Естонія, Нарва: Пам'ятки Нарви

  1. Нарвський замок.
  2. Нарвський музей.
  3. Художня галерея
  4. Нарвская ратуша
  5. Будинок Барона фон Велио
  6. Комбінат Кренгольмская Мануфактура.
  7. Сходи А. Гана.
  8. Темний сад.
  9. Воскресенський собор.
  10. Олександрівська церква
  11. Монумент в Сівертсен (по дорозі з Нарви в Нарва-Йиесуу)
  12. Міська лікарня.
  13. Пам'ятник «Мементо мори!»

Нарвський замок.

Нарвський замок - це цілісний оборонний комплекс середньовічної Прибалтики. Він був закладений датчанами в кінці XIII століття як резиденція намісника короля Данії. В середині XIV століття він перейшов в руки лицарів німецького ордена і був перебудований в в типове для орденської архітектури зміцнення типу "Будинок конвенту". В кінці XIV століття була побудована окружна міська стіна, посилена кріпаками вежами. Остаточний вигляд замок придбав на початку XV століття в ході військового суперництва з російської Ивангородской фортецею. Його вигляд визначається потужною вежею "Довгий Герман" заввишки більше 50 метрів. Кам'яні стіни орденського замку і понині зберігають багату історію Нарви.

Нарвський музей.

У стінах Нарвського замку розміщуються експозиції Нарвського музею, унікальні колекції якого складуть честь будь-якого європейського міста. Основна експозиція - про історію Нарви, починаючи з XIII по XVIII століття. У вежі Довгий Герман розташовуються виставкові зали. Територія замку стала традиційною ареною різноманітних міських свят і заходів, а під склепіннями старовинних лицарських залів звучить концертна музика. Відкрито: середовищ - неділя. з 10.00 до 18.00

Художня галерея

Галерея знаходиться в колишній будівлі збройового складу 18. століття. Заснована на початку 1990-их років галерея є центром мистецтва повіту Іда-Вірумаа. Тут зберігається колекція творів російського мистецтва з Нарвського міського музею подружжя Лаврецових, яка вважалася кращою серед зборів провінційних музеїв Прибалтики на початку XX століття. Поряд з виставкою постійної експозиції в галереї проводяться також і виставки сучасних художників Естонії та Західної Європи, в останню неділю травня проходить традиційне свято мистецтва.
Відкрита: середа - неділя. з 10.00 до 18.00

Нарвская ратуша

З XVII століття збереглася будівля міської ратуші (архітектор Г. Тейффель), вибудуване в стилі, який є сумішшю архітектурних віянь Німеччини, Швеції і навіть Італії. В архітектурний ансамбль ратушній площі входили будівля ратуші, біржове будівлю, міська аптека і житлові будинки заможних шведських городян. На жаль до наших днів збереглася лише ратуша, інші будівлі були зруйновані під час Другої світової війни. У майбутньому місто планує відкрити будівлю Нарвської ратуші і для туристів.

Будинок Барона фон Велио

Будівля була побудована на початку XIX століття в класичному стилі. Пізніше в цьому ж будову була заснована гімназія для хлопчиків. В даний час тут знаходиться державна школа "Ваналінна".

Комбінат Кренгольмская Мануфактура.

В районі Нарвських водоспадів в кінці XIX в. виникла знаменита Кренгольмская Мануфактура. Мануфактура використовувала дешеву енергію падующей води і володіла передовий для свого часу технологією. Продукція її була удостоєна Гран-прі на Паризькій всесвітній виставці 1900 року. Кренгольмская Мануфактура створювалася як цілісний містобудівний ансамбль, що включає в себе виробничий, адміністративний, житлової та громадський комплекс. Вона стоілась як промислове місто майбутнього. Залучення до проектування талановитих архітекторів Санкт-Петербурзької академічної школи, а також вплив англійських традицій провідником, яких був творець мануфактури Кнооп і визначили своєрідність Кенгольма як архітектурної пам'ятки. Кренгольмской архітектори створили власний оригінальний стиль пов'язаний з історичними традиціями Нарвської архітектури. Як пам'ятник історії і архітектури Кренгольм унікальний для Естонії і займає чільне місце серед аналогічних пам'яток Північної Європи. Торговий знак Кренгольм відомий далеко за межами республіки. Пряжа, тканини, махрові рушники і постільну білизну є експортною продукцією в країни Європи, Північної Америки та Азії.

Сходи А. Гана.

Побудована в 1875 році за ініціативою мера міста А. Гана.


Темний сад.

Це найстаріший парк Нарви, зразок садово - паркової архітектури кінця XIX століття. Розташований на бастіоні Вікторія. В його оточенні є два пам'ятника. Перший з них був споруджений в 1853 році. Цей чавунний хрест присвячується пам'яті полеглих російських солдатів в боях часів Північної війни. Другий пам'ятник символізує усипальницю загиблих бійців під час Визвольної війни 1918 року

Монумент в темному саду.

Присвячений російським воїнам, загиблим під час Північної війни в 1704 році при штурмі міста Нарви. Споруджений в 1853 році, перенесений на бастіон Вікторія в 1882 році.

Воскресенський собор.

Собор був побудований в 1890-1896 роках для православних працівників Кренгольмской мануфактури. Архітектор собору - Павло Аліс. Архітектурне рішення сходить до візантійської традиції, висота дзвіниці складає 28 8 метрів. Стіни і купол собору складені з місцевого цегли, цоколь, сходи і прикраси - з фінського граніту. Собор вміщає до двох тисяч чоловік. Особливу цінність представляє класичний трьохприватний іконостас і дерев'яне розп'яття Христа XVII століття.
Цікаво знати:
У 1944 році після бомбардувань під час Другої Світової Війни все місто було в руїнах і тільки собор залишився недоторканим.

Олександрівська церква

Собор був побудований в 1881-1884 р для робітників-лютеран Кренгольмской Мануфактури за проектом Петербурзького архітектора Отто Піус фон Гіппіуса. Олександрівський собор постраждав як у Першій так і у Другій світових війнах, а в 1944 році була зруйнована дзвіниця з перебували там органом Walcker. До нинішнього часу дзвіниця відновлена ​​і на черзі перебуває найбільший в Естонії шестикутний церковний зал. В Олександрівському соборі можна відвідати дзвіницю і споруджену там оглядовий платформу, а також музей, де в експозиції виставлені 14 творів мистецтва 21. століття.

Монумент в Сівертсен (по дорозі з Нарви в Нарва-Йиесуу)

Пам'ятник російським воїнам Семенівського полку полеглим у битві зі шведами 1700 році.

Міська лікарня.

Побудована в 1913 році в стилі модерн до 300-річчя династії Романових. Архітектор Олександр Владовский. Є частиною Кренгольмской ансамблю.

Пам'ятник в Сівертсен.

На згадку відважним захисникам вітчизни, полеглим в боях під Нарвою в Естонській визвольній війні в 1918 - 1920 роках. Був зруйнований під час Другої світової війни. Знову споруджений в 1996 році, архітектор Мельник.

Пам'ятник «Мементо мори!»

В пам'ять жертвам політичних репресій сталінського режиму. Відкрито в 1992 році, архітектор Е. Келлер. Встановлено перед будівлею залізничного вокзалу, звідки тисячі естонців в 1941 році в товарних вагонах були депортовані до Сибіру.

шведський лев

Пам'ятник відкрито 19 листопада 2000 в пам'ять про битву під Нарвою в 1700 році між військами Петра I і шведського короля Карла XII.

Гранітний хрест із зображенням Петровської церкви

Знаходиться на тому самому місці, де з листопада 1886 року і до березня 1944 року знаходилася петровська церква - один з численних колись Нарвських храмів. Зараз від неї збереглися лише фрагменти огорожі, всередині якої знаходиться щось на зразок крихітного скверу, що на перехресті вулиць Вестерваллі і Лаврецових.


Інша корисна інформація

Естонія: корисно знати

Тематичні пропозиції:

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация