Екс-глава КМДА Попов визнав, що саме він наказав встановити ялинку на Майдані під час протестів

Попов вважає справу проти себе військовим переслідуванням / Фото УНІАН

Екс-голова КМДА Олександр Попов вважає політичним переслідуванням суд над ним за звинуваченням в пособництві розгону студентів євромайдан в ніч на 30 листопада 2013 року і стверджує, що абсолютно не причетний до побиття студентів.

Як передає кореспондент УНІАН, про це Попов заявив журналістам перед першим засіданням Шевченківського районного суду столиці з розгляду кримінального провадження, відкритого щодо нього.

Попов зазначив, що зацікавлений в судовому процесі і має намір довести свою непричетність до пред'явленим йому обвинуваченням.

"Інші фігуранти сьогодні використовують закон про амністію. Я від нього відмовився", - сказав він.

Разом з тим Попов підтвердив журналістам, що саме він дав наказ встановити конструкції новорічної ялинки на Майдані Незалежності в ніч на 30 листопада 2013 року.

Читайте також 27 лютого розпочнеться суд у справі екс-глави КМДА Попова щодо розгону євромайдан

Він уточнив, що виконував розпорядження на той час секретаря РНБО Андрія Клюєва.

"Він дійсно запропонував мені саме 29 листопада, а деталі я розповім ...", - сказав Попов.

Також він зазначив, що не міг припустити, що цей наказ призведе до побиття мітингувальників на Майдані бійцями спецпідрозділу міліції «Беркут».

За словами Попова, сторона звинувачення стверджує, що саме він створив законні підстави для зловживань і насильства проти мітингувальників з боку правоохоронних органів.

Разом з тим екс-голова КМДА не відповів на питання журналістів, чому він не відмовився виконувати розпорядження Клюєва.

"Для цього мені потрібно розповісти все справа. Ви будете присутні (на судовому засіданні - УНІАН) і зрозумієте всі нюанси", - сказав Попов.

Як повідомляв УНІАН, Генеральна прокуратура 13 лютого заявила про передачу до суду обвинувального акта в кримінальному провадженні щодо колишнього голови Київської міської державної адміністрації Попова.

Попов звинувачується в скоєнні кримінальних злочинів, передбачених ч. 2 ст. 28, ст. 340 (незаконне перешкоджання проведенню зборів і мітингів, вчинене за попередньою змовою групою осіб), ч. 5 ст. 27, ч. 3 ст. 365 (пособництво в перевищенні влади або службових повноважень працівником правоохоронного органу) Кримінального кодексу України.

За даними ГПУ, досудове розслідування встановило, що в ніч на 30 листопада 2013 року Попов, діючи за попередньою змовою з колишнім заступником секретаря РНБО Володимиром Сівковичем, тодішнім начальником ГУМВС України в Києві Валерій Коряк і іншими на той час вищими посадовими особами, дав вказівку про завезенні на Майдан Незалежності в Києві комунальної техніки для встановлення новорічної ялинки, а Коряк, в свою чергу, використовуючи цю обставину, віддав наказ про розгін мирного мітингу працівниками полку міліції особливого призначе ня «Беркут», які жорстоко побили мітингувальників. Внаслідок цих протиправних дій більше 80 громадян отримали тілесні ушкодження різного ступеня тяжкості.

Читайте також Екс-глава КМДА Попов зайнявся бізнесом і в політику не повернеться

Довідка УНІАН. В кінці листопада 2013 року про відмову української влади від підписання Угоди про асоціацію з Європейським Союзом став першопричиною виникнення найбільш масових за всю сучасну історію держави протестів. Зокрема, Кабінет міністрів України 21 листопада 2013 року прийняв рішення призупинити процес підготовки до укладення Угоди про асоціацію між Україною та Євросоюзом, яка повинна була бути підписана на Вільнюському саміті «Східного партнерства» 28-29 листопада.

Після побиття спецназом «Беркута» в ніч на 30 листопада 2013 року десятків студентів на Майдані Незалежності в Києві на вулиці міст України вийшли сотні тисяч людей.

Акції протесту, які тривали з кінця листопада до кінця лютого 2014 року, отримали назву євромайдан, Майдан, а пізніше - Революція гідності.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl + Enter

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация