Екскурсія Гомель-Гілка

ГОМЕЛЬ-гілки
ГОМЕЛЬ-гілки    Гомель - один з найдавніших міст Білорусі, що виник в кінці 1-го тисячоліття н

Гомель - один з найдавніших міст Білорусі, що виник в кінці 1-го тисячоліття н.е. Перша літописна згадка про Гомелі відноситься до 1142 році. Місто цікаве і знаменитий своєю багатою культурою і архітектурними пам'ятками. Тут можна побачити поєднання палацово - паркового ансамблю з будівлями сучасності, насолодитися прекрасними видами давньої річки Гомеюк, що стала лебединим ставком в старому парку, розкішним Сожем, що впадає в величний Дніпро. Оглядова екскурсія «Вічно юний древній Гомель» знайомить з визначними місцями міста, його архітектурним виглядом, основними пам'ятками, а також його історичним центром; дає уявлення про деяких етапах історичного розвитку і сучасного життя міста.

«Спадщина Ветковський землі» розповідає про самобутню культуру Ветковський регіону Білорусі. Коріння історії тутешніх місць йдуть глибоко в язичницькі часи. Колись в цьому регіоні проходив кордон древніх князівств, де постійно зустрічалися західна і східна слов'янські культури. Тут же в XVII столітті влаштувалися старообрядці. Екскурсія проходить по місцях, пов'язаних з життям, культурою, звичаями і традиціями старообрядців. Містечко Гілка - колишній найбільший центр посадского старообрядництва на білоруських землях.

гілка

старообрядницький Єрусалим

екскурсійний тур знайомить з історією та культурою старообрядців на Гомельщині Компактний поселень і їх розташування близькість до Гомеля, а так само добре збереглися об'єкти роблять таку поїздку легкої і цікавою. Тривалість 4 години, протяжність маршруту 50 км. Починається туру Свято-Іллінської церкви в м Гомелі (1). Ця старообрядницька була побудована з дерева в 1793-1794 церква Іллінської на місці колишньої 1793 г.) і знаходиться на Іллінському церкви (1737- спуску до річки Сож. Це пам'ятник дерев'яного народного зодчества.

далі наш шлях лежить в заповідник народних традицій і староруської мистецтва-містечко Гілка (2). Його заснували в мистецтва 80-х роках 17 ст. російські старовіри на землях "мозирського воєводи Халецкого в межах Мозирського Рeчі Посполитої в 15 верстах від російського кордону. Тут осіли не бажали приймати нову обрядовість вихідці з безлічі губерній. Гілка стала для старообрядців новим духовним центром, своєрідно столицею. У 17-18 століттях разом з прилеглими слободами, монастирями і скитами Гілка була центром релігійного розколу. Уже в 30-ті роки 18 століття тут проживало близько 40 тисяч чоловік. У 18 столітті в Вєтці сформувалися місцеві особливості іконопису оформлення рукописної книги, склалася самобутня школа різьби по дереву з золоченням, бісерного шиття.

Царські каральні війська двічі (1735 року і в 1764 р) спалювали гілку, більшість жителів було виселено в східні губернії Росії. І до цього дня чисельність населення не відновлена ​​(зараз в гілці проживає не менше 8 тис. Осіб).

з 1772 року Гілка в складі Російської імперії. У 1847 і в 1868 рр тут відкриті училища. з 1919 чоловіче і жіноче народні училища з 1919 року гілка в складі РРФСР в 1925 р отримала статус міста і в 1926 році увійшла до складу БССР.

з 18 серпня 1941 по 28 вересня 1943 місто було окуповане німецько-фашистськими загарбниками, жертвами яких стали 6 мешканців. У 1986 році Гілка піддалася радіоактивному зараженню в результаті катастроф на чорнобильській АЕС.

З багатьох версій і переказів походження назви "Гілка", найяскравішим, мабуть, служить це: Гілка-мала гілка Москви. Її засновники, москвичі, навіть головну площу в Вєтці назвали червоною, а свої головний храм-Покровським.

Саме на Червоній площі, в особняку купця Грошікова (пам'ятник архітектури 19 ст.). 1 листопада 1987 року було відкрито Ветковський музей народної творчості (3). в основу лягло збори предметів старовини ветковчаніна Ф.Г. Шклярова (4).

За роки діяльності музей, який має статус художнього, перетворився в регіональний цент досліджень традиційної культури. Сьогодні фонди налічують близько 8.000 експонатів. Багато з них є унікальними-це в першу чергу ікони.

Тут, на Вєтці, майстри зберігали старі рецепти листи яєчною темперою. створення ікони на всіх етапах перейнято символікою створення світу. Багато представлена ​​кіотная і будинкова різьблення. Різьба по дереву з золоченням, що повстає від білоруської «різі навилетной» - спадщина місцевих майстрів-старообрядців. Кожна рама-кіот виконувалася в традиційному образі райського райського саду. З приголомшливою достовірністю майстер вирізав з липи грона винограду, яблуневі квіти, троянди і листя. Палаюча позолота усуває приземленість образу, надає різьбленому декору неповторність і урочистість. Райський сад як би народжується з вогню.

дивні твори і білоруських традицій візерункового ткацтва. Найяскравіша колекція - з Неглюбкі. Ремесло виготовлення знаменитих Неглюбскіх рушників, що є культурною спадщиною і надбанням Гомельщини, принесло колись популярність Ветковський району, золоті медалі ВДНГ. Надати друге дихання цій унікальній майстерності взялися в Неглюбской середній школі, де створено і успішно працює Центр ткацтва рушників, в якому зайняті внучки знаменитих неглюбскіх ткаль.

Збори ритуальних рушників - близько тисячі візерункових тканин - унікально за різноманітністю традицій.

Дослідження по семантиці орнаменту принесли музею славу.

Мідний дзвін живе в колекції самоварів. Кожен був колись центром кола. Чай ветковчане пили «з рушниками», витираючи піт. Тут, на Вєтці, століттями збиралися книжкові скарби і створювалися прикрашені рукописи. в колекції музею пам'ятники 16-20 вв. Квітуча ветка- основний мотив Ветковський книжкового орнаменту. Вся книга - це сад райського премудрості. Він наповнений співом: між буквами тексту - стародавні ноти - «гаки».

Унікальні і стародруки: видання Івана Федорова і Петра Мстиславця,
Андроніка Тимофєєва невіглас і Василя Гарабурда.

Різьблені ворота музею (14) продовжили місцеву традицію прикрашати будинки. Різьблення виконали співробітники музею підлогу керівництвом Ф.Г. Шклярова в 1987 році.

«Будинки на Вєтці прийнято прикрашати дуже красивою різьбленням ...» писав етнограф Абрамов на початку 20 ст. Рослинний орнамент різьблення був принесений, швидше за все, так само старообрядцями, які брали візерунки із старовинних рукописних книг. «Веткова стиль» припав до серця народним народним майстрам всіх конфесій. і сьогодні вдома ветковчан, прикрашені різьбленням, притягують погляди. Будинок як би «перетікає» в сад і «розмовляє» з природою на її мові.

Багата Вєтковска земля на пам'ятники архітектури не тільки старовини, але і в сучасності: під час екскурсії ми побачимо нові будівлі церков в Вєтці (15) і в Железников (16).

Ціни на екскурсійні тури по Білорусі

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация