Еміграція до Австрії: як виїхати на ПМЖ з Росії в 2019 році

  1. Чому обирають Австрію
  2. Які існують способи переїзду
  3. Переїхати до родичів
  4. Зареєструватися як біженець
  5. Отримання освіти
  6. Бюро по працевлаштуванню й подальше проживання
  7. Відкрити свій бізнес в країні
  8. Укладення шлюбу
  9. Вимоги до претендента
  10. куди звертатися
  11. вартість оформлення
  12. Порядок отримання ПМЖ в Австрії
  13. Необхідні документи
  14. Вартість і терміни оформлення
  15. Особливості для пенсіонерів та неповнолітніх
  16. Переваги отримання ПМЖ
  17. Як стати громадянином Австрії

Стабільна економіка, низькі показники безробіття, чудова природа - все це приваблює іноземців в Альпійську республіку. Для росіян еміграція в Австрію - це можливість безперешкодних переміщень по державах Шенгенської зони. Які передбачені способи отримати ПМЖ, чи потрібна - це далеко не весь круг питань, висвітлених у статті.

Чому обирають Австрію

Чому обирають Австрію

У більшості випадків наші співвітчизники зупиняють вибір на Альпійської республіці саме тому, що хочуть тут жити. Адже статус громадянина ЄС простіше оформити через Польщу, а для бізнесменів - відкривши фірму або інвестувавши кошти в економіку Литви, Угорщини, Латвії. Республіку не можна звинуватити в недружньому ставленні до іноземців, однак, імміграція до Австрії з Росії - процес тривалий і непростий.

Що ж змушує наших співвітчизників вибирати цю країну? Її рейтинг в світі досить високий завдяки розвиненій економіці, системі охорони здоров'я, соціальних пільг. Росіян привертає, перш за все, високий рівень життя в Австрії . Висококваліфікованим фахівцям порівняно нескладно знайти гідно оплачувану роботу. Тут цілком недороге і якісну вищу освіту, відмінне соціальне забезпечення. У країні низький рівень злочинності.

Крім того, переселенців привертає хороший стан навколишнього середовища, прекрасна природа, красиві гори, чисті водойми. У республіці багато пам'ятників архітектури, музеїв, театрів. Всі перераховані фактори в сукупності роблять країну привабливою для еміграції.

Які існують способи переїзду

Отримати дозвіл на проживання в Австрії для росіян - процес досить складний. Не остання причина цього - особливості правового регулювання. Критерії, яким повинні відповідати претенденти, залишають ймовірність упередженого ставлення чиновників. Отриманий відмова на ВНЖ в Австрії практично неможливо оскаржити.

Незважаючи на високу планку до іноземцям, які хочуть натурализоваться в республіці, доступні варіанти це здійснити все ж є. Тоді як виїхати жити в Австрію? Це можна зробити, уклавши шлюбний союз з громадянином країни, відкривши свій бізнес в республіці або ж після проходження навчання в університеті з подальшим працевлаштуванням.

Переїхати до родичів

Процес непростий, тривалий, але цілком можливий. Отримати дозвіл на проживання є для мігрантів, які є подружжям, дітьми, які не досягли 20-річного віку. Приймаюча особа повинна мати ВНЖ, нерухомість в Австрії, стабільний дохід, достатній для утримання родичів. Іноземці оформляють дозвіл на проживання на 12-місячний період, потім його регулярно продовжують. Після 5 років перебування в стані ВНЖ емігрант отримує право подати папери на ПМЖ.

Зареєструватися як біженець

Отримати статус цілком можливо, але слід бути готовим до того, що чиновники будуть задавати багато питань про причини втечі з країни. При перетині кордону слід відразу заявити про те, що є бажання отримати політичний притулок, а не в'їжджати як турист. Уповноважені особи видадуть претенденту безліч бланків, які доведеться заповнити. Крім того, треба буде відповісти на ряд питань.

Тоді як отримати статус біженця в Австрії? По-перше, проявивши терпіння. По-друге, при позитивному рішенні уповноваженого відомства іноземець через 4 роки може розраховувати на отримання ВНЖ, а в подальшому - громадянства. По-третє, протягом зазначеного періоду біженцям в Австрії можна порушувати законність і правопорядок.

Отримання освіти

Відповідний варіант, доступний для молоді. Наявність російського атестата не дає право на подачу документів для зарахування до місцевого вузу. Для цього треба провчитися деякий час у вітчизняному університеті, а потім написати заяву в австрійське освітня установа. Іспити для вступу здавати не потрібно. Виняток становлять особи, які навчаються творчих професій. Студенти мають можливість підробляти. А після закінчення вузу вони можуть півроку на пошук роботи. Після отримання контракту з місцевою компанією можна звертатися за ПМЖ.

Читаємо також:
Навчання в Австрії для росіян
Середня зарплата в Австрії

Бюро по працевлаштуванню й подальше проживання

Бюро по працевлаштуванню й подальше проживання

Знайти тут роботу особі з іншої держави досить проблематично. Платня висока, пріоритет при занятті вакансії мають місцеві жителі або громадяни держав ЄС. Проте, шанси є у висококваліфікованих фахівців, яким надаються дозволи на роботу від 1 до 2 років з правом продовження. Для співробітників австрійських компаній надається можливість пільгового оформлення ВНЖ.

Відкрити свій бізнес в країні

Успішному підприємцю це не так вже й складно зробити. Влада лояльно ставиться до тих, хто забезпечує робочі місця для місцевого населення і в цілому вітає капіталовкладення в економіку країни. Для статутного капіталу необхідно від 35 до 70 тис. Євро, сума залежить від форми власності майбутньої фірми. ВНЖ в Австрії для фінансово незалежних осіб надається після внесення в певний сектор економіки безоплатного внеску в 2 млн євро.

Укладення шлюбу

Цю причину влади республіки вважають досить вагомою для натуралізації іноземця. Якщо він проживає з чоловіком як мінімум 5 років, то отримує право подати документи на ВНЖ. Заява та підтверджують паперу вивчить міграційна поліція, яка потім дає позитивну або негативну відповідь.

Вимоги до претендента

Для успішного вирішення питання потрібно відповідати умовам, які місцева влада висувають до емігрантів.

  1. Мати дохід 1200 і більше євро в місяць (прожитковий мінімум) на кожного члена сім'ї.
  2. Обов'язкове оформлення страховки.
  3. Мати постійну реєстрацію в населеному пункті Австрії в приміщенні, що відповідає встановленим владою нормам проживання.
  4. Відсутність судимості, порушень адміністративного характеру.
  5. Чи не становитиме загрози для конституційного ладу, безпеки громадян.

Через кілька років після переїзду в республіку на підставі одного з описаних раніше способів і оформлення посвідки на проживання у іноземця з'являється право подати клопотання на ПМЖ.

куди звертатися

Росіянину оформити ВНЖ в Австрії слід в диппредставництві країни в РФ. На вивчення клопотання і пакету необхідних для оформлення паперів знадобиться від 2 до 4 місяців. В процесі розгляду можливості надання ВНЖ претендента можуть запросити на співбесіду і зажадати додаткової документації.

Для росіян, які отримали статус і планують перебувати в Австрії на ПМЖ довше 2-х років, слід зробити висновок інтеграційне угоду з місцевою владою. Головна мета акту, переслідувана австрійською стороною, - зобов'язати мігранта вивчити німецьку мову, що допоможе йому швидше адаптуватися в нових умовах. Продовження ВНЖ можливо на один або два роки, сумарно до п'яти років. Подати клопотання треба заздалегідь, за кілька місяців до закінчення терміну дії дозволу на проживання.

вартість оформлення

За отримання статусу треба заплатити державний збір. Його розмір становить 75 євро. У разі відмови, гроші заявнику не повертаються.

Порядок отримання ПМЖ в Австрії

Після того як іноземець проживе в республіці в статусі ВНЖ 5 років і за цей період не буде помічений в підтримці екстремізму, допомозі терористам, в адміністративні правопорушення, чи не з'явиться судимість, він може робити наступні кроки по легалізації. Ця процедура схожа у всіх країнах Євросоюзу. Переїзд в Австрію на ПМЖ з Росії вимагає проходження етапу тимчасової посвідки на проживання, після чого претендент повинен зібрати папери для наступного кроку. Їх треба уявити в міграційну поліцію республіки.

Необхідні документи

Які довідки та інші папери потрібно представити претенденту з Росії?

  1. Клопотання.
  2. Закордонний паспорт.
  3. Фото 3,5 х 4,5 см.
  4. Підтвердження наявності житла.
  5. Довідка про доходи.
  6. Сертифікат про знання державної мови.
  7. Поліс медичного страхування.
  8. Диплом або свідоцтво про здобуту освіту.
  9. Документи, що підтверджують статус ВНЖ.
  10. Папір, що свідчить про відсутність судимості.

Залежно від причини переїзду, список документів до подачі може бути доповнений іншими довідками та свідоцтвами.

Вартість і терміни оформлення

Для отримання ПМЖ треба внести спеціальний збір, величина якого варіюється в залежності від підстав для набуття статусу. Періоди вивчення прохань різні, оскільки вони залежать від наявного права заявника на знаходження в республіці і причин його переїзду до Австрії. Заява про надання ПМЖ може вивчатися від 3 до 6 місяців, тому подавати його іноземному громадянину слід не пізніше ніж за півроку до закінчення вже чинного статусу.

Особливості для пенсіонерів та неповнолітніх

Особливості для пенсіонерів та неповнолітніх

З огляду на високий рівень соціального забезпечення та медичного обслуговування, Альпійська республіка особливо комфортна для пенсіонерів. Програма переселення в держава для цієї категорії іноземців відсутня. Тому пересічній людині похилого віку з невисоким рівнем доходу преференцій при отриманні ПМЖ не надається.

Але якщо людина є заможним, він може скористатися програмою переїзду в країну для інвесторів. Іммігранти подають папери про наявність російських пенсійних виплат, оскільки володіють правом їх зберегти. Для цього треба написати відповідне клопотання в диппредставництво РФ в країні перебування.

Неповнолітні діти отримують статус разом з батьками. Для цього додатково пред'являються їх свідоцтва про народження, закордонний паспорт, фотографії. Якщо дитина з'явилася на світ в родині, де мати або батько є громадянином Австрії, він автоматично отримує громадянство цієї країни.

Переваги отримання ПМЖ

Перш за все, це один з етапів тривалого шляху до оформлення державної приналежності до країни. Крім цього, статус надає такі преференції:

  • переміщення по території держав, що підписали Шенгенську угоду, без оформлення візи;
  • можливість користуватися високоякісним медичним обслуговуванням;
  • до людини не пред'являються обмеження по періоду фактичного перебування в республіці;
  • можливість приїзду членів сім'ї;
  • право на працевлаштування в престижні компанії;
  • можливість отримання якісної освіти в місцевих університетах.

Практично, іноземець, який приїхав на ПМЖ до Австрії і отримав цей статус, має всі права осіб з державною приналежністю до республіки, крім виборчого.

Як стати громадянином Австрії

Після зміни міграційного законодавства в 2006 році, зробити це стало значно складніше. Після проживання в країні в статусі ПМЖ не менше 5 років особа з державною приналежністю до РФ може клопотати про новому паспорті. До того, як отримати громадянство Австрії , Іноземець повинен довести факт інтеграції в місцеве суспільство. Претендент зобов'язаний прожити в республіці не менше 10 років. Але бувають винятки, коли уряд може приймати рішення про надання громадянства в більш короткі терміни, якщо посередник відрізняється особливими заслугами перед Австрією.

Що ж змушує наших співвітчизників вибирати цю країну?
Тоді як виїхати жити в Австрію?
Тоді як отримати статус біженця в Австрії?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация