Експерт: Туреччина буде продовжувати політику багатовекторності

  1. поділіться

Інформацію про   можливе приєднання   Туреччини до БРІКС і   тертя   в турецько-американських відносинах слід розглядати в руслі турецької політики багатовекторності

Інформацію про можливе приєднання Туреччини до БРІКС і тертя в турецько-американських відносинах слід розглядати в руслі турецької політики багатовекторності. Про це в коментарі «2000» розповів політолог-міжнародник Антон Кучухідзе.

«Як і передбачалося, Туреччина буде проводити політику багатовекторності і відстоювати інтереси своїх компаній. Тому її прагнення до членства в БРІКС і торгові суперечності з США і ЄС - ланки одного ланцюга. Туреччина показує, що вона економічно незалежна, що для неї можуть відкритися нові ринки. Що вона може бути в декількох союзах відразу, як у неї це добре виходить з глобальної (близько 70 держав) антитерористичної операції коаліційних сил США. Притому що в Туреччині ведуть власну військову політику, а також співпрацюють у рамках осі Москва - Анкара - Тегеран.

Туреччина використовує всі можливі механізми реальної класичної багатовекторності, що поки їй вдається.

Країна не просто захищає інтереси своїх підприємців, а забезпечує свої важелі для маневреності в будь-яких переговорах, хоч з Трампом, хоч з Путіним. І тим самим стає здатною приймати навіть жорсткі рішення, які можуть не влаштовувати один з цих блоків ».

Експерт вважає, що Трамп і Ердоган зможуть домовитися в силу своїх особистих якостей.

«У плані політичних декларацій турки будуть звертатися до всіх партнерів. Важливе місце займають, умовно кажучи, поминання старих гріхів. Так, в зверненнях до Євросоюзу і у відповідь на будь-які звинувачення у відсутності демократії Ердоган нагадує, що Туреччина дала притулок 3 млн біженців - а обіцяних грошей на облаштування пунктів прийому біженців на кордоні від ЄС не отримала. Відносно США можуть звучати схожі претензії. Але Трамп з Ердоганом, скоріше, знайдуть спільну мову в силу схожою психології ділових людей. Вони кажуть без лірики, прямо заявляючи, чого хочуть. Європейці навантажують свої декларації «лірикою», а у Туреччині проблеми неліричний: війна в Сирії, особливо на північно-заході, прямо стосується Туреччини ».

БРІКС найближчим часом не зможе стати реальною альтернативної Заходу.

«Що стосується альянсу Китаю і Росії, я б не називав його глобальним, що протистоїть Заходу. Тут є спроби збільшити свою роль в міжнародних відносинах - у Росії і Китаю своє бачення цього. Але питання, звідки взяти кошти для реалізації повноцінного інтеграційного проекту, поки відкрите, і таким він залишається близько 10 років ».

поділіться

Теги: Туреччина , БРІКС , Антон Кучухідзе

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация