Європейський Союз

  1. Історія виникнення ЄС
  2. «Європейський» або «напівєвропейським союз»?
  3. легітимність ЄС
  4. Країни-члени
  5. Європейський союз = Європа?
  6. Країни, задуматися про вихід з ЄС
  7. Гренландія
  8. Великобританія
  9. Прагнення до виходу з Союзу в інших країнах
  10. Політичний устрій
  11. Європейський парламент
  12. Порада
  13. Європейська рада
  14. Рада Європейського союзу
  15. Комісія
  16. Суд Європейського союзу
  17. бюджет
  18. валютний союз
  19. Новини ЄС

Європейський союз (Євросоюз, ЄС) - англ. European Union, ньому. Europäische Union - це об'єднання частини держав Європи, покликане служити організаційною формою для політичного і економічного співробітництва країн-членів. Девіз ЄС: «Згода в різноманітті». Гімн: «Ода до радості». Має єдину валюту євро на території країн, що утворюють єврозону. Європейський союз (Євросоюз, ЄС) - англ

Європейський союз: синій - країни-члени; жовтий - кандидати на вступ. Графіка: Alexrk2, CC BY-SA 3.0

Історія виникнення ЄС

Поштовхом для створення Європейського союзу став період після Другої світової війни. Основна ідея полягала в тому, щоб країни, які мають тісні торговельні й економічні взаємини, могли співпрацювати без загрози виникнення військового конфлікту.

Спочатку співтовариство носило назву Європейське об'єднання вугілля і сталі (European Coal and Steel Community): воно було засновано в 1951 році при підписанні Паризького договору.

Воно включало в себе 6 країн-членів:

Уже в 1958 році тим же складом свою роботу початок Європейське економічне співтовариство (European Economic Community). Союз став основою для масштабної внутрішньої майданчики для ведення ринкових відносин, чий потенціал продовжував реалізовувати себе аж до міжнародної фінансової кризи 2007-08 рр.

У 1993 році було вирішено перейменувати Європейське економічне співтовариство в Європейський союз шляхом підписання Маастрихтського договору в місті Маастрихт, Нідерланди. Дана подія можна назвати ключовим моментом в переході спільноти від економічної торговельного майданчика до повноцінного політичного союзу. Одночасно саме даний момент багатьма оцінюється як початок кінця успіху ЄС. Поки мова йшла лише про економічну інтеграцію, держави-члени ЄС зберігали свій політичний суверенітет, а Брюссель мав лише обмежену компетенцію. Однак з переходом до політичного союзу Євросоюз почав активно переймати на себе державні функції країн-учасниць.

«Європейський» або «напівєвропейським союз»?

Часто Європейський союз називають просто - «Європа». Дане ототожнення є абсолютно невірним.

Європа як частину світу включає безліч держав, які не входять (і навіть категорично не хочуть входити) в Євросоюз. Найбільш очевидні приклади: Швейцарія , Норвегія, Росія , Україна, Ісландія, Сербія, Білорусь, а також карликові держави Європи .

після виходу Великобританії з ЄС останній стане менше по території і втратить значну частину свого політичного та економічного впливу.

Тому Європейський союз вірніше називати «напівєвропейським союз».

легітимність ЄС

Європейський союз проголошує себе як об'єднання, засноване на верховенстві закону.

Проте, легітимність ЄС багатьма ставиться під сумнів.

Країни-члени

поточні учасники

На 2018 рік у склад Європейського союзу поки ще входять 28 країн, які сумарно складають найбільше об'єднання на європейському континенті. Повний список держав разом з датами вступу в ЄС виглядає наступним чином:

  • Бельгія (з 1 січня 1958 року)
  • Болгарія (з 1 січня 2007 року)
  • Хорватія (з 1 липня 2013 року)
  • Данія (з 1 січня 1973 року)
  • Німеччина (з 1 січня 1958 року)
  • Естонія (з 1 травня 2004 роки)
  • Фінляндія (з 1 січня 1995 года)
  • Франція (з 1 січня 1958 року)
  • Греція (З 1 січня 1981 роки)
  • Ірландія (з 1 січня 1973 року)
  • Італія (з 1 січня 1958 року)
  • Латвія (з 1 травня 2004 роки)
  • Литва (з 1 травня 2004 роки)
  • Люксембург (з 1 січня 1958 року)
  • Мальта (З 1 травня 2004 роки)
  • Голландія (з 1 січня 1958 року)
  • Австрія (з 1 січня 1995 года)
  • Польща (з 1 травня 2004 роки)
  • Португалія (з 1 січня 1986 року)
  • Румунія (з 1 січня 2007 року)
  • Швеція (з 1 січня 1995 года)
  • Словаччина (з 1 травня 2004 роки)
  • Словенія (з 1 травня 2004 роки)
  • Іспанія (з 1 січня 1986 року)
  • Чеська Республіка (з 1 травня 2004 роки)
  • Угорщина (з 1 травня 2004 роки)
  • Великобританія (З 1 січня 1973 року) - з огляду на що відбувся Brexit , На 2016 рік держава знаходиться на стадії виходу з ЄС .
  • Кіпр (з 1 травня 2004 роки)

Європейський союз = Європа?

Хоча Європейський союз часто в скороченому вигляді називають просто «Європа», дане ототожнення є абсолютно невірним. Європа як частину світу включає безліч держав, які не входять (і навіть категорично не хочуть входити) в Євросоюз. Найбільш очевидні приклади: Швейцарія, Норвегія, Росія, Україна, Ісландія, Сербія, Білорусь, а також карликові держави Європи .

Країни, задуматися про вихід з ЄС

До літа 2016 роки не було жодного випадку, коли будь-яка країна покинула лави Євросоюзу. У 1985 році склад Європейських економічних співтовариств покинула Гренландія; важливо, однак, відзначити, що мова йшла не про вихід цілої країни (Гренландія належить Королівству Данія), а саме про вихід окремої території.

Гренландія

Вступ Гренландії в ЄЕС в 1973 році було ініціативою не найбільш північного острова, а проєвропейської Данії. Так як більшість датчан проголосувало на користь приєднання до альянсу, голос гренландцев, як жителів колонії, не мав особливої ​​сили. Для Союзу Гренландія представляла економічну важливість: північна територія може похвалитися багатими ресурсами і рибною промисловістю.

Але час минав. А з ним приходило і усвідомлення, що членство в інтеграційному проекті швидше шкодить місцевим інтересам (вже дуже активно (тоді - західні) німці виловлювали рибу поблизу берегів острова). 23 лютого 1982 року народ Гренландії проголосував за вихід з ЄЕС; вже 1 січня 1985 року цей крок був оформлений юридично.

Великобританія

23 червня 2016 року громадяни Великобританії впевненим більшістю проголосували за вихід країни з ЄС ( Brexit ).

Прагнення до виходу з Союзу в інших країнах

В даний час дебати про вихід з Євросоюзу активно ведуться в наступних країнах:

Політичний устрій

Європейський союз складається з наступних основних керівних органів: парламенту, ради, комісії, суду. Діяльність кожного з органів теоретично повинна бути побудована на верховенстві закону, а кожне рішення узгоджуватися з усіма країнами-учасницями ЄС за принципом представницької демократії.

Однак в даний час ЄС перетворився на свого роду постійного порушника своїх же власних правил: наприклад, за історію існування єврозони будь-який її член хоча б раз порушував Маастрихтські критерії; крім того, ЄЦБ - всупереч прямій забороні на субсидування будь-якої держави-члена єврозони - скуповує на ринку облігації проблемних країн .

Європейський парламент

Європейський парламент ( Європарламент ) Виступає в ролі законодавчого органу Європейського союзу. Спочатку заснований в 1952 році, як збори Європейського об'єднання вугілля і сталі, а вже в 1962 році - став безпосередньо Європарламентом.

На 2016 рік включає в себе 751 депутата, які обираються безпосередньо громадянами ЄС терміном на 5 років. В основному орган засідає в Страсбурзі (Франція), але також збори проводяться в Брюсселі (Бельгія) і Люксембурзі.

Європарламент виконує три основні функції:

  • Законодавчу: прийняття законів у співпраці з Радою і Європейською комісією, прийняття рішень з європейських питань, ратифікація міжнародних угод і т. Д .;
  • Контролюючу: нагляд за всіма органами ЄС і виборами президента або голови ЄС, схвалення фінансової звітності; контроль грошово-кредитної політики ЄС і т.д .;
  • Фінансову: участь у формуванні бюджету разом з радою, твердження довгострокового бюджету ЄС.

Порада

Рада ділиться на два органу: Європейська рада і Рада Європейського союзу (Рада міністрів).

Європейська рада

Європейська рада виступає в ролі вищого органу уряду Європейського союзу, чий першочерговим завданням є визначення політичного курсу і пріоритетів Європейського союзу.

Основою для створення органу виступили неофіційні саміти лідерів держав ЄС (зокрема, в 1974 році). У 1992 році орган отримав офіційний статус, а в 2009 році став повноправним органом ЄС.

До складу Європейської ради входять глави країн-учасниць ЄС, президент Європейської комісії, голова Європейської ради (керує засіданням ради) та Верховний представник Європейського союзу із зовнішньої політики і безпеки. Засідання проходять чотири рази на рік (щокварталу) в Брюсселі (Бельгія).

Рада Європейського союзу

Рада Європейського союзу - також відомий як Рада міністрів - виступає законодавчим органом ЄС поряд з Європарламентом. Першочерговим завданням органу є узгодження і прийняття законодавства ЄС.

Вперше був заснований в 1958 році в якості Ради Європейського економічного співтовариства.

До його складу входять національні міністри країн-членів ЄС в залежності від сфери законодавства. Наприклад, міністри фінансів засідають для обговорення питань пов'язаних з економікою. Також, на плечі Ради міністрів лягає координація міжнародних законодавчих питань ЄС поряд з Європарламентом.

Голова Ради обирається кожні 6 місяців серед учасників. Орган засідає в Брюсселі (Бельгія) в одній будівлі з Європейською Радою.

Нагадаємо: Європейська рада відповідає за політичний курс ЄС, а Рада ЄС - за погодження та затвердження законодавства ЄС!

Комісія

Європейська комісія (ЄК) виступає в якості виконавчого органу влади ЄС, який відповідає за виконання рішень і постанов Ради і Європарламенту, а також контролює дотримання законодавства ЄС і стежить за перебігом поточних справ союзу.

Це єдиний орган ЄС, який може представити раді і парламенту законопроект для розгляду і голосування. Також бере участь у формуванні бюджету ЄС і контролює витрату коштів.

Комісія була створена в 1958 році і на сьогодні складається з колегії 28-і комісарів ЄС. Кожен з них представляє країну учасницю. Станом на 2017 рік головою є Жан-Клод Юнкер (Jean-Claude Juncker).

Суд Європейського союзу

Суд Європейського союзу є органом судової влади і виступає гарантом застосування і дотримання законодавства ЄС на території країн-членів. Розглядає як справи пов'язані з порушенням прав громадян ЄС, так і справи міжнародного характеру (суперечки країн-членів ЄС і т.д.).

Вперше був заснований в 1952 році як Суд Європейського об'єднання вугілля і сталі, відповідно в 1958 році поміняв свою назву на Суд Європейських співтовариств. Сьогоднішній вигляд прийняв в 2009 році з підписанням Лісабонського договору.

До складу судового органу входить по одному судді з кожної країни учасниці. Засідає в Люксембурзі.

бюджет

За останніми даними, на 2017 рік бюджет Європейського союзу становить близько 157,86 мільярдів євро.

На початку 2017 року стало відомо про плани Єврокомісії про введення прямих податків Євросоюзу. Якщо дана пропозиція буде прийнято, то держави-члена втратять частину податкового суверенітету.

валютний союз

19 членів утворюють валютний союз, званий єврозоною.

Новини ЄС

Євросоюз - найбільший торговий партнер Швейцарії, і через це підстави (але не тільки) новини з ЄС часто впливають і на повсякденність в Конфедерації. У зв'язку з цим Портал «Швейцарія Ділова» на регулярній основі публікує новини та аналітику щодо подій в ЄС .

«Європейський» або «напівєвропейським союз»?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация