Факти про зародження Сонячної системи

Сонячна система утворилася близько 5 млрд років тому з газопилової хмари. Поступово в центрі за рахунок гравітаційного стиснення утворилася протозвезда, навколо якої оберталися пил, невеликі тверді фрагменти і плазнетезімалі - тіла неправильної форми, які поступово збільшувалися за рахунок притиснення більш дрібних тел. При стисненні утворилося щільне пальне ядро, після чого воно почало розростатися і перетворилося в Сонце. Згідно з розрахунками, проведеними вченими ця стадія тривала протягом 1 мільйона років.
Сонячна система утворилася близько 5 млрд років тому з газопилової хмари

Далі було утворення планет, зірок, комет, астероїдів, космічного пилу і газу.
На даний момент в Сонячну систему входять вісім планет (Меркурій, Венера, Земля, Марс, Юпітер, Сатурн, Уран і Нептун), більше 64 їх супутника, 100 000 астероїдів, газ, величезна кількість космічного пилу, комет, і безліч карликових планет.
Далі було утворення планет, зірок, комет, астероїдів, космічного пилу і газу
Сонце досить молода зірка, її вік вчені оцінюють приблизно в 4,57 мільярда років. Воно займає центральне положення і становить 99% маси всієї Сонячної системи. Навколо неї обертаються всі об'єкти цієї системи. Температура на його поверхні становить близько 6000 градусів Цельсія, а в його центрі більш 14млн градусів. Відстань Землі від Сонця становить 149 мільйонів 600 тисяч кілометрів. Воно знаходиться від центру чумацького шляху на відстані 26000 світлових років. Вчені припускають, що Сонце згасне через 5млрд років.

Меркурій - це найменша з планет яка знаходиться найближче до Сонця. Ця планета отримала свою назву від давньоримського бога, посланника Юпітера. Легенда свідчить, що у Меркурія були крилаті сандалі і з їх допомогою він міг швидше пересуватися. Планета обертається навколо Сонця швидше за інших. Максималь ная температура на його поверхні становить 427 градусів Цельсія, а мінімальна - 183 градуси. Через те, що на планеті Меркурій немає атмосфери в нього врізаються метеорити і залишають кратери. Найбільший з них, басейн Калоріс, який становить 1500 км в діаметрі. Меркурій обертається навколо Сонця за 87,97 земних діб

Венера обертається не так як всі планети за годинниковою стрілкою, а проти неї і проходить навколо Сонця за 244,78 доби. Венера посідає друге місце по яскравості на нашому нічному небі. Вона схожа на Землю і тому нерідко її називають сестрою-близнюком Землі. Планети схожі своїм хімічним складом і розміром і на цьому їх схожість обмежується. Атмосфера Венери включає вуглекислий газ і азот через це на поверхні планети створюється парниковий ефект і саме тому на Венері температура більше ніж на Меркурії.

Земля - ​​єдина планета, на якій через особливості атмосфери, наявності води і магнітного поля існують живі організми. Діаметр Землі становить 12,787км, а період обертання навколо Сонця становить 365дней. Провівши тривалі дослідження, вчені з'ясували, що маса Землі непостійна і за рік наша планета втрачає у вазі близько 56 440 тонн.

Марс - холодна і суха пустеля Марс - холодна і суха пустеля. Колір планети обумовлений наявністю оксиду заліза, який і робить цю планету червоною. Близько 2/3 займають материки і приблизно 1/3 - моря. У північній півкулі планети розташовані чотири марсіанських вулкана Олімп, Павлина, Аскрійская, Арсия. Олімп займає друге місце по висоті у всій Сонячній системі, його висота складає 27км. Марс обертається навколо Сонця за 686,98 днів.
Юпітер - це найбільша планета в Сонячній системі. Він настільки великий, що Земля могла б, вміститься в ньому 1300 разів, а його магнітне поле настільки потужне, що щодня віддає Землі мільярди Ватт. Юпітер обертається навколо своєї осі за 9 год. 55 хв., А навколо Сонця за 11,86 років. У нього найбільше супутників, їх 67. Вчені вважають, що більшість супутників це астероїди, захоплені тяжінням планети.

Сатурн схожий на Юпітер своїм розміром і хімічним складом. Його особливість є наявність системи кілець, яка відображає більше світла ніж диск Сатурна. Сьогодні відомо 62 супутника цієї планети. Кожен з них унікальний. Наприклад, найдивовижнішим супутником Сатурна є Титан. Він має щільну азотної атмосферою з невеликою домішкою метану. Вчені вважають, що за багатьма параметрами він близький до ранньої землі. Також вони, припускають, що вивчення Титана може допомогти дізнатися більше про зародження на Землі.
Уран має 11 кілець. Дивною особливість є те, що вісь обертання знаходиться практично в площині його орбіти. Уран фактично лежить на боці. Тому зміна дня і ночі відбувається тільки в області екватора. Кожен полюс знаходиться 42 роки в тіні і 42 роки освітлений. Уран обертається навколо сонця за 84,02 року.
Нептун - вітряна планета швидкість вітру тут сягає 1100км / год. У Нептуна є 14 відомих супутників і система кілець. Яскравий синиць колір планеті надає метан. Нептун обертається навколо сонця за 164,8 року.
Сатурн схожий на Юпітер своїм розміром і хімічним складом
У 2006 році Плутон розжалували в карликові планети, так як він, не дивлячись на те, що має округлу форму, як все планети не домінує на своїй орбіті. Сьогодні це найбільша карликова планета. Плутон обертається навколо Сонця за 247,7 років. Цю невелику, карликову планету прийнято вважати найхолоднішою в усій Сонячній системі. На її поверхні знаходиться дуже товстий шар льоду, і він не такий як на нашій планеті, а набагато міцніше, навіть міцніший за сталь. Це відбувається через те, що температура на цій планеті опускається до -200 градусів Цельсія.
Кілька років тому, в 2011 році відомі британські астрономи зробили відкриття в своїй сфері. Вони виявили планету, яка на 92% складається з дорогоцінного каменю - алмазу. Ця планета в кілька разів більша за Землю і важче Юпітера. Вона знаходиться на відстані близько 4000 світлових років у сузір'ї Змії.

На поверхні Землі в різні періоди було виявлено 22 000 метеоритів. Найбільший метеорит Гоба має масу 60 тонн, а складається із з'єднань вуглецю метеорит Альєнде має масу 3000кг.
Комета Галлея робить один оборот навколо Сонця за 76 років. В останній раз її спостерігали в 1986 році, а в наступний раз комету побачать тільки в 2061 році. Комета Хейла - Боппа, яка з'являлася в останній раз, в Сонячній системі в 1997 році повернеться назад мінімум через 2300 років.

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация