Фейк: Ядерний вибух в Балаклії

Маргінальні веб-сайти час від часу поширюють інформацію про те, що Україна таємно володіє ядерною зброєю . На цей раз в мережі поширилася інформація про те, що на території України під час пожежі на складі боєприпасів в Балаклії здетонував ядерний заряд. Про це написало інтернет-видання Veterans Today (VT) .Пізніше російський переклад цієї новини поширився в російському сегменті блогосфери , В тому числі на таких російським сайтах, як ІНФО-МАКС .

ІНФО-МАКС

сайт Veterans Today , Де стаття була вперше опублікована, позиціонує себе як «незалежний онлайн-журнал про національну безпеку, геополітичної стабільності та внутрішньої політики». Насправді сайт функціонує як блог, де хто завгодно може написати статтю, адміністрація сайту в той же час може бути незгодних з цією точкою зору. На головній сторінці сайту заявлено, що більшість кореспондентів є «військовими ветеранами або військовими журналістами».

Матеріал опублікований від імені Яна Грінхау . Автор називає себе «дослідником військової історії, експертом в сфері вивчення державного тероризму і ролі спецслужб у маніпуляції населенням» і так далі.

На цей раз Ян Грінхал в своїй статті «EXCLUSIVE: Nuclear Explosion in Ukraine» розповідає про те, що під час вибухів військового складу в Балаклії здетонував як мінімум один ядерний заряд. Стаття сповнена конспірології, напівправди і відвертої маніпуляції.

Автор починає статтю з того, що «це невелика історія, яка виявилася в тіні». Також він заявляє, що оскільки вони є некомерційної новинний організацією, то і цілі очорнити будь-кого або розважити публіку у них немає. При цьому автор підкреслює, що все написане - це всього лише «гіпотеза, заснована на професійному досвіді в ядерній фізиці і експертних дослідженнях в галузі нерозповсюдження ядерної зброї». До того ж, він натякає на те, що нібито має доступ до секретної інформації: «знання теми ґрунтується на доступі до баз даних таких серйозних організацій, як ЦРУ і МАГАТЕ, доступі на найвищих рівнях секретності».

У статті висувається кілька версій ядерного вибуху під час пожежі на складі в Балаклії.

Перша - «ядерна зброя радянського ще виробництва через терміну зберігання зробилося нестабільним», через що «зберігання стало критичним».

Друга - «ядерну боєголовку викинуло вибухом інших боєприпасів» - чим і пояснюється «некласична детонація».

На одному з відео, на яке посилається автор, дійсно видно потужний вибух під час пожежі на складі зберігання боєприпасів, який і раніше маргінальні ЗМІ по потужності порівнювали з ядерним. Зараз це відео недоступне, оскільки YouTube-канал, на якому воно було опубліковано, був знищений.

Те, що цей вибух не має видимих ​​ознак ядерного, «експерт» пояснює тим, що це була «некласична ядерна детонація».

Далі автор заявляє, що все-таки одна з ознак був - «плазмовий дощ, що падає з зростаючого грибовидного хмари». Цю тезу він ілюструє фотографією нібито вибуху арсеналу Балаклеї.

Насправді це фото є скріншотом відео , Яке було зроблено ще в 2013 році. Тоді в червні сталася пожежа на полігоні селища Нагорний (Самарська область, Росія). Але і на цьому фото не демонструється ядерний вибух.

Незважаючи на неспроможність всіх цих «доказів», автор робить сенсаційний висновок про те, що Україна незаконно володіє тактичними ядерними ракетами, і для підтвердження цієї версії демонструє фото військових на тлі «Точки-У».

Незважаючи на неспроможність всіх цих «доказів», автор робить сенсаційний висновок про те, що Україна незаконно володіє тактичними ядерними ракетами, і для підтвердження цієї версії демонструє фото військових на тлі «Точки-У»

Але і тут автор маніпулює фактами. По-перше, Україна ніколи не приховувала наявність на озброєнні тактичного ракетного комплексу «Точка-У» (або SS-21 згідно кодифікації НАТО) - його можна побачити у час військових парадів у Києві . По-друге, тактичний ракетний комплекс дивізійної ланки «Точка» має головні частини , Які можуть бути як в спеціальному (ядерному і хімічному), так і в звичайному спорядженні. Тобто вона може використовуватися з різними типами боєголовок, необов'язково з ядерними. Тому фото, за допомогою якого він ілюструють свої «сенсації», зовсім не є доказом того, що Україна використовує ядерні ракети.

Нагадаємо, що в 1994 році Україна підписала Будапештський меморандум - міжнародний договір, який закріпив неядерний статус України в обмін на гарантії безпеки.

Слід зауважити, що цей автор регулярно публікує статті антиамериканського або проросійського характеру. Сам сайт не раз звинувачувався в поширенні проросійської пропаганди, теорій змови, а також був звинувачений в антиізраїльських і антисемітських поглядах.

підпишіться на TELEGRAM-КАНАЛ накипіло , Щоб бути в курсі свіжих новин.

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация