопаді 2017 року.

У прес-службі міністерства культури пояснили m24.ru, що дану технологію можна буде використовувати в музеях і на виставках. "Після того, як розробка буде завершена, з дисплеєм і його можливостями зможуть ознайомитися всі зацікавлені організації, запросити необхідні дані і технічні характеристики. Розроблюване обладнання може бути застосовано, в тому числі, в музеях і на виставках", - додали в прес-службі .

Подібну технологію в минулому році представила компанія Samsung на науковій конференції в США. Пристрій складається з матриці, що дає високу роздільну здатність і спеціальної лампи-підсвічування, що випромінює світлові промені з конкретною конфігурацією. Відтворення об'ємного зображення можливо завдяки променям лампи, які проходять через дифракційну решітку (оптичний прилад, що складається з великого числа регулярно розташованих штрихів нанесених на поверхню) з рідких кристалів. На виході можна спостерігати об'ємне голографічне зображення, як на відео.


Керівник центру вивчення і проектування музеїв інституту "Спадщина" Іван Гринько розповів, що подібні технології голограм в музейну справу почали застосовувати вже досить давно. "Ще в 2004 році був чудовий виставковий проект, де у вигляді голограм відтворювалися бронзові статуетки. У Москві голографічні зображення використовуються, наприклад, в Стрілецькій палатах. У цілому, на виставках використовують, як прості технології, так і досить складні - відображення картинки на водній поверхні ", - пояснив він.

За його словами, міністерство культури хоче застосовувати нові технології в області голограм. "Однак, як будь-який технічний засіб, воно не створює проривний точки в експонуванні", - зазначив експерт.

Посилання по темі

Голографічні технології використовували організатори недавнього фестивалю "Московська Масляна" . Голографічний шеф-кухар вчив гостей фестивалю піч різнокольорові млинці. Високоточне обладнання відображає плоске зображення і створює реалістичну тривимірну голограму кухаря. Його прообразом став справжній московський кулінар, який і запропонував ідею. Крім того, в цьому році на ВДНГ у відреставрованому павільйоні "Космос" почнуть проводити екскурсії гіди-голограми . У музеї також будуть застосовуватися інтерактивні "мультитач-екрани" та книги з "оживають" сторінками.
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация