Експерти пояснили, чому рубль в 2017 році буде надійніше долара і євро

Багатьох росіян зараз хвилює питання, як надійніше і вигідніше зберігати свої заощадження - довіряти чи зміцнити за 2016 рік рубля або скористатися моментом і купувати подешевшали євро і долари, поки курс знизився? Долар і євро в грудні 2016 року оновили 14-річні мінімуми, а рубль за рік подорожчав до долара майже на 22%, продемонструвавши кращу динаміку серед світових валют. Чому у 2017 році краще тримати гроші в рублях, і в яких випадках варто купувати іноземну валюту , РІАМО розповіли експерти.

На чому економлять москвичі: житло в складчину, гаджети в кредит і гарячі тури >>

Долар: Трамп і ризики

Багатьох росіян зараз хвилює питання, як надійніше і вигідніше   зберігати свої заощадження   - довіряти чи зміцнити за 2016 рік рубля або скористатися моментом і купувати подешевшали євро і долари, поки курс знизився

© wikimedia.org

У ЗМІ активно обговорюється питання, як на американську економіку і відповідно курс долара вплине новий президент США Дональд Трамп. Більшість опитаних аналітики не беруться з високою точністю прогнозувати динаміку бівалютного кошика.

На думку доцента кафедри фінансових ринків та фінансового інжинірингу РАНХиГС, радника з макроекономіки компанії «Відкриття Брокер» Сергія Хестанова, політика може серйозно вплинути лише на короткострокові коливання валют. А стратегічно все галасливі політичні події помірно впливають і на долар, і на євро: можуть на час підняти або опустити курс, але він неминуче повертається до свого середнього значення.

При цьому потрібно мати на увазі те, як саме ви найчастіше витрачаєте гроші.

«Припустимо, ви хочете купити долари, щоб зберігати в них свої заощадження. Звичайно, долар - валюта стабільна. Але якщо витрачати свої заощадження ви будете в рублях, то на покупку і подальшому продажі валюти в кінці кінців програєте з великою часткою ймовірності », - вважає фінансовий омбудсмен Павло Медведєв.

На думку економічного оглядача газети «Комсомольская правда» Костянтина Смирнова, росіянам взагалі не варто поспішати переводити все рублеві накопичення в іноземну валюту.

Що стосується курсу долара, то він у 2017 році буде коливатися на рівні 60-65 рублів, прогнозує фахівець.

Як ви ставитеся до своїх грошей? Пройти тест >>

Євро: туманні перспективи

Євро: туманні перспективи

© pixabay.com

Якщо по відношенню до долара фахівці здебільшого налаштовані оптимістично, то перспективи курсу євро в 2017 році виглядають неоднозначно. Тому купувати цю валюту гарантовано варто лише в разі поїздок в Європу.

Хестанов також радить купувати євро тільки для подорожей до Європи, а не з метою виграти на курсі.

«Що буде з євро в довгостроковій перспективі - дуже велике питання. Може трапитися розпад Євросоюзу, його ослаблення - що завгодно. Але це довгострокові явища », - пояснює економіст.

Правда, зараз багатьох приваблює досить низький курс євро, який пояснюється і Brexit (виходом Великобританії з Євросоюзу), і іншими труднощами в Євросоюзі. Однак у 2017 році у євро є шанс впасти ще нижче.

«Звичайно, такого обвалу, як в 2010 році, коли за долар давали один євро, навряд чи варто очікувати. Але є ряд серйозних факторів, які будуть грати проти європейської валюти в 2017 році - це Brexit, ситуація з мігрантами, а також політична нестабільність у Франції і Німеччині перед виборами, на їх час можливо особливо різке ослаблення євро. Не на користь валюти і економічна слабкість таких країн, як Греція, Італія та Іспанія », - уточнює Смирнов.

Однак, за його словами, «локомотив» євро - економіка Німеччини - як і раніше сильна.

Грошей немає, але ви тримайтеся: 5 способів заощадити після свят >>

Рубль: політ стабільний

З огляду на той факт, що сьогодні рубль помітно зміцнився, деякі експерти вважають, що в 2017 році взагалі не варто вкладати гроші ні в долари, ні в євро. За те, щоб зберігати гроші в російській валюті, виступає фінансовий омбудсмен Павло Медведєв.

У свою чергу, Хестанов налаштований щодо рубля не настільки оптимістично.

«По-перше, нинішнє зростання вартості нафти не виглядає стійким. Так, нафта дорога; як наслідок, рубль зміцнився. Але великий впевненості, що це надовго, немає. Подешевшає нафту - впаде і рубль, ми це бачили не раз. Другий момент - це дефіцит бюджету », - зазначає фахівець.

За його словами, помітний дефіцит федерального бюджету в Росії зберігається, також часом лякає дефіцит регіональних бюджетів. Причому 60-65% федерального бюджету - це надходження від експорту нафти. «У цих умовах один з основних інструментів балансування бюджету - це деяке ослаблення курсу рубля», - пояснює експерт.

Проте, за даними агентства Bloomberg, вкладення в рубль для західних інвесторів можуть дати найвищий дохід серед усіх країн, що розвиваються - до 26%. Крім того, в Росії чекають від Дональда Трампа скасування санкцій, а якщо це трапиться, рубль продовжить зміцнюватися.

Таким чином, якщо ви живете в Росії і в основному робите витрати в рублях, то зберігати заощадження в російській валюті буде в цьому році найбільш вигідно і безпечно. Пограти на доларі можна, але захоплюватися не варто, а от купувати євро коштує тільки для поїздок в Європу.

Медведєв вважає, що Росія пройшла через економічну кризу >>

Як ви ставитеся до своїх грошей?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация