Феномен міграції - суть не тільки в ІГІЛ

  1. Константи особистої історії
  2. Стереотипи, що заважають бачити
  3. Іншу мову - інша перспектива погляду

«Енциклопедія міграції» - знімок сайту   Для дискурсу на тему міграції характерні уривчастість, поверховість, відсутність контексту і нерозуміння суті проблеми, вважає Якуб Мучка «Енциклопедія міграції» - знімок сайту Для дискурсу на тему міграції характерні уривчастість, поверховість, відсутність контексту і нерозуміння суті проблеми, вважає Якуб Мучка. Це і підштовхнуло авторів проекту «Енциклопедія міграції» підключити до нього відразу кілька празьких факультетів, щоб спільними силами виявити і сформулювати причини припливу мігрантів.

«Ми хочемо зрозуміти ситуацію в країнах, звідки до нас потрапляють переселенці, а також прагнемо вивчити наші дії у відповідь на міграційний процес. Для цього необхідний відповідальний підхід до роботи з зібраними даними та фактичною інформацією, яку не можна відривати від контексту і допускати створення з її допомогою штучних конструкцій. Одночасно проект повинен бути абсолютно зрозумілий непосвяченим людям, доступний широкому загалу ».

Константи особистої історії

Чуючи слово «енциклопедія», багато представлять собі багатотомне книжкове видання або товстий довідник, але в даному випадку мова йде скоріше про онлайн-карті.

«В основу проекту, щоб він залишався життєздатним, вкладені реальні історії мігрантів, що потрапляють до нас в Європу. Причому мова йде не тільки про переселенців з Близького Сходу, але і з України, Білорусі, Росії та інших країн. Ми записуємо їх особисті історії, а потім проводимо аналіз причин, які змусили їх зірватися з місця, і всього контексту процесів, що відбуваються.

Наша енциклопедія - це інтерактивна карта Європи і прилеглих регіонів, на яку ми наносимо мітки з паролями, що відображають конкретне явище, пов'язане з міграцією. Відображено на карті-енциклопедії також історична канва конкретного періоду - Європа 2016 2017 і так далі. Те ж саме стосується і минулого. В результаті ми хочемо по окремим декадах XX століття проаналізувати розвиток ситуації на континенті », - розповідає Якуб Мучка, головний координатор проекту« Енциклопедія міграції ».

Проект був офіційно представлений громадськості 18 січня цього року.

Ясир Рамадан - біженець із Сирії, життєвий шлях якого представлений в «Енциклопедії міграції», Фото: знімок сайту «Енциклопедія міграції»   Робота почалася з аналізу історій людей, які прибули в Європу з Близького Сходу, записаних в минулому році в ході реалізації проекту «Příběhuprchlíků Ясир Рамадан - біженець із Сирії, життєвий шлях якого представлений в «Енциклопедії міграції», Фото: знімок сайту «Енциклопедія міграції» Робота почалася з аналізу історій людей, які прибули в Європу з Близького Сходу, записаних в минулому році в ході реалізації проекту «Příběhuprchlíků.cz» ( «Історія біженців») в німецьких міграційних центрах. У розпорядженні дослідників також була надана офіційна інформація Управління Верховного комісара Організації Об'єднаних Націй у справах біженців.

«Паралельно ми також збираємо власні інтерв'ю. Одними з перших для «Енциклопедії міграції» були обрані історії Самір Сибай з Сирії та Мухамада Ясіра, який покинув свою батьківщину чотири роки тому.

Поступово наша інтерактивна карта буде поповнюватися новими розділами. У лютому повинна з'явитися секція «Східна Європа». Ми будемо записувати інтерв'ю з біженцями, які приїхали з Донбасу і з Криму, з українцями, які приїхали в пошуках роботи, біженцями з Росії та Білорусі. І на їхньому прикладі ми будемо роз'яснювати причини еміграції і те, що відбувається в покинутих ними станах ».

Стереотипи, що заважають бачити

- Яку проблему, пов'язану зі сприйняттям громадськістю теми міграційного кризи, в даний час можна вважати найгострішою?

«Сьогодні актуальним є помилкове сприйняття організації« Ісламська держава », чиє значення надмірно роздувається, і мало не виключно через призму ІГІЛ пояснюється проблема всього сирійського регіону. Хоча все набагато складніше.

Ілюстративне фото: CC BY-NC-ND 2 Ілюстративне фото: CC BY-NC-ND 2.0 Проблемою ж загального характеру є нерозуміння причин - чому люди залишають свої країни і відправляються в інші частини світу, а також відсутність у суспільства елементарної інформації про ці країни. Наша власна думка про переселенців починає формуватися в той момент, коли вони звертаються за наданням їм притулку на нашій території, причому через відсутність знань величезну роль в цьому процесі відіграють стереотипи і судження вельми узагальненого характеру: «мусульманин - такий, араб - сякий, а українець - тільки такий! »Це можна назвати« насильницьким узагальненням », яке часто має дуже віддалене відношення до правди.

Ми впевнені, що якщо надати людям можливість розповідати про себе, а іншій стороні - детально вивчити їх життя, то ми зрозуміємо суть проблем, і у нас з'явиться реальний інтерес до країн походження переселенців. Тоді теми війн, переслідувань, потреби, які, можливо, нас би і не цікавили, стануть і нашими власними темами ».

Іншу мову - інша перспектива погляду

- Ваш проект орієнтований виключно на чеське суспільство?

«Все пов'язано з мовою, на якому він реалізується. Ми почали з чеського, і пишемо для чеського читача. Однак ми дивимося на проблему з точки зору жителів Європи, тому в майбутньому хотіли б розробляти англійська і, можливо, німецький варіанти.

Діти імігрантів в таборі для біженців Бела - Йезова, ілюстративне фото: Архів МВС ЧР   Природно, що весь проект, якщо з'явиться такий інтерес, можна перевести на російську або українську мови Діти імігрантів в таборі для біженців Бела - Йезова, ілюстративне фото: Архів МВС ЧР Природно, що весь проект, якщо з'явиться такий інтерес, можна перевести на російську або українську мови. Однак це вже буде зовсім інша перспектива.

Одночасно ми будемо дуже вдячні, якщо, наприклад, українські фахівці допоможуть нам поглибити розуміння ситуації в їхній країні. І в першу чергу нас цікавлять саме глибше роз'яснення причин міграції - історичних, культурних, ідеологічних, соціальних, політичних ...

Це цілий спектр, тому і наш проект повинен бути інтер-дисциплінарним. Ми не хочемо його зводити, наприклад, тільки до питання безпеки або економіки, як це сьогодні часто відбувається. В такому випадку картина завжди виявиться спотвореною ».

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация