Екс-прем'єр Азаров розкрив таємниці перевороту на Україні

«Хто Яценюк з точки зору Ахметова або Коломойського? Пацан, за яким ніхто і ніщо не стоїть »

Понад півтора року тому в Києві переміг євромайдан. До сих пір багато обставин трагічних подій української зими 2013/14 року залишаються неясними. Хто вбив на Майдані близько 130 осіб? Звідки там взялася зброя і хто вони, ці загадкові «невідомі снайпери»? Чому Янукович втік з Києва? Ми поговорили з безпосереднім учасником і очевидцем - колишнім прем'єром України Миколою Азаровим.

Ми поговорили з безпосереднім учасником і очевидцем - колишнім прем'єром України Миколою Азаровим

фото: ru.wikipedia.org

- Микола Янович, недавно ви з соратниками оголосили про створення Комітету порятунку України (КСУ). Чому цей комітет створено не відразу після держперевороту в Києві, а тільки зараз - через півтора року?

- Тому що будь-яка справа має дозріти. Комітет був створений саме тоді, коли для цього дозріли необхідні умови. Перевороту передували три місяці абсолютно розгнузданої пропаганди. Людям внушалось, що у всіх проблемах винувате колишнє керівництво.

Дах чи обвалилася, немає опалення або зарплату не виплачують - ЗМІ пояснювали це тим, що «країну розікрали», «з країни вивезли ешелони грошей», «мільярди вивели на закордонні рахунки». Потім відбувалися події, пов'язані з Донбасом і Кримом. Вони викликали черговий виток істерії.

У цих умовах все, що б я не сказав, працювало б проти мене. Тому я зайнявся написанням своєї книги. Робота була важка, з урахуванням того, що я був відірваний від матеріалів, архівів, помічників. Я кожен день спілкувався з людьми, які приїжджали з України , І дивився, як змінюється ситуація.

- Як же вона змінювалася? Чи з'явилося, на ваш погляд, розчарування підсумками Майдану?

- Поступово там наступало прозріння. Валити все на попередників вже не виходило. Від людей не приховаєш безпорадність, некомпетентність, розвал економіки, бездарні військові дії.

У суспільстві почався повільний процес переоцінки того, що відбувається, не дивлячись на зомбуючу пропаганду. Хоча ця пропаганда зробила свою мерзенну справу: в суспільстві з'явилися у величезній кількості відморозки, садисти, люди з відхиленнями в психіці. Вони або проявили себе в розправах з мирним населенням, або так, як 31 серпня перед будівлею Верховної ради, де понад 100 працівників правоохоронних органів потрапили в лікарню з травмами, багато з важкими.

З досьє «МК»: «31 серпня біля будівлі Верховної ради відбулися заворушення, ініційовані радикальними націоналістичними організаціями, в тому числі« Правим сектором »і« Свободою ». В ході заворушень в співробітників правоохоронних органів була кинута бойова граната, вибухом якої були вбиті троє людей. Гранату кинув боєць одного з добровольчих батальйонів ».

- Що, на ваш погляд, продемонстрували ці події у Верховній раді?

- Що в суспільстві є достатня кількість негідників, які, відчуваючи свою абсолютну безкарність, готові застосувати силу проти беззахисних людей. Адже співробітники правоохоронних органів не відповідали їм стріляниною з табельної зброї.

Повторилася ситуація, яка у нас була на Майдані. Тоді в хлопців з «Беркута» стріляли, закидали їх пляшками із запальною сумішшю, а ті, не маючи табельної зброї, просто представляли собою живий щит.

Це в принципі неприпустимо в будь-якій цивілізованій країні. Тому що кожен, хто зазіхає на життя співробітника правоохоронних органів, повинен негайно отримати відповідь. Я про це як прем'єр-міністр завжди говорив. Але чомусь наш президент свого часу дотримувався іншої точки зору. А ось якби дали як слід їм по морді з самого першого разу, то не було б таких важких наслідків.

«Чотири з половиною мільярда доларів траншу пішли на рахунки в офшорах»

- Ви говорите, що півтора роки тому не було умов для створення КСУ. Зараз вони з'явилися?

- Навіть зараз не все так просто. Ступінь зомбованості дуже висока, негативне ставлення до Росії, до демократії, до опозиції глибоко вкоренилися. А ці люди, у яких руки по лікоть в крові, будуть тепер битися за свою владу аж ніяк не демократичними методами. Я про це всюди говорю і намагаюся привернути увагу перш за все Заходу, тому що Захід - покровитель цього перевороту.

- Люди виходили на євромайдан «в ім'я демократії». Як зараз йдуть справи з демократією в Україні?

- В Україні зараз вже кілька тисяч політичних в'язнів. Вони не володіють жодними правами. В Україні вже сотні зниклих людей, вони просто випарувалися, наче їх і не було. Їх забирають якісь незрозумілі люди, і ніхто не може дізнатися, де вони знаходяться. В Україні вже десятками нараховуються вбиті активісти опозиційних партій.

Мені на мою сторінку кожен день пишуть: «Микола Янович, ось ви закликаєте нас не мовчати. Я один раз висловив свою думку, і мене звільнили з роботи. У мене троє дітей, як я повинен їх годувати? »

На своїй станиці в Фейсбуці я виклав відеозапис, надіслану мені однією жінкою з Житомира, про те, як там розправлялися з наметами опозиційного блоку. Просто підійшли молодики і порізали намети, спалили весь агітаційний матеріал і сказали: «Ще раз з'явитеся, знищимо вас разом з наметами». Ось що стало нормою в Україні.

- «Опозиційний блок» - це Льовочкін і компанія?

- Не важливо, хто це. Зараз ми говоримо про речі принципові, концептуальних. Мене не цікавить, хто в цьому «Опозиційному блоці». Важливий сам факт: в центрі міста Житомира, прямо навпроти будівлі обласної адміністрації, розгромили дві агітаційні намети. І сказали: «Не буде більше в місті Житомирі ніякої вашої агітації». Не важливо, якої партії належали ці намети. Ось це - сьогоднішня Україна.

фото: Марина Перевозкіна

За часів, коли я був прем'єр-міністром, такого просто не могло бути. Стояли всі намети, лунали будь агітаційні матеріали. ЗМІ мене зображували ідіотом. Це було образливо, але така була свобода слова.

- Може бути, треба було заперечувати?

- Напевно, моя основна помилка полягає ось у чому: я вважав, що керівників оцінюють по їх справах. Що якщо з'являються нові мости, школи, лікарні - то люди самі повинні це бачити. Ми за 4 роки в 1,6 рази збільшили реальні доходи населення. Ніде такого не було. У 2012 році ми стали жити приблизно так само, як Болгарія і Румунія. Погано живуть Болгарія і Румунія, але це країни Євросоюзу. Ми вийшли на їх середній рівень життя. Але зомбують пропаганда звела всі наші успіхи до нуля. А зараз у нас середній рівень життя впав знову до Бангладеш. Або навіть нижче.

- Чи змінюються зараз настрої в суспільстві?

- Поступово люди прокидаються. Тому що якщо при мені середня зарплата в країні була 500 доларів, і я соромився про це говорити, тому що це не гідна зарплата, то зараз вона - 130 доларів. Середня пенсія - близько 40 доларів. Зараз вони повинні підняти мінімальну зарплату, і вона буде становити приблизно 1 долар в день. Ось такі результати вони зуміли досягти за півтора року свого правління.

фото: ru.wikipedia.org

Не кажу вже про колосальні борги. Їм дають різні міжнародні інститути в сукупності досить великі гроші. Але ці великі гроші йдуть як вода в пісок. Нещодавно з'явився цікавий матеріал про те, що чотири з половиною мільярди доларів траншу через афілійовані з Коломойським структури просто пішли на його рахунку в різних офшорах. Але Коломойський не зміг би вкрасти ці гроші без Яценюка і Порошенко. Порошенко контролює Національний банк, там стоїть тітка, яка у нього раніше працювала.

«Олігархи зрадили президента в розпал Майдану»

- Ви говорите про «зомбує пропаганді». Ви ж її бачили, коли були прем'єром, її бачив президент. Чому ж не виникла проста думка, що їй треба щось протиставити?

У вас перед очима був приклад Грузії, там було те ж саме. Щодо ліберальний режим Шеварднадзе змінився після «революції троянд» на проамериканський режим Саакашвілі з розгону мітингів, вбивствами, переслідуванням опозиції. Можна було заздалегідь здогадатися, що у вас буде так само.

- В Україні так склалося, що президент займався питаннями безпеки, зовнішньої політики, ЗМІ, а прем'єр - економікою.

Мені вище голови вистачало моїх проблем. Це, звичайно, відповідальності з мене не знімає. Але у президента було ціле управління, яке займалося роботою зі ЗМІ. Питання в тому, хто у Януковича відав цими питаннями. А це був глава адміністрації, якийсь Льовочкін. Який, по суті справи, зрадив президента і активно брав участь в його поваленні. Якщо інформаційна робота віддана на відкуп зраднику, то який результат ми повинні були отримати на виході? Це перше.

Друге. У нас держава в принципі відокремлено від ЗМІ, ми ніякими ЗМІ не мали, за винятком Першого телеканалу і газети «Урядовий кур'єр», тобто «Урядовий вісник». Всі ЗМІ належали олігархам, з якими у президента були дуже теплі, довірчі відносини. І вони зрадили президента тільки в самий розпал Майдану.

Гидоти вони, звичайно, і до того лили на нас, але вважалося, що це демократія. Негативу було відсотків 60, відсотків 40 нейтральних публікацій, позитиву практично не було.

До того ж ми адже пройшли вже не через один переворот. У нас був досвід «помаранчевої революції», досвід перевороту 2007 року. Цей досвід нас розслабив. Тому що ці перевороти не приводили до терору. Змінювалася влада, але опозиція була, працювала.

Ми навіть уявити собі не могли, що у нас в Україні можуть встановити цензуру, можуть ліквідувати всі опозиційні видання, можуть закрити політичні партії, можуть спалити центральний офіс Партії регіонів, можуть розгромити її офіси на місцях. Ми ж готували угоду про європейську асоціацію. Євромайдан здійснювався з метою руху до європейських цінностей. Хто міг припустити, що події підуть в такому напрямку?

- Але приклад Грузії був перед очима. Краще завжди вчитися на чужих помилках.

- Я про Грузію навіть не думав. Що таке Грузія - три мільйони чоловік! Ми не думали, що у нас при такому величезному кількості людей, які нас підтримували, таке станеться.

Безумовно, СБУ, яка повинна була нас проінформувати і щось нам підказати, вчасно нас не вказала. Мабуть, в результаті того що там стояли некомпетентні і малограмотні люди. Коли мені стало ясно, що справа йде до державного перевороту, я публічно наголошував на засіданнях уряду, що «пора давати здачі». Пора президенту використовувати свої повноваження, пора державі себе захищати. «Тебе не для того обрали президентом, щоб ти влада здавав», - я це говорив і публічно, і особисто йому.

- Чому Янукович обрав саме таку тактику по відношенню до Майдану, чому він його не розганяв? Чому силовикам давали суперечливі команди: то вперед, то назад? Почали розганяти - зупинилися, кого-то затримали - відпустили ...

- Такий президент: крок вперед, два назад. І, звичайно, куратори цього перевороту, американці, зробили все, щоб залякати Януковича.

- У чому полягала це залякування?

- Говорили: «Якщо ти застосуєш зброю проти« мирних »демонстрантів, то підеш до Гаазького трибуналу. Станеш персоною нон грата ».

- Він в результаті і так став персоною нон грата.

- Він же думав, що не стане. Думав, що зуміє мирно домовитися. Підписав ж угоду, три гаранта - три міністри закордонних справ свій підпис поставили. Хіба він розраховував на те, що після підписів міністрів таких країн, як Франція, Німеччина та Польща, вони його обдурять. Що він виведе сили спецназу з Києва, а бойовики захоплять все урядові будівлі. Де були ті гаранти, коли все це відбувалося?

- А ви де були? Що йому радили?

- Я на той час вже не був прем'єр-міністром. Я ж подав у відставку.

28 січня мене все переконували: президент, американці, - що єдиний мирний вихід з ситуації - це створення уряду національної єдності. Тобто в уряд повинна була увійти опозиція.

Шлях для цього один: відставка колишнього уряду і формування нового, де б частину постів зайняли представники опозиції. Я сказав: добре, я не тримаюся за крісло. (Хоча в грудні-січні я двічі у Верховній раді отримував вотум довіри, що за Конституцією означало, що я міг рік спокійно працювати. Але всім було чхати на Конституцію, і американцям - найбільше.) Роззброїти бойовиків, приберіть їх з міста, і я йду у відставку.

Домовилися. Я написав Януковичу заяву. Він міг би взяти цю заяву і сказати американцям (бо американці були господарями, цим клоунам говорити щось було марно): «заяву прем'єра у мене є, як тільки приберете бойовиків з міста, я видам указ про його відставку». Але він же цього не зробив.

Він схопив мою заяву і тут же підписав указ про мою відставку. А бойовики посміялися над ним і сказали: «А тепер ти наступний». Вони це сказали на Майдані відразу ж після того, як дізналися про мою відставку.

Раз глава держави дав слабину, вони зрозуміли, що можна тиснути. І американці це зрозуміли. Як Янукович міг в розпал таких подій запропонувати пост прем'єра Яценюку? Він же знав прекрасно йому ціну. Знав, що це несамостійна людина, що він на 100% управляється американцями. Значить, американці давали якісь гарантії Януковичу.

- Давали, але не виконали.

- Звичайно.

«Олігархам ніколи не потрібен сильний президент»

- У чому полягала їх керованість американцями?

- Як у чому? У них були куратори, вони ходили до них за інструкціями в посольство. Майже кожен день, як на роботу.

- Як стався найперший розгін, відомий як «побиття дітей», який викликав таке величезне обурення?

- Це була справжнісінька провокація. З одного боку, наша звичайна дурість, неуважність, нехлюйство.

Акція загасає. На площі 10 наметів, в яких близько 50 бомжів і кілька студентів коротають час. Млява акція. Зрозуміло, що десь поруч знаходиться міліція, охороняє порядок. Рядових міліціонерів теж було чоловік 20-30, не більше.

Несподівано о третій годині ночі приїжджають журналісти з телекамерами, з освітлювальними приладами. Що їм там було потрібно в такий час?

Як тільки вони приїхали і встановили світло, з боку готелю «Україна» спустилися людина 100 підготовлених молодчиків. Стали бити цих міліціонерів. Витягали з багать палаючі поліна, кидали в них. Міліція викликала по рації підкріплення.

У цей момент розумна людина, що сидить в керівництві, мав би подумати: «Що відбувається? Навіщо ці камери, навіщо освітлення? Чому там раптом виявилися польські журналісти, і не тільки польські? »

Треба було захистити цих міліціонерів, відігнати бойовиків, але після цього відразу зупинитися. Але приїхав «Беркут», побачив побитих міліціонерів і, не розбираючись, почав дубасити всіх підряд. Бойовики розбіглися, а під гарячу руку потрапили ті, хто був в наметах. Розбили обличчя польському журналісту, ще комусь. І ці кадри заполонили ефір не тільки українського телебачення, але і європейського.

І це спрацювало, почали збиратися люди «захистити студентів». А студентів насправді не було: я відразу ж відправив до лікарні комісію, і з'ясувалося, що з 50 постраждалих всього двох умовно можна було віднести до студентів. А решта братва вся була з Західної України. Львівська, Тернопільська, Івано-Франківська області, безробітні, бомжі. Ця провокація і послужила спусковим гачком для розгортання всіх подальших подій.

- Чула, що і Льовочкін в цій провокації участь.

- Звичайно. Він в той же день подав заяву про відставку, вимагав зміщення міністра внутрішніх справ. Дружина його була на Майдані. Він сам активно ходив, кричав, що не можна було розганяти і т.д. Він 100% знав про все це. Його телеканал «Інтер» крутив всі ці кадри. Формально його заяву не було прийнято, і він ще місяць продовжував бовтатися в адміністрації.

- Януковича спецслужби інформували про діяльність Льовочкіна?

Звичайно. Але він вважав, що все контролює, і краще, якщо ця людина буде у нього під наглядом, ніж відправиться в самостійне плавання.

Янукович зробив багато речей, незрозумілих і непояснених. Але мені не хотілося б кидати в нього камінь, тому що зараз його не кидає тільки ледачий. З приводу Льовочкіна у нього була абсолютно вся інформація. Він знав, що той працює проти нього. Чому він не зробив належних висновків - важко судити.

- Ви говорите, що олігархи зрадили Януковича. Чому? На них тиснули?

- Думаю, кілька факторів зіграли свою роль. Олігархам ніколи не потрібен сильний президент. Їм потрібен президент, про якого вони можуть витирати ноги.

Коли президент начинает втручатіся в їх діяльність, то смороду зберігають відімість лояльності, а насправді почінають працювати проти него. Вібудовування таких отношений - це Надзвичайно важліве питання внутрішньої державної політики. Януковичу, на мій погляд, не вдалося їх вибудувати. Він почав вести з цими олігархами абсолютно неприпустиму гру.

Десь він їм наступав на мозолі, десь проводив якісь свої переговори. А тут створилася така ситуація. З одного боку, вся Європа говорила про те, що раз це керівництво України не підписало угоду про асоціацію, значить, потрібно інше. Вони відкрито мені це говорили: «Ви не підпишете - значить, підпише інший прем'єр-міністр». Олігархи відразу повернули ніс за вітром: ага, Європа не хоче Януковича.

Друге. Янукович був набагато сильніше Порошенко, Яценюка і т.д. За Януковичем стояла величезна Партія регіонів, уряд, який за 4 роки зробило багато корисного для країни. З 100% -ою впевненістю можна було б виграти чергові вибори. І тоді олігархи опинилися б в ще більш підпорядкованому становищі. А тут можна привести незрозуміло кого до влади і диктувати йому свої умови.

Хто такий Яценюк, з точки зору Ахметова або Коломойського? Пацан, за яким ніхто і ніщо не стоїть. Тому краще мати прем'єром його, ніж Азарова, який може і послати. А Яценюк виконає будь-яке побажання. Тому олігархи відразу ж зрадили Януковича.

- У чому це конкретно виражалося?

- Я це бачив по ЗМІ, які їм належали. Я з ними з усіма мав відповідні розмови. Побачив, що вони лицемірять, коли говорять, що не можуть вплинути на свої ЗМІ.

Хоча не можна скидати з рахунків і інше. Нуланд не дарма говорила про 5 мільярдів доларів, які США витратили на підготовку Майдану. Вони виростили ціле покоління різних Найєм, Лещенко, Портнікова, Кошкіна - всю цю шушваль, яка іменується українською журналістикою. За ці 20 років були вирощені пробандерівської, націоналістичні ЗМІ.

В якій нормальній країні журналісти можуть оперувати поняттями «вата», «колоради», «ватники»? Це говорить про неймовірну ступеня дебілізму. Ви думаєте, це придумав якийсь валянок, якийсь тупий бандерівець з села? Ні, в його мізки не прийде таке. Це придумали ті, хто на цьому заробляє гроші.

- Хто ж придумав це?

- Ви навіть питання такі не повинні мені задавати. Працюючи в ЗМІ, ви самі повинні вже знати це. І розуміти, як, наприклад, розвалили Радянський Союз. Це ж все не випадково робилося.

Це ж все не випадково робилося

фото: ru.wikipedia.org

- Тобто ви вважаєте, що термін «колоради» придумали аналітики ЦРУ?

- Сто відсотків! Це все досить розумні люди придумали. І ви в Росії повинні розуміти, як це робиться. Подивіться, як повністю зганьбили комуністичну і соціалістичну ідею. З'явилося навіть лайливе слово «совок». А що в «совку» було поганого? Чи набагато зараз краще? Я знаю, що в Радянському Союзі була фізіологічна норма споживання червоного м'яса (яловичина, телятина, баранина) - 85 кг на рік на людину.

- Його ж не було, м'яса ...

- Це вам вселили, що його не було. Воно було. Продавалося, розподілялося, виділялося, готувалося в лікарнях, санаторіях, дитячих таборах, їдалень, профілакторіях. Де завгодно. І до цієї фізіологічної норми йшли дуже довго. Ми досягли цієї фізіологічної норми десь в 1986 році. А в США було 95 кг.

Зараз в Штатах близько 100 кг в рік на людину, а у нас 36-37. У 1990 році в Україні було 25,5 мільйона голів великої рогатої худоби. А населення було 50 мільйонів. Тобто на двох жителів України було по корові. А ви говорите, де м'ясо? Ось там м'ясо і було, і молоко, і масло, і маргарин. А зараз - 4,5 мільйона голів. Тобто в 6 разів менше. Значить, їдять м'яса українці в 6 разів менше, ніж за часів Радянського Союзу. А ви мені задаєте питання: як же так?

За радянських часів був дефіцит, в магазинах м'яса не було. А зараз зайдеш - тобто будь-яка. Відповідь проста. Купівельна спроможність населення зараз в Україні (в Росії те ж саме) упала в порівнянні з купівельною спроможністю радянської людини. Тобто хотів би купити - а не можу.

- Яку ж роль зіграли ЗМІ в останні події на Україні?

- Система обдурення, зомбування була грамотно впроваджена. Ось в ЗМІ говорять: «відняли Крим». Зачекайте, кажу я. Крим-то відпало не тому, що його забрали, а тому, що ви переворот зробили.

Ви ж під Корсунем-Шевченківським вбили кілька кримчан, антімайдановцев, які поверталися додому. Ви ж хотіли в Криму зробити те ж саме, що на Донбасі. Тому Крим сам піднявся.

Я знаю настрої в Криму, там завжди 90% голосували за Партію регіонів. За Росію там завжди виступали майже 100%. Адже з чого Донбас почався? Незадоволені Майданом, незадоволені владою в Києві захопили будівлю обласної адміністрації і заявили, що будуть відокремлюватися від Києва.

Точно те ж заявляли і у Львові. Вони теж захопили будівлю обласної адміністрації і сказали: ми Януковичу не підкоряємося. Але Янукович же танки не посилав до Львова. А ці послали бронетранспортери. Бронетранспортери поїхали в бік Донецька. У Семенівці (це недалеко від Слов'янська) їм дорогу перегородили люди, місцеві жителі. Просто мирні громадяни. Спочатку вони переїхали одного діда, просто розчавили його, а потім дали чергу. Убили кілька людей.

Коли про це стало відомо в Донецьку, то хлопці вирішили: ми так просто вбити себе не дамо. Зайняли будівлю СБУ, озброїлися. Ось з чого все почалося. Питається: навіщо ж ви дали команду стріляти по беззбройних людях? Але пропаганда це так подала, що це все «Рашка», що це все російські чеченці, буряти або хто там ще. І стала розкручувати тему національної ненависті і ворожнечі.

Нібито все час нам, українцям, не давали розвиватися то цар, то комуністи, то тепер Росія. Давно б жили вже, як в Європі, але весь час нас душать, давлять. Це все падало на благодатний грунт.

А яка благодатний грунт? 24 роки незалежності - це були роки животіння. Після розвалу Радянського Союзу все впало різко вниз, і люди стали просто виживати. На чому прийшов до влади Гітлер в Німеччині? Програли війну, репарації, безробіття, криза, 15 років важкого виживання. І на цьому тлі приходять фашиствують елементи. Те ж саме в Україні.

«Переворот не міг би здійснитися без зради на всіх рівнях»

- Ви на прес-конференції сказали, що у вас вже є повна картина того, що сталося на Майдані 18-20 лютого, коли загинуло безліч людей. Тобто ви вже знаєте, хто були ці таємничі снайпери?

- Які ж вони таємничі, якщо існують відеозапису, як пан Пашинський (депутат Ради від «Батьківщини» Юлії Тимошенко - «МК») вивозить з готелю «Україна» на своєму автомобілі снайперів і снайперські гвинтівки.

Чому до сих пір цей Пашинський НЕ допитаний? Якщо в під'їзді когось убили, а в цей момент з під'їзду виходить людина з пістолетом, чи буде по ньому проводитися слідство?

Уже з'явилося багато документальних свідчень про те, звідки стріляли. Стріляли з будівлі консерваторії. Будівля консерваторії перебувало під контролем бойовиків Парубія. Там снайпери Януковича ніяк не могли б з'явитися, якби такі навіть були. Там була досить жорстка барикада, через яку правоохоронні органи не проходили.

А коли наші агенти там з'являлися, їх відразу вираховували, хапали і в катівня тягли. У них гестапо було своє в київській мерії. Готель «Україна» теж перебувала під контролем бойовиків Парубія. А з готелю, як абсолютно точно встановлено, стріляли снайпери.

Нам ясно, що спецслужби Заходу разом з цими негідниками, керівництвом Майдану, організували цю провокацію для того, щоб здійснити державний переворот. Тому що в іншому випадку вони повинні були йти за угодою від 21 лютого. А як розірвати цю угоду? Треба вбити багато народу, оголосити Януковича в цьому винним і розірвати його на частини, як Каддафі.

Що, Януковичу хіба потрібна була кров? Якби це було так, він давним-давно розігнав би цей Майдан. Але він же цього не робив.

- Яку роль у перевороті зіграв Захід?

- Керівну. Ніякої Яценюк, Порошенко чи Турчинов не наважилися б піти на переворот, якби американці їм сказали: «Хлопці, ми вас не визнаємо. Не чіпайте Януковича ». Куди б вони сіпнулися? Вони ж ручні.

- Чому Захід не став чекати чергових виборів?

- А навіщо ж йому чекати, якщо так вдало все виходило? Вони побачили, що Янукович сумнівається, що Янукович нерішучий. Що на Майдан виходить 50-70 тисяч чоловік, бойовики є. Все дозріло.

Кожен день вони бачать, що ситуація все більше загострюється, а Янукович нічого не робить. Навпаки, він упускає кермо влади. Відправляє у відставку уряд. Будь-яка нормальна силовик думає: якщо він так просто здав прем'єра, то завтра він і мене здасть. Буде силовик виконувати команди президента після цього? Не буде.

Ось і все, відразу ж захиталася влада. Переворот не міг би здійснитися без зради на всіх рівнях. На рівні МВС, СБУ, правоохоронних органів Києва. Як тільки Янукович здав уряд, пішов процес розкладання більшості в парламенті. Тобто Янукович після здачі уряду стрімко втрачав довіру.

Тобто Янукович після здачі уряду стрімко втрачав довіру

фото: ru.wikipedia.org

- Чому Янукович після підписання угоди покинув Київ? Це дало підстави говорити про його «втечу» і розв'язало руки його опонентам.

- У Януковича в Києві не залишилося силових частин, на які він міг би покластися. Ось він 21 лютого підписав цю угоду, сидить в будівлі своєї адміністрації, працює. Йому його співробітники говорять: «Віктор Федорович, подивіться у вікно. Під вашим вікном ходять бойовики з автоматами ». А в його охороні 15-20 чоловік.

Йому також повідомили, що на Майдані вибудовується колона озброєних бойовиків близько 3 тисяч чоловік, щоб йти захоплювати будівлю адміністрації президента. Міліції ніякої немає взагалі. Він її вивів відповідно до угоди. А ті не стали виводити своїх бойовиків, хоча в угоді це було прописано.

Йому кажуть: «Подивися, твоїх щось немає. Вони вже поїхали хто в Крим, хто до Харкова, хто ще кудись. А ці вже йдуть ». Що робити?

Він їде на чужій машині, добирається до своєї заміської резиденції. Бойовики займають будівлю адміністрації, бачать, що президента немає. Їдуть в Межигір'ї. У Межигір'ї у Януковича коштують два вертольоти і є невелика охорона, 40-50 чоловік.

Йому кажуть, що близько трьох тисяч бойовиків йдуть в Межигір'ї. А у нього ж були свої агенти серед цієї юрби. Агенти йому доносять: в натовпі є спеціальна група, яка повинна тебе розірвати на частини.

План був дуже простий: народ, увірвавшись в Межигір'ї, побачивши цю розкіш (хоча в порівнянні з палацом Петі Порошенко палац Януковича досить слабенький), розриває його на частини, як Каддафі. Заодно і його сім'ю.

Що залишалося робити Януковичу? У нього є абсолютно реальна інформація, що так буде. Природно, він збирається, бере з собою своє найближче оточення і відлітає до Харкова. Вночі він прилітає туди. А оскільки бунтівники вже захопили МВС, СБУ, вже повні господарі ситуації, еліта на місцях починає брати під козирок. І вже всюди направляються команди: затримати. Революція.

Тому він з Харкова летить в Донецьк, вважає, що там безпечніше. Прилітає в Донецьк, його в аеропорту намагаються затримати прикордонники. Він змушений виїхати до Криму. А далі починається ця його дводенна епопея.

- Але він міг би як президент закріпитися в Харкові або Донецьку, закликати вірні йому військові частини?

- Я вважаю, що міг би. У Харкові стояло багато військових частин, багато спеціальних частин. І в Харкові було нормальне ставлення до Януковича.

Я вважаю, він міг би принаймні домогтися стабілізації ситуації, відновлення переговорів і повернутися до Києва президентом. Я був в Харкові в той же день, зустрічався там з багатьма, настрій у людей було бойове. Це мала бути лідер, який твердо б сказав: «Я президент, у Києві переворот». Але він цього не зробив.

«Хто Яценюк з точки зору Ахметова або Коломойського?
Хто вбив на Майдані близько 130 осіб?
Звідки там взялася зброя і хто вони, ці загадкові «невідомі снайпери»?
Чому Янукович втік з Києва?
Чому цей комітет створено не відразу після держперевороту в Києві, а тільки зараз - через півтора року?
Як же вона змінювалася?
Чи з'явилося, на ваш погляд, розчарування підсумками Майдану?
Що, на ваш погляд, продемонстрували ці події у Верховній раді?
Зараз вони з'явилися?
Як зараз йдуть справи з демократією в Україні?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация