Фейк: в Краматорську українські фашисти проводять «уроки русофобії»

Російські ЗМІ поширили новину про те, що нібито в школах Краматорська бойовики «Правого сектора» проводять уроки русофобії.

Російські ЗМІ поширили новину про те, що нібито в школах Краматорська бойовики «Правого сектора» проводять уроки русофобії

Фото зроблене під час зйомок (надане Антоном Кистол)

Відео , На яке посилаються пропагандистські ЗМІ, поширювалося в соціальних мережах і на YouTube. Ролик нібито був знятий прихованою камерою на телефоні одного з учнів на «уроці патріотизму» в Краматорську. На цьому відео якась людина в британській військовій формі з автоматом в руках каже, що сьогодні навчить школярів як бути справжніми патріотами. Такі уроки, за його словами, пройдуть «у всіх навчальних закладах на території, звільненої від російських». Людина зі зброєю представляється як Юрій Ковтенко, позивний - Меднесс (з англ. - безумство, божевілля), боєць роти охорони стратегічних об'єктів міста Краматорська. Потім зачитує дітям статтю «Що таке русофобія?» З газети «Кропівач». В кінці уроку боєць просить школярів здати по 15 гривень «благодійного внеску» на наступний випуск.

Відповідаючи на запитання однієї з учениць, як їй бути, якщо вона і її батьки - росіяни, Юрій Ковтенко каже, що «зречення від російськості відбувається через русофобію». Цей момент особливо широко обговорювалося російськими користувачами соціальних мереж - адже учениця в Краматорську, де, як і в усій Україні, процвітає фашизм і русофобія, не побоялася поставити гостре питання «бойовику» зі зброєю.

Все це відбувається в класній кімнаті, на парті учня, який знімав, видно збірник задач з фізики для 10 класу . За спиною бійця на класній дошці висить червоно-чорний прапор і намальована символіка «Ідея нації» (Яку часто використовує полк «Азов»). Користувачі соцмереж помітили, що школярі виглядають старшими за свої роки.

Про «уроці русофобії» написали російські ЗМІ - телеканал «Звезда» , Комсомольська правда , Life.ru та інші. Перший канал 3 лютого в прайм-тайм в передачі «Час покаже» продемонстрував уривок ролика, після чого студія люто обговорювала, чому українці вчать дітей тому, що росіяни - «недолюди» і «нація алкоголіків і бомжів».

У соцмережах величезна кількість переглядів - більше 100 000 на YouTube - отримав сюжет Абхазького інформаційного агентства «Anna News» про те, як в Україні дітей вчать фашизму. При цьому автори матеріалу вживають відповідну псевдо-християнську риторику - «використання дитячої чистоти - це гіршою гріх з можливих», «в нинішній Україні діти стають жертвами політичної педофілії», «їм жорстоко і цинічно гвалтують мізки і душі».

При цьому автори матеріалу вживають відповідну псевдо-християнську риторику - «використання дитячої чистоти - це гіршою гріх з можливих», «в нинішній Україні діти стають жертвами політичної педофілії», «їм жорстоко і цинічно гвалтують мізки і душі»

Скріншот сайту tvzvezda.ruПосле першої інформаційної хвилі, викликаної цим роликом, на YouTube-каналі «Газета Кропівач» 6. лютого було залито інтерв'ю з тим самим Юрієм Ковтенко , Який проводив «урок русофобії». Це єдине відео, опубліковане на цьому каналі. Підпис під відео - «Людині, який навчав дітей основам фашизму і ненависті до Росії, не соромно давати інтерв'ю. Саме проти такого і воює Донбас! ». Герой ролика розповідає, навіщо вони (рота охорони стратегічних об'єктів міста Краматорськ, яка насправді існує ) Проводять «уроки патріотизму» і поширюють газету «Кропівач». Також він стверджує, що ці уроки - «це спільна ініціатива кількох міністерств і військово-цивільних адміністрацій». «Ми отримали наказ від свого міністерства і проводимо цю акцію», - говорить «боєць».

Герой відео варто нібито перед школою. Позаду праворуч від нього висить український прапор, на асфальті написано «Випуск 2016», також клумби розмальовані в жовто-синій колір (колір українського прапора). Як видно на відео, на вулиці стоїть пізня осінь. Чоловік одягнений в мілітарі-куртку стилю Кондор з нашивкою «Thor mit uns» . Таку нашивку, як і одяг на обох відео, можна без проблем купити в будь-якому інтернет-магазині. Цей образ «бійця», як і антураж класної кімнати, повинен переконати глядачів, що перед ними на відео - представник «українських націоналістів».

Газета «Кропівач», про яку йде мова, раніше вже фігурувала в російських ЗМІ. російський інформаційний портал «Рідус» в листопаді 2016 опублікував інформацію про те, що в школах Краматорська поширюється газета «із закликом вбивати російських і швидше емігрувати в Польщу». Тоді портал «Рідус» посилався на пост в «Однокласниках» нібито місцевої жительки Наталії Лапіної. Вона опублікувала фото цієї газети і повідомлення, що «таке друковане видання роздають дітям на території Донецької та Луганської області, підконтрольній офіційному Києву». Коли обговорювалася ця новина в соцмережах, жителі Краматорська не підтвердили факти з цієї замітки.

Насправді, за словами редактора «Кропівача» Антона Кистол, вони планували за допомогою цього трюку з провокаційним відео зробити собі безкоштовну рекламу і заробити на газеті. Газета є справжньою. електронну версію газети «Кропівач» можна знайти у вільному доступі в інтернеті. Опублікував Антон її ще 29 жовтня. Також номер його банківської картки вказано в газеті в графі реквізитів для пожертвувань. Газета має Свідоцтво про державну реєстрацію друкованих засобів масової інформації від 21 вересня 2016 року. Це легко перевірити в Державний реєстр друкованих ЗМІ за назвою видання або номеру свідоцтва про державну реєстрацію.

Це легко перевірити в   Державний реєстр друкованих ЗМІ   за назвою видання або номеру свідоцтва про державну реєстрацію

Перша сторінка газети «Кропівач»

Скан Свідоцтва про державну реєстрацію газети «Кропівач». Коли Stop Fake зв'язався з Антоном Кистол, він підтвердив, що обидва відео були їм зрежисовані. «Ця акція для потрапляння на РоссТВ була запланована як реклама нашої газети», - пише він. «Кожне слово зрежисована, тому що ми знали, на які саме емоції треба грати, щоб викликати у них (росіян - ред.) Обурення і реакцію. Це був чорний піар, але, зауважте, що, умовно кажучи, ми за «250 гривень» зробили собі рекламу на Першому каналі, яка стоїть сотню тисяч доларів ».

Антон Ігорович Кистол, 1997 року народження - відома фігура в Дніпрі. У 2015 році він брав участь в місцевих виборах від політичної партії «Українське об'єднання патріотів - УКРОП». У 2013 році тоді ще десятикласник Антон Кистол зі своїм «козацьким цитатником» потрапив до рейтингу місцевої газети в номінації «Люди, які нас здивували в 2013-му» . Також Антон багато подорожує і веде блог .

Фото зі зйомок (надане Антоном Кистол)

Фото зі зйомок (надане Антоном Кистол)

Фото зі зйомок (надане Антоном Кистол)

Антон Кистол надав Stop Fake чорнові варіанти відео, а також фото зі зйомок ролика. Він розповів, що за відео «уроку патріотизму» вони заплатили школярам по 50 гривень. Інтерв'ю з «бійцем» знімалося біля школи №71 в Дніпрі . Все це було зроблено ще восени.

«Спочатку, коли ми запустили газету, ми почали просувати її в Одноклассниках - звідти вона повинна була розійтися по рунету», - пише Антон Кистол Stop Fake. «Ми знайшли публіцистка з антиМайдан. Писали їй від імені матері хлопчика, який вчиться в Краматорську і там бачив такі уроки ». Антон розповів, що стаття вийшла дуже швидко і почала розходитися по російських і проросійських ЗМІ - Рідус, Томск24, регіональні сайти, сайт Олеся Бузини.

«А потім з нами зв'язався телеканал« Звезда »і ми їм запропонували ексклюзивний матеріал з уроку», - пише Антон. Антон попросив гонорар за ексклюзивність, але коли він вислали їм фрагмент, ті чомусь не відреагували. «Тому ми це відео прислали знову тій жінці з антиМайдан, і попросили її« достукатися до світу, до Росії. Мабуть, вона і надіслала його Анна-ньюз, і це відео спливло тільки зараз - під час боїв в Авдіївці », - пояснює Антон історію поширення відео.

Скріншот листування з Антоном Кистол

Скріншот листування з Антоном Кистол

Скріншот листування з Антоном Кистол

Антон Кистол стверджує, що відео передавали активістці харківського антиМайдан Наталі Лапіної , Яка після подій на Майдані перебралася в Білгород. Дійсно, Наталя Лапіна приймала активну участь в антимайданом міста Харкова та є активною учасницею проросійських груп в Однокласниках". Нагадаємо, що видання «Рідус» в статті про «Кропіваче» назвало Наталію Лапіну місцевою мешканкою міста Краматорська.

За легендою хлопчик, який знімав «урок патріотизму», повинен був для безпеки виїхати в Росію, а вже після того, запустити це відео в ЗМІ.

Скріншот листування з Антоном Кистол

На цьому Антон Кистол не зупиняється і готує наступної випуск «Кропівача».

ВІДЕО 10

Потім зачитує дітям статтю «Що таке русофобія?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация