Фестиваль «Золота Прага» - культура без кордонів

Фото: Золота Прага / ЧТ

Міжнародний фестиваль «Золота Прага» (Zlatá Praha) є унікальним культурним подією, що представляє кращі телефільми і телеспектакль, театральні, музичні та танцювальні програми. У цьому році фестиваль проходить в 55-й раз. Вперше він відбувся в 1964 році під егідою Чехословацького телебачення за підтримки Міжнародної організації радіомовлення і телебачення, яка вручала призи Інтербачення. Поряд з Prix Italia і Rose d'Or, «Золота Прага» є найстарішим телевізійним фестивалем в Європі. Захід вже багато років поспіль проходить в будівлях Національного театру. Про важливість цієї співпраці, а також про значення самого фестивалю розповів директор Національного театру Ян Буріан:

Ян Буріан, фото: Ян Скленарж, Архів Чеського Радіо   - Фестиваль «Золота Прага» є не просто унікальним заходом, а й, не побоюся цього слова, найвидатнішим культурною подією свого роду в світі Ян Буріан, фото: Ян Скленарж, Архів Чеського Радіо - Фестиваль «Золота Прага» є не просто унікальним заходом, а й, не побоюся цього слова, найвидатнішим культурною подією свого роду в світі. В Прагу з'їжджаються десятки і навіть сотні людей, які протягом усього життя трудяться в галузі телебачення, театру, танцю, музики. Цією дає нам можливість не тільки познайомити чеських глядачів з іноземними діячами мистецтва і їх постановками, але й зав'язати контакти, які в майбутньому допоможуть нам (і Національного театру, і Чеському телебаченню) створювати нові проекти. Гості фестивалю можуть відвідати вистави Національного театру. Культурної кульмінацією стане концерт, підготовлений спільно з нашими словацькими колегами до сторіччя Чехословацької Республіки, який пройде на чеській і словацькій мовах.

За словами організаторів, головна мета фестивалю - познайомити глядачів з телевізійними передачами і фільмами, присвяченими театру, музики і танцю. Програму доповнять тематичні лекції, семінари, концерти, майстер-класи, зустрічі з режисерами, продюсерами, акторами, хореографами.

Основна конкурсна програма присвячена музичним і танцювальним передачам, художнім кінострічок і документальних фільмів, які розповідають про життя діячів мистецтва і відомих постановках. Серед радянських і російських фільмів лауреатами фестивалю ставали: «Пакет» (Гран-прі; 1966) «Нюрнберзький епілог» (1971), «Галатея» (1978), «Діти як діти» (Приз Інтербачення; 1978), «Той самий Мюнхгаузен »(1980),« Анюта »(1982),« Карусель »(1984),« Маскарад »(1985),« Майя Плісецька, знайома і незнайома »(1988),« Людський голос »(1994). Що нового і цікавого чекає на глядачів в цьому році, розповів директор фестивалю Томаш Мотл:

Відеозапис концерту Національного хору шведського радіо, фото: Золота Прага / ЧТ   - Нинішній фестиваль ювілейний і дуже важливий з багатьох причин Відеозапис концерту Національного хору шведського радіо, фото: Золота Прага / ЧТ - Нинішній фестиваль ювілейний і дуже важливий з багатьох причин. В основну програму нам вдалося включити безліч цікавих фільмів: в рамках конкурсу буде показано 87 картин, поза конкурсом - ще п'ять, і це більше, ніж будь-коли за останні п'ять років. Традиційно будуть представлені стрічки про життя видатних діячів мистецтва (Леонарда Бернстайна, Еліни Гаранча, Франко Дзеффіреллі) та відеозаписи класичних постановок балету і опери ( «Лускунчик», «Русалонька», «Дон Жуан») - подібні фільми беруть участь у фестивалі щороку. Але в цей раз ми представимо і ряд незвичайних проектів, наприклад, відеозапис концерту Національного хору шведського радіо, що проходив на глибині 25 метрів під землею в першому шведському ядерному реакторі; виступ балетної трупи CNC Ballet de Lorraine на футбольному полі, а також балет, в створенні якого брали участь три легенди з різних областей культури: група Queen, будинок моди Versace і балетмейстер Моріс Бежар. Любителів опери, безсумнівно, порадує той факт, що в конкурсній програмі три картини присвячені «Кармен»: дві є відеозаписами різних постановок, а третя - документальний фільм, що розповідає про цю опері, третьою за кількістю постановок в світі.

Толібхон Шахиді, фото: відкритий джерело   У 2018 році в головною призовий програмі фестивалю представлена ​​російська стрічка «Симфонія часу Толібхона Шахиді», присвячена творчості цього видатного композитора Толібхон Шахиді, фото: відкритий джерело У 2018 році в головною призовий програмі фестивалю представлена ​​російська стрічка «Симфонія часу Толібхона Шахиді», присвячена творчості цього видатного композитора. У 1972 році він закінчив Московську консерваторію, клас Арама Хачатуряна, після чого повернувся в рідний Душанбе, де почав творчу діяльність. Саме тут їм був написаний ряд симфонічних творів і опер: «Берегиня вогню», «Амір Ісмаїл», «Каліф-Лелека», «Карлик-ніс», «Чарівні яблука», «Красуня і чудовисько». Толібхон Шахиді прославився тим, що зумів привнести в класичну музику таджицькі народні мотиви.

Російськомовним глядачам напевно будуть цікаві ще дві стрічки: латвійська картина «Фауст» і французький фільм «Мстислав Ростропович, незломлений смичок».

Фауст, фото: Золота Прага / ЧТ   «Фауст» - це екранізація спектаклю, поставленого в Латвійському національному театрі опери та балету Айком Карапетяном - молодим режисером латвійсько-вірменського походження Фауст, фото: Золота Прага / ЧТ «Фауст» - це екранізація спектаклю, поставленого в Латвійському національному театрі опери та балету Айком Карапетяном - молодим режисером латвійсько-вірменського походження. Він закінчив Латвійську академію культури за спеціальністю «кінорежисер», навчався в паризькій кіношколі ESEC. Його дебют в Латвійській національній опері ( «Севільський цирульник» Джоаккіно Россіні) названий кращою постановкою сезону 2010/11 років, а «Фауст» отримав Велику музичну нагороду як найкраща музична постановка року. Прем'єра його першого повнометражного фільму «Люди там» відбулася в 2012 році на Міжнародному кінофестивалі в Карлових Варах. У 2015 році режисер зняв фільм жахів «М.О.Ж.» ( «Чоловік в помаранчевому жакеті»), який був показаний на фестивалі фантазійного кіно в Монреалі і на FantasticFest в Остіні. Картину «Мстислав Ростропович, незломлений смичок» зняв Брюно Монсенжон - французький скрипаль, більш відомий як режисер документальних фільмів про великих музикантів XX століття. Серед героїв Монсенжона - Надя Буланже, Давид Ойстрах, Святослав Ріхтер, Григорій Соколов, Петро Андершевскій і, звичайно ж, Мстислав Ростропович. В рамках позаконкурсної програми будуть показані чотири записи концертів видатних російських музикантів: Ольга Перетятько-Мартіотті виконає твори Россіні, Люка Дебарг - Равеля, Михайло Плетньов - Сен-Санса, Борис Березовський - Рахманінова.

Фестиваль пройде з 19 по 22 вересня. Основна частина показів відбудеться в історичній будівлі Національного театру, на Новій сцені і на Пьяцетте перед театром, окремі заходи - в музичному клубі «Лавка» і в будівлі Факультету кіно і телебачення Академії витончених мистецтв (FAMU). Більш детальну інформацію та повну програму фестивалю можна знайти на сайті www.ceskatelevize.cz/specialy/zlatapraha/ .

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация