Екскурсії по Києву: Києво-Печерська лавра

Києво-Печерська лавра - завжди привертала до себе не тільки православних паломників, але і безліч туристів і мандрівників. Майже кожна екскурсія по Києву включає в свою програму відвідування Лаври. Довідник всіх компаній, які пропонують екскурсії по Києву, можна знайти на сайті kiev.moygorod.ua , Саме екскурсії в Києво-Печерську Лавру є найпопулярнішими для туристів в Києві. Києво-Печерська лавра - це величезний архітектурний комплекс з тисячолітньою історією і безліччю таємниць і загадок, багато з яких до цих пір чекають свого відкриття.

ua

Датою заснування прийнято вважати 1051 рік - час правління Ярослава Мудрого. У ті далекі часи, на пагорбах по правому березі Дніпра були непроглядні ліси і київський митрополит Іларіон власноруч викопав там невелику печеру, щоб усамітнюватися для молитов і посту. Приблизно в той же час туди прийшов чернець Антоній, уродженець нинішньої Чернігівської області, який деякий час жив на Афоні і прийняв там постриг. Він оселився в печері Іларіона і вів аскетичний спосіб життя. Про нього стали впізнавати люди і незабаром до нього приєдналися 12 ченців, що послужило утворенню Києво-Печерської лаври.

Поступово кількість людей збільшувалася, печер ставало більше, там будувалися келії і перша церква, які збереглися до наших днів - це Ближні та Дальні печери. Коли кількість ченців збільшилася до сотні - була побудована перша наземна церква, названа церквою Успіння Пресвятої Богородиці. За легендами, план і місце споруди вказала сама Богородиця зодчим з Константинополя.

Йшов час, монастир розростався, київські князі дарували йому прилеглі території. Сюди приходили вбогі, хворі і знедолені, які завжди могли розраховувати на допомогу. Першим лікарем того часу був монах Агапіт, що жив в монастирі. У літописах розповідається, що не було на Землі такий хвороби, яку б не міг зцілити Агапіт. Він безпомилково ставив діагноз, мав ліки від будь-яких хвороб, а так же, міг лікувати людей своїми молитвами. Його нетлінні мощі лежать в Ближніх печерах і люди їдуть з усього світу схилитися перед ними, в надії на зцілення.

У лаврських печерах знаходяться нетлінні мощі 122 святих. Тут спочиває Ілля Муромець, зростання якого на той час вважався воістину богатирським - 177 сантиметрів, адже зростання звичайної людини становив не більше 150-160 сантиметрів. Поруч з ним знаходиться раку самого юного святого - Первомученика Русі Іоанна, який разом з батьком був убитий язичниками. До мощей волають жінки, що просять про довгоочікуване щастя материнства.

За свою історію, лавра зазнала безліч руйнувань, грабежів і нападів - половці, турки, татари, німецька окупація ... Але не дивлячись ні на що - святиня православного світу знову відбудовувався і розросталася. Деякі будівлі встояли під гнітом часу і дожили до наших днів в первозданному вигляді, деякі довелося відтворювати, що називається, з попелу і тепер вони виглядають по-іншому.

Сьогодні на території Києво-Печерської лаври відкриті для відвідування храмів, дзвіниці, каплиця, музеї і церковні лавки, в яких можна придбати приголомшливої ​​краси ікони, хрестильні набори, хрести енколпіони та інше.

У будівлі друкарні, яка безперервно працювала цілих 300 років, зараз знаходиться музей книги і друкарства. Тут є самі рідкісні видання книг - «Повість временних літ», «Слово о полку Ігоревім», прижиттєві видання книг Лесі Українки, а на екскурсії розкажуть про виникнення писемності у слов'ян.

У музеї мініатюр під збільшувальним склом можна побачити дивовижної краси роботи, створені геніальним майстром Миколою Сядристим. Підкована блоха, найменша в світі книга, троянда всередині людської волосини і інші роботи - це дивовижно і неймовірно!

У музеї історичних скарбів теж є на що подивитися. Коштовності з часів скіфів, сарматів і слов'ян, ювелірні прикраси талановитих майстрів минулого, золоті, срібні та платинові прикраси, діаманти, смарагди - дуже красиво і все потопає в красі цих розкішних колекцій.

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация