Експерти: зовнішня політика Путіна протистоїть сценарієм нерівноправній глобалізації США

  1. Час позитивного порядку

Зовнішня політика президента Росії Володимира Путіна пропонує світовій спільноті концепцію співпраці і спільної боротьби проти таких викликів, як міжнародний тероризм, епідемії, руйнування екології та протистоїть сценарієм нерівноправній глобалізації, що просувається США

Зовнішня політика президента Росії Володимира Путіна пропонує світовій спільноті концепцію співпраці і спільної боротьби проти таких викликів, як міжнародний тероризм, епідемії, руйнування екології та протистоїть сценарієм нерівноправній глобалізації, що просувається США. Про це йдеться в доповіді Центру соціально-консервативної політики (ЦСКП), представленому у вівторок.

Як пояснив ТАСС модератор обговорення, що відбулося доповіді, член Бюро Вищої ради «Єдиної Росії» Юрій Шувалов, дослідження, назване «В. В. Путін - світовий політичний лідер », підготовлено ЦСКП спільно з Експертною інститутом соціальних досліджень (ЕІСІ), головою опікунської ради якого є глава Вищої ради« Єдиної Росії »Борис Гризлов.

Автори документа відзначають, що зовнішня політика російського лідера передбачає широку співпрацю держав і народів, спільне і взаємовигідне вирішення поставлених перед людством загальних проблем, коли важливий внесок кожного, великого чи малого, держави. «З російської точки зору,« чесна конкуренція »світових економік не може служити виправданням розмежування держав на розвинений центр і деградуючих периферію, яка втрачає історичну суб'єктність і стає постачальником ресурсів і проблем для« першого світу », - говориться в доповіді.

«Російський лідер пропонує світовій спільноті концепцію співпраці і спільної боротьби проти викликів, що представляють загрозу для всього людства (тероризм, епідемії, голод, бідність, руйнування екології), а не сліпе копіювання західних політичних моделей», - вказують експерти ЦСКП. Вони звертають увагу, що російська зовнішня політика, не заперечуючи значення глобалізації, будується на зміцненні єдності світової спільноти і разом з тим на збереженні його різноманіття.

«Підхід Володимира Путіна протистоїть просувається в даний час перш за все Сполученими Штатами сценарієм нерівноправній глобалізації, орієнтованому на боротьбу з тими, хто прагне реалізувати власний варіант розвитку, - говорить дослідження. - Політика Путіна відмовляє в легітимності месіанським домаганням Вашингтона ».

Час позитивного порядку

«Президент [Володимир Путін], реалізуючи свою програму, завжди ставив завдання розвитку і майбутнього країни, відповідаючи на ті чи інші загрози, і, долаючи їх, країна просувалася вперед», - сказав на презентації доповіді Шувалов. «Можна по-різному оцінювати складні періоди нашої новітньої історії, але в 2007 році, коли була виголошена Мюнхенська промова президента (на Мюнхенській конференції з безпеки - прим. ТАСС), багато в чому в той момент президент створив умови, щоб Росія могла реалізувати всі можливості суверенної країни », - підкреслив він.

За словами єдинороса, сьогодні Росія довела, що «ні санкції, ні спроби ізоляції країни не можуть змусити її відмовитися від своїх національних інтересів». «Зараз ми знаходимося в дуже відповідальному історичному моменті, коли є всі можливості заявити про те, що ми стоїмо на новому етапі розвитку країни, який, незважаючи ні на що, ми б назвали етапом забезпечення добробуту нашого суспільства та досягненням більшої справедливості - для людей, а також в міжнародному сенсі цього слова », - вважає він.

Зі свого боку член Громадської палати РФ, генеральний директор Інституту зовнішньополітичних досліджень та ініціатив Вероніка Крашеніннікова вказала на те, що Росія за останні роки «продемонструвала здатність домагатися позитивних дій в такій складній конфігурації« заклятих партнерів », як Іран, Туреччина, Саудівська Аравія, Ізраїль ». «Складно підібрати більш суперечливий склад учасників, але з усіма ми працюємо і досягаємо політичного вирішення питань на Близькому Сході», - констатувала вона.

Крім того, «дуже важливий був факт повернення Криму», нагадала експерт, додавши, що «у зовнішньополітичній перспективі це означає зупинка просування НАТО на схід».

«Дуже багато було зроблено, але сьогодні - і в доповіді підведено деякий попередній підсумок <...>, щоб ми могли перейти від політики реагування до політики конструювання майбутнього», - вважає Крашеніннікова. За її словами, країна «почала займатися цим в останні роки». «Можемо констатувати, що тепер для Росії настав час бути впевненою в своїх силах і час її лідерства, тим більше що західний світ перебуває в якійсь концептуальної дезорієнтації. Це тим більш момент для Росії запропонувати світові позитивний порядок денний », - уклала політолог.

ТАСС

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация