Фіктивні шлюби дали тріщину

Іноземці, які в пошуках кращої долі перебралися на постійне проживання в Білорусь, вже оформили стільки фіктивних шлюбів з місцевими жителями, що це стало державною проблемою. Щоб відрегулювати переселенські процеси в країні, уряд підкоригувало законодавство в сфері міграції.
Іноземці, які в пошуках кращої долі перебралися на постійне проживання в Білорусь, вже оформили стільки фіктивних шлюбів з місцевими жителями, що це стало державною проблемою

Фото: AP

Закон "Про правове становище іноземних громадян і осіб без громадянства" посилює контроль держави за фіктивними шлюбами, які вихідці з інших країн використовують як метод легалізації проживання в республіці. У той же час цей нормативний документ розширює права іноземців та збільшує термін їх перебування на території Білорусі без реєстрації з 3 до 5 робочих днів.

"Згідно з новим законом, дозвіл на постійне проживання іноземцю не видається, якщо є документи або відомості, що підтверджують, що шлюб з громадянином Білорусі або іноземцем, що постійно проживають в республіці, укладений іноземцем виключно в цілях отримання дозволу на постійне проживання", - повідомили в ГУВС Мінська агентству "Інтерфакс-Захід".

Отримати дозвіл на тимчасове проживання можуть тільки ті іноземці, які є подружжям, близькими родичами громадян Білорусі або постійно проживають в країні. Однак максимально допустимий термін перебування - не більше одного року.

Ініціатива змінити законодавство в сфері міграції почала активно обговорюватися ще в 2008 році. Тим самим планувалося перешкодити масовим висновками іноземцями фіктивних шлюбів на території Білорусі. Адже саме таким шляхом громадяни інших держав намагаються отримати дозвіл на заповітне тимчасове проживання, яке відкриває перед ними райдужні перспективи: можливість вільного пересування по країні, пристрій на роботу, медичне страхування, відкриття свого бізнесу і т. Д. Неодноразово такі "липові" сімейні узи розривали через суди за зверненням правоохоронних органів. Проблема набувала стихійний характер, і навіть в МВС республіки не заперечували її наявності.

Більш того, підприємливі білоруси і білоруски почали робити на цьому соціальному явищі бізнес. "Пропоную дівчині / жінці фіктивний шлюб, живу в Білорусі", "Шукаю фіктивний шлюб Білорусь. Потрібна тільки розпис. Ціна договірна. Ольга", - оголошення такого типу можна до сих пір знайти в Інтернеті. Ціна варіюється від 500 до 1500 доларів, в залежності від умов і терміну укладення шлюбу.

Читайте також: Китайські чиновники відкриють сімейні таємниці

Читайте також:   Китайські чиновники відкриють сімейні таємниці

Фото: AP

Природно, під фіктивними шлюбами маються на увазі ті, які укладаються без мети створення сім'ї, заради певної вигоди. Виявлення "справжності" шлюбу - завдання дуже непросте. До останнього часу її зі стовідсотковою впевненістю не вирішували ні працівники РАГСів, ні співробітники міграційної служби. Звернутися до суду з проханням розірвати сумнівний сімейний союз і визнати його юридичної підробкою могли органи безпеки, родичі "фіктивної сім'ї", а також один з подружжя.

У тому випадку, якщо несправжню сім'ю все-таки вдавалося вивести на чисту воду, для уявних подружжя все закінчувалося малою кров'ю: паперовою тяганиною і злегка пошарпаними нервами. Ні адміністративної, ні кримінальної відповідальності "фіктивники" не несли. Після безболісної процедури розлучення іноземцю поверталося його початкове громадянство. Після чого у людини моментально з'являлося дике бажання знову попрощатися з холостяцьким життям. Зрозуміло, фіктивним чином.

Ось уряд Білорусі і дозріло для боротьби з таким соціальним явищем. Зміни, внесені в законодавство, повинні запобігти або зменшити кількість фіктивних шлюбів в республіці. Однак напевно спритні громадяни Білорусі та інших країн будуть шукати лазівку і в новому законі. Поки ж фіктивним сім'ям доведеться створювати вигляд по-справжньому міцних і дружніх подружніх пар, щоб їх не змогли розсекретити не тільки державні служби, а й навіть родичі. Може, в результаті такого маскування, стерпиться-злюбиться вже по-справжньому?

Також Законом "Про правове становище іноземних громадян і осіб без громадянства" внесено ще кілька суттєвих змін. Так, в країні тепер створять спеціальні уповноважені органи, які здійснюватимуть процедуру реєстрації та подальший контроль за іноземцями. Приїхавши в Білорусію, громадянин іншої держави відтепер повинен звернутися у відповідну організацію і задекларувати своє нове місце проживання. Після даної процедури людині видаються документи про реєстрацію, завдяки яким він отримує дозвіл на короткострокове проживання в республіці протягом 90 днів. Для туристів, які під час подорожі планують відвідати кілька білоруських міст, Законом зроблено виняток: їх реєструватимуть за першим місцем перебування.

Все найцікавіше читайте в рубриці " життя "

Може, в результаті такого маскування, стерпиться-злюбиться вже по-справжньому?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация