ЕПОХА ВОДОЛІЯ - міф чи реальність?

  1. §1. Як і чому відбувається зміна епох Відразу скажу, що це процес зовсім не містичний, що не окультний,...
  2. §3. Проміжні підсумки та висновки прецесії Землі
  3. §4. Періодична зміна епох
  4. на Закінчення

§1. Як і чому відбувається зміна епох

Відразу скажу, що це процес зовсім не містичний, що не окультний, що не езотеричний. Це - всього лише на-всього небесна механіка. Судіть самі…

Добре відомо, що Земля обертається навколо власної осі, внаслідок чого кожні 24 години настає новий день, і таких днів у році 365 з чвертю. Чому 365? Просто за стільки днів Земля, обертаючись як природний супутник Сонця, робить один оборот навколо світила. Ну ось, здавалося б, і все? Але немає. Ми не врахували в цьому простому взаємодії двох небесних тіл вплив третього об'єкта, Місяця. Так ось, Місяць всім своєю присутністю вносить обурення в рух Землі на небосхилі і порушує гармонію обертання Землі навколо власної осі.

Відвернемося трохи від нашої матінки Землі і спробуємо провести уявний експеримент. Візьмемо в руки дитячу іграшку дзига, або так добре знайому нам дзигу, і акуратно розкрутимо її. Обертається дзига стоїть на підлозі рівно, як по струнці. Як на цьому малюнку.

Мал. 1

Але давайте злегка подтолкнём обертається дзига по його краю, наприклад олівцем. Дзига накренився і, не бажаючи падати, піде танцювати по поверхні конусом, а ручка-вісь почне виписувати кола в просторі. Тепер це буде виглядати ось так.

Тепер це буде виглядати ось так

Мал. 2

Таке круговий погойдування осі обертання фізики називають прецессией, а іграшковий дзига називається гіроскопом - грандіозно важливий пристрій для людської цивілізації.

Наша Земля теж представляє собою гіроскоп, і якби не було впливу Місяця, то, як всі нормальні дзиги, готова вічно крутитися, постійно вказуючи своєю віссю обертання в точку неба на якусь зірку. Але, на жаль ... своїм тяжінням Місяць прагне повернути вісь планети, а Земля цьому чинить опір і тому ... прецессирует. Якщо крутиться дзига робить кілька десятків оборотів в секунду навколо осі і один прецесійного коло за кілька секунд, то Земля здійснює 365 обертів на рік і прецесійного оборот приблизно за 26 тис. Років. При цьому вісь Землі описує серед сузір'їв коло радіусом 23,5 ° с центром в полюсі екліптики, а цей полюс знаходиться в сузір'ї Дракон. Цикл прецесії земної осі здавна називався платонічні роком. За такої рік полюс світу пересувається по шести планет: Малої Ведмедиці, Цефею, Лебедю, Лірі, Геркулесу і Дракону. При цьому щоразу як черговий «полярної» зірки призначається найбільш яскрава зірка. Подивимося на наведені нижче малюнки.

Подивимося на наведені нижче малюнки

Мал. 3

3

Мал. 4

Те, що ми бачимо на рис. 3, це проекція кола осі прецесійного обертання Землі з періодом один оборот за 26 тис. Років. З малюнка видно, що світова вісь Землі сьогодні впирається в точку неба, розташовану поруч з Полярною зіркою (альфа Малої Ведмедиці). Ще ... на малюнку проекція кола, зробивши повний оборот за 26 тис. Років, що не повертається у вихідну точку, а зміщується в бік точки полюса екліптики, проробляючи таким чином якусь спіраль. Цей ефект пов'язаний з тим, що Місяць, втрачаючи масу, поступово віддаляється від Землі і, таким чином, обертання Землі з часом припинить прецесію, а вісь обертання Землі переміститься в точку полюса екліптики, розташованої в сузір'ї Дракона (на рис. 3 це блакитна точка в центрі кола).

§2. трохи термінології

Екліптика - це лінія річного руху Сонця по небосхилу (не плутати з денним рухом). Відповідно вісь екліптики - лінія, перпендикулярна площині, обмеженою колом екліптики (див. Рис. 5).

Мал. 5

Мал. 6

Площина, проведена перпендикулярно осі світу, перетне небесну сферу по великому колу, який називається небесний екватор. До речі, небесний екватор ділить небесну сферу на дві півкулі - північну і південну. Небесний екватор перетинається з горизонтом в двох точках: схід і захід. Для наочності на рис. 6 показано, як ця картина неба виглядає, якщо спостерігати його з поверхні Землі.

Ось світу - пряма, що з'єднує полюси світу. Добовий рух Сонця або зірок відбувається так, як якщо б вся небесна сфера оберталася як одне ціле навколо осі світу в напрямку зі сходу на захід. Це уявне рух, і воно насправді є відображенням істинного руху - обертання Землі навколо своєї осі із заходу на схід.

На малюнку екліптика і небесний екватор перетинаються в двох точках - це точки весняного та осіннього рівнодення. Я їх позначив знаками Риб і Діви відповідно. У першій з цих точок Сонце зазвичай буває 21 березня, коли воно переходить з південної півкулі неба в північне. У другій - 23 вересня, під час переходу з північної півкулі в південну. Кут, під яким площину екліптики перетинає площину небесного екватора в точках весняного й осіннього рівнодення, дорівнює 23 ° 26 '- кутку прецесії земної осі.

А тепер увага! Якщо полюс світу переміщається по сузір'ях, значить, разом з ним змінюють своє становище серед зірок і небесний екватор, а отже, і точка весняного рівнодення, від якої астрономи відраховують небесні координати. І якщо прецесія земної осі описує коло проекції з центром в сузір'ї Дракона, то точка весняного рівнодення переміщається по небу по лінії екліптики, здійснюючи один оборот так само, за 26 тис. Років.

Ще в II в. до н. е. Гіппарх, складаючи каталог координат близько 900 зірок, звірив свої спостереження з каталогом столітньої давності. Він виявив, що координати зірок небагато змінилися, немов все небо з'їхало набік. Так була відкрита прецесія задовго до математичних одкровень данського астронома, астролога і алхіміка епохи Відродження Тихо Браге і німецького математика, астронома, механіка, першовідкривача законів руху планет Сонячної системи Йоганна Кеплера.

Пропоную повернутися в часі на 13 тис. Років тому, коли вісь обертання Землі перебувала з протилежного від Полярної зірки точки - на рис. 3 це точка поряд із зіркою Вега сузір'я Ліри, - і оцінити небо і Землю того часу. Люди, що населяли тоді територію сучасної Росії, могли спостерігати на небі сузір'я Південного Хреста. На Землі ж тоді почалося благодатний час - початок відступу на північ останнього заледеніння Євразії. Там, де зараз Центральна Росія, лежали кілометрові товщі криги. Мамонти, шерстисті носороги, ведмеді, навіть північні олені розгулювали у кромки льодів на півдні нинішньої Франції, в Італії, під Краснодаром і Кисловодськом. Там же мешкав і людина-мисливець. Був верхній палеоліт, кінець епохи стародавнього кам'яного віку. Сім'ї відсиджувалися в димних печерах, а мисливці кочували услід за здобиччю. Ночами в будь-який час року над безмежною крижаною пустелею, не сходячи зі свого місця, їм світила блакитна Вега - найяскравіша зірка неба, бо Сіріус в той час в Європі зовсім не сходив.

Прецессия неухильно просувала проекцію полюса світу з прецизійної дузі від Веги в напрямку сузір'я Геркулес, отмеряя час платонічні року. За 13 тис. Років Полюс світу перетнув кілька сузір'їв. За цей час на нашій планеті людство пережило мезоліт і неоліт; виникло скотарство і було винайдено колесо. Коли ж на період від 5500 до 3500 до н. е. йота Дракона (ЕДАС) стала черговий полярною зіркою; було винайдено колесо і з'явилися перші астрономічні дослідження у єгиптян і майя.

Коли полярною зіркою на час з 3500 до 1500 р. До н.е. е. стала альфа Дракона (Тубан), з'явилася писемність. На рубежі першого тисячоліття (1-1100 рр.) Полюс світу виявився між двома зірками - Кохаб і Кіносури Малої Ведмедиці. Та зірка, яка сьогодні зветься Полярної зіркою в сузір'ї Малої Ведмедиці, насправді не вважається полюсом світу. Вона тільки наближається до полюса світу і в 2102 р пройде повз нього майже в половині одного градуса.

Як бачите, змінювалися полярні зірки на небі, змінювався клімат на планеті, змінювалося людство, змінювалися епохи. Може бути, є якийсь зв'язок між цими подіями і явищами?

§3. Проміжні підсумки та висновки прецесії Землі

В результаті нахилу земної осі у нас відбувається зміна пір року, тому що, обертаючись по орбіті навколо Сонця, наша планета підставляє сонячному світлу то південну півкулю, то північне. Оскільки це плавно поточний процес, ми маємо ще, на додаток до літа і зими, весну і осінь.

Ефект прецесії (обертання в вигляді дзиги) гіроскопа - а Земля і є небесний гіроскоп - дає ще одну періодичність: кутову частоту повороту гіроскопа. На рис. 2 ви бачите прецесію дзиги з кутовою частотою повороту приблизно один оборот за дві секунди. Наша планета в результаті такої ж прецесії здійснює один кутовий оборот за 2765 років.

Існуюча прецесія земної осі обумовлює ще один ефект - рух по лінії екліптики точки перетину небесного екватора з екліптикою, лінії річного руху Сонця по небосхилу. Таких точок перетину дві. Одна точка - точка весняного рівнодення, інша - точка осіннього рівнодення. Внаслідок прецесії обертання Землі дні весняного і осіннього рівнодення зміщуються - приблизно на 20 хвилин 24 секунди на рік.

Для нас, жителів планети, день весняного рівнодення - це певний день в календарі, що сповіщає прихід весни, коли день дорівнює ночі. Але астрономічно день весняного рівнодення - це уявна точка на небосхилі, утворена в результаті перетину небесного екватора (великого кола небесної сфери, площина якого перпендикулярна осі світу і збігається з площиною земного екватора) з екліптикою (велике коло небесної сфери, по якому відбувається видимий річний рух сонця). В результаті прецесії Землі (танцю дзиги) відбувається зміщення точок перетину небесного екватора з екліптикою. У кутових одиницях зміщення становить зараз приблизно 50,3 "в рік, або 1 градус кожні 71,6 року. Подивіться, як це показано на рис. 7

7

Мал. 7

Екліптика, тобто шлях руху Сонця по небосхилу, умовно поділений на 12 частин. Кожна частина становить 30 градусів. Знову ж умовно, кожному відрізку екліптики присвоєно символічне ім'я: Овен, Телець, Близнюки, Рак, Лев і т. Д. Таким чином, область екліптики, розбита на дванадцять частин з присвоєнням кожній символічного імені, називається Зодіак. Наприклад, сьогодні, коли я пишу цю статтю, Сонце знаходиться в тій частині неба, рухаючись по екліптиці, яке прийнято називати сузір'ям Діви. Коли у нас в цьому році був день весняного рівнодення, Сонце знаходиться на виході із сузір'я Риб, напередодні Водолія. А ось коли пророк Ісус ходив по землі іудейської, тоді точка весняного рівнодення перейшла з Овна в сузір'я Риб.

Якщо Сонце рухається по екліптиці зі швидкістю 30 градусів за один місяць, в напрямку від Овна до Риб через Тельця, то рух точок рівнодення по екліптиці відбувається зі швидкістю 30 градусів за 2148 років в зворотному напрямку: від Риб до Овна через Водолія.

Ось ми і підійшли до важливого усвідомлення:

- кожні 2148 років точка весняного рівнодення переходить з одного зодіакального знака;

- сьогодні точки весняного рівнодення із сузір'я Риб переходить в сузір'я Водолія, процес цей розтягнутий у часі;

- це астрономічні факти, засновані на законах руху планет;

- існують символічні відповідності цим астрологічним явищам.

§4. Періодична зміна епох

У словнику Ожегова дається визначення епосі так: «тривалий період часу, що виділяється по якимось характерним явищам, подіям». Наприклад, існують геологічні епохи. Була епоха феодалізму, капіталізму. Даль у своєму словнику визначає епоху як грецьке слово, що характеризує важливі події на якомусь історичному відрізку часу. Таким чином, початком епохи можна вважати важлива історична подія в житті всього людства. Кінець епохи можна вважати «кінцем світу» - цілком можливо!

Питання: яке важлива подія для людства відбулося приблизно 2 тис. Років тому? Це була така подія, внаслідок якого через приблизно 300 років навіть обнулили календар на момент тієї події, і тому ми сьогодні живемо в 2016 році, а не в 5777-му. Звичайно ж, це було народження Ісуса. Тепер, вказуючи на якусь історичну дату, прийнято писати, наприклад, 625 років від Р. Х. І ми розуміємо, що це значить такий-то рік від Різдва Христова. Коли ми жили в СРСР, ця ж дата писалася ось так: 625 рік н. е. Сенс начебто той же, але звучало це по-іншому: 625 рік нової ери. Так ось, в словнику Даля ера - це і є епоха, від якої починається літочислення. Наприклад, Християнська епоха.

Виходить так, що приблизно 2100 років тому почалася нова епоха згідно астрономічних явищ: точка весняного рівнодення з Овна перейшла в знак Риб, а через приблизно 75 років народилося немовля, ім'ям якого і буде названа настала епоха. Все Євангеліє буквально пронизане символізмом нової епохи Риб. Ось один із прикладів: «Ісус приходить, бере хліб і дає їм, так само і рибу» (Ін. 21: 13).

Однак, може бути, це якось випадково сталося: збіг переходу точки весняного рівнодення з Овна в Риби з часом народження Ісуса? І я відповім - не випадково.

В історії людства є ще один історичний період, який також символічно прив'язаний до астрономічних явищ. Відмотаємо від нульового року приблизно 2500 років тому. Згідно єврейським календарем це буде 1261 рік. Тоді точка весняного рівнодення знаходилася в Тельці. Знову звернемося до історичного джерела, що дійшов до нас: Старого Заповіту. Особливо нас буде цікавити П'ятикнижжя, так званий Моїсеєв Закон, відоме так само як Тора. Тому основні події, викладені в Торі, пов'язані з пророком Мойсеєм. Кульмінаційними подіями, описаними в Торі, слід вважати подвиг Мойсея, який очолив звільнення євреїв від єгипетського рабства, і його бесіду з Єговою на горі Синай.

Вся книга Виходу просякнута ритуалами, пов'язаними з жертвопринесенням тільця. Наприклад: «... принесли вони цілопалення, і принесли жертви, мирні жертви для Господа». [Вих. 24: 5]. Справа в тому, що рабство євреїв було пов'язано з Епохою Тельця, і звільнення від рабства, цілком природно, так само слід пов'язати з жертвопринесенням тільця як минає Епохи Тельця. Ось дивіться: «А бичка за гріх принось кожен день для очищення ...» [Вих. 29: 36]. Євреїв, щоб увійти в Землю Обітовану, слід очиститися через відкуплення за гріх рабства; і зробити це можна було, через символічне жертвоприношення тієї, їх «тельцовой», життя в Єгипті. Замість цього їм пропонувалася нова життя в «новій землі» з абсолютно іншим свідомістю, повністю виключає рабські риси свідомості Епохи Тельця.

Євреям належало за час сорокарічного блукання по пустелі розкрити в собі нову якість: чи не рабське підпорядкування, а божественне смирення - свідомість служителя Господа, свідомість нової Епохи Овна. Тим самим євреї повинні були підготуватися до наступної Епосі, що йде за Овном, - Епосі Риб. Через дві з гаком тисячі років євреї знову повинні були принести жертву, тепер уже Овна ... але вони не захотіли.

Ну а що ж Мойсей? Коли Мойсей затримався на горі Синай, розмовляючи з Господом, як ви думаєте, що зробили євреї в очікуванні свого вождя? Правильно! Вони відлили з золота фігурку тільця і ​​стали їй поклонятися. При цьому вони відмовилися йти далі, в Землю Обітовану, а вирішили знову повернутися до Єгипту. Що зробив Мойсей, коли повернувся з гори? Правильно! Перше, що він зробив, - знищив золотого тільця. Потім він розібрався зі заколотниками і повів свій народ далі, в «нову землю», в нову епоху Овна, яка вже настала астрономічно. Сьогодні ми знаємо, що євреї не впоралися із завданням набуття якостей служителів Господа в своїй свідомості; і коли настав час зміни епох, вони виявилися не готові і тому не дізналися власного пророка у вигляді Ісуса.

Астрономічно сьогодні Епоха Водолія приходить на зміну епохи Риб. Людство ніяк не впливає на цей процес. Але ось що стосується зміни духовної складової цього феномена - тут не так все просто. Духовно, ментально, історично, культурно і цивілізаційно людство сьогодні продовжує жити в Епосі Риб, не бажаючи вставати під очисні води Водолія. Точно так само як євреї тоді, в епоху Тельця, відмовлялися переходити в своїй свідомості в Епоху Овна. Стрілки астрономічних годин вже показують інший час, але людство вдає, що не помічає зміни стрілок. Зручна позиція - заявляти, що немає зміни епох і ніякої Водолій нам не загрожує; мовляв, все це від лукавого, вигадки якихось там езотериків.

Звичайно, можна не звертати уваги на годинник, Які, например, у вас на руці. Щасливі годин НЕ спостерігають - це правда; и годиною можна відмахнутіся від часу. Час йде, а може, навіть летить, і сьогодні відбувається таке ж астрономічна подія, що відбувалося тоді, 2100 років тому: тепер точка весняного рівнодення з Риб переходить в знак Водолія. І сьогодні, як і тоді, 2 тис. Років тому, разом зі зміною зоряного неба повинна змінитися і історична епоха. Тоді, 2 тис. Років тому, з приходом нового пророка сталося фундаментальна зміна в основах людської моралі. Заповіді Старого Завіту - засновані на заборону (не вкради, Не вбивай, що не пожадай ... і т. Д.) - займалися Нагірній проповіддю Нового Завіту як символом вираження любові: до Бога, до ближнього, не забуваючи, звичайно ж, і себе.

Ми живемо в такий час, коли на зміну епох настав час перейти від принципів Нагірній проповіді - символічного вираження Божественної Любові - до одкровення Божественної Волі. Цього разу нове одкровення людству повинно прийти вже через Росію. Євреї себе не виправдали, підвели. Відома дата: 2025 г. - крайній термін, коли має з'явитися нове одкровення. Значить, до 2025 р проявиться пророк, а значить, він вже ТУТ. Тому-то девіз Росії повинен бути такий: ВОЛЮ БОГА ВИСЛОВЛЮЮ. Тому і пророк знаходиться в Росії. Про це написано в статті « Девіз Росії - яким він повинен бути сьогодні? »Чим швидше нація прийме цей девіз, тим раніше прийде нове одкровення Волі.

Для людства стрілки астрономічних годин показують перехід в наступну епоху. Однак людство ніяк не бажає прийняти метафізичну концепцію цього, вже історичного, явища. Суть цієї концепції полягає в тому, що астрономічний перехід - це неминуче природне небесне явище, яке вказує людству, що настав час змінити зміни духовної та цивілізаційної складової людства. І тут вже без метафізики не обійтися! Якщо годинник йдуть самі по собі, то події, пов'язані зі зміною часових покажчиків, хтось ініціює. Це робить ТОЙ, КОМУ ЦЕ ТРЕБА.

Наприклад, в Епоху Тельця це було треба Тому, з Ким Мойсей розмовляв на горі Синай. В Епоху Риб це треба було Тому, Хто послав групу Ісуса здійснити місію - розкрити людству принцип Божественної Любові. І саме до Нього звертався лідер групи в Гефсиманському саду з проханням скасувати розп'яття. І саме до Нього звертався розп'ятий на хресті з криком: «... чому ТИ мене покинув?» Моя думка, що Той - це одне і те ж ОСОБА і в Епоху Тельця, і в Епоху Риб. І сьогодні Він знову ініціює процес цивілізаційного і духовного ривка людства, тому що стрілки астрономічних годин вказують на Епоху Водолія. У Новому Завіті про цей час сказано як про прихід «Вогню поїдає». Ну, а хто буде до цього не готовий - мало не здасться. Повірте!

на Закінчення

Хочу ще розповісти про один циклі тривалість 250 000 років. Він також пов'язаний з явищем прецесії, але тепер уже з прецессией Сонячної системи. Вся справа в тому, що у Всесвіті будь-який об'єкт обов'язково обертається навколо більшого центру мас. Ось і наша Сонячна система разом з ще шістьма подібними сонячними системами обертається навколо зірки Альциона сузір'я Плеяд. Таким чином, і наше Сонце, прецессіруя, має точку перетину лінії, по якій на небі рухається АЛЬЦИОНА (типу екліптики), з небесним екватором. Проекція цієї точки на небесний Зодіак проходить все коло за час, що дорівнює 250 тис. Років.

І якщо в разі двадцатіпятітисячного циклу Риби є вихідним знаком, звідки стартує точка весняного рівнодення, рухаючись до Овна через Водолія; то в разі циклу в 250 тис. років вихідним знаком вважається Овен, а рух йде в бік Риб через Тельця. В даний час в цьому циклі закінчується епоха Риб і гряде Епоха Овна, тим самим закінчується Великий цикл, що стартував 250 тис. Років тому.

І ще ... Напевно, буде цікаво співвіднести ці великі циклічні події з людським проявом і з функціональними процесами в часі і просторі.

1. Послідовність великих кіл зодіаку, або циклічних періодів, тривалістю приблизно 250 тис. Років відповідає життєвим циклам людського Духа.

2. Проходження точки весняного рівнодення по зодіаку протягом циклу протяжністю 25 тис. Років знаходить аналогію в життєвому циклі людської душі.

3. Річне проходження Сонця через знаки зодіаку по екліптиці відповідає життя особистості.

Дана публікація, звичайно ж, не повинна залишити байдужим читача. Проте ще є зовсім небагато часу замислитися над сенсом власного життя; є час співвіднести власне життя з життям всього людства; є можливість нарешті таки усвідомити себе мікрокосмосом і одночасно інструментом виконання Великої Цілі Творця, бо Він мав це треба. Він готується Сам і готує людство до якогось грандіозної події в історії нашої планети. Тільки після здійснення цієї події для людства настане наступна Епоха нового часу - Епоха Водолія. З усіма наслідкамі, что віплівають.

Чому 365?
Ну ось, здавалося б, і все?
Може бути, є якийсь зв'язок між цими подіями і явищами?
Років тому?
Однак, може бути, це якось випадково сталося: збіг переходу точки весняного рівнодення з Овна в Риби з часом народження Ісуса?
Ну а що ж Мойсей?
Коли Мойсей затримався на горі Синай, розмовляючи з Господом, як ви думаєте, що зробили євреї в очікуванні свого вождя?
Що зробив Мойсей, коли повернувся з гори?
Ому ТИ мене покинув?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация