Екскурсія в Національний Києво-Печерський монастир

Чоловічий православний монастир Російської Церкви, розташований на півночі Росії. Національний Києво-Печерський монастир був важливим релігійним і культурним центром Російської Півночі. У монастирі була одна з найбільших бібліотек XV-XVII століття, діяли збройова і іконописна майстерні.

Монастир заснували ченці Кирило Білозерський - послідовник Сергія Радонезького - і Ферапонт Білозерський в 1397 році. Обитель рано стала одним з найважливіших книжкових центрів Росії. До кінця XV в. тут зберігалося 210 рукописів.

У 1447 році в монастир приїжджав Василь II (Темний), що знаходився до того на засланні у Вологді. Кирилівський ігумен Трифон звільнив його від даного тим хресного цілування не претендувати знову на московський престол. Згодом великий князь щедро віддячив монастир.

У 1528 році великий князь Василь III їздив в Кирилівський монастир з княгинею Оленою Глинської молитися про дарування спадкоємця. Наступне за цим народження сина - майбутнього царя Івана Грозного - в очах сучасників пов'язувалося з заступництвом преподобного Кирила Білозерського. Іван Грозний протягом всього свого життя відчував до Кирилову монастирю особливу пристрасть, вважаючи себе зобов'язаним йому своїм народженням. Перед смертю, приймаючи схиму, Іван Грозний, як і його батько Василь III, став постріжніком Кирило-Білозерського монастиря. Сюди в 1542 році був засланий митрополит московський Іоасаф (Скріпіцин). У 1722 в монастир приїжджав Петро I.

З 1924 року Історико-архітектурний і художній музей-заповідник. На територію музею привезені пам'ятники дерев'яної архітектури з околиць - церква Ризоположения (1486 рік) з села Бородава; млин (XIX століття) з села Щелково.

У трапезній палаті при церкви Введення (1519 рік) розташований Музей ікон, що володіє великою колекцією ікон. У 1604 р священик Софійського собору у Вологді, іконописець Онисим Самсонов написав 20 образів Божої Матері і 20 образів прп. Кирила Білозерського для Кирилова Білозерського монастиря. До наших днів майже повністю дійшов іконостас Успенського собору, сучасний його будівництві, що є унікальним фактом в історії російського мистецтва. Стародавні ікони цього іконостасу довгий час були розрізнені. З 60-ти уцілілих ікон 33 перебували в Кириллова, а решта - в Російському музеї, Третьяковці і Музеї імені Андрія Рубльова. В початку квітня 2009 року остання частина ікон була повернута в Кирилов. У архієрейських палатах монастиря готується нова експозиція ікон.

З 1997 року Національний Києво-Печерський музей-заповідник (розміщується в архітектурному комплексі колишніх Кирило-Білозерського та Ферапонтова монастирів, за винятком переданої в безстрокове безоплатне користування Російської православної церкви частини території Кирило-Білозерського монастиря в місті Кириллова, іменованої Малим Ивановским монастирем, з розташованими на ній пам'ятниками історії і культури) включений в Державний звід особливо цінних об'єктів культурної спадщини народів Російської Федерації.

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация