Ель VS лагер: головні відмінності двох сортів улюбленого пива

  1. Орфографічна помилка в тексті:

12 травня 2017, 16:35 Переглядів: 12 травня 2017, 16:35 Переглядів:   За типом бродіння існує всього два види пива: ель і лагер

За типом бродіння існує всього два види пива: ель і лагер. Багато обожнюють-п'ють і то, і це. Але далеко не всі в курсі, чим вони відрізняються.

А ще мало хто знає, як готують ці сорти пива, з яких келихів правильно їх пити. Сьогодні ми проллємо світло на темряву цього незнання.

Ель

Слово "ель" прийшло до нас з індоєвропейської мови. Фортеця деяких сортів такого пива досягає чималих 12% (але є і елі з оборотами всього 3%). Перші згадки назви "ель" датуються V-VI століттям нашої ери. Так що ель - пиво на порядок старше лагера.

Відразу після появи ель тут же став не просто популярним, а пивним продуктом №1. причини:

  • ель швидко не псувався і міг неймовірно довго зберігатися;
  • не потребував в особливих умовах зберігання, володів відмінним смаком і здатністю швидко вгамовувати спрагу.

Цікавий факт: були часи, коли елі пили частіше, ніж воду. Це був чистий і перевірений продукт, чого не скажеш про звичайну воді тих часів.

Ель готують методом верхового бродіння при порівняно високій температурі - 17-24 ° C. Більш легкі дріжджі, використовувані для елю, люблять тепло і більш комфортно почувають себе при високій температурі.

Але головна фішка такого броженія- інтенсивне виділення різних ефірних з'єднань, за рахунок яких ель має більш яскравий і насичений аромат. Додай сюди кілька видів ароматних і гірких сортів хмелю. Так і формується яскраво виражений, легко впізнаваний і злегка солодкуватий смак справжнього елю, з особливим присмаком.

Головна фішка елю - він набагато більш різноманітний, ніж лагер, тому його так люблять крафтового пивоварні. Це пиво, в якому пивовар може на все 100% проявити свою майстерність. Існує кілька основних стилів пивоваріння в елях - англійський та американський, і в кожному з них є свої правила, і, звичайно, свої особливості смаку.

сорти елю

70% всіх сортів пива на планеті - це саме елі. Найпопулярніші і просунуті сорти:

  • Пейл-ель, в який входять такі знамениті сорти як американський світлий, бурштиновий ель;
  • біттер;
  • бельгійський ель (ламбік);
  • німецький ель;
  • портер;
  • стаут;
  • міцний ель і т.д.

Сьогодні одна з найбільш розвинених країн по виробництву елів - США . Найпопулярніші види елів в Штатах:

  • американський Пейл-ель;
  • американський бурштиновий ель;
  • американський браун ель;
  • індійський Пейлі-ель (один з найбільш затребуваних сортів крафтового пива в США).

Американський Пейл-ель відрізняється пряним смаком і порівняно з іншими сортами елів має світлий колір.

Американський бурштиновий ель. Ще його називають червоний ель. Даний сорт має легкий карамельний присмак, він більш щільний, більш темний, більш глибокий і збалансований за співвідношенням гіркоти і солодового смаку.

Американський браун ель. Сама назва вже натякає на те, що у пива коричневе забарвлення. Головна відмінна риса: карамельний смак з нотами шоколаду і горіхів , Згладжують хмільну гіркоту. Варто зауважити, що всі північноамериканські елі відрізняються відчутною приємною гіркуватістю в післясмаку.

Індійський Пейл-ель. Ще один сорт елю, сильно заряджений хмелем. За рахунок цього у даного пива багатий аромат і приємна гіркота. Але перш за все індійський Пейл-ель відрізняється "фруктово-цитрусово-хвойними" нотами смаку. Тобто таке пиво насичено ароматами:

  • хвої;
  • персика;
  • ананаса;
  • цедри;
  • манго, дині, грейпфрута і т.д.

Як з елямі в Україні?

В Україні справжнього елю можна покуштувати в будь-який з крафтового пивоварень країни. Там вони смачні і класні. Заглянеш туди на келих-другий, і гарантуємо: не пошкодуєш.

А тим, у кого немає часу / можливості / бажання їздити по країні в пошуках крафтового пивоварень, радимо спробувати новий ель від Роберта Домса - новеньке творіння легендарного українського пивоварні. Ель уже в продажу, варто адекватних грошей, смак - вищий клас. Тестували всією редакцією, робили це неодноразово, продовжуємо досі.

лагер

Слово "лагер" утворено від німецького "Lagerbier" - пиво, дозрівають при зберіганні. Згідно з однією з найпопулярніших версій, технологію виробництва лагера винайшли монахи Німеччини в середні віки. Пиво виявилося настільки смачним, що воно тут же прижилося. А сьогодні лагер став одним з найпопулярніших сортів пива: частка споживання його на світовому ринку - 70%.

Головна відмінна риса лагера - виробництво методом низового бродіння і при низькій температурі - до 15 ° C.

  • Низове бродіння - це коли дріжджі при наполяганні опускаються вниз.

Завдяки такій технології лагер став одним з найбільш "живучих" сортів пива - може зберігатися до двох років і при цьому не втрачати своїх смакових якостей. До речі, про смак: він досить м'який і має масу "відтінків" (в залежності від сорту лагера).

сорти лагера

Завдяки сучасним розвиненим технологіям сортів лагера сьогодні на будь-який смак і колір. Між собою вони поділяються за такими класифікаціями:

за кольором

  1. світлий;
  2. темний;
  3. напівтемний.

По групах:

  1. європейський;
  2. німецький;
  3. американський;
  4. бік;
  5. Пільзнер і ін.

Кожен зі згаданих сортів має різну міцність (від 3,5% до 6%). Існує навіть нефільтрований лагер. В Україні в широкому асортименті представлені напівтемні (Роберт Домс Віденський) і темні (Роберт Домс Мюнхенське) лагери. А якщо пробігтися по місцевим пабах-пивоварень, то знайти можна на порядок більше.

Читайте найважливіші та найцікавіші новини в нашому Telegram

Ви зараз переглядаєте новина "Ель VS лагер: головні відмінності двох сортів улюбленого пива". інші Останні новини України дивіться в блоці "Останні новини"

Якщо ви знайшли помилку в тексті, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Орфографічна помилка в тексті:

Послати повідомлення про помилку автора?

Виділіть некоректний текст мишкою

Дякуємо! Повідомлення відправлено.

Як з елямі в Україні?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация