Elements of War

  1. На Брайтон-Біч знову йдуть дощі
  2. «Московське літо 2010»
  3. «Морпіхи на льоду»
  4. «Кара Божа»
  5. «Ейфьелукідлукуатль»
  6. Клімат контроль
  7. * * *

При погляді на Elements of War накочує ностальгія. Пригадується перша п'ятирічка двохтисячних, коли російська ігрова індустрія якось раптово стрепенулася, завирувало, а у розробників з'явився оптимізм і віра у власні сили. Вітчизняні студії загримотіло фантастичними анонсами, раз у раз загрожуючи Заходу кого-небудь «вбити». Пам'ятайте ці гасла-ярлики? «Kreed - вбивця Doom», «Магія крові» - вбивця Diablo ».

Так ось, Elements of War - як привіт з минулого: вітчизняна компанія А (в даному випадку Lesta Studio) зазіхає на іноземний хіт B (World in Conflict), все як в старі добрі. А в якості знарядь «вбивства» - набір підглянутих у колег знахідок і можливість насилати на ворожий табір локальні землетруси. Але чи так це погано?

На Брайтон-Біч знову йдуть дощі

При погляді на Elements of War накочує ностальгія

Між місіями розробники намагаються нас розважити роликами в стилі «Як в Modern Warfare 2, але в десять разів дешевше».

Lesta Studio робить досить дивний хід. Розробники вже на стадії фабули починають активно загравати з World in Conflict: в світлі софітів тут донезмоги шаблонний бравий вояка США, а в якості декорацій - роздирається війною одноповерхова Америка. Добре хоч немає типових злих росіян і червоно-журавлинних пророцтв в стилі Тома Кленсі.

Втім, зовсім скоро стає зрозуміло, що «Лешті» вистачило такту і здорового глузду розбавити Elements of War порцією дивного псевдонаукового марення. Так, в недалекому майбутньому вчених головним чином будуть хвилювати проблеми клімату Землі. Щоб його стабілізувати і взяти під контроль, в США проводилися масштабні дослідження, які в кінцевому результаті привели до маленького апокаліпсису. В результаті невдалого експерименту на території Америки утворився стійкий гіперціклон, який здув з крісел керівну верхівку країни і кинув решту світу в стан погодного хаосу. США захлинулися в анархії, країну заполонили терористи, і колись процвітаюча держава перетворилася на величезний генератор стихійних лих. Відповідно, наше завдання-мінімум - врятувати Америку-матінку від повного знищення, а заодно і весь світ.

Головна проблема Elements of War в тому, що в проекті немає абсолютно нічого нового. Кожен цеглинка EoW ми вже в тому чи іншому вигляді зустрічали в інших стратегіях: тут і покупка юнітів за тактичні окуляри, і вирішальна роль ландшафту і погоди, і вузька спеціалізація кожного виду військ, і горезвісна формула «камінь-ножиці-папір-ящірка-Спок »- все вже було. Навіть розхвалені Елементалі (по суті, головна особливість гри), за допомогою яких можна обрушувати на ворога урагани і землетруси, - і ті на ділі виявилися знайомими «нюкамі» і «глобальними дебафф».

Очікуються опади у вигляді фрикадельок

У Elements of War велика роль відведена так званим елементалями - особливим засобам для контролю різних стихійних лих. Ми дозволили собі трохи пофантазувати на цю тему і пропонуємо вашій увазі кілька потенційних варіантів нових елементалями. Хто знає, можливо, щось з цього виявиться в найближчому доповненні до EoW?

«Московське літо 2010»

Підвищує температуру повітря в таборі супротивника до 45 градусів. Ворожа піхота від пекельної спеки починає гірше міркувати, весь день валяється в бараках і ліниво потягує воду. Є побічний ефект: поряд з табором спалахує торфовище, і на базі розпливається отруйний смог, який істотно знижує видимість. Всі юніти в області дії надягають даремні марлеві пов'язки і набувають вкрай безглуздий вигляд.

«Морпіхи на льоду»

У зазначеній галузі спочатку проливається дощ, а потім відразу ж починаються морози. Через ожеледицю стає неможливим пересування піхоти, а локальні травмпункти виявляються переповненими морськими піхотинцями з забоями і переломами різного ступеня тяжкості. Побічна дія: на YouTube з'являється безліч роликів типу «Загін морпіхів намагається дістатися з казарм в збройову по льоду».

«Кара Божа»

Закликає в області дощ з жаб. У віруючих піхотинців значно знижується мораль, і вони відмовляються воювати. Якщо застосовано на території Єгипту, ефект поширюється і на атеїстично налаштовану піхоту. Дощ з жаб є відчутним баффом для французької армії.

«Ейфьелукідлукуатль»

Утворює на обраної території вулкан зі складною назвою. Місцеві диктори новин колективно вішаються через неможливість читати вголос тексти з назвою цього вулкана. Крім річок лави і землетрусу, випускає в небо величезну хмару попелу, яке блокує авіацію противника. Ворожа піхота не може полетіти у відпустку і тихо спивається в дьютіфрі-магазинах найближчих аеропортів.

Ворожа піхота не може полетіти у відпустку і тихо спивається в дьютіфрі-магазинах найближчих аеропортів

Одне з найприємніших видовищ в грі - коли з неба на пузатих парашутах падає щось велике і вбивче.

Якщо вас затискають з усіх боків, можна вийти з ситуації способом ніндзя: задимити околиці і тихенько загубитися в загальній плутанині.

Клімат контроль

Але ось що дивно. Незважаючи на те, що розумом ти розумієш, що EoW - це збірна солянка з чужих ідей, в неї все одно цікаво грати. Так, Lesta Studio не принесла в жанр нічого нового, проте розробники з якоюсь феноменальною педантичністю і ретельністю зуміли зшити з різнокольорових клаптиків цілком пристойну стратегію.

Так, Lesta Studio не принесла в жанр нічого нового, проте розробники з якоюсь феноменальною педантичністю і ретельністю зуміли зшити з різнокольорових клаптиків цілком пристойну стратегію

Тиха американська глибинка. Закусочні, тягачі, «харлеї», пікапи і ясне небо. Ненадовго.

Elements of War не прощає гравцеві «зелену рамку» і лихого раша однотипними військами - без зважених тактичних рішень ваша армія поляже в першій же сутичці. З кожною бойовою одиницею доводиться няньчитися: когось відвести подалі в лісок, щоб їх не зрешетили кулемети, кому-то вчасно змінити режим атаки, а кому-то наказати використовувати спецздібностями. І не дай бог ви ненароком втратите в бою який-небудь особливо дорогий танк, тому що втрата кожного мало-мальськи значимого юніта дуже сильно позначається на загальній силі вашої армії. Наприклад, проґавивши начебто не особливо потужний джип, ваша танкова колона стане легкою здобиччю для засіли в будівлі ракетників (піхоту легко можна було б викурити з укриття сльозогінним газом джипа).

Здорово урізноманітнює бої і істерична погода, змінюється кожні кілька хвилин. Скажімо, коли світить сонце, видимість відмінна, але як тільки згущуються хмари і починається гроза - помітити ворога стає дедалі важче. Цим можете скористатися і ви: дочекайтеся чергового негоди і тихенько обійдіть зміцнення противника маленьким диверсійних загоном - просто і витончено. Якщо не хочете чекати, то лихо можна замовити самому, благо є ті самі Елементалі, спеціальні юніти для контролю клімату і різних катаклізмів.

У кампанії EoW всього дюжина місій, сюжет кожної з яких нічого особливого з себе не представляє. Але нудно все одно не стає: на деяких місіях нам підкидають нові види військ, десь змушують з боєм продиратися до нового елементалями, іноді підкидають завдання з оборони або конвоювання. Все було, все бачили ... Але грамотно підібрані завлекалочки відмінно справляються зі своєю функцією - підтримують інтерес до фінальних титрів.

Це особливі вертольоти-транспортери. Незважаючи на те, що коїться навколо погодне мракобісся, ці пташки доставляють нові батальйони піхоти і в люту бурю, і в ураган, і в грозу.

У місті танки дуже уразливі перед сховалася в будинках піхотою. Ракетників можна викурити з укриття хімікатами, а можна просто рознести до біса саму будову.

* * *

Тут важливо зазначити: любити Elements of War можна тільки исконно русской любов'ю - виключно за ідею, закривши очі на посередню реалізацію. З геймплеєм, яким би вторинним він не був, тут все в порядку, а от з усім іншим - проблеми. Грі критично не вистачає західної вилізанності і лиску: вона непоказно виглядає, грішить дрібними багами, дратує некрасивими роликами і лякає непоказною озвученням. З таким підходом в мінімальні системні вимоги потрібно обов'язково додати пункт «Наявність у гравця щирого патріотизму».

Але розробників є за що похвалити. Вони створили добротний триб'ют до кращих стратегій останнього часу - нехай і без власних думок, але все одно якісний і цікавий. За Elements of War можна з користю провести час до виходу чогось побільше, а заодно і потренуватися в стратегічному МІКРОКОНТРОЛ: краще проекту «Лести» з цим впорається, напевно, тільки The Sims.

Реіграбельность - так

Класний сюжет - немає

Оригінальність - немає

Легко освоїти - немає

Виправданість очікувань: 60%

Геймплей: 7

Графіка: 7

Звук і музика: 6

Інтерфейс і управління: 7

Дочекалися? RTS-калька, made in Russia. Нічим не видатна, але цілком життєздатне розвага для занудьгували стратегів.

Рейтинг «Манії»: 7,0

"Добре"

Пам'ятайте ці гасла-ярлики?
Але чи так це погано?
Хто знає, можливо, щось з цього виявиться в найближчому доповненні до EoW?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация