Експерт: події у Вірменії не є антиросійським майданом

  1. поділіться

Одним з основних факторів протестів у Вірменії стало відсутність згуртованості місцевих еліт

Одним з основних факторів протестів у Вірменії стало відсутність згуртованості місцевих еліт. Про це в коментарі «2000» розповів політолог, експерт Київського центру політичних досліджень і конфліктології Андрій Відішенко.

«Нинішня складна політична ситуація в Вірменії - результат відсутності згуртованості еліт, яка так необхідна в моменти потрясінь. Зараз це може передвіщати частковий переділ ресурсів і владних повноважень.

Неважливо, чи залишиться Саргсян тіньовим правителем країни. Саргсян пішов, але правляча Республіканська партія, опора «карабахського клану», залишилася при владі, в парламенті у неї одноосібну більшість, там достатньо бажаючих утримати контроль. Припускаю, що зараз на перші ролі можуть вийти пов'язані з «карабаським кланом» некарабахци.

Майбутнє лідера опозиційної фракції «Елк» Нікола Пашиняна поки важко прогнозувати - низький рівень підтримки поки не має віщувати серйозних змін. Карен Карапетян, колишній перший віце-прем'єр, зараз став наступником Саргсяна ».

Результат подій буде багато в чому залежати від готовності еліти країни до реформ.

«Звичайно, вірменська політична еліта вже багато років уникає перетворення власної країни в сіру буферну зону на периферії блоків, тому дуже вміло балансує за допомогою хороших відносин з Вашингтоном і ЄС при стратегічної орієнтації на Москву. Революції ніколи не ведуть до реального розвитку. Будь-яка революція, на жаль, розкриває внутрішні пороки суспільства, розбещує маси і відкриває дорогу до політичної деградації інститутів державності, чому Україна, на превеликий мій жаль, є наочним підтвердженням.

Для збереження стабільності і еволюційної порядку правлячій еліті необхідно якнайшвидше каналізувати революційне бродіння і його руйнівний дух за допомогою ефективних політичних рішень. Складно сказати, наскільки ефективним буде нинішній компроміс, але наслідки потрясінь необхідно якнайшвидше мінімізувати ».

Зовнішньополітичні причини і наслідки подій далеко не настільки очевидні, як може здатися на перший погляд.

«Відносно зовнішньополітичної реакції на протести. Зовнішньополітичне підтримка США була присутня - дуже схоже на технологію ряду так званих кольорових революцій, - але їх втручання обмежена політичними реаліями Вірменії, її членством в ОДКБ і Євразійському економічному союзі. Москва зараз дуже обережно реагує на події, будь-які потрясіння контрпродуктивними для інтересів Росії, але події в Єревані - не якийсь там явний антиросійський «майдан», і зовнішньополітичний курс країни не повинен зазнати будь-яких значних змін.

Російської бази в Гюмрі події не стосуються, а Москва продовжить грати роль гаранта і стрижневого елемента регіональної безпеки на Південному Кавказі.

Геополітично Вірменія, звичайно, зберігає свою значимість для Москви, але необхідно розуміти, що Росія Вірменії історично потрібна незрівнянно більше. Росія - гарант існування і суверенітету країни. А саме сьогодні, 23 квітня, ми згадуємо події 103-річної давності - масову розправу з вірменським населенням в межах Османської імперії ».

поділіться

Теги: Вірменія , Андрій Відішенко

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация