ЄС сьогодні - це колонія США, тому неправильно говорити про те, що у Брюсселя є якась своя політика

Мій добрий знайомий, словацький мислитель і політик, російський письменник Сергій Хелемендік в інтерв'ю чеській і словацькій пресі, висловив свою точку зору на те, що відбувається в Європі, світі та на Україні.

джерело: http://www.chelemendik.sk/____________1056063176.html

«- Як Ви бачите відносини між ЄС і США? У зв'язку з Українськоі кризою вже кілька місяців тому йшлося про те, що Брюссель просто здійснює політику США, чи йде мова, наприклад, про санкції або різкої антиросійської риториці. Чи можна говорити про те, що ЄС і США це рівноцінні партнери, або хтось домінує?

- У сучасних США немає і не може бути партнерів. Є підлеглі, і їх поки що багато, і є вороги - ті, хто підкорятися відмовляються.
Причому цих ворогів у США стає все більше, тому що доля підкорилися викликає жах у всіх інших. Що відбувається, не Близькому Сході і на Україні яскрава тому ілюстрація.
ЄС сьогодні - це колонія США, тому неправильно говорити про те, що у Брюсселя є якась своя політика. Це просто виконання вказівок Вашингтона, як країни Варшаского договору виконували вказівки Москви.
Це стосується не тільки санкцій, а буквально за все.
Інше питання, що Брюссель і ЄС не можна ототожнювати з Європою багатьох країн і народів, які ще живуть своїм народним життям і намагаються відстоювати свої національні інтереси.
Я переконаний, що сьогодні більшість європейців не просто знають про своє підлегле положення по відношенню до США, але і вкрай незадоволені цим статусом. Звідси зростаючий в Європі антиамериканізм величезних мас людей на тлі плазування послуху так називамих європейських еліт.
Тут я перш за все маю на увазі не посткомуністичні країни, КОЛОНІЇ В КВАДРАТІ, що стали колоніями і ЄС і США одночасно і безнадійно обалваненние ЗМІ.
Там антиамериканізм теж зростає, але поки боязко і боязко. Я говорю про ключові державах Європи, таких як Німеччина або Франція, де невдоволення статусом заморської колонії США наростає в міру того, як стає ясно, куди саме веде США Європу.
Опір США повільно, але вірно стає мейнстримом європейської політики, все більше парламентних партій в Європі, які виступають проти негідного, підлеглого положення їх країн і народів. Щоб зрозуміти, чому це так, досить просто перерахувати цілі політики США в Європі: централізовано ЧЕРЕЗ ЄС І ВАЛЮТУ ЄВРО грабувати Європу за допомогою численних фінансових пірамід і махінацій, причому головною пірамідою був і залишається долар США; стравити Європу і Росію між собою і викликати до життя рятівну для США нову велику війну. А потім списати НА ВІЙНУ всі свої борги, будувати нові плани Маршалла, занурити зруйновану війною Європу в нову боргову кабалу. Так вже було два рази в минулому столітті, причому США тоді не мали навіть малої дещиці їх сьогоднішніх сил і можливостей. Якщо це вийшло, коли США були окраїною світу, чому ж не вийде зараз, коли США сильніше всіх і відчувають себе центром світобудови?

- Після другої хвилі санкцій проти Росії відносини між ЄС і Росією практично заморозили, чи можна останнім часом говорити про те, що вони покращилися? З боку НАТО звучать голоси, мовляв, Росія наш ворог, те ж саме іноді говорять європейські політики. Як на вашу думку будуть розвиватися далі відносини між Європою та Росією?

- Це залежить насамперед від США, які зроблять все, щоб зіштовхнути Європу і Росію, залежить від того, наскільки ефективно і агресивно вони будуть домагатися цієї мети. Потім у великій мірі це залежить також від позицій домінуючих членів ЄС, і ось тут вже все не так красиво, як хотілося б США.
Європейцям не хочеться бути знову розореними, ще менше хочеться воювати. Якби їм показували ту війну, яка реально відбувається на Україні, страх і обурення європейців були б багаторазово сильніше.
Не думаю, що в Європі більшість вважає Росію ворогом, незважаючи на колосальні зусилля пропаганди.

Я думаю, що майже у всіх країнах Європи в чесних виборах б виграв президент Путін, якби міг прийняти в них участь. Він популярнішим багатьох місцевих політиків. Парадоксально популярність Росії зростає пропорційно нападкам на її лідера. Тому що інстинктивно європейці відчувають, що саме Росія і Путін можуть врятувати їх від війни і руйнування.
НАРЕШТІ, РОСІЯ МОЖЕ ПРОСТО НЕ ПРИЙТИ НА ВІЙНУ З ЄВРОПОЮ, ЯКУ ТАК клопітливих ГОТУЮТЬ США. ЯКЩО РОСІЯ ухилом ПОКИ ВІД ВІЙНИ З УКРАЇНОЮ, НЕЗВАЖАЮЧИ НА жахливу криваву ПРОВОКАЦІЇ З БОКУ АМЕРИКАНСЬКИХ МАРІОНЕТОК В КИЄВІ, ВІД ВІЙНИ З ЄВРОПОЮ ТЕЖ може ухилитися. НА ЦЕ, СУВОРО КАЖУЧИ, ВСЯ НАДІЯ, НА РОСІЮ, А НЕ НА колонізувати США ЄВРОПУ.
Все перераховане буде визначати майбутні відносини Росії і Європи, які в свою чергу визначать майбутнє всього світу, і сценарію всього два.
Або нав'язана ззовні конфронтація, причому Англія буде діяти на стороні з США, це одна англосаксонська цивілізація, якій більше тисячі років. Або стратегічний союз Європи і Росії, до якого неминуче приєднаються Китай і багато інших великі країни світу.
Такий сценарій означає кінець пануванню США, тому США зроблять все, щоб його не допустити, включаючи світову війну.
Я хочу це підкреслити жирною червоною лінією - США відкрито і цілеспрямовано готують світову війну, це їх єдина на сьогодні альтернатива, причому світова війна, щоб вона дійсно була світовою, може вибухнути тільки в Європі як зіткнення Європи та Росії. Саме тому увага думаючих людей всього світу прикута до війни на Україні, яка задумана як бікфордів шнур війни в Європі.

- І самим антиросійським політикам в Європі має бути ясно, що Росія не зникне з карти світу і з нею доведеться в будь-якому випадку мати справу. Або це не так? Може Європа існувати без Росії? Або, навпаки, чи може Росія нормально жити без співпраці з Європою?

- Одвічна мрія англосаксів не в тому, щоб зникла Росія, а щоб була знищена російська цивілізація, і вони захопили її величезні території і багатства. Мрія банальна, це колоніальна ідилія, так їм мріялося і про Індію, і про Китай, практично про все світі, але навіть в Африці цього поки не вдалося.
Чи розуміють це європейські політики? Звичайно, багато хто розуміє, але цього не знає скоррупмірованная десятиліттями, гнила еліта ЄС, яка веде Європу аж ніяк не в світле майбутнє, а на кладовищі історії, як не дивно це звучить сьогодні на тлі ситих міст Голландії або Англії і зруйнованого війною Донецька.
Донецьк побудують заново російські люди, як вони безліч разів в історії відроджували свої зруйновані війнами міста, а ось європейські міста, красиві і ситі, - до речі, і навіть чеські міста, - скоро займуть інші, вірніше вже займають. Тому що європейці через 100 років будуть в Європі мізерною меншістю.
Ці інші і будуть тут жити разом із залишками європейців, тих з них, хто виживе після десятиліть хаосу, воєн і розрухи, які неминуче будуть передувати кінця Європи.

І сподіватися Європа може тільки на Росію, якщо у неї будуть сили, можливості і бажання допомагати. Без Росії Європа - сирота, без Росії Європа нежиттєздатна, але це чисто гіпотетичне питання, тому що Росія - буде.

Росія і без Європи виживе - це більш життєздатна цивілізація.

- На Україні нещодавно пройшли вибори в парламент і кілька днів тому пройшли вибори на Донбасі і в Луганську, які Київ не збирається визнавати. Який розвиток на Україні ви прогнозуєте в найближчі місяці? Чи може ситуація поступово заспокоїтися, наприклад, під впливом зими і необхідності в російській газі, може бути, Київ визнає автономію Донецька і Луганська? Який розвиток ви прогнозуєте на Україні?
- Війна на Україні, на жаль, тільки починається, і придумали її не в Києві, і накази українським військам віддають чи не звідти. Найлегше прогнозувати ситуацію на Україні можуть американські стратеги, які де факто керують цією розвалюється країною, вірніше її знищенням.
Саме ці стратеги, виходячи зі своїх цілей, за своєю технологією створили на Україні пекло на землі для 40-мільйонного слов'янського народу, значна частина якого до того ж себе завжди ідентифікувала як росіян. Такий же пекло, як в Іраку, Лівії, Сирії, список можна продовжувати.
Прогноз такий: війна з Росією, розпочата США на території України, буде тривати, і хтось в ній переможе. Якщо вона обмежиться тільки України, то переможець зрозумілий заздалегідь. Але США ставлять завдання завжди широко і масштабно - втягнути у війну Європу, а потім і весь світ. Це і є головне питання майбутнього, але вже не тільки України - майбутнього всього світу. Чи переросте війна на Україні в світову.
Всі в один голос сьогодні твердять і кричать: ні, цього не може бути ніколи, ні в якому разі! Але ж і Чемберлен в 1938 році повернувся з Мюнхена, де Гітлер отримав Чехословаччину в подарунок, зі словами: "Я привіз вам мир на вічні часи".
Для Європи зараз настає момент істини - або її знову нацькує на Росію, і вона стане знову ареною і жертвою нової світової війни - це сценарій США, - або у Європи будуть свої сценарії. Важливо розуміти, що свої сценарії є й у Росії, і війна з Європою через Україну в плани Росії не входить.

- Ви давно робите геополітичні прогнози. Що ви передбачаєте Європі? Чи буде після закінчення війни на Україні спокій в Європі або може розгорітися пожежа війни в якійсь іншій європейській країні? Це питання може звучати як недоречний, але півтора роки тому ніхто б зі звичайних людей не сказав, що в Україні може початися війна ...

- Тому що звичайні люди війни зазвичай не починають. Я багато разів говорив і писав в останні роки: світ в Європі закінчився з початком бомбардувань Югославії і розпадом цієї ще недавно багатою і благополучної країни. Але поки це не всі розуміють, і мало хто в це вірить.
Звичайний пражанин ні за що не повірить, що на вулицях його прекрасного міста може початися спочатку майдан, потім знищення мирного населення якимись раптом нізвідки взялися головорізами, все одно - фашисти вони, ісламісти, сепаратисти або хтось ще.
А ось звичайний барселонец сьогодні вже повірить, деякі звичайні парижани вже це теж відчули, хоча поки в дуже м'якій версії, коли раптом ісламська молодь спалила цілі райони Парижа тільки для того, щоб майбутній президент Франції угорського походження Саркозі міг їх показово втихомирити і виграти вибори. Починають знайомитися цим і звичайні брюссельци, лондонці.
Якщо ви чекаєте від мене оптимістичного відповіді, то за ним краще звернутися до представників політичного мейнстриму в Чехії, які зобов'язані говорити про майбутнє процвітання в Європі так само щиро, як їхні батьки говорили про неминучу перемогу комунізму.
Правда, вірять в це тільки найпростіші й неосвічені чеські політики. А більш складні і думаючі як мінімум починають сумніватися, але вголос повторюють заклинання про користь Євросоюзу і всіх міфічних благ, з ним пов'язаних.
Прогноз для Європи може бути простий і очевидний - її чекають потрясіння різного роду, соціальні, міжетнічні і міжконфесійні сутички, бунти як продукт внутрішніх конфлітов і протиріч, які європейці не просто не вирішують, а як ніби спеціально створюють. Кожен третій житель Фанц сьогодні вже не француз, але ті, хто ще французи, навіть пошепки не сміють на це поскаржитися ...
Європу чекає те, про що взагалі ніхто не говорить, тому що це страшна таємниця - але це буде саме так: Європу обов'язково пограбують, заберуть гроші за допомогою прекрасної валюти євро - це легко і зручно зробити, потім вона і була створена і скоро виконає свою історичну місію.
Уже зараз говорять, що євро буде коштувати менше долара, і я прошу запам'ятати ці слова. Невипадково Англія не вступила і ніколи не вступить в зону євро, тому що Англія вважає себе Європою, коли це вигідно, а коли невигідно, вона ближче до Америки. Така це хитра, підступна країна.
І те, що у чехів немає валюти євро, в процесі чергового висмоктування американцями грошей з Європи, чехам, на жаль, не допоможе, бо чеська крона до євро фатально прив'язана.
Прогноз для Європи може бути і складний - її майбутнє залежить від того, якою мірою за Європу і далі все вирішуватимуть США, чи вдасться США стравити Європу з Росією, якщо немає, - а така можливість поки що для Європи існує, - то яке місце займе Європа в новому мультиполярному світі, як побудує відносини з Росією і Китаєм.
Як ви знаєте, в Чехії такі думки доступні поки лише жменьці особливо цікавих, яких чомусь ще називають конспірологам, хоча в сусідній Німеччині це вже теми стратегічних суперечок, іноді навіть публічних.
Але поки питання стоїть зовсім просто - США цілеспрямовано сіють хаос у всьому світі. Це їх офіційна стратегія, і називається вона "керований хаос", а Європа, враховуючи що війну на Україні, стає головним одержувачем цього американського ноу-хау глобального масштабу. Хаос тут сіється все на великих площах, і те, що в Чехії цього ніхто не бачить і не розуміє, зовсім не означає, що цього немає або це не так. Ні Бенеш, ні Гаха, ні Тісо не бачили і не розуміли нічого з того, що відбувалося з Чехословаччиною, а потім і з Європою. Ні планів Гітлера, ні ні планів Сталіна, ні планів англійців вони не просто не знали, а не хотіли знати - ми скоро переведемо на чеську мову про це книгу мого колеги Миколи Старикова.
Так і зараз плани США і Німеччини в зв'язку з Чехією чеських політиків не цікавлять навіть хоча б з чисто академічної точки зору. Адже в принципі було б корисно знати, що ці великі і сильні планують з нами робити. Але знати не хочуть, і, може бути, це правильно. У Росії кажуть: менше знаєш - краще спиш.

- В одному інтерв'ю Ви говорили, що США перш за все хочуть розв'язати братовбивчу війну між слов'янами і слов'янськими державами. Як ви бачите з цієї точки зору майбутнє Центральної та Східної Європи?

- Війни між слов'янами, на жаль, вже були розв'язані на Балканах, зараз ситуація набагато гірша - на Україні стравили росіян з українцями так, що кров уже ллється рікою. Найгірше в цьому те, що ми, слов'яни, дозволяємо їм нацьковувати себе один на одного. Чому це так - найголовніше питання, на який намагалися відповідати багато російські мислителі, але простого, зрозумілого і рятівного відповіді поки немає. І це страшно для всіх нас, слов'ян, включаючи чехів, частина з яких до свого слов'янства відноситься складно. Тому що, якщо нас можна буде стравлювати і далі, ми переріжемо один одного, а вони будуть торжествувати.
Є проста відповідь - це так, тому що ми дурніші, простодушні, але це неправильна відповідь. Слов'ян століттями підбурювали в основному англосакси за рахунок їх феноменальною здатності впроваджуватися в правлячу еліту слов'ян, просувати туди своїх агентів, вбивати лідерів. Справедливо сказати, що слов'яни, включаючи і російських, завжди жертви підступності, жорстокості і цинізму англосаксів. У Чехії це мало хто знає, але в останні триста років багато російські царі були вбиті так чи інакше англосаксами, я б навіть сказав більшість.

- Чехія і Словаччина разом мають населення приблизно як столиця Китаю, тобто не йдеться про великі держави, і їх можливості відстоювати свої інтереси обмежені. З іншого боку те, що ми маленькі, не означає, що ми не цікаві для таких великих держав, як наприклад, США?

- Для качана зауважу, что маленькими собі назівають почти Виключно чехи и словаки, назівають часто, что відображає їхню глибінь філософію, суть якої в тому, что відстоюваті свои Захоплення смороду Дійсно НЕ звіклі, и в цьом Нічого НЕ змініться.
Традиції державності, патріотізму и незалежності НЕ вінікають ні за роки, ні за даже за десятиліття. Сотні років ЦІ народи були в складі Австро-Угорської імперії в підлеглому положенні, и таким традіціям, незважаючі на СПРОБА опору, просто нізвідки Було взято.
Несподіване Виникнення Сильної Чехословаччини в 1918 году хоча и вплінуло на стан и словаків в мире, вплінуло позитивно, не могло проти принципова Изменить Цю філософію и менталітет. После 1918 року чехи и словаки начали розуміті Самі собі як народи зі свои державою, як Господарі своєї землі, а не просто населення провінції імперії Габсбургів. Це відбулося незважаючі на ті, Що з точки зору геополітікі Чехословаччини булу чисто англо-саксонськім проектом Зміцнення своих позіцій в Центральній Европе с помощью такого вісь нового держави.
Чехія и Словаччина сегодня займають з точки зору геополітікі в Европе Виключно важліве положення. Це Знають и в Вашингтоні, и в Москве, и в Берліні. Вони ключ до миру або війни в Європі - найбільше це сьогодні усвідомлюють США, інтенсивно зайняті розпалюванням воєн, тому і зусилля США, спрямовані на контроль цієї ключової позиції, значні і помітні. Як і спроби словацьких і особливо чеських політиків отримати вигоди з такого становища, спроби поки неуспішні, бо вони здійснюються за принципом флюгера, по-російськи це називається «тримати ніс за вітром».
Проблема однак у тому, що політики Чехії та Словаччини не відчувають, які вітри дмуть і наскільки вони сильні.
Незважаючи на сказане, деякі чеські політики, наприклад Вацлав Клаус або Мілош Земан, являють собою рідкісний приклад бажання зрозуміти, звідки дме цей вирішальний вітер.
З цієї точки зору Чехія сьогодні це по-своєму унікальний для тотально колонізованого посткомуністичного простору феномен, де не тільки політики, а й багато авторів, аналітиків, громадських діячів намагається зрозуміти, що відбувається в світі, і так створюють механізм власного політичного мислення.

Починають, наприклад, обережно говорити, що їх ЗМІ перебувають під тотальним контролем спецслужб США - те ж саме говорять німці і французи вже давно, кажуть відкрито.
Унікальний чеський досвід власного геополітичного бачення світу тому, що такого не відбувається ні в Словаччині, ні в Польщі, ні в Болгарії або Хорватії. І тим більше на охопленій війною Україні. Свою політичну Ліни в Центральній і Східній Європі сьогодні генерує тільки Орбан в Угорщині, який не просто сам думає, але і сам діє. І ще дуже обережно намагається знайти свій шлях у світі серби.
Чехи починають думати, і це вселяє обережний оптимізм.
Тут я хочу коротко представити своє бачення майбутнього Центральної Європи - поки тільки в формі тез.
Я вважаю, що в міру розвитку воєн в Європі - це не тільки Україна, на черзі Придністров'я, Молдова, можливо Прибалтика, Польща, - становище Центральної Європи стане абсолютно ключовим з точки зору того, чи можлива буде по справжньому велика війна з Росією із залученням Німеччині, а за нею і інших членів НАТО.
Тому великий метою геополітики для Європи і Росії я хочу назвати створення в Центральній Європі нейтрального позаблокового простору, яке стане реальним буфером безпеки як для Західної Європи, так і для Росії. Цей буфер можуть сформувати колишні частини Австро-Угорщини - близькі один одному історично, культурно і ментально - Австрія, Словенія, Угорщина, Словаччина, Чехія - в ім'я власного виживання - ідеї їх процвітання я б сьогодні відклав до кращих часів.
Тут не так принципово, чи будуть ці країни і формально мати статус нейтральних так, як сьогодні його має Австрія. Принципово, щоб вони геополітично вели себе по австрійської моделі, тобто, щоб у них не було баз НАТО і вони не брали участі у військових діях на боці НАТО, в конфліктах і війнах, які США запалюють по периметру Росії. Ні в Афганістані, ні на Україні, ні в Молдавії. Ідеально, звичайно, щоб ці країни вийшли з агресивного блоку НАТО або отримали в ньому якийсь новий, особливий статус.
Чому особливо важливо, щоб там не було військових баз, яких формально поки що до сих пір немає.
Тому що військові бази на території НАТО автоматично стають метою удару для Росії, на яку сьогодні США нападають уже на її терррторіі, бази створюють небезпечну можливість провокації.

Уявімо, що з такої бази в Словаччині чи Угорщині раптом вилетіли ракети в бік Росії або злетіли американські літаки - така подія означає автоматичну військову реакцію Росії. Удар у відповідь Росії по цих баз ставить «великих членів» НАТО перед необхідністю вступати у війну - розбомбили нашого союзника, і війна поки йде не на нашій території, а на землі цих диких, неповноцінних слов'ян. Тобто можна включатися в надії, що там у цих диких, все і закінчиться. Надії юнаків живлять ...
Це набагато небезпечніше, ніж участь сотень польських найманців у війні на Україні, це прямий «казус беллі», і саме його прагнуть створити США на території Центральної Європи.
Я бачу завдання створення нейтральної Центральної Європи реальної, якщо Європа і Росія проявлять для її вирішення політичну волю. І якщо бажання не стати неминучою жертвою в новій війні проявлять країни Центральної Європи.
В нейтральний статус в Словаччині і Чехії поки вірять мало людей, але ось Угорщина потужно рухається в цьому напрямку, і з неї потрібно брати приклад.

- В ЄС створена нова комісія, і нова людина її очолив. Чи очікуєте ви від «європейського уряду" чогось нового, якісь кроки вперед або помітні реформи? Як буде виглядати ЄС через п'ять років?

- Великий французький патріот Жан Марі Ле Пен називає ЄС колонією глобалізму, і від цієї колонії я особисто очікую тільки одного - ЄС буде брати участь в масовому пограбуванні Європи, що, власне, і робить вже десятки років, а євробюрократів, знають реальний стан речей, будуть стеми вкрасти для себе якомога більше, тому що спектакль добігає кінця, і більшості з них і їх сім'ям доведеться доживати в США, будувати там нове життя без величезних зарплат єврокомісарів і євродепутатів, тобто їм потрібно тепер набагато більше грошей. Потрібно ще більше вислужитися перед своїми патронам в США, тому що в Америку візьмуть теж не всіх, а найактивніших. А частина залишать в Європі, щоб вони відчули гнів народних мас на собі. Щоб потім можна було їм будувати пам'ятники. Така технологія англосаксів, їй сотні років, і вона поки в світі домінує.
Як буде виглядати ЄС через п'ять років? Можливо, вже ніяк. Війни в Європі розвиваються дуже швидко, і, якщо це буде продовжуватися, ЄС буде зметений зі сцени війнами, як це було з Лігою Націй.
Якщо стратегія США в Європі не буде успішна - а це цілком можливо, - ЄС буде радикально змінюватися, це буде Європа народів і суверенних держав, а не колонія США. Ці зміни теж прискорюються - подивіться на Англію, яка швидше за все вийде з ЄС, на Угорщину, яка перестає слухатися, будучи такою ж "маленької і слабкої", як Чехія, на тотально розорені вступом в ЄС Болгарії і Румунії, на Францію, де Марін ле Пен найпопулярніший політик, на Каталонію, на Північ Італії ...
ЄС в своєму нинішньому стані нежізнесобен - я багато говорив і писав про це під час нашої кампанії в європейський парламент.

- На урочистостях, присвячених державному святу Чехії, президент Мілош Земан нагородив вищою державною нагородою і вашого прем'єра Роберта Фіцо. Не секрет, що Земан і Фіцо знають один одного давно і між ними хороші отоношенія. Чи може це їхня співпраця допомогти в міжнародній сфері?

- Земан не тільки нагородив Фіцо, але ще і назвав його словацьким Черчилем. Після цього Фіцо нічого не залишається, як назвати Земана чеським Наполеоном і теж дати йому високу нагороду, правда, геополітичне положення Чехії та Словаччини ці історичні події не змінять. Поки поведінку Фіцо найбільше схоже на стратегію Януковича, з якою він тримався при владі кілька років, але скінчилося це погано - служити і Америці, і ЄС, і Росії одночасно, шукати компроміс, який в його становищі неможливий за визначенням, так як у сторін протилежні і взаємовиключні інтереси.
Оскільки геометрично зростає число людей, які цікавляться майбутнім своїх країн, тобто своїм власним майбутнім, і чехи і словаки тут не виняток, я дозволю собі такий прогноз.
Якщо Європу чекає конфронтація з Росією - чи будуть називати її холодною війною, гібридної війною, просто війною, - то Чехії та Словаччини не буде на карті Європи, а на їх території з ними спочатку буде відбуватися приблизно те ж саме, що зараз відбувається в Україні , хоча і не в такій жорстокій формі. Тобто ці країни стануть ареною боротьби і можливо трохи в цій боротьбі візьмуть участь. Потім в цій конфронтації хтось візьме гору, і долі цих двох країн будуть вирішувати переможці - так було після світових воєн, так було після програної СРСР холодної війни, так буде знову.
Якщо фатально зіштовхнути Європу і Росію не вдасться, у Чехії та Словаччині буде певний простір для маневру, але якість політичних «еліт" цих країн практично виключає можливість використання цього простору на користь чехів і словаків. Якщо у цих народів не виникне своїх лідерів і своїх ідей, то вони будуть просто об'єктами чужої волі, незважаючи на можливості.
Я розумію, що це погана новина, в яку багато сьогодні не вірити, але я це бачу так.
Єдине, що може порадувати наших читачів, це те, що більшість чехів і словаків всього цього не помітять і просто прокинуться в новій реальності - як це було в 1914, 1918 року, 1939 1945 року, 1968 1989 роках. Чи не помітять, бо в супермаркетах будуть розпродажі, а по телевізору покажуть реаліті-шоу особливо брудного, недбалого утримання.
Потім все будуть здивовані, потім найкмітливіші пролізуть знову наверх, зуміють сподобатися новим патронам, і життя знову налагодиться .... »

PS Попередні матеріали Сергія Хелемендік:

Чи можна говорити про те, що ЄС і США це рівноцінні партнери, або хтось домінує?
Якщо це вийшло, коли США були окраїною світу, чому ж не вийде зараз, коли США сильніше всіх і відчувають себе центром світобудови?
Після другої хвилі санкцій проти Росії відносини між ЄС і Росією практично заморозили, чи можна останнім часом говорити про те, що вони покращилися?
Як на вашу думку будуть розвиватися далі відносини між Європою та Росією?
Або це не так?
Може Європа існувати без Росії?
Або, навпаки, чи може Росія нормально жити без співпраці з Європою?
Чи розуміють це європейські політики?
Який розвиток на Україні ви прогнозуєте в найближчі місяці?
Чи може ситуація поступово заспокоїтися, наприклад, під впливом зими і необхідності в російській газі, може бути, Київ визнає автономію Донецька і Луганська?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация