Естонія, Національний парк Лахемаа: Пам'ятки Лахемаа

Навчальна стежка Маяківі - Піканимме

Стежка протяжністю 7 км знаходиться із західного краю Лахемааський національного парку, в центральній частині півострова Юмінда Стежка протяжністю 7 км знаходиться із західного краю Лахемааський національного парку, в центральній частині півострова Юмінда.
Стежка починається від автостоянки біля дороги Хара - Юмінда, що пролягає по східній стороні півострова. Із загальної протяжності траси, виконаної у формі вісімки, 2 км становить дощата стежка. Навчальна стежка позначена біло-зеленими знаками на деревах, на стежці розташовується 3 великих і 9 малих Інфостенд.
Стежка проходить по піднесеної центральній частині півострова Юмінда, де перетин давніх берегових валів і піщаних дюн, лісових і болотних смуг утворює єдиний в своєму роді різноманітний ландшафт.
На стежці знаходиться третій за величиною валун в Естонії під назвою Маяківі.

валун Кясму

Подорожуючи по території парку, можна побачити гігантські за своїми розмірами валуни Подорожуючи по території парку, можна побачити гігантські за своїми розмірами валуни. Найбільший з них має діаметр понад 20 метрів і носить назву Кясму. Практично всі величезні кам'яні велетні носять імена, які дбайливо вказані на картах парку. Але не тільки природними красотами славиться парк.


водоспад Ягала

Водоспад Ягала - водоспад в нижній течії річки Ягала, приблизно за 4 км до впадання річки в Фінську затоку Водоспад Ягала - водоспад в нижній течії річки Ягала, приблизно за 4 км до впадання річки в Фінську затоку. Висота водоспаду близько 8 метрів, ширина - більше 50 метрів. Це найширший природний водоспад в Естонії.
Протікає в кам'яному каньйоні річка, порослі лісом берега, шум водоспаду, що падає з 8-метрової висоти, приваблюють сюди любителів природи.
Своєрідний водоспад і взимку, коли застигла під час морозів водна маса перетворюється в блискучу крижану стіну з великими крижаними бурульками. Між звисає з краю водоспаду льодом і стіною водоспаду може утворитися тунельний хід, обмежений з двох сторін льодом.

До відома: Нижня течія річки Ягала від водоспаду до гирла - одне з найбагатших рибою місць в Естонії: тут є великі запаси форелі та лосося.


водоспад Турьекелдрі

Водоспад Турьекелдрі є четвертим за величиною водоспадом в Лахемааський національному парку: вода падає з чотирьох метрової висоти Водоспад Турьекелдрі є четвертим за величиною водоспадом в Лахемааський національному парку: вода падає з чотирьох метрової висоти.

З плином часу вода, і лід утворили печеру, яка здалеку виглядає як великий склепінчастий підвал. Печера Тур'є отримала свою назву на честь однойменного сімейства, який проживав на глінта над печерою. Зазвичай водоспад не відрізняється багатоводною, за винятком періоду весняного танення льоду і снігу.

Про печеру Тур'є в народі ходять легенди, кажуть що колись тут розташовувався винний льох самого Нечистого, а замість води з уступу падала горілка, яку продавали прекрасні чаклунки.

Зараз варто мати на увазі, що тутешня вода не має джерельного походження і надходить з побутової води з поверхні глінта, тому пити її не варто.

Рибальське село Алтья

Рибальське село Алтья вперше згадується в письмових джерелах в 1465 році Рибальське село Алтья вперше згадується в письмових джерелах в 1465 році. Це типове приморське поселення, будинки тут стоять уздовж єдиної вулиці. Рибалки жили не тільки за рахунок лову риби, а й займалися контрабандою алкоголю в Фінляндію.

Відновлені працівниками Національного парку Лахемаа хутора Уусталу і Тоомарахва в Алтья тепер виглядають як звичайні приморські хутора. На мисі Алтья можна побачити сараї для зберігання мереж, які також заново відбудовані за фотографіями і спогадами жителів села. У селі також є ігровий майданчик з гойдалками і корчма Алтья, в якій можна покуштувати страви національної кухні.


«Село капітанів» Кясму

В історичних грамотах село Кясму вперше згадується в 1453 році В історичних грамотах село Кясму вперше згадується в 1453 році. У Кясму була школа моряків, і майже в кожній родині був капітан або штурман. З цього маленького поселення вийшли понад 150 капітанів, тому і називали Кясму «Селом капітанів».

Сьогодні Кясму - це популярне місце проведення літнього відпочинку, тут часто організовуються різні заходи.

Цікавий і Морський музей. Його колекцію складають рибальські снасті і різні карти, старовинні якоря і підручники з морехідному справі і навіть старовинні пляшки найрізноманітнішої конфігурації і форми. Виставки в Морському музеї Кясму представляють історію Кясму, і морські досягнення виросли тут чоловіків.

Курадісаар (Острів Чорта) розташований неподалік від села Кясму. До нього можна дійти пішки, але навряд майже замочивши ноги. Подорож зіг-загом по валунах може схвилювати кожного, будучи злегка екстремальним, але, як правило, безпечним подорожжю.

Маєток Віхула.

Садиба Віхула - одна з найстаріших в заповіднику Лаахемаа Садиба Віхула - одна з найстаріших в заповіднику Лаахемаа. Перша згадка про маєток відноситься до XVI століття, однак, з 27 збережених будівель більша частина відноситься до XIX століття. Перша письмова згадка про садибу ВІОЛЛА, як вона називалася раніше, датується 1501 роком. Тоді власником маєтку був датський барон Ганс фон Лоде. Датська родина фон Лоде відноситься до найбільш старовинного дворянського роду в Естонії.

Вважається, що історія заснування маєтку починається за 300 років до першої писемної згадки в 1501 році. В архівах зберігся документ XVI століття, підписаний Талліннським єпископом, в якому підтверджується, що родоначальник сім'ї фон Лод і датський лицар Одвард супроводжував датського короля в поході проти естонських язичників в 1197 році. За службу йому були подаровані землі в околицях Віхула і в кінці XII століття він заснував там маєток.

У 1531 році маєток Віхула перейшло до родини Векеброд, яка володіла ним більше 2-х століть. Найсильнішому руйнування маєток піддалося в період Північної війни, коли в 1703 році велика частина будівель була розорена і спалена.

Найдавніша збережена споруда в маєток Віхула - це так звана Дальня садиба, час спорудження якої датується другою половиною XVIII століття. У той час, ця будівля була єдиним, побудованим з каменю, всі інші споруди були дерев'яними.

У 1809 році маєток було продано на аукціоні, в зв'язку з скрутним економічним становищем господарів маєтку. Новим власником садиби Віхула став Олександр фон Шуберт, який з 1820-1840 рр заново відбудував маєток.

Сьогодні загальна площа всіх будівель складає 8 тис.м2. Навколо центральних будівель знаходиться прекрасний парк. Біля входу в маєток Віхула стоять кам'яні колони з гербом родини фон Шуберт.

У відреставрованій садибі зараз знаходяться розкішний спа-готель і ресторан. Тут часто організовуються концерти.

На його території знаходяться кілька дворянських садиб, що належали древнім лицарським родам, які в XVIII-XX століттях вірою і правдою служили російській короні. Ми побачимо дворянську садибу Сагада і відвідаємо садибу Палмс, що належала роду Паленов.

Після обіду в цій рибальського корчмі ми вирушимо назад в Таллінн, везучи з собою мальовничі фотографії та незабутні враження про це прекрасному місці Естонії - Лахемаа.


садиба Палмс

Маєток Палмс знаходиться в самому центрі Національного Парку Лаахемаа Маєток Палмс знаходиться в самому центрі Національного Парку Лаахемаа. Це маєток відрізняється від маєтку Віхула, в якій все, якщо так можна висловитися, по-домашньому, по-селянськи. Від Палмс ж, при всій її красі, так і віє поміщицьким снобізмом, бажанням ні на йоту не відступати від правил хорошого тону.

У 1677 році маєток Палмс придбала сім'я фон дер Паленов, яка володіла нею аж до 1925 року. Серед цієї родини були ті, хто увійшли в історію героями, але були і ті, хто залишив про себе не дуже хорошу пам'ять. Так, наприклад, Карл Магнус в 36 років став генералом-Майре, його портрет прикрашає галерею героїв Вітчизняної війни 1812 року в Ермітажі. Тоді як Петер Людвіг фон дер Пален, відомий нам як Петро Олексійович Пален, спочатку користувався великою довірою імператора Павла I, в подальшому став учасником замаху на життя цього імператора.

Панський будинок, який ми бачимо сьогодні, був побудований в кінці XVII століття і перебудований в 1785 році. Пройшовши через головні садибні ворота, ви потрапите на центральну садибну площа. По обидва боки від головної будівлі розташовані конюшня - каретний сарай і комору. Головна будівля, зроблене з каменю двоповерховий, згідно з традицією, воно поділялося на 2 половини: чоловічу і жіночу. На території маєтку налічувалося близько 20 будівель, самим шикарним вважалася теплиця, яка була дуже модною в XIX столітті.

У панському будинку відновлена ​​обстановка, характерна для того часу, крім того, тут розташовується експозиція, присвячена історії садиби і роду фон Паленов. На території садиби Паласі знаходиться сувенірний магазин, розташований у відреставрованому Кавалерском будинку, в оранжереї знаходиться колекція рослин, також є і готель з конференц-залами, розташований в будівлі, в якому колись була винна фабрика. Крім того, можна відвідати один з кількох ресторанів і винний льох, в якому вам запропонують відмінний вибір благородних напоїв.

У маєтку Палмс можна відвідати автомобільний музей, серед експонатів є чорний представницький автомобіль Олександри Коллонтай. Можна прогулятися по парку, стежки якого тягнутися на 12 км і проходять повз водоспади і чудових пейзажів. В одній з кімнат головного будинку зібрана колекція старовинного одягу, яку не просто можна чіпати руками, але і надягати, і навіть ходити в ній.

На території садиби Палмс досі збереглися купи каміння. Під час неврожаю місцеві поміщики допомагали своїм селянам, пропонуючи їм зерно на прожиток. Селяни, в подяку, вирішили очистити поля поміщиків від каменів. Так і утворилися ці кам'яні купи. Також в садибі є 13 валунів, що становлять в діаметрі 10 метрів. За переказами - це скам'янілі чорти, які злякалися черниць, які прийшли в ці місця. Однак, насправді, камені перенесені сюди материковими льодами з околиць Виборга.

садиба Сагада

Перлиною національного парку є садиба Сагада, унікальність якої полягає в тому, що вона прекрасно збереглася практично в своєму первозданному вигляді Перлиною національного парку є садиба Сагада, унікальність якої полягає в тому, що вона прекрасно збереглася практично в своєму первозданному вигляді. Історія маєтку налічує понад 500 років. Перша письмова згадка про садибу датується тисячі чотиреста шістьдесят-дев'ять роком. У 1687 році маєток перейшов до шведського генерал-ад'ютанта фон Фок. До 1749 року будівлі садиби були дерев'яними, а починаючи з цього року, почалися роботи з будівництва кам'яної садиби. Фон Фоки жили в своєму маєтку до 1939-го року. Однак в 1919 році воно було націоналізовано, і в головному його будівлі була розміщена школа, яка функціонувала тут аж до 1974 року. Потім почалися реставраційні роботи, що тривали до 1987-го року.

Садиба знаходиться на пагорбі, серед полів і оточена чудовим парком. Головна будівля садиби побудовано в стилі раннього класицизму з декоративними елементами рококо. Внутрішні інтер'єри панського будинку відновлені. Тут знаходиться меблі і предмети інтер'єру тієї епохи. Просторе подвір'я, навколишній споруди знаходиться у відмінному доглянутому стані, з численними клумбами, газонами, доріжками.

Однією з визначних пам'яток маєтку Сагада є винний льох, в якому вам запропонують продегустувати фірмові Viru Valge, Laua Viin, Saaremaa Viin, натуральний естонський спирт і оригінальні настоянки на березових бруньках, м'яті, часнику, полину, цибулі.

Великий інтерес представляє мисливський зал, який вражає своєю оригінальною обстановкою. Він прикрашений дерев'яними столами і стільцями, ніжки і спинки яких виконані з гіллястих рогів. У залі виставлена ​​колекція мисливської зброї, починаючи з XVIII століття.

За панським будинком починається сад, пройшовши по його центральній алеї, ви опинитеся біля ставка незвичайної форми. Він зроблений у вигляді знака нескінченності, який колись був символом вічної любові господаря садиби до дружини. Восени при перельоті на південь тут зупиняються великі зграї журавлів.

В даний час садиба відкрита для відвідувачів. У 1987 році тут був відкритий музей лісу, в якому можна дізнатися про дерева і травах, що зустрічаються в Естонії, а також про птахів і тварин, що мешкають тут.

Сьогодні головний будинок здається під різні заходи: весілля, банкети. У маєтку також знаходиться готель і ресторан.

Пам'ятки Лахемаа фото:

Тематичні пропозиції:

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация