Експортне мито на деревину може обернутися відповідними обмеженнями ЄС - Марчук - Економіка - Торгівля за таким принципом дискримінує експортерів, а на введення квот потрібно буде отримати узгодження в Євросоюзі, упевнений фахівець

Мита на експорт лісу-кругляка. Фото: Pixabay

Введення зовнішньоекономічних контрактів та вивізного мита на ліс-кругляк вимагає узгодження в Євросоюзі, а в разі непоступливості української сторони може призвести до економічних санкцій. Таку думку висловив національний координатор програми FLEG Світового банку Юрій Марчук , Коментуючи пропозиції уряду про скасування мораторію на експорт деревини.

"Норма про експортне мито на рівні 20% спрямована на насичення деревиною внутрішнього ринку. Тому виникає питання: якщо ми вводимо таке мито на нашому кордоні, то не введуть нам мито на якусь нашу продукцію на кордоні ЄС?", - заявив Марчук .

Він також зазначив, що Міністерство економічного розвитку і торгівлі буде не тільки реєструвати зовнішньоекономічні контракти на експорт деревини, але і визначати квоти продажу лісу за кордон.

"МЕРТ буде визначати квоти на деревину, яку можна експортувати. Обсяги заготовляється деревини відомі, згідно з ними міністерства фінансів і економіки вже сформували бюджет на 2017 рік, в якому закладена оплата за використання лісових ресурсів. Скільки деревини буде потрібно для внутрішнього ринку, могли б показати відкриті торги. Якби їх провели чесно, то ми побачили б, скільки деревини "проковтне" внутрішній ринок . Фактично, зовнішньоекономічна діяльність буде вестися за залишковим принципом ", - пояснив Юрій Марчук.

Експерт додав, що торгівля за таким принципом дискримінує експортерів, а на введення квот потрібно буде отримати узгодження в ЄС.

"Питання квотування викликає питання до України, яка підписала економічні договори з Євросоюзом і СОТ. Це, безумовно, дискримінаційна міра", - вважає експерт.

Юрій Марчук також зазначив, що пропозиція уряду скасувати мораторій на експорт деревини нівелює можливе введення економічних санкцій з боку Євросоюзу.

"Мораторієм ми зробили те, що не підписували в договорах з Євросоюзом. Якби ввели мораторій з точки зору екологічних проблем, наприклад, якийсь вид деревини зникає, тому забороняємо його дорубивать, ніхто б нам ані словом не обмовився. Але якщо ми заборонили експорт, а продовжуємо переробку і збільшуємо на європейському ринку обсяг напівфабрикату, то можемо нарватися на зустрічні санкції Євросоюзу, і не тільки по цій групі деревини, але і по інших групах ", - додав Марчук.

Нагадаємо, Кабінет Міністрів направив до Європейської Комісії документ для вирішення питання експорту деревини за принципом відкритого ринку і виконання угод з Євросоюзом. Зокрема, пропонується скасувати мораторій на вивіз деревини, ввести зовнішньоекономічні контракти і 20-відсоткове експортне мито. Останні дві пропозиції, на думку профільних експертів, зроблять негативний вплив на лісову галузь.

закон про заборону експорту лісо- та пиломатеріалів в необробленому вигляді Верховна Рада прийняла в квітні 2015 року. Мораторій на вивезення кругляка, крім сосни, почав діяти з 1 листопада 2015 року. Заборона на експорт сосни планується ввести з 1 січня 2017 року.

Читайте найважливіші та найцікавіші новини в нашому Telegram

Підписуйтесь на нашу розсилку

Тому виникає питання: якщо ми вводимо таке мито на нашому кордоні, то не введуть нам мито на якусь нашу продукцію на кордоні ЄС?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация