Єлизавета Глінка біографія

Єлизавета Глінка - біографія

відомий: Громадський діяч , Політичний діяч

Країна: СРСР , Росія , США

Категорія: держава

Знак зодіаку: риби

Дата народження: 20 лютого 1962р. (57 років)

Біографія Додано: 27 жовтня 2015 р.

У 1986 році закінчила 2-й Московський державний медичний інститут ім. Н. І. Пирогова за фахом лікар-реаніматолог. В цьому ж році емігрувала в США з чоловіком Глібом Глібовичем Глінкою, сином відомого російського поета і літературного критика Гліба Олександровича Глінки. У 1991 році отримала другу медичну освіту за спеціальністю «паліативна медицина» в Дартмутського медичної школи Дартмутського коледжу. Має американське громадянство.

У 1999 році в Києві заснувала перший хоспіс при Онкологічної лікарні Києва. Член правління Фонду допомоги хоспісу «Віра». Президент VALE Hospice International. У 2007 році в Москві заснувала благодійний фонд «Справедлива допомога», спонсорований партією «Справедлива Росія». Фонд надає матеріальну підтримку і надає лікарську допомогу помираючим онкологічним хворим, малозабезпеченим хворим неонкологічної профілю, бездомним. У 2010 році Єлизавета Глінка здійснювала від свого імені збір матеріальної допомоги на користь постраждалих від лісових пожеж.

В ході збройного конфлікту на сході України надавала допомогу людям, які проживали на контрольованих збройними формуваннями територіях ДНР і ЛНР. У жовтні 2014 року звинуватила Міжнародний комітет Червоного Хреста (МКЧХ) в тому, що організація нібито відмовилася надати гарантії на вантаж ліків під приводом нам не подобається політика вашого президента. Глава регіональної делегації МКЧХ в Росії, Білорусії і Молдавії Паскаль Кютт спростував ці звинувачення, вказавши, що МКЧХ «гуманітарна організація, а не політична», і він не може друкувати якісь папери на перевезення ліків з однієї країни в іншу, в зону конфлікту . Про словах самої Глінки він зазначив, що «мова, напевно, йде про нерозуміння або помилкових спогадах про те, що було шість місяців тому».

Разом з підтримуючим діючу російську владу і президента Володимира Путіна Загальноросійським народним фронтом виступила організатором ходи і мітингу «Ми єдині» в центрі Москви 4 листопада 2014 року, в якому візьмуть участь всі парламентські (ЕР, ЛДПР, КПРФ, СР) і непарламентські ( «Громадянська платформа »,« Правое дело », Трудова партія,« Патріоти Росії », Аграрна партія і« Зелені »). За словами самої Глінки: «мета акції - продемонструвати, що ми за єдність і мир, що треба вміти домовлятися, а якщо в суспільстві не вміють один одного слухати, то трапляються такі трагедії, як на Донбасі», а також: «нагадування про єдність російського народу, про необхідність його об'єднання. Зараз навколо Росії складається дуже непроста ситуація. Це і санкції, і нічим не підтверджені звинувачення ». Через ці та більш ранніх політичних заяв піддалася критиці з боку окремих представників ліберальних кіл.

Заява про російських військах в Донецьку і його перекази

В кінці жовтня 2014 Єлизавета Глінка дала інтерв'ю порталу «Правмір». Текст інтерв'ю був опублікований на порталі. Згідно цитаті з нього, передрукованій сайтом телеканалу «Дощ», Глінка нібито сказала: «Як людина, регулярно буває в Донецьку, я стверджую, що там немає російських військ, подобається це комусь чути чи не подобається. Є ополчення і є українські війська, які з'ясовують між собою стосунки. Йде громадянська війна, це визнала і ООН ».

Ці слова зазнали критики з боку ряду громадських діячів, а також коментаторів власного форуму «Правміра». Однак незабаром Глінка спростувала даний текст заяви. «Правмір» визнав свою помилку, вибачившись за те, що «за редакційним недогляд спочатку опублікований текст не був узгоджений з Єлизаветою Петрівною», і виправив текст інтерв'ю на сайті. Згідно виправленої версії, Глінка заявила: «Як людина, регулярно буває в Донецьку, я не бачила там російських військ, подобається це комусь чути чи не подобається. Є ополчення і є українські війська, які з'ясовують між собою стосунки. Йде громадянська війна, це визнав і Червоний хрест ».

Пізніше в інтерв'ю журналу «Сноб» Глінка уточнила, що говорить тільки про свої особисті спостереження: «Мене запитали, чи бачила я російських військових. Я чесно сказала: "Ні, не бачила" », і пояснила:« Я дійсно їх не бачила, бо не розрізняю військових, які перебувають в Донецьку. Українських військових від донецьких я відрізню хіба що по прапору або нашивками, якщо такі є ».

В кіно

Фільм «Доктор Ліза» Олени Погребіжская про діяльність Єлизавети Петрівни був показаний по РЕН ТВ і виграв премію ТЕФІ-2009 як кращий документальний фільм.

нагороди

  • Орден Дружби (2 травня 2012 року) - за досягнуті трудові успіхи, багаторічну сумлінну працю, активну громадську діяльність
  • Відзнака «За благодіяння» (23 березня 2015 року) - за великий внесок у благодійну та громадську діяльність

У 2010 році стала переможцем конкурсу РОТОР в номінації «Блогер року».

Отримала «Премію Муз-ТВ 2011» в номінації «За внесок в життя».

У 2011 році Єлизавета Глінка увійшла в список «Сто найвпливовіших жінок Росії», зайнявши 58-е місце.

У рейтингу «100 найвпливовіших жінок Росії» журналу «Огонек», опублікованому в березні 2014 року, зайняла 26-е місце.

У 2015 році стала лауреатом премії «Своя колія» за 2014 рік «За вірність лікарському обов'язку, за багаторічну працю з надання допомоги бездомним і безправним людям, за порятунок дітей на сході України».

Єлизавета Глінка - фото

Рекомендований контент:

Кількість переглядів: 6185

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация