Емісія цінних паперів: визначення, види та особливості

  1. Стандарти емісії цінних паперів
  2. Основні етапи емісії цінних паперів
  3. Як організовується емісія
  4. Види емісії цінних паперів
  5. Особливості прийняття рішення про випуск цінних паперів
  6. проведення державної реєстрації

Емісія цінних паперів - це випуск в обіг акцій, облігацій та інших різновидів важливих цінних паперів Емісія цінних паперів - це випуск в обіг акцій, облігацій та інших різновидів важливих цінних паперів. При цьому всі процедури повинні проходити в точній відповідності з законом. Емітент цінних паперів - це компанія, яка проводить випуск цінних паперів.

Основна мета емісії державних цінних паперів полягає в залученні компанією додаткових фінансових коштів. Якщо для цього використовуються акції, тоді збільшується статутний капітал підприємства, у випадку з облігаціями - діють умови позики. При цьому всі етапи контролюють державні органи, які регулюють ринок цінних паперів.

До емісії можуть вдаватися, щоб випустити папери з новими правами, змінити номінал акцій, які вже знаходяться в обігу, а також заснувати акціонерне товариство.

Стандарти емісії цінних паперів

На території Російської Федерації діють певні правила емісії акцій, додаткових акцій і облігацій. Також встановлена ​​процедура їх підготовки. Стандарти емісії цінних паперів - це документ, який регламентує всі описані дії. Вони дозволяють регулювати випуск акцій АТ при його реєстрації, додаткових паперів, які розподіляються серед акціонерів, а також додаткові акції.

Також стандарти емісії цінних паперів визначають правила випуску облігацій, які розміщуються за допомогою підписки, і паперів, для розміщення яких використовується конвертація. Акції розміщуються під час заснування АТ серед його власників. Для цього використовується підписка і конвертація.

Основні етапи емісії цінних паперів

Якщо розглядати звичайний порядок випуску цінних паперів, то він включає такі етапи реєстрації проспекту емісії цінних паперів: Якщо розглядати звичайний порядок випуску цінних паперів, то він включає такі етапи реєстрації проспекту емісії цінних паперів:

  • Приймається рішення про випуск цінних паперів.
  • Стверджується рішення про емісію або додаткової емісії цінних паперів.
  • Державна реєстрація проспекту емісії цінних паперів.
  • Розміщення цінних паперів.
  • Держреєстрація звіту про результати емісії.
  • Процедуру емісії цінних паперів найкраще проводити в описаній вище послідовності. Якщо вона буде порушена, тоді створюються умови для визнання емісії недобросовісною. В результаті в держреєстрації цінних паперів може бути прийнято рішення про відмову.

    При реєстрації емісії акцій необхідно провести чимало операцій, а також оформити різну документацію. Вона повинна бути заповнена юридично правильно і не містити помилок. Найкраще на цьому етапі звернутися до фахівців, які нададуть кваліфіковану допомогу.

    Проспект емісії цінних паперів банками та іншими організаціями покликаний розкрити достовірні і повні відомості, які послужать підставою для об'єктивного прийняття інвесторами рішення про їх купівлю.

    Як організовується емісія

    Як правило, при проведенні емісії залучаються професійні учасники фондового ринку або андеррайтери. Вони підписують з емітентом договір, після чого на їх плечі лягає ряд зобов'язань, які зачіпають випуск цінних паперів та їх розміщення. За свої послуги андеррайтер отримує певну плату.

    Андеррайтер обслуговує всю процедуру випуску цінних паперів: обґрунтовує емісію, визначає параметри, готує необхідні документи, реєструє їх в держорганах, виробляє розміщення серед інвесторів (при цьому можуть залучатися сторонні організації).

    Нерідко андеррайтери беруть на себе певні зобов'язання, які пов'язані з розміщенням емісії. Вони можуть бути наступних видів:

  • Купівля всіх цінних паперів за встановленою вартістю, після чого вони розміщуються за ринковою вартістю. Посередник приймає на себе всі ризики, якщо акції або інші папери не будуть продані.
  • Зобов'язання по покупці лише недоразмещенной частини (вона може бути фактичної та фіксованого), ризики пов'язані лише з цими паперами.
  • Андеррайтер бере на себе всі обов'язки посередника: допомагає при розміщенні випуску, однак він не відповідає за недоразмещеніе паперів. Цей ризик в повному обсязі лягати на емітента паперів.
  • Види емісії цінних паперів

    Існують різні класифікації емісії Існують різні класифікації емісії. Наприклад, з позиції черговості вона буває первинною і вторинною.

    Первинна емісія. Вона відбувається, коли компанія вперше випускає власні цінні папери або коли вона робить емісію певний цінного паперу в перший раз. Наприклад, підприємство в перший раз випускає власні акції або облігації. До цього виду можна віднести ситуацію, коли звичайні акції котируються на фондовій біржі, а додатково до них вона робить емісію привілейованих акцій або облігацій.

    Вторинна емісія. Передбачає повторне розміщення різних цінних паперів певною компанією. За методом розміщення випуск може здійснюватися за допомогою підписки, розподілу і конвертації. Познайомимося з ними ближче.

    Підписка. Відповідно до неї укладається угода з купівлі-продажу, за цією схемою проводиться розміщення паперів. Вона буває закритою і відкритою. У першому випадку купити цінні папери можуть тільки певне коло інвесторів, який встановлюється заздалегідь. При відкритій підписці зробити покупку може кожен, при цьому організовується широка публічний розголос намірів.

    Розподіл. Розміщення паперів здійснюється серед певного кола осіб, при цьому не відбувається підписання договору. Цей метод актуальний лише для акцій, він не призначений для емісії облігацій. Розподіл може використовуватися при формуванні АТ, а також при проведенні бонусної емісії.

    Конвертація. Вона передбачає розміщення виду цінних паперів, при цьому вони не продаються, а обмінюються на раніше обговорених умовах.

    Якщо говорити про розміщення облігацій, то для них використовуються лише два методи: конвертація і підписка. А ось акції можуть розподілятися серед учасників АТ, конвертації і підписки.

    Основні етапи обігу цінних паперів і акцій можуть включати цінні папери, які випущені в бездокументарній і документарній формі. Вони можуть випускатися із зазначенням імені власника, а також бути на пред'явника.

    Особливості прийняття рішення про випуск цінних паперів

    Емісія облігацій проводиться при відповідному рішенні виконавчого органу компанії або її радою директорів Емісія облігацій проводиться при відповідному рішенні виконавчого органу компанії або її радою директорів. У випадку з акціями воно приймається в ході загальних зборів акціонерів. Воно не просто має бути озвучено - створюється особливий документ, в ньому містяться такі дані:

  • тип продукції, що випускається паперу: для облігацій це серія, для акцій - категорія і різновид;
  • форма емісії паперу;
  • права власника, якому належатиме папір;
  • номінальна вартість облігацій і акцій;
  • чисельність паперів, які випускаються;
  • форма зберігання;
  • порядок розміщення.
  • Якщо говорити про привілеї, то реєстрація емісії цінних паперів дозволяє їх надавати лише акціонерам цього АТ, у власності яких є голосуючі акції. Вартість таких паперів може бути на 10 відсотків нижче в порівнянні з ринковою ціною, по якій купують інші особи і компанії.

    Емітент цінних паперів уповноважений встановити обмеження щодо чисельності акцій або їх номінальної вартості. Також вони можуть стосуватися продажу осіб, які не виступають резидентами своєї країни і які не пройшли реєстрацію в ній.

    При проведенні закритої підписки в рішенні про емісію повідомляються критерії інвесторів, які можуть здійснювати покупку цінних паперів.

    проведення державної реєстрації

    Всі види цінних паперів при емісії повинні в обов'язковому порядку проходити держреєстрацію Всі види цінних паперів при емісії повинні в обов'язковому порядку проходити держреєстрацію. При її проходженні стверджується наступне:

  • рішення про емісію;
  • проспект цінних паперів, якщо в ньому є потреба;
  • бланки цінних паперів при їх емісії в документарному вигляді.
  • Російське законодавство встановлює терміни, протягом яких емітент зобов'язаний подати папери на проходження реєстрації. Зазвичай вони складають 3 місяці з моменту затвердження рішення про емісію. Термін може обмежуватися місяцем в таких випадках:

  • емісія облігацій або конвертованих акцій ВАТ;
  • держреєстрація емітента в ролі юридичної особи в тих випадках, коли акції розподіляються між засновниками. Після проведення своєї реєстрації компанія повинна провести реєстрацію цінних паперів.
  • На законодавчому рівні встановлюються документи, необхідні оформити для держреєстрації, також визначаються підстави, які можуть служити для відмови. Після їх подачі в реєструючий орган у нього залишається 30 днів на те, щоб зробити реєстрацію або прийняти обґрунтоване рішення про відмову в проведенні держреєстрації. Негативне рішення може бути прийнято в тому випадку, якщо емітент порушив вимоги законодавства щодо емісії цінних паперів, сформування неповного пакета документів для держреєстрації, повідомлення про себе неправдивих даних, а також несплата податків, які пов'язані з емісією.

    Завчасно і грамотно підготувавшись до емісії цінних паперів, компанія істотно підвищує шанси на їх успішну держреєстрацію. Це дозволить залучити необхідну кількість додаткових коштів, які допоможуть підприємству успішно і динамічно розвиватися. Бізнес-портал investtalk.ru пропонує познайомитися з емітентами російських акцій, вони представлені на сторінці https://investtalk.ru/forum/forum/245-rossijskie-aktcii-i-emitenty/ . Традиційно російські інвестори цікавляться акціями Газпрому , Ощадбанку та інших «блакитних фішок». Якщо ж Вас цікавлять іноземні компанії, обговорити їх цінні папери можна тут: https://investtalk.ru/forum/forum/265-inostrannye-kompanii-obsuzhdenie-aktcij-perspe/

    Інші статті на нашому сайті

    Навигация сайта
    Новости
    Реклама
    Панель управления
    Информация