Філіп Калашников: «Не дай бог нікому побачити те, що я побачив»

  1. Матеріали по темі

Фронтовик з Прогресу пам'ятає минуле і живе справжнім

Фронтовик з Прогресу пам'ятає минуле і живе справжнім

Йому не вперше виступати перед гостями з промовою, тому що він постійно проводить «Уроки мужності» в школах і бере участь в святкових заходах. І коли напередодні Дня Перемоги в гості нагрянули журналісти, ветеран був при «повному параді».

- Тільки ось краватка не можу знайти, - переживав Філіп Сергійович.- Але я його обов'язково знайду і одягну 9 травня на свято.

Голодний 33-й рік

Дитинство маленького Філі було звичайним: народився в Облучье у великій родині, з чотирьох дітей був наймолодшим. Батько працював на залізниці путеобходчіком, мати - домогосподарка. Коли хлопчикові було чотири роки, сім'я осиротіла - главу сімейства задавило поїздом. Вдові довелося вийти на роботу, на «залізяку», допомогти у вихованні дітей приїхав дідусь. Через два роки мати Пилипа вдруге вийшла заміж і відвезла дітей на нове місце проживання - в селище Лондоко. Там в родині Калашніковим стало вже семеро дітей.

5

дітей, 12 онуків, 14 правнуків і одна праправнучка сьогодні у ветерана

Своє дитинство ветеран згадує часто, особливо голодний 1933 рік. Діти тоді збирали ягоди, гриби, замерзлу картоплю на полях, що залишилися колоски пшениці ... Приносили знахідки мамі, і вона готувала найсмачніші булочки і хліб. А ще молодші допомагали старшим готувати дрова на зиму.

- Пам'ятаю, коли мені було років дванадцять, я допомагав вітчиму дрова пиляти і випадково палець йому відпиляв, - згадує Пилип Сергійович. - Він тоді схопив сокиру і за мною почав бігати! Зараз згадаю - смішно стає, а тоді страшно було - а раптом дожене ?!

До початку війни Філіп працював пастухом і встиг закінчити шість класів.

-У мене була отара овець, всього 800 голів, - розповідає ветеран.- І ось одного разу біля озера я приліг відпочити, піднімаю очі - а там вовк стоїть біля лісу. Я як схопився і давати кричати! Кричав так, як ніколи в житті ... Він, мабуть, злякався і втік. Цей переляк пам'ятаю до цих пір ...

Ех, доріжка фронтова ...

В армію Філіпа закликали в 1942 році - війна йшла вже цілий рік. Молодих призовників відправили в Бікин на курси старших сержантів. Випустився Філіп Калашников старшим сержантом, командиром танка Т-34. Всю війну він пройшов пліч-о-пліч зі своєю бойовою машиною.

- Коли ми були під Мінськом, мене контузило, - розповідає танкіст. - Бій тоді йшов важкий, я п'ять фашистських танків підбив! А їх у відповідь удар припав на мою танку .. Пам'ятаю, що в білоруському госпіталі довго лежав ... А взагалі Т-34 найкращий танк, а німецькі «Тигри» і «Фердинанди» добре горять.

З 2-м Білоруським фронтом старший сержант Калашников пройшов всю Європу, брав участь у визволенні Білорусії, Польщі, Східної Пруссії, форсував Дніпро, Одр і дійшов до Берліна. Після закінчення Великої Вітчизняної війни танкові війська перекинули на Далекий Схід для боротьби з японцями. Додому вдалося повернутися тільки в 1950 році.

- Я так навоювався і стільки надивився - не дай бог вам це побачити! - журиться воїн-переможець.

Сьогодні ветеран живе не тільки спогадами, від яких нікуди не дітися, але і турботами про свою велику сім'ю: у нього п'ятеро дітей, 12 онуків, 14 правнуків і одна праправнучка!

- Пенсія у мене велика, тому кожен місяць намагаюся допомагати дітям грошима. Ось зараз закупили на всіх картоплі для посадки ... А як же інакше? Життя прожити не поле перейти.


Матеріали по темі

Унікальні факти: амурський театр під час Великої Вітчизняної війни «закрив» тільки мороз 11.05.2019, 08:11 Перед 9 травня медики обстежили півтори тисячі амурських ветеранів 10.05.2019, 10:59 Збирали ручні гранати і шили одяг солдатам: як амурчане наближали Велику Перемогу 09.05.2019, 8:05 Фронтовий обід і квіти біля пам'ятника воїнам-амурця: Приамур'ї згадує загиблих солдат 08.05.2019, 18:33 Представники азербайджанської діаспори в Благовєщенську привітали ветеранів війни з Днем Перемоги 08.05.2019, 17:17 Рейс з Владивостока в Южно-Сахалінськ в День Перемоги назвуть ім'ям амурського ветерана 08.05.2019, 16:57 Амурських довгожителів в травні привітає президент Росії 08.05.2019, 9:37 «Солдати нам хліб по мотузочці спускали»: діти війни розповіли АП про працю і перемогу 07.05.2019, 7:07 Вдови фронтовиків в Циолковском не отримали гроші на ремонт квартир через зрив засідання думи 06.05.2019, 17:46 Подвійну пенсію отримують 230 амурських фронтовиків-інвалідів 06.05.2019, 11:39 Краще попередити, ніж лікувати: фахівці СОГАЗ-Мед розповіли, навіщо потрібна диспансеризація 30.04.2019, 5:15

показати ще

Зараз згадаю - смішно стає, а тоді страшно було - а раптом дожене ?
А як же інакше?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация