Єврейський погляд на знайомства

Зверніть увагу, що, на перший погляд, порядок дій при одруженні Іцхака на Рівке, описаний в Торі, виглядає вкрай дивним

Зверніть увагу, що, на перший погляд, порядок дій при одруженні Іцхака на Рівке, описаний в Торі, виглядає вкрай дивним. Нам здається, що порядок повинен бути наступним: і полюбив Іцхак Рифку, після цього взяв її за дружину і після весілля привів її до намету. Чому ж Тора перераховує дії Іцхака в такій дивній послідовності?

Щоб отримати відповідь, звернемося до коментарю рава Шімшоном Рафаеля Гірша до цього вірша (Береш 24:67). Рав Гірш пише: цей вірш показує нам величезна різниця між знайомством і одруженням, як їх бачить Тора, і знайомством і одруженням, прийнятими в світському світі. У світському світі, пише рав Гірш (так це, по крайней мере, було в його час), шлюб зазвичай починається зі «сліпої» любові - молоді люди закохуються один в одного, у них виникає палке кохання. Молода людина робить пропозицію, і пара вирішує одружитися. Їм здається, що вони будуть найщасливішими подружжям на всій земній кулі. Але не проходить багато часу, як молодята починають відчувати розчарування. Воно росте з дня на день. І в міру зростання розчарування згасає любов, поки сімейні відносини не перетворяться в щось звичне і «прісне» (непривабливе). Полум'яної любові не залишається і в помині.

На противагу цьому єврейський шлюб грунтується не на пристрасті і захоплення, а на мудрості. Молоді люди замислюються, перш за все, наскільки вони підходять один одному для сімейного життя, радяться про це з батьками і мудрими людьми. І тільки після того, як зрозуміють, що підходять один одному, вони вирішують побудувати разом сімейне вогнище. Чим більше зусиль докладають подружжя до будівництва сім'ї після одруження, тим більше стає їх любов. Адже справжня любов - це здатність відчути себе єдиним цілим з іншою людиною. Тому справжня любов між подружжям можлива тільки при спільному будівництві сім'ї. І чим довше вони одружені, чим більше часу займаються цим будівництвом, тим сильніше їх любов один до одного.

Саме таким був порядок у відносинах між Іцхаком і Рівкой.Вначале Іцхак бажав перевірити, наскільки Рифка праведна і наскільки підходить для того, щоб стати його дружиною. Для цього він, перш за все, привів Рифку в намет своєї матері, праведниці Сари, щоб перевірити, праведна вона в тій же мірі, що і його мати. Так переводить цей вірш Ункелос: «І привів її Іцхак в намет, і побачив, що її справи праведні, як справи Сари, матері його, і (тільки після цього) взяв Рифку в дружини». Це ж випливає і з коментаря Раші : «Він ввів її в намет, і стала вона подібної Сарі, матері його ... Адже поки Сара жила, свічка горіла (в наметі) від одного суботнього вечора до іншого, і благословення було на тесті, і хмара перебувала над шатром. Коли ж вона померла, все це пропало, а з приходом Рифки з'явилося знову ».

Після того, як Іцхак зрозумів, що Рифка праведна, він одружився на ній. І тільки після цього Іцхак полюбив її по-справжньому, і вогонь їх любові постійно збільшувався протягом усього їхнього життя.

Чому ж Тора перераховує дії Іцхака в такій дивній послідовності?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация