Екскурсія в древню Олімпію 10-12 годин

  1. Одноденний тур в древню Олімпію
  2. Календар
  3. змагання
  4. Рим і занепад
  5. Відродження


Одноденний тур в древню Олімпію

Дивіться також фотоальбом музею, фотоальбом археологічної зони і відеоролик в кінці сторінки.

Опис туру в двох словах. Відвідування першого в світі олімпійського стадіону і археологічної зони стародавній Олімпії. Також відвідування одного з найбільших храмів Греції в Патрах де покояться мощі святого Апосола Андрія Первозванного

Переїзд в Патри з Афін займає 2 години і проходить по мальовничому узбережжю Іонічного моря + 1,5 години до кінцевого пункту - Олімпії.

Екскурсія в Храмі Апостола Андрія 40-50 хвилин
Далі переїзд в Олімпію (1,5) години, екскурсія в археологічному комплекс і музеї (2,5-3) години.
Обідня зупинка (40-50 хвилин), зворотний шлях 3,5 години з проміжною зупинкою на Корінфському каналі.
Загальна тривалість екскурсійного дня 12-13 годин.

Археологічний комплекс стародавній Олімпії складається з двох частин Археологічний комплекс стародавній Олімпії складається з двох частин. Самою археологічної зони де проходили стародавні Олімпійські ігри і музею де виставляються експонати знайдені під час розкопок. Музей один з кращих в світі з точки зору якості експонатів. У Греції слава Богу немає цієї шизофренії, перетягувати кращі експонати в центральний національний музей як в елітну комору. Знахідка повинна виставляється там, де вона була знайдена, так як вона частина історії місця і тих людей які в цьому місці творили. Саме з цього експонати Олімпії виставляються в її музеї хоча могли б прикрашати будь Лувр або Ермітаж. Уже заради однієї статуї Гермеса (один з рідкісних оригіналів великого скульптора Праксителя) варто приїхати до Греції З цієї ж причини археологічний комплекс зі стадіоном і храмами не відновлюється повністю. Багато нас за це критикують є навіть така КВКшний жарт що «греки це той народ який краще за всіх у світі будує - руїни», але ми спеціально не відновлюємо все повністю щоб уникнути ефекту макета. Будь-макет побудований з цілю продати вхідний квиток це в кінцевому рахунку Діснейленд. І робити з великої історії Олімпійських ігор Діснейленд - це шизофренія. Якщо камінь зроблений людиною, це його біографія для чого то він його робив, і історія це не каміння які залишилися від людей а навпаки це самі люди і їх спадщина. Історія це наука про людину і Олімпія, це мабуть суть общегреческой історії. Відповідно я трохи розповім про головну ідею Олімпійських ігор про екехірія і в рамках тексту фото пам'ятників Олімпії. Така ось міні презентація.

Флегонт наводить текст вислови Піфії, мабуть, висхідний до глибокої давнини, щодо місії, покладеної Аполлоном на громаду елейцев, які організовували олімпійські ігри. "Утримуючись від війни, ви захистите вашу країну. Навчайте еллінів загальновизнаною дружбу, як тільки прийде дружній п'ятий рік ".

Навчайте еллінів загальновизнаною дружбу, як тільки прийде дружній п'ятий рік

Греки дуже цінували мир, і це знайшло відображення в обожнення цього поняття в образі богині Ірини (Іріні означає мир), культ якої набув популярності в класичний період. Однак поняття священного перемир'я вело своє походження не від цього ключового терміну, а мало іншу етимологію. Термін екехірія походить від слова Хері (рука, сила, влада, насильство, яке може зробити рука) і приставці ЕК, що означає рух від об'єкта, відділення, звільнення, відокремлення і, в тому числі, залежність. Таким чином, етимологія терміна екехірія позначає складне поняття: Греки дуже цінували мир, і це знайшло відображення в обожнення цього поняття в образі богині Ірини (Іріні означає мир), культ якої набув популярності в класичний період звільнення руки від сили, від моці-руки, що стискає зброю під час бою. Цей імпульс, що йде з глибини, від якоїсь внутрішньої сили, могутнішої і мудрішою, ніж запеклий розум воює людини, зупиняє руку, стискає меч або спис, остуджує жорстокість розуму і почуття. Він був божественним імпульсом. Асоціативний переклад "так не підніметься рука», це та ситуація коли совість вище розуму. Тому, природно, слово екехерія укладає в собі складне поняття, що передбачає з'єднання божественного і людського початку як перерву в насильстві, що встановлюється богами, і адекватно перекладається як священне перемир'я.

Відбувалося це в «дружній п'ятий рік» він грав таку ж роль як і «» 7ой рік в Старому Завіті.

«... І освятите п'ятдесятий рік і оголосіть свободу на землі всім жителям її: нехай буде це у вас ювілей; і вернеться кожен до своєї посілости, і кожен до родини своєї вернеться »Левіт (25:10)

І освятите п'ятдесятий рік і оголосіть свободу на землі всім жителям її: нехай буде це у вас ювілей;  і вернеться кожен до своєї посілости, і кожен до родини своєї вернеться »Левіт (25:10)

"Іфіт встановив Олімпійські ігри, - повідомляє Страбон, - а елейци були тепер священними. В силу цих обставин населення Еліди досягло процвітання, бо в той час, як інші поліси постійно воювали один з одним, одні елейци користувалися тривалим миром, та й не тільки вони самі, а й чужинці, що жили у них, так що їх область стала населеної з усіх "(Strab. VIII.8,33) (16).

Відмова від насильства "всередині"

І з цим тлумаченням пов'язана ще одна сторона миротворчого змісту екехейріі - вона закликала відмовитися від застосування насильства не тільки в зовнішніх зносинах, війнах полісів один з одним, але і від внутрішніх чвар всередині полісів, тобто від цивільних чвар. І це глибинне миротворче начало, закладене в поняття екехірії, реалізовувалося на кожній Олімпіаді. На олімпійські свята з'їжджалася значна частина грецької еліти: поети, оратори, історики, філософи, архітектори, скульптори, які обмінювалися своїми ідеями. Крім власне спортивних змагань і ритуальних дій під час олімпійських свят створювався свого роду тимчасовий центр інтелектуальної та мистецького життя Греції. У числі учасників і переможців Олімпійських ігор були такі відомі вчені та мислителі, як,,,,,,. Причому змагалися вони не тільки в образотворчих мистецтвах. Наприклад, Піфагор був чемпіоном з кулачного бою, а Платон - в панкратионе (вид античного бою без правил).

Календар

Навіть дата проведення древніх Олімпійських ігор оповита для сучасної людини ореолом легенди Навіть дата проведення древніх Олімпійських ігор оповита для сучасної людини ореолом легенди. Перші Олімпійські ігри відбулися аж ніяк не в 776 році до нашої ери, а набагато раніше. У 776 році до н.е. було лише записано перше з дійшли до нас імен переможців цих змагань, імена ж його попередників не були відомі навіть історикам Стародавнього світу. Першим впорядковані записи про Олімпійські ігри більш ніж через століття після початку їх проведення став вести історик Гіпій (Hipias). Саме тоді був покладений початок грецькому календарем з чотирирічним циклом названому Олімпіадою. Олімпійські ігри проводилися в перший рік кожної Олімпіади. Історія потребує достовірної точці відліку. Такою точкою став перший пам'ятник, поставлений в Олімпії переможцю змагань. Тому 776 м до н.е., коли Кореб з Еліди випередив усіх суперників в бігу на один стадій, офіційно вважається роком початку проведення Олімпійських ігор.

Свята в Олімпії відзначалися в священному місяці іероменіі, начинавшемся з першого повного місяця після літнього сонцестояння і вважався початком року, що відповідає сучасному періоду кінця червня - початку липня.

змагання

Свято тривало шість днів Свято тривало шість днів. У перший день учасники давали олімпійську клятву, обіцяючи змагатися чесно. Другий день відводився для юнацьких змагань. На третій день проходили скачки і змагання з п'ятиборства. На четвертий - вбивали биків, на п'ятий - змагалися в єдиноборствах і бігу, причому день завершувався забігом зі зброєю, що символізувало кінець перемир'я. На шостий день вшановували переможців. Велике жертовопріношеніе 100 биків (гекатомба) супроводжувалася прийняттям в піщю м'яса що для простих людей завжди в стародавній Греції було розкішшю. Церемонія супроводжувалася великим симпозіумом. Слово симпозіум в перекладі з грецької мови означає «пити разом» так що сімпозіати це в загальному то люди п'ють (причому разом).

Рим і занепад

Великим шанувальником спорту був був любитель піротехніки і за сумісництвом імператор Римської імперії - Нерон. Спеціально для нього олімпійські Ігри були одного разу перенесені щоб він рідний міг приїхати. Імператор навіть був оголошений переможцем в гонках на колісницях, хоча його колісниця перекинулася і Нерон взагалі не дістався до фінішу. На догоду йому олімпійським видом спорту стало спів. Римляни ввели в Олімпійські ігри циркові вистави: гладіатори билися на смерть один з одним і з биками, тиграми, левами. Але це вже був не спорт, а комерційне видовище, яке приносить великі доходи. Саме з цього з приходом християнства вульгаризованому олімпійські ігри були заборонені в триста дев'яносто четвертого року нашої ери.
Олімпійські споруди пережили Ігри всього на рік. У 395 р візантійські війська і встигають зійшлися у кривавій битві на берегах Алфея. Стародавня Олімпія була зруйнована. Через 100 років розгром Олімпії довершили два сильні землетруси. А потім несподівано вийшли з берегів ріки. Вони вийшли з берегів, змили всі перешкоди, і Олімпія зникла з лиця землі під піском і мулом.

Відродження

Перша спроба відродити Олімпійські ігри була зроблена, ймовірно, в 1612 році. Англієць Роберт Довер організував недалеко від Бірмінгема Олімпійські ігри в Костуолд-Хілс. У програму входили чехарда, полювання на кроликів, шахи і собачі перегони. Непогано для початку.

Перші Олімпійські ігри сучасності пройшли в 1896 році в Афінах.

Під час переїзду з Афін, ми також заїдемо в Патри, оглянути храм Андрія Первозванного.


Патри - місто

Патри храм Апостола Андрія де зберігаються його мощі і "андріївський" хрест на якому він був розіп'ятий


У храмі знаходяться чесна глава св У храмі знаходяться чесна глава св. Апостола Андрія і хрест, на якому, він був розп'ятий. Сучасний собор побудований на тому самому місці, де був страчений апостол. Поруч можна побачити пещерку з джерелом, який, за переказами, забив на місці його смерті. Побудований храм на початку ХХ століття. Його величезний купол видно здалеку з моря, адже храм стоїть прямо на березі затоки Корінфа.

Проїжджаючи через містечко Ріо, Ви побачите красивий підвісний (вантовий) міст Ріо - Антіріо, одну з найдовших підвісних конструкцією в світі завдовжки майже в три тисячі метрів Проїжджаючи через містечко Ріо, Ви побачите красивий підвісний (вантовий) міст Ріо - Антіріо, одну з найдовших підвісних конструкцією в світі завдовжки майже в три тисячі метрів

Коринфський канал (зупинка 30 хвилин) - Коринфський канал унікальне місце, звідки можна побачити два моря відразу, Егейське і Іонічне Коринфський канал (зупинка 30 хвилин) - Коринфський канал унікальне місце, звідки можна побачити два моря відразу, Егейське і Іонічне. Перший хто спробував прорити канал був імператор Нерон. Дивак світової історії, привіз суду з 6000 рабів і сам особисто капнув золотий лопаткою, що ознаменувало початок процесу. Теоретично канал повинен був бути завершений за життя Нерона, але цей любитель піротехніки вчасно помер і канал не добудували. В кінцевому рахунку, починання Нерона завершили Французи (це з ними часто трапляється), канал був проритий в кінці 19ого століття і з тих пір (зважаючи на малу рентабельності) є однією з окрас країни.

Дізнатися ціни можна   тут   Якщо віддаєте перевагу спілкуватися з використанням месенджерів, натискаєте на кнопки нижче Дізнатися ціни можна тут Якщо віддаєте перевагу спілкуватися з використанням месенджерів, натискаєте на кнопки нижче

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация