Експерти оцінили можливість прямого зіткнення Росії і США в Сирії

«Може розгорітися великий військовий конфлікт»

«Зараз, напевно, не варто говорити про можливість Третьої світової, не нагнітати ситуацію, - вважає президент Академії геополітичних проблем Леонід Івашов «Зараз, напевно, не варто говорити про можливість Третьої світової, не нагнітати ситуацію, - вважає президент Академії геополітичних проблем Леонід Івашов. - Але зіткнення цілком можливі. Американці та їхні союзники, включаючи Туреччину, планують бойові дії - в тому числі, сухопутні, - безпосередньо на території Сирії. Йдеться, зокрема, про звільнення Ракка. Турецькі війська, очевидно, будуть наносити удари, розсікаючи територію Сирії. І як діяти в цих умовах сирійських збройних силах, російським ВКС - велике і складне питання. Тому, дійсно, може розгорітися великий військовий конфлікт, безпосередніми учасниками якого будуть США і Росія ».

«Побоювання окремих експертів щодо можливості Третьої світової війни - явне перебільшення, - коментує« МК »старший науковий співробітник Центру арабських і ісламських досліджень Інституту сходознавства РАН Борис Долгов «Побоювання окремих експертів щодо можливості Третьої світової війни - явне перебільшення, - коментує« МК »старший науковий співробітник Центру арабських і ісламських досліджень Інституту сходознавства РАН Борис Долгов. - На мій погляд, подібна перспектива виключена. Що стосується загострення відносин між США і Росією навколо сирійської кризи, тут, перш за все, треба нагадати, що для Вашингтона і його союзників це закономірне продовження тієї політики, яку вони проводили з самого початку. Їх мета - будь-якими засобами прибрати незручне їм керівництво Башара Асада.

Зараз, коли сирійські війська вельми успішно діють у Алеппо про, що має стратегічне значення, Захід будь-якими шляхами намагається це наступ зупинити, зберігши збройні ісламістські угруповання, що діють проти керівництва Сирії. Ми ж бачимо - як тільки сирійська армія починає здобувати перемоги, відразу починаються розмови про припинення бойових дій, про гуманітарні конвою і т. Д. »

«Ніякої Третьої світової війни, звичайно ж, не буде, - також впевнений директор Центру вивчення Близького Сходу і Центральної Азії Семен Багдасаров «Ніякої Третьої світової війни, звичайно ж, не буде, - також впевнений директор Центру вивчення Близького Сходу і Центральної Азії Семен Багдасаров. - Але те, що зіткнення Росії і США на сирійському театрі військових дій будуть відбуватися не тільки побічно, але і безпосередньо, - цілком ймовірно. Коли ми воювали в Кореї, було значне загострення, було збито велика кількість американських літаків; у В'єтнамі взагалі вісім тисяч збили. Але ні в яку світову війну дії на цих театрах військових дій не вилилися ».

- Не думаю, що в нинішніх умовах можливо переростання сирійського конфлікту в Третю світову війну, - вважає керівник Центру військового прогнозування Анатолій Циганок, - Звичайно, йде протистояння і по лінії політичної, і економічної, але до глобальної війни ще дуже далеко - Не думаю, що в нинішніх умовах можливо переростання сирійського конфлікту в Третю світову війну, - вважає керівник Центру військового прогнозування Анатолій Циганок, - Звичайно, йде протистояння і по лінії політичної, і економічної, але до глобальної війни ще дуже далеко ...

При цьому цілком очевидно, що заявлене Вашингтоном припинення російсько-американського співробітництва щодо сирійського врегулювання не тільки віддаляє перспективи досягнення будь-якого світу для змученої війною країни, а й створює нові загрози ».

«США звинувачують ВКС РФ і сирійську армію в порушенні домовленостей між Вашингтоном і Москвою, в порушенні женевських угод, - це привід для американців вийти з співпраці, - каже Борис Долгов. - Але на якісь радикальні заходи Сполучені Штати навряд чи підуть. Я маю на увазі той «план Б», про який говорилося раніше, що передбачає військове втручання США в разі провалу спроб політичного врегулювання сирійської кризи.

Але я не виключаю, що з боку Вашингтона і союзників можливі поставки систем ППО радикальним ісламістським угрупованням - звичайно, не прямі, а завуальовані. Ми вже бачили, як збивали російські вертольоти на висоті, недоступної для знаходяться зараз у бойовиків систем ППО. Але не думаю, що буде різке загострення ситуації. Прямого зіткнення російських і американських збройних сил, гадаю, не станеться. »

«Сполучені Штати будуть продовжувати робити те ж саме, що робили і раніше, - вважає Семен Багдасаров, - але, ймовірно, збільшать кількість військової техніки, що поставляється так званої опозиції. Крім того, вже зараз на території Сирії перебуває значний контингент, кілька сотень американських солдатів, близько п'яти тисяч натовських солдатів, не рахуючи турецьких, які готують бійців опозиції. Тому поставки озброєння, підготовка - все це продовжиться і, можливо, призведе до прямого зіткнення ».

Наші експерти впевнені, що Вашингтон намагатиметься тиснути на Росію через ситуацію в Сирії. «Тиск буде тривати: і дипломатичне, і, можливо, списку санкцій , І згортання відносин в інших сферах, - прогнозує Борис Долгов. - Але важливо пам'ятати, що нинішня адміністрація США - йде. І, гадаю, найближчим часом, в період американських виборів, радикальних кроків Вашингтон не робитиме ».

«Безумовно, тиск буде, - каже Семен Багдасаров. - Очевидно, у вигляді санкцій - в першу чергу, економічних. Про їх можливий характер мені що не економісту судити складно ».

- Міністр оборони США Ештон Картер не далі як тиждень тому заявив про можливість застосування тактичної ядерної зброї. Давайте запитаємо себе, проти кого? Це теж ядерний шантаж для Росії, - нагадує Леонід Івашов. - Звичайно, не варто забувати і про санкції. Тиск, який ми вже спостерігаємо, буде наростати. Причому не тільки на Близькому Сході, але на нашому західному стратегічному напрямку, на південному заході. Сюди ж варто додати і рішення конгресменів США поставляти летальну зброю Україні . Думаю, американці нескоро відмовляться від такої антиросійської стратегії ».

Експертна думка

Днями представник Білого дому Джош Ернест заявив, що американська адміністрація вивчає санкції проти Москви серед інших варіантів реакції на останні дії Росії в Сирії (зокрема, у зв'язку з ситуацією навколо міста Алеппо). Які ж «сирійські санкції» можуть загрожувати РФ з боку Вашингтона?

Павло СІГАЛ, перший віце-президент «Опори Росії»: Павло СІГАЛ, перший віце-президент «Опори Росії»:

«У США не так вже й багато можливостей придумати будь-які нові обмеження проти Росії. Швидше за все, вони будуть просто розширені по відношенню до фізичних осіб і окремих компаній. У теорії, ефективним було б включення режиму нафтогазового ембарго, але Росія майже не продає нафту в США, а Європа не відмовиться від покупки наших вуглеводнів, так як не зможе замістити випадають обсяги. Крім того, в Європі все частіше можна почути заяви про необхідність зняття санкцій, тому на такий категоричний крок ЄС зараз не зважитися. А для США таке одностороннє рішення безглуздо.

Швидше за все, ми просто побачимо розширення списку санкцій на «дочки» тих компаній, які вже в ньому є. Також США можуть додатково спробувати ускладнити вихід на міжнародний фінансовий ринок, хоча західний ринок вже зараз для Росії закритий. А вплинути на, наприклад, Китай Америка не може.

В даний час будь-яке посилення санкцій буде неефективним і для Росії не є небезпечним ».

Читайте матеріал «Образа США на Росію через Сирію створює ризик Третьої світової»

Давайте запитаємо себе, проти кого?
Які ж «сирійські санкції» можуть загрожувати РФ з боку Вашингтона?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация