Екскурсія в англійський парламент. Як ми відвідали палату лордів

Англійський парламент - хоч і не найстаріший в Європі (найстаріший ісландський Альтинг), але вже точно найвідоміший Англійський парламент - хоч і не найстаріший в Європі (найстаріший ісландський Альтинг), але вже точно найвідоміший. Знаменитий він перш за все своїми старими традиціями, які не змінюються століттями.

Британський парламент - приклад для всіх інших, тут багато правил і все їх дотримуються, що цікаво. Наприклад, один зі старих парламентських звичаїв - присутність на кожному засіданні пристава, який стежить за дисципліною. Це пристав, так званий Sergeant-at-arms, п еред кожним засіданням приносить в зал булаву, щоб захистити спікера від нападів.

. .

Висаджування теж традиційна - члени правлячої партії сидять по праву руку від спікера, опозиція - по ліву. Червоні лінії на підлозі поділяють політичних супротивників. «Їм заборонено перетинати межу під час дебатів! Інакше вважається, що депутат має намір напасти на опонента. » http://podrobnosti.ua/2071197-v-britanii-draki-deputatov-presekaet-ofitser-s-mechom.html

. .

Засідає парламент у Вестмінстерському палаці Лондона. Потрапити в будівлю виявилося просто, ми побували навіть на засіданні палати Лордів. Що вони обговорювали, я не зрозуміла. Ми пройшли на екскурсію як група французів. Правда фотографувати нічого не дали.

На екскурсії розповіли про історію законодавчого органу Великобританії, яка веде свій початок від англосаксонського вітенагемота. (Не плутати з Візенгамота - верховним судом магів з книжок про Гаррі Поттера). Подібні народні збори існували у всіх німецьких племенах. Поступово парламент придбав своє законодавче підтвердження монархом

Ще при Вільгельма Завойовника, існував рада великих землевласників та ієрархів церкви. У 1215 році знатні люди королівства домоглися від Іоанна Безземельного підписання Великої хартії вольностей. Цей документ істотно обмежував владу короля і закріплював права вільного населення. Там же згадується і королівську раду, без згоди якого, король, наприклад, не міг призначати нових податків. Ця рада поступово еволюціонував в парламент.

Англійський парламент став законодавчим органом Великобританії в 1707 році, після об'єднання з Шотландією.

Парламент Великобританії складається з Палати лордів і Палати громад. Як можна здогадатися з самого початку до ради входили тільки великі землевласники. У XIV столітті з'являється друга палата. Тоді лицарі і городяни стали формувати палату громад , в протилежність палаті лордів , Де засідала вища аристократія і духовенство.

Взагалі не потрібно забувати, що в Англії існує англо-саксонська правова система, тобто тут переважає прецедент. Саме тому парламент Великобританії ще й судові функції виконує. Палата Лордів тільки в 2005 році втратила судових повноважень, тобто права створювати прецеденти.

Потрапити на екскурсію в англійський парламент у Вестмінстерському палаці зовсім не так важко, як здається. Всю інформацію про відвідування можна прочитати тут: http://www.parliament.uk/visit

http://www.vokrugsveta.ru/article/211044/

Ще по Лондону:

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация