Експерти проаналізували ефективність місцевого самоврядування на сході України

Команда руху "Сильні громади" представила аналіз діяльності місцевого самоврядування в 16 містах Донецької, Луганської та Дніпропетровської областей.

Про це під час круглого столу в Укрінформі на тему: "Практики адвокації щодо підвищення ефективності місцевого самоврядування" повідомив координатор руху "Сильні громади" Валентин Краснопьоров.

"Ми працюємо вже два роки на території сходу України, де ізоляція, з одного боку, місцевого самоврядування та дещо відсторонене ставлення громадянського суспільства до цього управління. Довгий час ми намагаємося залучити громадянське суспільство саме до процесу взаємодії з місцевим самоврядуванням і створення спільного певного простору, в якому гармонійно можуть діяти як і місцеве самоврядування, громадянське суспільство, так і бізнес-сектор, для того щоб розвивати свої міста ", - сказав Краснопьоров.

Команда руху Сильні громади представила аналіз діяльності місцевого самоврядування в 16 містах Донецької, Луганської та Дніпропетровської областей

За його словами, команда руху "Сильні громади" провела аналіз діяльності місцевого самоврядування в 16 містах Донецької, Луганської та Дніпропетровської областей за методологією "Ефективність роботи місцевого самоврядування", яка складається з чотирьох важливих напрямків: доступність і актуальність інструментів взаємодії влади і суспільства; наявність, доступність і актуальність локальних нормативно-правових актів, які гарантують і підвищують участь громадян у процесах прийняття рішень; стан впровадження і реалізації концепції енергоефективності; прозорість бюджетного процесу.

Зокрема, за результатами дослідження індексу відкритості основних документів міської ради - показника, який відображає, наскільки громадянам доступні ключові документи міської ради, виконавчого комітету та постійних депутатських комісій, Маріуполь , Кривий Ріг та Рубіжне зайняли перші позиції, зате Покровск, Торецькому, Олександрівка - останні.

Експерти також досліджували, наскільки активно місцева рада використовує можливості енергозберігаючих технологій і здійснює конкретні кроки по збільшенню енергоефективності міста. Так, найнижчий індекс енергоефективності виявився в трьох містах - Торецькому, Олександрівка, Лисичанськ, найвищі показники - в містах Бахмут, Добропілля, Сєвєродонецьк, Кривий Ріг, Маріуполь.

Так, найнижчий індекс енергоефективності виявився в трьох містах - Торецькому, Олександрівка, Лисичанськ, найвищі показники - в містах Бахмут, Добропілля, Сєвєродонецьк, Кривий Ріг, Маріуполь

Також експерти досліджували індекс прозорості використання бюджетних коштів - показник, який відображає, наскільки громадянам доступна інформація про використання місцевими радами бюджетних коштів. "Ми досліджували процес від моменту розгляду проекту бюджету, його прийняття і виконання. Сєвєродонецьк, Краматорськ, Бахмут займають лідируючі місця, а Рубіжне, Лисичанськ і Олександрівка займають останні. В Олександрівці жодного документа немає щодо бюджету, тобто громада повністю ізольована від цього процесу ", - розповіла юрист руху" Сильні громади ", член" Асоціації правників України "Наталія Рижкова.

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация