«Евросеть» йде на спочинок. Історія бренду - від провокацій і голих конкурсів до кримінальних справ

  1. злиття мереж
  2. «Корову доїли, але не годували»
  3. «Роздягнися за телефон» і «рубай бабло»
  4. контрабанда телефонів
  5. Кінець епохи Чичваркіна
  6. Що відбувалося після відходу Чичваркіна

Через рік бренд «Евросеть» припинить існування. В кінці квітня його власник «Мегафон» і компанія «Зв'язковий» оголосили про злиття. Зміни, за їхніми словами, торкнуться як асортименту, так і самого підходу до організації роботи магазинів. «360» розповідає про розквіт та занепад, а також причини падіння цього гіганта мобільного роздрібної торгівлі. Через рік бренд «Евросеть» припинить існування

злиття мереж

В кінці квітня власник «Евросети» - стільниковий оператор «Мегафон» - оголосив про злиття з «Зв'язковим». Компанія передала свої акції «Евросети» в обмін на 25% плюс одну акцію об'єднаної компанії, повідомив РБК . Також стільниковий оператор отримав два місця в правлінні. Основним же акціонером об'єднання стала група Solvers Олега Маліс, яка контролює стільникового рітейлера «Зв'язковий».

За словами Маліс, бренд «Евросеть» перестане існувати протягом року, всі його магазини перейдуть у відання «Зв'язкового». Їх число досягне п'яти тисяч. Остаточно ж ребрендинг завершиться через два роки. Ще одна зміна торкнеться концепції продажів. Як пояснив Маліс, головне завдання об'єднаної компанії - надати покупцеві будь-яку необхідну технологію. Для цього «Зв'язковий» істотно змінить асортимент товарів, що продаються. Наприклад, з'являться підписки на тренування або «розумні» кросівки. Продукцію об'єднають в системи: «Дім», «Робота», «Спорт», «Здоров'я», «Розваги» та інші. Також зміниться принцип організації магазинів.

Зміни почалися з логотипу рітейлера, розробленого агентством Сtzn: пастельні кольори змінилися на яскраві з акцентом на фіолетовий. Тестування нового формату на початку року провели в трьох магазинах столиці. У кожному з них був свій варіант логотипу, а крім смартфонів або планшетів покупці могли придбати шолом віртуальної реальності, гаджети для створення «розумного» будинку або квадрокоптера.

За словами джерела видання, ліквідація бренду пов'язана з умовою «ВимпелКому» при продажу частки «Евросети». Отримати коментар в «зв'язковим» не вдалося. Віце-президент із зовнішніх комунікацій «ВимпелКому» Андрій Бикасов також відмовився прокоментувати «360» новина про ліквідацію «Евросети».

«Що тут коментувати? Всі питання потрібно задавати власникам "Евросети", до того, що від неї залишилося. Це не відноситься до нашої компанії, наша угода була закрита. Після цього все, що відбувається - справа "Евросети", "Зв'язкового" і акціонерів », - сказав він.

«Корову доїли, але не годували»

Євген Чичваркін.Джерело фото: РИА «Новости» / Катерина Чеснокова

Колишній генеральний директор «Евросети» Євгеній Чичваркін в інтерв'ю «360» сказав, що «скоро все це, так чи інакше, буде ліквідовано». «Зв'язковий» вдалося протриматися довше «Евросети», але і його не стане в найближчі чотири роки.

«" Зв'язковий »зі своїми справжніми власниками протримався на кілька років довше. Бренд ще не настільки знищений в очах споживачів. Років зо три-чотири - і вони його «прикінчать» », - сказав він.

Число лояльних покупців «Евросети», додав бізнесмен, стало в рази менше через те, що мережа не надавала сервісні послуги. Ситуацію з компанією він описав так: «Корову доїли, але не годували». На думку Чичваркіна, «Зв'язковий» чекає та ж доля.

«Ці" санітари лісу "не вміють нічого створювати, видоять все. Мені, чесно кажучи, абсолютно все одно. Я не належу до людей, які люблять панахиди. Якщо щось померло, то для мене це не є великою тим, чим це було. Тому закопають труп або поріжуть на шматки - мені все одно », - заявив Чичваркін.

Минуле протистояння «Евросети» і «Зв'язкового» було вигідно покупцям: їх запрошували великими знижками і цікавими пропозиціями. На думку Чичваркіна, в ті часи була «система, близька до нормального капіталізму». Зараз же все монополізується як в державі, так і в приватному бізнесі. І нічого доброго з-за цього ні для споживача, ні для розвитку бізнесу і технологій не буде.

«Поки країна не буде відкрита для західних технологій, до конкуренції з іноземними компаніями, поки буде тримаються курс на ізоляцію, якість товарів і послуг 100% буде падати. Якість роздрібних послуги і продажів може поліпшуватися тільки в умовах жорсткої конкуренції », - зазначив бізнесмен.

На думку Чичваркіна, в найближчі роки продажу гаджетів і цифрових технологій заберуть собі стільникові оператори, а приватним компаніям доведеться піти. Не виключено, додав він, що незабаром на ринку кредитування виникнуть проблеми через санкції, тому розвиток ринку сповільниться на кілька років.

«Роздягнися за телефон» і «рубай бабло»

Компанію «Евросеть» створили бізнесмени Євген Чичваркін і Тимур Артем'єв. Перший магазин з продажу мобільних телефонів відкрився на Ленінському проспекті в Москві. Перші роки мережа відрізнялася досить епатажним іміджем. Особливо кричущими і провокаційними були рекламні слогани: «Ціни просто про ... ть», «Ні ... собі, все - людям!», «Якщо скажуть, десь є дешевше, не треба мені пі ... ть. Моя улюблена ціна - тільки Евросеть ».

Джерело фото: соцмережіДжерело фото: соцмережі

Відрізнялися і акції з конкурсами: «Роздягнися за телефон», «Міс груди» або «Еротична фотографія». У 2005 році журнал Just Business опублікував в статті « Епатажна мотивація »Кілька листів Чичваркіна, адресованих працівникам. Схожа публікація з'явилася в 2007 році в публікації « Чичваркін вибрав МТС »В« Відомостях ».

У них глава компанії нагадував про необхідність «засунути на далекі полиці телефони Samsung», забороняв співробітникам користуватися телефонами Nokia на роботі або зі словами «Читай уважно лист і рубай бабло, поки не спливло» рекомендував кинути всі сили на продаж контрактів МТС.

І, зрозуміло, знамените неофіційне послання продавцям, що підірвало інтернет. Причому, сам Чичваркін визнав існування таких листів, але від подальших коментарів відмовився.

Джерело фото: соцмережіДжерело фото: соцмережі

контрабанда телефонів

До середини 2000-х компанія розрослася до величезної структури, яка пригнічує конкурентів. Тоді ж в пресі замиготіли чутки , Що нестандартні методи ведення бізнесу - не єдина причина успіху. «Евросеть» підозрювали в несплаті або заниженні митних зборів при ввезенні мобільних телефонів в РФ.

У 2005 році, писав « Комерсант », Правоохоронці почали операцію по боротьбі з контрабандою мобільних телефонів і затримали близько 300 тонн гаджетів. Зазначалося, що частина продукції призначалася для «Евросети».

А 29 березня 2006 року тоді ще міліція вилучила на Шереметьєвській митниці 167,5 тисячі телефонів Motorola на 530 мільйонів рублів, що належать торгівельній мережі. «Евросеть» відразу повідомила, що ввезла техніку за всіма вимогами законодавства. Однак контролюючі органи спочатку оголосили телефони контрабандними, а потім - контрафактними. Motorola і «Евросеть» надали документи, що підтверджують справжність телефонів. Після цього техніку оголосили шкідливою для здоров'я споживачів. Однак потім і цей аргумент був розбитий, і в серпні кримінальну справу закрили, а 117,5 тисячі телефонів повернули власнику.

Кінець епохи Чичваркіна

Джерело фото: РИА «Новости» / Олена Пахомова

2 вересня 2008 року в центральному офісі «Евросети» пройшли обшуки через кримінальної справи про викрадення в 2003 році колишнього експедитора компанії Андрія Власкіна, спійманого службою безпеки на крадіжках стільникових телефонів. У той час Чичваркін називав слідчі заходи рейдерською атакою управління «К» МВС РФ. Крім того, він згадував імена причетних до цього правоохоронців. Відносно Чичваркіна порушили кримінальну справу і допитали в СК. Після цього бізнесмен спішно сховався в Лондоні. Його оголосили в міжнародний розшук.

22 вересня 2008 року Чичваркін і Артем'єв продали «Евросеть» інвестиційної компанії ANN Олександра Мамута. 24 жовтня «ВимпелКом» викупив 50% мінус одну акцію. Чичваркін остаточно попрощався з компанією 20 листопада, покинувши посаду голови ради директорів. Деякі журналісти висловлювали думку, що Чичваркін розлучився з «Евросетью» через тиск силовиків.

3 квітня 2010 року, в 13-ту річницю заснування компанії, домробітниця виявила мертвою 60-річну матір Чичваркіна. У висновку судмедекспертизи говорилося, що жінка впала, вдарилася скронею від кухонний стіл і померла від втрати крові. В МВС заявили , Що причиною смерті стала гостра серцева недостатність.

Євген Чичваркін назвав смерть матері вбивством, яке нібито скоїв відділ «К», який намагався таким чином виманити його в Росію. Цю ж думку висловлювали деякі інші бізнесмени. У грудні 2010 року Мосміськсуд виправдав обвинувачених у викраденні Власкіна співробітників «Евросети», а СКР скасував рішення про заочний арешт Чичваркіна. Після цього британський суд закрив справу про його екстрадицію.

Влітку 2011 року генералів міліції Костянтина Мачабелі і Бориса Мірошникова, яких Чичваркін звинувачував в переслідуванні, звільнили з органів, а побувавши під вартою топ-менеджери «Евросети» відсудили у Мінфіну багатомільйонні компенсації. У січні 2012 року справу проти «Евросети» і Чичваркіна закрили через декриміналізацію контрабанди товарів.

Що відбувалося після відходу Чичваркіна

Джерело фото: РИА «Новости» / Наталія Селіверстова

- в лютому 2010 року Мамут продав за мільйон доларів менше 0,1% акцій Ксенії Собчак;
- з грудня 2010 по січень 2014 року креативним директором «Евросети» був священик, актор і режисер Іван Охлобистін;
- 10 березень 2011 новим символом компанії став жовтий тер'єр;
- восени компанія поглинула мережу з продажу електроніки «Альт Телеком»;
- в квітні 2012 року «Евросеть» намагалася публічно розмістити акції на Лондонській фондовій біржі, але переоцінила свою значимість. Книга заявок виявилася заповненою лише на 15%, і «Евросеть» відмовилася від ідеї;
- у вересні 2012 Мамут продав свою частку в «Евросети» компанії «Мегафон»;
- в липні 2017 року «Вимпелком» і «Мегафон» домовилися про розподіл мережі навпіл при збереженні «Евросети» як повноцінної компанії. Після цього «Мегафон» довів свою частку до 100%, а «ВимпелКом» переформатував 50% салонів під свій бренд.
- 25 лютий 2018 року «Мегафон» викупив частину акцій «Евросети» у компанії Veon і став 100% власником мережі;
- в кінці квітня «Мегафен він» і мережа «Зв'язківець» оголосили про злиття двох роздрібних мереж.

«Що тут коментувати?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация