Етнічна статистика заворушень в Англії - Антропов-Логіка і Некультурна антропологія

1) Етнічний склад учасників: більше 50% чорні, менше 30% білі

2) Ризик участі в безладах для чорних більш ніж в 10 разів вище, ніж для білих

3) Нижчі класи! = Заворушення, погану освіту! = Заворушення

6) Велике чорне населення = високе безробіття

7) Високе безробіття + велике чорне населення = заворушення

8) Високе безробіття + маленьке чорне населення = немає заворушень

9) Середня та низьке безробіття + велике чорне населення (рідкісний випадок) = заворушення, але менше

Головною причиною заворушень британські ЗМІ вважають безробіття і бідні верстви населення, заперечуючи етнокультурний елемент. До цієї версії приєднується і частина російської преси. Призвідниками називають т.зв. "Chavs" ( "гопників"), під якими розуміється тільки

. Проте, "чави" і інше біле населення - лише мала частина погромників, основну ж складають чорношкірі молоді люди - афро-карібци і чорні африканці. Ця теза буде доведений за допомогою офіційних джерел в трьох частинах:

1) Карта погромів і адрес арештантів. Етнічна і соціоекономічні карти Лондона.

2) Фотографії людей, яких розшукує поліція у зв'язку з погромами. Їх етнічний аналіз.

3) Чорне населення районів Лондона і найбільших міст Великобританії. Карта безробіття. Імовірність заворушень.



1) Раса важливіше безробіття;клас і освіту нерелевантні
Карти погромів і адрес взяті з The Guardian і The Daily Telegraph.Карти Лондона взяті з сервісу LondonProfile університету UCL.

1А) Чорні африканці та афро-карібци. Ніяких заворушень на віддалі від районів з великим чорним населенням не було. Найбільш серйозні заворушення, що супроводжуються підпалами (Тоттенхем, Брікстон, Хакні і т.д.), відбулися в районах з найвищим чорним населенням.

1Б) Чи не освіту. Основною характеристикою "чавов" і люмпен-пролетаріату називають відсутність умінь і освіти. Дана карта показує лише слабку кореляцію між адресами арештантів і освітою. Центрально-південні райони мають середній рівень освіти, проте концентрація арештантів дуже висока. Малоосвічена схід і північний схід, навпаки, не брав участі.



1В) Чи не клас. "Чави" нерідко ототожнюються з білим робочим класом - варто зауважити, що сам їх образ можна вважати классістскім . Проте, як і в разі утворення, зв'язок проглядається слабка. Хоча в престижних районах арештантів немає, в середніх їх чимало - наприклад, в Кройдоне. У багатьох бідних районах (Хейверінг, Хілліндон, південь Тауер-Хемлетс і т.д.) заворушень немає.

1Г) Можливо, безробіття. Нижчий клас зазвичай не має постійної роботи. Крім того, повстання зв'язувалися з рецесією і консервативної економікою. Дану карту від попередніх двох принципово відрізняє нормальний рівень безробіття в небунтующіх бідних районах на заході і сході. Центрально-південна область, втім, знову не відповідає очікуванням. З усіх соціоекономічних показників безробіття володіє найбільшою прогностичної сили.



1Д-1) Чорні безробітні або просто чорні. Для областей з великим чорним населенням характерна висока безробіття. Черних областей з низьким рівнем безробіття майже в два рази менше. Проте, більшість з них також зазнали заворушення. Виняток становить Брент (центр-захід), де після перших заворушень в Тоттенхемі велася робота по їх запобіганню.




1Д-2) Переважна більшість районів з низьким чорношкірим населенням має нормальну зайнятість. Проте, безробітні нечорним райони не брали участь в бунтах. Особливо показовим є приклад Тауер-Хемлетс (центр-схід), чиє безробітна нечорним населення розділяє кілька бунтівників чорних областей.
Неможливо з будь-якої точністю передбачити місця заворушень, дивлячись на карти класу і освіти - навіть карта зайнятості неточна. Етнічна і змішані карти найбільш адекватні.
2. Більше половини підозрюваних - чорношкірі
Фотографії підозрюваних взято в повному обсязі з сайтів поліції, без винятків. Розглядаються три найбільших бунту: в Лондоні (1 051 арештантів), Бірмінгемі (218 арештантів, 445 в Західному Мідленді), Великому Манчестері (47 арештантів, 176 у Великому Манчестері). Також розглядається бунт в Брістолі, як приклад бунту у відносно невеликому місті.
Вибірка в достатній мірі випадкова і адекватна за розміром: 173 людини в Лондоні, 247 осіб в Бірмінгемі, 117 в Манчестері, 32 в Брістолі. Дані взяті 13-го серпня 2011, оновлені 20-го серпня. З тих пір були опубліковані нові фотографії, які відповідають виявленої закономірності. Фотографії з Ноттінгемшира (106 арештантів) і Мерсісайд (77 арештантів) не розглядаються через низьку якість, проте також показують велику частку чорного населення.


2а) Етнічна карта має значну передбачувану силу. Проте, теорія потребує емпіричному підтвердженні - можливо, картки не відображають реального етнічного складу погромників. З цієї причини необхідно розглянути доступні фотографії учасників бунтів, опубліковані в повному обсязі, а не вибірково (як в ЗМІ).
У Лондоні, Бірмінгемі і Брістолі біле населення становить явну меншість учасників: відповідно, 27%, 28% і 21%. Лише в Манчестері їх більшість - 43%. У Манчестері також найвищий відсоток нечорним і небілих учасників. Чорношкірі не тільки представлені в непропорційно великих кількостях, але і складають чисте чисельну більшість серед підозрюваних: 50% в Лондоні, 54% в Бірмінгемі і 51% в Брістолі, хоча лише 24% в Манчестері.
Білі мають переважну чисельну перевагу серед населення міст, проте етнічний склад погромників не відображає загальної етнічної картини. Ризик участі в безладах для чорношкірого індивіда в 10-60 разів більше, ніж для білого. Це не означає, що навіть велика частина чорношкірих схильна до насильства, проте відображає серйозні проблеми в британському чорному співтоваристві.
Навіть якщо все білі погромники належали до нижчих класів, що малоймовірно, "чави" все одно були б представлені вкрай слабко в порівнянні з чорної молоддю. Крім того, є підстави вважати, що призвідниками бунтів були чорні молодіжні банди, які вдиралися до крамниць, після чого в разрабленіі брали участь перехожі - як в це відео .


3А) нечорним райони Лондона не бунтували. Дана таблиця показує значно більш високу ймовірність бунтів зі зростанням частки чорного населення. Випадок Брента описувався вище, заворушення в Бромлі перебільшені за словами його жителів, в Вуличу (Грінвіч) ж занижені.

2а) Етнічна карта має значну передбачувану силу
3Б) нечорним області в Великобританії не бунтували. Так як розглядати райони кожного міста Великобританії безглуздо, для них взята загальна частка чорного населення. Необхідний для бунтів рівень в цьому випадку значно нижче. Наприклад, середній рівень чорного населення в Лондоні - 10,6%, в районі Хакні - 32%. Таким чином, загальні рівні чорного населення (Ноттінгем - 4,7%, Бірмінгем - 6,7% і т.п.) мають на увазі підвищений ризик повстань через нерівномірний розподіл цього населення.
Висувалася теорія, що бунти були характерні для всіх великих міст, тому що їх об'єднують соціально-економічні риси (безробіття, нерівність, занепад індустріальних районів і т.д.), але вона не витримує критики. У всіх великих містах з високим чорним населенням (Лондон, Бірмінгем, Манчестер, Брістоль, Ноттінгем і ін.) Бунти були, з інших же бунтував тільки Ліверпуль із середнім чорним населенням, причому безлади не відповідали розміру міста (див. К-ть арештантів) . У найбільших містах з малим чорним населенням бунтів не було.
3В) Області з високим безробіттям і низьким чорним населенням не бунтували. (Див. Карту Б) У Лондоні безробіття мала найвищу кореляцію з бунтами з економічних чинників. У масштабах країни видно, що області з високим безробіттям НЕ бунтували, якщо їх чорне населення була низькою. Вільні від заворушень Ю. Уельс, С. Йоркшир, вся Шотландія, вся С. Ірландія, незважаючи на повсюдну безробіття.
висновки
Як теоретичні, так і емпіричні докази показують важливість етнокультурного фактора в англійських бунтах серпня 2011, а також неспроможність заперечення цієї важливості на основі соціально-економічних аргументів. Зв'язок бунтів з малоосвіченим білим нижчим і робітничим класом ( "чави") вкрай мала. "Чави" були слабо представлені на фотографіях підозрюваних, а також не зуміли організувати заворушення в численних бідних нечорним областях. Жоден соціоекономічні фактор в даному випадку не має такої ж самий корінь сили як етнічна приналежність. Ці фактори не приносять користі в тих випадках, де вони не є коррелятами чорного населення.
Таку значущу роль чорного співтовариства в заворушеннях можна інтерпретувати по-різному. Однак сам її факт сумнівів не викликає - і це має бути відображено в пресі.
джерела
карти
Етнічні та соціоекономічні карти Лондона: http://www.londonprofiler.org/
Карта арештантів: http://www.telegraph.co.uk/news/ukne...urt-cases.html
Карта заворушень: http://www.guardian.co.uk/news/datab...-listed-mapped
Карта безробіття у Великобританії: http://www.bbc.co.uk/news/10604117
Знімки розшукуваних поліцією (дата звернення 13.08.2011)
Metropolitan Police (Лондон): http://www.flickr.com/photos/metropolitanpolice/
West Midlands Police (Бірмінгем та ін.): http://www.west-midlands.police.uk/l...operationview/
Greater Manchester Police (Манчестер і ін.): http://www.flickr.com/photos/gmpwanted
Avon & Somerset Constebulary (Брістоль): http: //www.avonandsomerset.police.uk...der/index.aspx
етнокультурні дані
Етнічний склад районів Лондона: http://legacy.london.gov.uk/gla/publ...-estimates.pdf
Інші міста: http: //neighbourhood.statistics.gov....do? pageId = 1001

Do?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация