Експеримент з роздачею протипожежного постільної білизни почався в Гродно

  1. Ковдри і подушки чекають білизни
  2. Всі дивани не убезпечити

Представники МНС спільно з соціальними працівниками презентували 60 комплектів чохлів для матраців, подушок і ковдр одиноким громадянам та інвалідам І і ІІ груп. Завдяки ноу-хау планується знизити виникнення пожеж через паління в ліжку.

Ковдри і подушки чекають білизни

Плани з проведення подібного експерименту представники Гродненського обласного управління МНС вперше озвучили кілька місяців тому. Замовлення на виготовлення першої партії трудновоспламеняемой тканини з поліефіру був розміщений на одному з могильовських підприємств. Самі комплекти були пошиті в Гродно. Випробування новинки пройшли успішно. Рятувальники запевняють, що навіть при використанні поверх чохлів звичайних постільних речей внутрішнє покриття не дає тліючої сигарети можливості розгорітися.

Вартість протипожежного білизни, як запевняють автори експерименту, практично не відрізняється від вартості аналогічних виробів зі звичайної тканини Вартість протипожежного білизни, як запевняють автори експерименту, практично не відрізняється від вартості аналогічних виробів зі звичайної тканини. Але в продаж новинка поки не надходила: експеримент адже!

Отже, комплект білизни надягають на матрац, ковдри та подушки. Зверху - все як завжди. А то, що рятувальники подбали саме про кращих інвалідів, цілком зрозуміло: зі шкідливою звичкою не всі люди можуть впоратися, а от обмежені фізичні можливості не завжди дозволяють не те що з дому вийти - з ліжка встати.

До речі, цікавий факт: витрати на виробництво партії протипожежного білизни для жителів Гродно взяла на себе місцева тютюнова фабрика. Це символічно.

Всі дивани не убезпечити

Якщо експеримент пройде успішно, то сферу застосування протипожежного постільної білизни цілком можна розширити. Скажімо, активно використовувати його в роботі будинків інвалідів і людей похилого віку, в готелях, санаторіях і т.д. У «спецтканини» з поліефіру є і ще одна перевага: вона не мнеться, має високу міцність, досить стійка до органічних розчинників і стирання.

У тому, що ноу-хау стане в нагоді багатьом, ініціатори проведення експерименту впевнені.

- Тільки за перший квартал 2014 року в області в пожежах загинуло 22 громадянина пенсійного віку, 10 з них через куріння, - каже інспектор Гродненського міського відділу з надзвичайних ситуацій Яна Василевська.

Одне тривожить: далеко не всі представники «групи ризику» зможуть (або захочуть) скористатися ноу-хау. Бо однією з головних причин загибелі людей на пожежах є не просто куріння в ліжку, а куріння в ліжку в стані алкогольного сп'яніння. А це вже зовсім інший контингент.

Візьмемо для прикладу ту ж Білорусію область. Тут (як, втім, і по всій країні), виїзди рятувальників на пожежі, які сталися через паління в нетверезому стані, - звичайна справа. Ось парочка прикладів.

В кінці червня в Новогрудському районі під час пожежі загинув 50-річний чоловік В кінці червня в Новогрудському районі під час пожежі загинув 50-річний чоловік. Сусіди охарактеризували його посередньо, оскільки той дозволяв собі випити зайвого. Пожежні виявили цього громадянина без ознак життя в приміщенні кухні: він, мабуть, намагався виповзти з палаючого будинку, але не вистачило сил. Вогнище спалаху - на місці колишнього дивана. Імовірно, трагедія сталася через особисту необережність при палінні. До речі, близько десяти років тому в сусідньому селі згорів власний будинок загиблого.

А 10 липня в обласному центрі співробітники МНС врятували ледь не угоревшіе під час пожежі непрацюючого громадянина, 1951 року народження А 10 липня в обласному центрі співробітники МНС врятували ледь не угоревшіе під час пожежі непрацюючого громадянина, 1951 року народження. Чоловік перебуває на обліку в наркологічному диспансері, як зловживає спиртними напоями. Вогнем було знищено диван та постільні приналежності, закопчені стіни, стеля та майно в квартирі. Передбачувана причина НП - необережність при палінні.

Словом, не всі, кому протипожежне постільну білизну необхідно, зможуть використовувати текстильну продукцію за призначенням. Або забудуть, або продадуть. Але те, що білизна вручають тим, хто по-справжньому бажає убезпечити себе від надзвичайних ситуацій, звичайно ж, відрадно.

Олександр Нестеров

фото: Гродненське обласне управління МНС і відкриття джерела в Інтернеті

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация