Європейська федерація журналістів вважає позицію Києва за Вишинським непереконливою

ФОТО: FACEBOOK.COM/КИРИЛЛ ВИШИНСЬКИЙ

Європейська федерація журналістів засуджує арешт керівника порталу РІА «Новини» Україна Кирила Вишинського. Позицію Києва з цього питання ЄФЖ вважає непереконливою. Про це повідомив РІА «Новости» генеральний секретар організації Рікардо Гутьєррес.

Він нагадав, що відразу після арешту Вишинського в Києві ЄФЖ офіційно засудила порушення свободи преси. Відповідне комюніке було опубліковано на спеціальній платформі для захисту співробітників ЗМІ Ради Європи. Після цього українська влада спробували виправдати арешт Вишинського. Однак позиція Києва здалася ЄФЖ непереконливою, повідомив Гутьєррес.

Він пояснив, що в опублікованому листі влади України «призводять серію фактів, які всього лише є частиною професії журналіста Вишинського і його колег». «Їм дорікають в тому, що вони писали про референдум в Криму. Але це робота будь-якого поважаючого себе журналіста », - сказав Гутьєррес.

З відповіді Києва, можна зробити висновок, що робота Вишинського не підходила керівництву країни, уточнив генеральний секретар ЕСЖ. Саме тому влада України і вирішили звинуватити журналіста в державній зраді і заарештувати, сказав Гутьєррес. «Відповідь українського уряду нам здається абсолютно непереконливим», - підкреслив він.

Гутьєррес повідомив, що ЄФЖ виступає за звільнення Вишинського. Організація розцінює його арешт як «офіційно зареєстрований випадок порушення прав журналістів». Поки ситуація з журналістом не вирішена, «країну-порушницю засуджує все світове співтовариство», заявив співрозмовник РІА «Новини».

За словами Гутьєрреса, до комюніке ЄФЖ по Кирилу Вишинського приєднався ряд інших організацій. Серед них Комітет із захисту прав журналістів і «Репортери без кордонів».

Керівник порталу РІА «Новини» Україна був затриманий в Києві 15 травня. Він підозрюється в зраді, а також в підтримці самопроголошених ДНР і ЛНР. Незабаром суд Херсона заарештував його без права внесення застави. Апеляція захисту журналіста була відхилена.

МЗС Росії зажадав від Києва негайно звільнити Вишинського. Офіційний представник відомства Марія Захарова заявила , Що Москва чекає більш жорсткої реакції з боку міжнародних організацій на дії Києва. Незабаром віце-спікер українського парламенту Ірина Геращенко повідомила , Що країна готова розглянути можливість обміну журналіста, якщо така пропозиція надійде від Росії.

На початку серпня апеляційний суд Херсонської області скоротив Вишинського термін очікування під вартою на п'ять діб. Про це повідомив його адвокат Андрій Доманський. Раніше суд продовжив журналісту термін утримання під вартою до 13 вересня. Змінити рішення довелося через те, що воно було прийнято з порушенням, розповів Доманський. Термін утримання під вартою не може перевищувати 60 днів, а у випадку з Вишинським він би склав 64 дня.

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация