Феміністські організації обурені смертним вироком щодо жінки в Саудівській Аравії

У Саудівській Аравії за вироком шаріатського суду жінці, звинуваченої в занятті чаклунством, відрубали голову мечем. Є і малоприємні подробиці: перед смертю "чаклунка", по всій видимості, зазнала муки, оскільки відсікання голови відбувалося поетапно, в три прийоми. Таким чином, вона стала 73-ю людиною, страченим в нинішньому році в цій країні, що живе за законами шаріату. У Саудівській Аравії за вироком шаріатського суду жінці, звинуваченої в занятті чаклунством, відрубали голову мечем

Влада королівства не завжди дають точну інформацію про кількість страчених в Саудівській Аравії жінок. Однак періодично подробиці з цього приводу все ж прориваються назовні.

Наприклад, незадовго до приведення у виконання вироку "чаклунки" за вироком шаріатського суду була страчена індонезійка, яка вбила свого роботодавця, який намагався примусити її до сексу.

А в жовтні був приведений у виконання вирок відносно саудійкі, яка вбила свого чоловіка. У Саудійском королівстві стратять в тому числі гвалтівників, вбивць і наркоторговців. Засудженим зазвичай відрубують голову мечем.

Правозахисна організація "Міжнародна амністія" закликає Ер-Ріяд скасувати смертну кару, а також вказує на масу інших порушень прав людини (особливо це стосується жінок), але до цих закликів в королівстві прислухаються слабо.

Читайте також: Надіне чи Ганнуші на Туніс нікаб?

Остання страта знову викликає питання з приводу рішення жіночого питання в Саудівській Аравії. Адже з усіх мусульманських країн становище жінок саме в цій державі викликає найбільше нарікань. Зрозуміло, є ще Сомалі, де згвалтованих, а значить, збезчещених дівчат побивають камінням. Однак зараз, коли ця країна перебуває в стані розколу та хаосу, в якій немає легітимної влади, важко комусь пред'явити конкретні претензії. Зате в Саудівській Аравії, де жінка в кращому випадку знаходиться в положенні домашньої тварини, а в гіршому - просто самки, позбавленої елементарних людських прав, це цілком можна зробити.

Втім, Захід дуже обережно пред'являє претензії королівської династії. У більшості випадків "воду каламутять" правозахисні і феміністські організації, а офіційна влада, так ратують за демократизацію Лівії, Сирії та інших країн, чомусь не помічають Саудівську Аравію з її законами, які багато правозахисних і феміністські організації називають "бузувірськими" і " середньовічними ".

Читайте також: Ядерні амбіції Саудівської Аравії

Втім, події "арабської весни" дали деяким надію на те, що ситуація зміниться навіть в цій країні. Але коли і за яких обставин це може стати реальністю? На це та інші запитання в інтерв'ю "Правде.Ру" розповів головний науковий співробітник Центру арабських досліджень Інституту сходознавства РАН Володимир Ісаєв:

"Дійсно, в тій же Саудівській Аравії нерівність жінок перед чоловіками особливо помітно. Досить вказати на те, що представниці прекрасної половини людства не можуть вийти на вулицю без супроводу чоловіка.

Однак коли хтось на Заході задається питанням з приводу перспектив торжества демократії і прав людини в країнах арабського світу, то багато хто забуває, що деякі речі в ісламських державах просто не можна скасувати. В даному випадку хтось обурюється тим, що в Саудівській Аравії стратили жінку трьома ударами меча, абсолютно не зважаючи на, що це відповідає одній з норм шаріату. А шаріат не можна скасувати, як не можна скасувати, наприклад, Біблію. Адже саме Коран наказує ті чи інші норми поведінки в побутовій сфері. А це слово Боже. І ніхто не в силах його скасувати або змінити.

Скажімо, в християнських церквах є відповідний розділ. В ісламі ж такого авторитетного особи, яке б сказало "це робити не можна" - попросту немає, хоча при цьому богослови можуть видавати фетви. Наприклад, про вбивство американців.

Читайте також: "Арабська весна" спіткнулася в Кувейті

Варто зауважити, що Саудівська Аравія - аж ніяк не єдиний приклад арабо-мусульманської країни з жорсткими законами. Слід враховувати специфіку кожної країни регіону. Якщо взяти Сирію, то там подібних законів немає і в помині, оскільки це світська країна. Але, наприклад, в Омані за зловживання спиртним можна не тільки потрапити до в'язниці, але і отримати дуже болючі удари палицею по п'ятах. І навіть в найбільш ліберальної з усіх країн Затоки Кувейті можуть заарештувати за поцілунок у громадському місці. Це вже своєрідність місцевих законів.

Втім, навіть положення шаріату виконуються на практиці далеко не у всіх країнах регіону. І в різних країнах до цього різне ставлення. І зараз тв деяких державах спостерігаються важливі зміни. Якщо взяти Іран, то ще два роки тому там жінок могли побити камінням за подружню зраду. Але тепер це призупинено.

Або приклад від країн Затоки: влада Кувейту дозволили з'являтися в ефірі центрального телеканалу жінці-диктора без паранджі. Крім того, нещодавно до складу місцевого парламенту вперше в історії увійшли аж чотири жінки. А це за мірками країн Затоки справжній прорив. Я вже не кажу про те, що в Кувейті і Еміратах, на відміну від Саудівської Аравії, жінки не тільки можуть ходити з відкритими обличчями, а й водити авто. Важливо зауважити, що Кувейт є набагато більш ліберальним, ніж його сусіди, в сфері фінансової, що накладає певний відбиток і на інші аспекти життя.

Читайте також: "Жіноче питання" в Сомалі вирішується жорстко

Просто в деяких країнах певною мірою поєднується світське і шаріатське правосуддя, і відповідним судам чітко вказується їх юрисдикція. Однак в Саудівській Аравії поки прориву не спостерігається. Як я вже говорив вище, багато що означає специфіка країни. Саудівці в силу того, що на їх території знаходяться головні ісламські святині - Мекка і Медіна - схильні додатково демонструвати свою прихильність мусульманських цінностей і стояти "ближче інших до ісламу".

Що не в останню чергу накладає відбиток і на консервативність керівництва їхньої країни. Так що варто дивуватися тому, що воно досі приймає положення, згідно з яким, "навіть найкраща з жінок - змія?" Так що в осяжній перспективі розраховувати на якісь глобальні зміни в жіночому питанні не доводиться ".

Читайте найцікавіше в рубриці "Світ"

Але коли і за яких обставин це може стати реальністю?
Так що варто дивуватися тому, що воно досі приймає положення, згідно з яким, "навіть найкраща з жінок - змія?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация