Ферганська школа N2 (Гімназія світових мов) святкує 125-річний ювілей

Знаменита ферганська школа номер два, з 1992 року перейменована в Гімназію світових мов (ГМЯ), в кінці лютого 2004 року святкує своє 125-річчя. Ми запрошуємо всіх випускників школи взяти участь в акції "Фергани.Ру" - "Допоможи Альма-Матері".

Школа N2 і раніше залишається найпрестижнішим середнім навчальним закладом Фергани. Вступити в школу можна тільки за конкурсом, тому що її класи завжди переповнені. Сьогодні тут крім англійської викладають також французький і корейську мову.

У 2003 році гімназія стала переможцем в проекті IREX "Комп'ютери для шкіл Узбекистану" і отримала сучасний комп'ютерний клас з доступом в Інтернет.

"Фергана.Ру" надала сайту Гімназії безкоштовний хостинг на швидкодіючому сервері в Росії. Робота з удосконалення веб-представництва школи, розташованого за адресою http://school2.fergananews.com , Ще ведеться. З вашою участю автори сайту намір створити базу даних всіх випускників школи за останні 20-30 років, поповнити архіви, зібрати і опублікувати спогади колишніх учнів.

Школа, виростила і виховала тисячі найдостойніших людей, потребує допомоги своїх випускників.

Якщо ви не в змозі допомогти школі матеріально - посприяйте відтворення її історії, надіславши свої мемуари і просто творчі замальовки з вашого шкільного буття. Зв'язавшись з автором "Фергани.Ру" і випускником школи N2 1982 року Данилом Кисловим ([email protected]) або авторами сайту ГМЯ Євгеном Зубарєвим і Мариною Хайдарову ([email protected]), ви зможете як просто привітати колектив вчителів та учнів Гімназії , так і направити на її розвиток будь-які, нехай навіть найменші, засоби.

Якщо ви готові пожертвувати школі книги, підручники, наочні посібники, комп'ютери і засоби мультимедіа - ласкаво просимо! Ваш внесок принесе неоціненну користь сьогоднішнім учням, допоможе викладацькому складу в його роботі.

Допоможи своїй "Альма-Матері" - ферганської школі N2 - Гімназії світових мов м Фергани!

З ІСТОРІЇ ДРУГОЇ ШКОЛИ

історичний нарис Олександра Купріна

18 червня 1877 року - день, коли вийшов "Проект правил устрою міста ..." - прийнято вважати днем ​​народження Фергани (до 1907 року місто називалося "Новий Маргелан", в 1907-24 роках - "Скобелєв").

Серед перших будівель міста - обласного управління (тоді Ферганська область включала всю долину), офіцерських зборів (Будинок Радянської Армії радянського часу), поліцейського управління, казначейства - в 1878 році були закладені і загальноосвітні навчальні заклади.

Будівельні роботи велися під керівництвом архітектора Леханова. У 1879 році всі вони були побудовані і серед них - жіноче парафіяльне училище. У 1890 році воно було перейменоване в Маріїнське жіноче 4-х класне училище і розміщено в новому спеціально побудованому архітектором Едуардом Андрійовичем Бруно будівлі. Зараз там знаходиться Будинок культури №1, а більшу частину радянського часу - 2-я загальноосвітня школа.

У 1901 році Маріїнське училище було перетворено в жіночу гімназію. До її відкриття та освіти в 1903 році чоловічої гімназії гімназійну освіту діти з Нового Маргелан могли отримати тільки в Ташкенті. Останній випуск в жіночій гімназії відбувся в 1918 році.

Сучасна гімназія світових мов (колишня 2-я школа) є законною правонаступницею всіх перерахованих навчальних закладів і сміливо може відзначати своє 125-річчя.

У перші роки існування жіночої гімназії її директором був Микола Петрович Знаменський, а начальницею - Зінаїда Іванівна Кривошеїна.

Заняття в гімназіях міста починалися 15 серпня, а закінчувалися 15 червня. Зате були великі різдвяні та великодні канікули. Згідно з дисциплінарним встановленню, гімназисти не могли з'являтися в місті пізніше 9-ї години вечора. Коли в електротехнічному театрі Макса (колишня дитяча музична школа №4) і в кінематографі "Аполло" (кінотеатр "Нова Ера" радянських часів) йшли фільми типу "Кармен", де було багато поцілунків, то класні керівники заздалегідь попереджали гімназистів, що відвідування ними цих фільмів з батьками або без оних - заборонено.

В одній з алей міського саду (парку) була алея, яку гімназисти називали "брехаловка". Треба розуміти, це була молодіжна тусовка того часу, правда, тільки для хлопчиків.

Андрій Васильович Благовіщенський (світило української науки радянського часу) пише про своїх ферганської гімназійних роках.

"На початку зими (мова йде десь про 1907-1909 роках) нас чекало щось нове: гімназійний вечір в жіночій гімназії. Було дві вистави. Один французькою мовою -" Шкільний учитель ". Це маленька весела штучка закінчувалася пісенькою вчителя, що виконується на мотив "Марсельєзи". У п'єсі зіграли учні чоловічої гімназії Сергій Москвін і Боря Мосіна, а також учениці 7-го класу жіночої гімназії. Одна з них Маруся Салькова чудово зіграла роль служниці Туанетти.

У другій п'єсі "Бабине ярмо" жіночі ролі грали гімназистки семикласниці, а чоловічі - вчителі чоловічої гімназії А.І.Блюм і Євлампій Миколайович Маджі (італієць, вчитель малювання). Грали жваво й захоплено.

Після були танці під духовий оркестр. Я не танцював, але дивився із задоволенням, тим більше, що на вечорі була Таня Сулоцкій, дочка полковника, дуже красива дівчина, через яку зітхала, мабуть, половина гімназистів. Пам'ятаю ще гарматний салют на Маргилан-САЄ ... "

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация