Євген Мураєв: біографія власника сайту Antifashist.com - гарненького мийника Азарова-Льовочкіна

Женя Мураєв - дивовижний персонаж. Вічно молодий і манірний, обрамлений в окуляри а-ля новий російський інтелігент (колись такі зустрічалися), на подив безкарний сепаратист - Євген Мураєв схожий на заучку, якого раптово змусили пограти в «пацана». Свого часу Мураєв подсуетился і попросив побіжного Азарова не закривати фінансування ряду вмираючих сайтів, одним з яких є маловідомий в Україні, але цілком читається в РФ - Antifashist.com.

Євген Мураєв

Саме Antifashist.com став свого роду рупором азаровщини-мураевщіни. Складається враження, що Євген Мураєв збирається вигравати вибори аж ніяк не в Україні, а в РФ. Інакше навіщо йому містити сайт Antifashist.com, який займає п'ятитисячний місце в РФ і восьмитисячне в .... Нігерії. Так-так, саме в цій братській русского мира країні Євген Мураєв міг би виграти вибори, йди він за списками ЛДПР або есер.

Як же люблять свого гарненького спонсора хлопчики з Антифи, переконайтеся самі: http://antifashist.com/item/evgenij-muraev-protiv-vseh-na-shuster-live.html, http://antifashist.com/item/muraev -o-geyah-rezhim-pozabotilsya-bolshe-chem-o-veteranah-9-go-maya.html, http://antifashist.com/item/srazhenie-za-pravdu-na-ukrainskom-televidenii-muraev.html , http://antifashist.com/item/kak-muraev-ulozhil-chetveryh-na-ukrainskom-tv.html, http://antifashist.com/item/muraev-kto-voruet-v-ukraine.html. Ну да Бог з ним, з антифашистом світу «російської».

До слова, ми звернулися до Antifashist.com по телефону +7 929 95-20-29-9 і задали питання, скільки заплатити нашому поки таємного клієнта-сепаратистові, що б стати другим Мураєва на сторінках Вашого чарівного сайту? Виявилося, що місце під сонцем Євгена Мураєва продається лише разом з сайтом). Після виснажливих розмов, нам чемно відмовили, пославшись на необхідність постійного фінансування ресурсу, щоб мати привілеї.

Євген Мураєв і вічно квітуча Лена Бондаренко

Також First Truth & Transparency Committee (http://www.fttc.com.ua/) вирішив поцікавитися у РІА Новини України про те, чому Євген Володимирович Мураєв є таким бажаним гостем видання «на правах реклами». Чіткої відповіді офіційно отримати не вдалося. А ось добре знайомий своїми аналітичними матеріалами автор Євген Стрім (штатний співробітник РІА Новини України) уточнив, платить не Мураєв - це домовленість з партнерами - Ria.ru. Одним словом, Кремль зацікавлений. Ще б пак - такий хлопчина всюди потрібен. Природно, в цивілізованій країні відправили б освіжитися на рік-другий в місця не настільки віддалені за заклики до тероризму, але не у нас. Після зони Мураєв міг би стати справжнім кандидатом від ЛНР-ДНР-МСК. Такий собі моторний малюк, який пережив строгача. А кишеньковий телеканал Мураєва NewsOne буде вести реаліті-шоу «як з хлопчика зробити чоловіка або герої задом-наперед». Страшно подумати ...

Ну що ж, а тепер давайте проаналізуємо витоки появи цього бідолашного персонажа на Світ Божий.

Євген Мураєв. Біографія.

Цього старанно усміхненого глядачам політичного актора українці будуть ще дуже довго споглядати в своїх телевізорах. Адже Євгена Мураєва розкручують, ні багато, ні мало, кандидатом в прем'єри, а то і в президенти. І вже є чимало виборців, готових віддати за нього свої голоси, які вважають його новим обличчям в українській політиці, причому вельми привабливим. Однак вони напевно були б дуже розчаровані, дізнайся його ближче! У Мураєва за плечима є досвід і політичної боротьби, і керівної роботи, нехай всього лише в масштабах його рідної Харківщини - і не для всіх своїх земляків він запам'ятався з позитивного боку.

Народився, вчився, одружився

Мураєв Євген Володимирович народився 2 грудня 1976 року в місті Зміїв Харківської області, в родині Володимира Кузьмича і Ольги Олексіївни Мураєва. Його нерідко називають далеким родичем то екс-прем'єра Миколи Азарова (докладніше про нього читайте в статті Микола Азаров. Вижив) то колишнього харківського губернатора Михайла Добкіна - пояснюючи цим досить стрімку кар'єру «вундеркінда Жені». Однак підтверджень родинних зв'язків між ними не виявлено, хоча є достатньо інформації про їх близьких ділових відносинах (самого різного характеру). Втім, для української політики, а тим більше для регіоналів , Такі відносини є нормою, а ось по родинній лінії Євген пов'язаний з абсолютно іншими, але не менш впливовими людьми. Але не будемо забігати вперед!

Але не будемо забігати вперед

Михайло Добкін, Микола Азаров і сопливий Євген Мураєв

Після початкових класів батьки влаштували Женю в одну з найпрестижніших шкіл Харкова: 27-ю фізико-математичну (з 1990-го стала ліцеєм). Уже в той час такі школи не тільки збирали в своїх стінах обдарованих дітей, а й відокремлювали ними нащадків «блатних» сімей від хуліганський «черні». Так що з простим народом Євген Мураєв перестав спілкуватися ще в дитинстві, завівши собі друзів серед «золотої молоді» Харкова.

У 1993 році, закінчивши ліцей, Мураєв вступив на фізико-математичний факультет Харківського державного університету (ХДУ). Він не довчився на першому курсі: сталося щось, про що Мураєв ніколи не розповідав, і що змусило його в 1994-му заново вступати до того ж ХДУ, але вже на перший курс економічного факультету, за фахом «фінанси і кредит». Хоча багато його однокурсники теж були не з низів суспільства, саме Мураєву часто діставалися різноманітні бонуси: так, в 1996 році він представляв Україну на Європейському конгресі студентів у Льєжі (Бельгія).

Хоча багато його однокурсники теж були не з низів суспільства, саме Мураєву часто діставалися різноманітні бонуси: так, в 1996 році він представляв Україну на Європейському конгресі студентів у Льєжі (Бельгія)

Юрій Бойко та Євген Мураєв

У 1999-му Євген Мураєв закінчив ХДУ, отримавши диплом з відзнакою, а вже в 2000-му став директором новоствореної компанії ТОВ «Анклав 2000», що займалася оптовою торгівлею паливно-мастильними матеріалами. Даний бізнес в Харкові з початку 90-х перебував під жорстким дахом спочатку ОЗГ, а потім корумпованих «батьків міста», так що увійти в нього без відповідної протекції (і капіталу) було просто неможливо. У 2001 році Мураєв стає директором ТОВ «МКМ» (з 2005 року ТОВ «МКМ Харків»), теж займається оптовою торгівлею ПММ.

Сьогодні існує думка, що Мураєв нібито був лише зіц-головою, взятим на цю посаду з вулиці хлопчиком з червоним дипломом. Однак підставні особи не піднімаються настільки успішно по соціальних сходах і не накопичують стрімко власні капітали. Своїми ж успіхами Євген Мураєв був зобов'язаний зовсім не уявним спорідненістю з Миколою Азаровим, а своїй дружині Валерії. Точніше, її батькові і своєму тестю Олегу Таранову - ще одному «видному харків'янину».

Олег Таранов ще в радянські часи був досить впливовою людиною з великими зв'язками, і серед цих зв'язків фігурував тодішній харківський «цеховик» Вадим Рабинович, до речі, вони вчилися в одному Автодорожньому інституті. Їх доля була різною: Рабинович на початку 80-х сіл, а Таранов став директором заводу ЗБВ і народним депутатом УРСР. Однак деякі відносини між ними збереглися, і згодом Рабиновича і Таранова називали членами «старого харківського клану», до якого саме безпосереднє відношення має Михайло Добкін. У 90-х Олег Таранов став заступником міністра кабінету міністрів України (1996), потім членом Вищої економічної ради при президенті Кучми (1997), головою Національного агентства управління державними корпоративними правами (1998). Його називали причетним до приватизації Миколаївського глиноземного заводу (2000 рік) російським олігархом Олегом Дерипаскою через спеціально створену компанію «Український алюміній» (дочірню фірму «РУСАЛ»).

З 2001 року Олег Таранов йде з влади в тінь, паче не фігуруючи в ЗМІ, і влаштовує долю своїх дочок: Юлії (1975 р.н.), Валерії (1977 р.н.) і Єви (1998 р.н. від другого шлюбу). От саме Валерія і стала дружиною молодого «вундеркінда» Євгена Мураєва. При цьому вона досі приховує від преси не тільки свою біографію, але навіть дату їхнього весілля.

Валерія Таранова і Євген Мураєв

Сімейний бізнес

На місцевих виборах в березні 2006 року Євген Мураєв був обраний депутатом Харківської обласної ради V скликання, балотуючись від партії «Віче» - яку очолювала харків'янка Інна Богословська. Тоді «Віче» приєдналося до Партії Регіонів, а от Євген Мураєв продовжив освоювати бензинову тему, ставши головою комісії облради з питань паливно-енергетичного комплексу, енергозбереження та житлово-комунального господарства. Гарна посаду для директора фірми, яка торгує ПММ!

Але з 2008-го Мураєв починає освоювати новий бізнес: він займає крісло генерального директора ТОВ «Східна фінансова група», чиїми засновниками стали його батьки - по крайней мере, воно було записано на них. У тому ж році його компанія набуває 98,72% акцій АТЗТ «Українсько-Сибірське промислове об'єднання« Завод Рапід ». А тепер найцікавіше: в 1989-94 р.р. директором «Рапіда» був майбутній Муранівській тесть Олег Таранов, який потім приватизував «Рапіда» і включив в капітал «Україно-Сибірської інвестиційної корпорації», чиїм директором він був. До речі, заодно Олег Таранов на початку 90-х очолював і «УкрСибБанк» (до 1992 року називався «Харківінкомбанк»), в 2006-2010 р.р. проданий французькій фінансовій групі BNP Paribas, і нині входить до десятки найбільших банків України.

Таким чином, купивши «Рапід» у власного тестя, Євген Мураєв фактично отримав його в якості доповнення до посагу дружину Валерії. А ще це був відмінний подарунок для онуків Таранова: Михайла Мураєва (2007) і Ігоря Мураєва (2009).

Завод став справжнім сімейним бізнесом: батько Мураєва, Володимир Кузьмич, сів у крісло його директора, а дружина Валерія Мураєва очолила наглядову раду. Втім, якраз бізнес спочатку у них не пішов: у 2008 році АТЗТ «Завод Рапід» відзначився лише випуском додаткових акцій, після чого сталася криза. В першу чергу, криза вдарила по орендарям приміщень колишнього механічного заводу. У меншій мірі він торкнувся виробництва: частина заводу перепрофілювали під деревообробку та випуск будматеріалів, закупивши для цього імпортне обладнання. І, тим не менш, в листопаді 2011 року АТЗТ «Завод Рапід» був оголошений банкрутом. Втім, його банкрутство лише допомогло АТЗТ позбутися зайвих боргів і непотрібних акціонерів (у 2008-му розкупили додаткові акції), після чого «Рапід» знову продовжив свою роботу. Є інформація, що рятівником Муранівській сімейного бізнесу виступив їх новий партнер ТОВ «Хендлік технік», чиїм бенефіціаром є австрієць Пауль Торстен, а фактичним власником сім'я Миколи Азарова, на той час став прем'єр-міністром України.

Однак серед харків'ян це підприємство має досить погану репутацію роботодавця. Відгуки про умови праці на заводі, розмір зарплати робітників і хамській поведінці його директора Володимира Кузьмича Мураєва часто наповнені самими негативними емоціями.
Однак серед харків'ян це підприємство має досить погану репутацію роботодавця

ТОВ «Хендлік технік» також є співзасновником ще одного мураевской компанії «Альтеп» (юридичний код 34954406), що отримала вигідний підряд на обладнання харківських шкіл твердопаливними опалювальними котлами - працюють на деревних гранулах, вироблених АТЗТ «Завод Рапід». Другим же засновником «Альтеп» виступив все той же Мураєв-старший. Причому, бізнес-партнером Кузьмича був Костянтин Пивоваров (до свого призначення в Кабмін), який є довіреною особою Миколи Азарова. Мабуть, ці ділові зв'язки між сім'ями Мураєва і Азарових згодом і були прийняті журналістами за родинні.

Названими фірмами бізнес Мураєва не обмежується. Їх ТОВ «Східна фінансова група» є засновником ТОВ «Агентство комерційної безпеки», «Теплоснаббуд» і «Агропарк Схід». На Валерію Мураєву записані ТОВ «Робінзон і КО» (інтернет-канал), «Спецбудмонтаж» і благодійний фонд «Крок за кроком». Також у них є спільний бізнес з представниками інших політичний сил: співзасновниками харківського ПП «Вегабуд», що займається будівництвом в межах Журавлівського гідропарку, є Володимир Кузьмич Мураєв і депутат Харківської міськради від «Самопомочі» Андрій Саєнко.

Женя Мураєв і війна за Гомільшанські ліси

Перемога на президентських виборах 2010 року Віктора Януковича відразу ж пожвавила харківських регіоналів: вони приготувалися займати керівні крісла замість звільнених людей Ющенка і Тимошенко. Тим, хто кого звільняти було начебто нема за що, вирішили «допомогти». На початку 2010 року Євген Мураєв, як депутата облради, раптом обрушився з нищівною критикою голови Зміївської райадміністрації Анатолія Гацько (який підтримував Тимошенко). З властивим йому красномовством і переконливістю, мурахи почав звинувачувати Гацько у всіх гріхах: зростання цін, поганих дорогах, низьких удоях, високої злочинності і т.д., і т.п.

Незабаром стало зрозуміло, чому у Євгена раптом так заболіла душа за рідне Зміїв: 18 марта 2010 року харківським губернатором був призначений Михайло Добкін, який негайно ініціював відсторонення Гацько. А 15 квітня 2010 новим главою Зміївської РДА став Євген Мураєв. Причому, він був єдиним з новопризначених тоді глав РДА Харківщини, кого представляти підлеглим особисто прибув Михайло Добкін.

На новій посаді Євген Мураєв розгорнув досить бурхливу діяльність. Він привернув свою компанію «Альтеп» для переобладнання зміївських шкіл і держустанов твердопаливними котлами - і пізніше поставив собі в заслугу те, що домігся в районі зниження комунальних тарифів. Він збирався виселив Зміївської краєзнавчий музей в будинок колишньої міської лазні, щоб передати його двоповерховий старовинний особняк в центрі міста комерційним структурам - і тільки пікети городян і звернення працівників музею до Києва врятувало його від загибелі.

Мураєв, в обхід тендеру, уклав договір про ремонт доріг з власною фірмою «ТОВ Геоспецсервіс», якою володів через підставних осіб. А коли навесні 2011 року, за заявами місцевих громадських діячів, районна прокуратура спробувала порушити кримінальну справу, Мураєв обрушився на її районного прокурора Олега Бурцева. Були організовані акції протестів місцевих «підприємців», нібито що страждали від поборів Бурцева, і на їх хвилі Євген Мураєв виступив в своєму амплуа захисника гнаних і знедолених, публічно закликавши на допомогу губернатора Добкіна. В результаті було прийнято рішення влаштувати Бурцеву позапланову ротацію: його відправили прокурором до Вовчанського району, а звідти до Зміївської прокуратуру прислали Ігоря Голуба.

Заміна нелояльного прокурора наблизила Євгена Мураєва до головної мети його «воєводства»: ліквідації національного природного парку «Гомільшанські ліси», розташованого на території Зміївського району. Пізніше говорили, що саме для цього він і був призначений главою району: харківська еліта задумав мати власний аналог Конча-Заспи і підшукувала мальовниче місце для своїх «царських сіл». Крім того, на території заповідника планував влаштувати свої мисливські угіддя Михайло Добкін.

Все проходило відповідно до традиційної тактики Євгена Мураєва. Спочатку з'явилися якісь скарги місцевого населення на те, що злі єгеря не пускають їх в ліс по гриби, а в самих лісах розплодилося стільки звірини, що воно виходить до сіл топтати городи і задирати корів. «Такий заповідник нам не потрібен!» - заявляли вони. Потім захисником народу виступив Євген Мураєв, штовхнувши здалася йому розумною мова про те, що, за його професійній оцінці, за парком ніхто не стежить, а він прийшов в запущений стан. «Занадто багато тварин, дерева не вирубують», - стверджував Мураєв. Це було помилкою: вперше в житті він був не в темі, не розумів, що говорити нісенітницю. У відповідь екологи заявили, що їм краще знати, як повинна виглядати дика природа, а пан Мураєв з деревами знаком лише як з сировиною для своєї фабрики. На їхньому боці встали і більшість депутатів місцевих рад. Перша атака на «Гомільшанські ліси» в 2010 році була відбита.

У 2011 році Євген Мураєв знову підняв це питання, але вже з іншого ракурсу: він заявив, що заповіднику потрібен інвестор, який би перетворив його в популярну сучасну зону відпочинку, яка приносить доходи району, і розписував проекти зміївських Нью-Васюков. І знову екологи парку заперечили, що завдання заповідника - зберігати природу, а не приносити дохід. І тоді в квітні 2012 року була задіяна важка артилерія: Олександру Мотляху, який був директором національного природного парку «Гомільшанські ліси» з моменту його створення в 2004 році, відмовили у продовженні щорічного контракту, а під тиском ззовні звільнилися його заступники. Мураєв почав лобіювати на місце Мотляха свого протеже Івана Северина, директора підприємства «Зміївське лісове господарство» - якого місцеві жителі охарактеризували не інакше як браконьєра. На щастя, за парк заступилися харківські екологи, а також викладали ХДУ, Українського НДІ лісового господарства, лісівничої академії наук України та інші авторитетні світила, які безпосередньо звернулися до президента із закликом врятувати заповідник.

Парк вдалося відстояти, а трофеями Мураєва стали лише не входили в нього ділянки вздовж берегів Сіверського Дінця, які були роздані через Задонецькому постсовет. Роздача цих ділянок продовжилася і після того, як Мураєва змінив новий глава Зміївської РДА Ваграм Гулян (людина Кернеса), і після 2014 року. Серед власників цих ділянок відзначені: Анна Гайсинська - мати дружини мера Харкова Геннадія Кернеса (понад гектар в селі Коропове), діти екс-мера Харкова Володимира Шумілкіна (дві ділянки в селі Коропове), три ділянки орендували структури пов'язані з Арсеном Аваковим, а ціле озеро (10 гектарів) орендував Олександр Веретенников - який восени 2015 балотувався в Зміївської райради за списком партії «Центр» (тепер «Життя») разом з Євгеном Мураєва.

Останній козир Оппоблока

На парламентських виборах 2012 року Євген Мураєв йшов кандидатом по 181-му одномандатному виборчому блоку (м Зміїв), і здобув перемогу з результатом 56,15% голосів, випередивши свого суперника від «Удару» Михайла Ярмалюка (12,29%). Те, що він піде працювати у Верховну Раду, було визначено заздалегідь - мабуть, на посаді голови Зміївської РДА він не виправдав усіх надій «харківської команди» і Партії Регіонів.

Півтора року в парламенті пройшли для Мураєва абсолютно спокійно, без всяких скандалів. Єдине, що йому могли пред'явити - голосування за горезвісні «диктаторські закони 16 січня», які в сьогоднішній Україні вже виглядають не такими вже й утискувати демократію. А ось в лютому 2014 року Євген Мураєв набуває у Вадима Рабиновича телеканал «News One», який стає його головним медіа-рупором, і поступово починає розкручувати його в ролі публічного політика всеукраїнського масштабу. Цікаво, що одночасно те ж саме почала робити за допомогою своїх ЗМІ і Вадим Рабинович - таким чином, політичний небосхил України в 2014 році поповнився двома новими «зірками».

Цікаво, що одночасно те ж саме почала робити за допомогою своїх ЗМІ і Вадим Рабинович - таким чином, політичний небосхил України в 2014 році поповнився двома новими «зірками»

Прихильники «майданівського табору» стверджували, що Євген Мураєв це розігрується Опозиційним блоком проект кандидата нової формації: молодий інтелігентний інтелектуал, з сучасною зовнішністю і поглядами, разюче контрастує з колишніми «лідерами», які не могли толком зв'язати трьох слів. Що після того, як Сергій Тігіпко остаточно віддалився від розвалений Партії Регіонів, Михайло Добкін провалився на виборах 2014 року, а Юрій Бойко «нагострив лижі», Оппоблоку терміново знадобився якийсь новий популярний політичний топ-менеджер, з яким можна було б не просто піти на вибори, а й реально поборотися за перемогу. Відповідно, у противників екс-регіоналів склалося до Мураєву певне ставлення з приклеюванням ярликів «сепаратист», «українофоб» і т.д.

Однак вони помилилися: догляд Євгена Мураєва з Оппоблока в «Центр» (тепер «Життя») Вадима Рабиновича продемонстрував намір цих двох фігур грати власну партію в політиці. «Харківські» остаточно розпрощалися з «донецькими» - по крайней мере, старий харківський клан, до якого належать Рабинович і мураевскій тесть Олег Таранов.

Уразливість Євгена Мураєва в тому, що він абсолютно шаблонний людина, яку можна прорахувати, «прочитати» і передбачити. Наприклад, своєю нинішньою популярністю і популярності серед опонентів влади він зобов'язаний ролі «правдоруба»: Мураєв регулярно з'являється в телешоу і теледискусія, з азартом обрушився на владу, критикуючи євромайдан, націоналістів, реформи уряду і ін. Для людей, які не знали Мураєва до 2014 року, це виглядає ефектно: ось він, голос волаючого! Але ж є і ті, хто пам'ятає, як Мураєв точно також використовував свій ораторський дар, щоб звільнити для себе крісло Зміївської РДА, прибрати який заважав йому прокурора Бурцева і прибрати до рук заповідник «Гомільшанські ліси». І як цей «захисник народу», отримавши мандати і посади, використовував їх потім на благо бізнесу своєї родини. Ці люди добре бачать, що Євген Мураєв сьогодні знову повторюється, нехай і під іншим партійним брендом ...

Com по телефону +7 929 95-20-29-9 і задали питання, скільки заплатити нашому поки таємного клієнта-сепаратистові, що б стати другим Мураєва на сторінках Вашого чарівного сайту?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация