Фільм Пірати 20-го століття стара досада

Натрапив в Інтернеті на х / ф «Пірати 20-го століття», що вийшов на екрани кінотеатрів в далекому 1980 році, і згадалася моя давня найсильніша досада і злість, пов'язана зі сценарієм цього фільму. Сценарій писали Станіслав Говорухін та Борис Дуров. Коротше - сценарій писали гуманітарії! Кому охота переглянути, то ось посилання:
https://www.youtube.com/watch?v=tz0KDfZw0IA
А кому влом, то даю переказ:
Радянське вантажне судно «Ніжин» в закордонному порту, десь на Філіппінах, отримує великий вантаж опіуму для фармакологічної промисловості і прямує до Владивостока. По дорозі екіпаж виловлює в море чоловіка на ім'я Салех, який розповідає, що він врятувався з вантажного судна, на якому виникла пожежа.
Незабаром «Ніжин» знаходить невідоме покинуте судно «Меркурій» (приблизно в районі з координатами 08 ° с. Ш. 138 ° сх. Д.HGЯO) і капітан Іван Ілліч направляє на нього групу моряків. Тим часом Салех пробирається до радіорубки і, смертельно поранивши радиста, виводить радіостанцію з ладу. Машина невідомого судна «оживає», воно підходить до «Ніжина» і бере його на абордаж. Після нерівного бою з беззбройними радянськими моряками пірати захоплюють судно, замикають вижили в каютах, перевантажують опіум на своє судно і закладають вибухівку в трюм «Ніжина», щоб затопити його.
Механіку Сергію вдається звільнитися від пут і звільнити інших. Радянські моряки потайки спускають шлюпку і ховаються за завісою вогню і диму, поки «Ніжин» тоне. Перебіг відносить шлюпку на південний схід в сторону від судноплавних шляхів. Після поневірянь по хвилях одна з вцілілих дівчат зауважує на горизонті землю. Шлюпка пристає до берега, але моряки виявляють в затишній бухті острова (7 ° 18; с. Ш. 138 ° 11; в. Д.) Знайоме їм піратське судно.
Моряки захоплюють пірата на ім'я Ной, але його вбиває місцева дівчина Маа, яка має свої з ним рахунки (перед тим пірати, захопивши острів, вбили всіх аборигенів-чоловіків і гвалтували жінок).
Капітан вважає, що вранці пірати почнуть обшукувати острів в пошуках товариша, і вирішує захопити «Меркурій» вночі.
Залишивши жінок в затишному гроті, команда захоплює судно. Однак пірати починають пошуки ввечері і знаходять жінок. На ранок пірати на вельботі під білим прапором підходять до «Меркурію». Капітан піратів показує, що заручниці у них, як і лампа вихідного каскаду передавача судновий радіостанції, до того ж фарватер із затоки знає він один. Ватажок пропонує обміняти судно на вельбот з припасами, компас, карту і заручниць.
Наш капітан не погоджується. Радянські моряки розкривають потаємний сейф, де знаходять карту фарватеру і піратську казну, проте в цей час піратський водолаз витруює мінреп підводних хв, змушуючи їх спливти і перегородити вихід з бухти.
Іван Ілліч йде на переговори з ватажком і домовляється щодо обміну. Радянські моряки йдуть на вельботі, двигун якого, як з'ясовується через короткий час, майстерно зіпсований піратами. Сергій, поки боцман займається лагодженням катери, повертається на судно, стрибнувши зі скелі на борт, змушує Салеха передати сигнал тривоги, захоплює машинне відділення і, розігнавши машину, направляє «Меркурій» на скелі. Після зіткнення судна зі скелею Сергій стрибає за борт і повертається до своїх. Радянські моряки йдуть на вельботі в море. З берега їх поглядом проводжає Маа.
Кінець переказу.
Так чого я визвірився на цей сценарій і його автора Говорухіна Станіслава Сергійовича? А з того, що за його сценарієм Капітан піратів зробив помилку, коли вирішив, що витягнувши з передавача лампу, він не дозволить вийти в ефір, а наші моряки цією помилкою не скористалися, показавши свою технічну безграмотність!
Це викликало у мене досаду і злість на адресу авторів сценарію. Справа в тому, що для виходу в ефір морзянкою не потрібно ніяких електронних приладів.
Досить нескладної електротехніки. А цієї електротехніки на захопленому нашими моряками піратському кораблі, образно висловлюючись, «хоч греблю гати».
Спробую розповісти «на пальцях», як влаштований, і як працює найпростіший іскровий передавач. Його схема зображена на малюнку. Він не містить жодної радіолампи. Підвищує автотрансформатор на котушці індуктивності разом з ємністю антени утворює коливальний контур, який піддається так званому ударному порушення. При цьому в коливальному контурі виникають затухаючі синусоїдальні коливання. Антена пачки таких коливань випромінює в ефір.
Спочатку звертаю увагу на подачу напруги харчування на котушку реле і включений паралельно його обмотці нижній відведення котушки індуктивності через нормально замкнутий контакт реле в разі замикання телеграфного ключа. При замиканні телеграфного ключа реле починає «Зумер». Його контакт весь час то замикається, то розмикається. Це відбувається тому, що при знеструмленій котушці електромагніту реле його контакт замкнутий. Через замкнутий контакт на котушку електромагніта подається напруга. При подачі напруги, через котушку починає протікати плавно наростаючий струм, якір реле притягується і розмикає контакт. Напруга з котушки електромагніта знімається, якір під дією своєї пружини відлипає, контакт знову замикається, на котушку знову подається напруга і процес повторюється.
При відпуску телеграфного ключа подача напруги на електромагніт реле не відбувається і зуммереніе припиняється.
При замиканні телеграфного ключа на котушку індуктивності і на обмотку реле через нормально замкнутий контакт реле подається напруга живлення. З моменту подачі напруги, через індуктивність, включену паралельно котушці реле, починає протікати наростаючий струм. Якби котушка індуктивності не мала провідникові, то при подачі на неї постійної напруги, струм через неї наростав б лінійно і необмежено. А так величина струму через індуктивність плавно наближається до величини I = U / R, де R - опір котушки індуктивності.
Коли струм через котушку реле досягне величини спрацювання, якір реле притягнеться, розімкнеться його нормально замкнутий контакт і розірве ланцюг подачі напруги живлення. Ось тільки струм, що протікає через індуктивність, стрибком припинитися не може. Це така властивість ланцюга з індуктивністю. Струм через індуктивність буде продовжувати текти, плавно спадаючи. Струм буде текти тому, що на висновках котушки індуктивності з'явиться напруга, пропорційне швидкості зміни струму. U = LdI / dt. Тут dI / dt - швидкість зміни струму через індуктивність L.
У дитячому електроконструкторе, який батьки купили мені, коли я ще навчався в школі, був експеримент, який показує виникнення досить високої напруги в момент обриву струму через котушку реле. Для цього в схемі «Спрощеного іскрового передавача» треба взятися за висновки котушки реле.
Незважаючи на харчування реле від батарейки 4,5 В, відчувалися удари струмом.

Цей спосіб отримання високої напруги використовується в котушці запалювання бензинового двигуна внутрішнього згоряння. А раніше він використовувався в перших переносних лампових раціях для отримання високої напруги від низьковольтних батарей з метою харчування анодних ланцюгів ламп приймача.
Куди потече струм при розмиканні контактів реле? - Він почне заряджати паразитную межвиткового ємність котушки реле і ємність антени щодо землі, зображену на малюнку пунктиром. Коротше, ток, що плив через індуктивність, зарядить ємність антени. Потім заряджена ємність розрядиться на індуктивність. У контурі виникнуть затухаючі синусоїдальні коливання, які антена буде випромінювати при кожному розмиканні контактів реле.
У приймальнику, що приймає сигнали іскрового передавача, це буде прослуховуватися, як брязкіт зуммерящего реле. Точка - короткий зумер, тире - довгий зумер. Але зорі радіозв'язку таку морзянку брали детекторним приймачем просто на слух. Без всяких електронних ламп!
Я вже не можу поручитися за пам'ять, але мені здавалося, що схему іскрового передавача я свого часу бачив в тодішньому підручнику фізики для середньої школи. А поручитися не можу тому, що не знайшов її в підручниках фізики, які мені недавно вдалося завантажити з Інтернету. Так що не можу довести, що вона там була.
Так що якби автор сценарію Говорухін Станіслав Сергійович трохи грамотніше, і події в його кінці його бойовика розвивалися б по-іншому.
Наші моряки на захопленому піратському кораблі збирають іскровий передавач, підключають його до корабельної антени і шлють в ефір морзянкою сигнал про допомогу.
Пірати змушені йти на абордаж, наші героїчно відбиваються. Сигнал про допомогу ловлять військові моряки Тихоокеанського флоту СРСР і поспішають на допомогу. Піратів в результаті частково знищують, частково разом з піратським капітаном беруть в полон.
За обіцянку віддати під суд, а не страчувати на місці лютою карою, про яку ніхто не дізнається, змушують ватажка видати спільників, які повідомили його банді про вантаж і маршруті радянського судна.
Вантаж опіуму для фармацевтичної промисловості СРСР теж врятований!


рецензії

Автор даремно так ображається на авторів сценарію. Я закінчив військове училище зв'язку та академію зв'язку - в загальному вчився 8 років. Але таких деталей не знав, як і багато, а швидше за все все, я впевнений в цьому, мої однокашники по училищу і академії, просто тому то спеціальність у нас була в училище інженер електропровідного зв'язку, а в академії - автоматизовані системи управління. Ми навіть абетку морзе не знали ніколи, не знаю її я і зараз, і навіть якщо б зібрав би на судні іскровий передавач, не зміг би передати сигнал лиха при всьому своєму бажанні. Хоча у мене в підпорядкуванні свого часу були звичайно солдати без вищої освіти, але радіоаматори, для яких це все не склало б більшого праці. Тут дійсно потрібні шкільні знання.
Що стосується училища то у нас було два факультета- крім електропровідного зв'язку, ще й радіозв'язок. Ті хто там навчався, думаю, змогли б вийти з ситуації, тому що на першому курсі здавали на третій клас передачу і прийом радіосигналів (ми на третій клас здавали роботу на телеграфних апаратах). Крім того, як зв'язківець, знаю, що зазвичай крім самого засобу зв'язку де б воно не знаходилось, особливо якщо в таких віддалених від бази умов, як корабель, при ньому ЗАВЖДИ повинен був бути ЗІП- тобто запасні частини, інструменти та приладдя. У нього зазвичай вкладають запас всіх найважливіших вузлів, деталей, в тому числі і радіоламп, якщо вже радіо у них було на лампах. Не думаю, що якщо ця радиолампа була такою важливою, то її не було б в ЗІПе! Це означало, що в разі, якби вона просто вийшла з ладу, то пропала б і будь-який зв'язок з кораблем. Так що в цьому сенсі звичайно автори сценарію теж маху дали.
Олександр Жданов 2 13.02.2018 21:30 Заявити про порушення За сценарієм це був піратський корабель. А Ватажок знав, що робив. А коли я в технікумі проходив курс "Радіотехніка", там була і лекція з історії радіозв'язку. Так що я зал, про перші безламповий передавачі: іскрові, дугові, електромашинні. А як морзянкою передати СОС, напевно і ви знаєте. Та й цифри морзянкою запам'ятовуються легко. Це я про те, як свої координати спробувати передати.
Дядя Слава 2 13.02.2018 22:34 Заявити про порушення Сценарії дійсно зазвичай пишуть гуманітарії. У них уяву багатший.
Я навіть не буду заїкатися про такі речі, як "умовність в кіно", про необхідність продемонструвати в кадрі БУДЬ-ЯКУ витягнуті з рації деталь (бажано. Велику і красиву), про те, що Говорухін знімав бойовик, а не інструкцію з виживання в умовах контртерористичної операції на морі ... Це все дрібниці.
... Виданий сигнал SOS. Допомога прийде дуже скоро ... годин через шість - десять. Втрачати піратам вже нічого, і вони ... ні, не йдуть "на абордаж". Вони починають показово, зі смаком, здирати шкіру з заручниць! Ну, або різати їх на шматки, або топити в морі - під настрій. Першим, не витримавши душевних мук, стріляється капітан "Ніжина". Залишки команди піднімаються в останню атаку і йдуть прямо на автоматні черги. Або теж самі стріляються - без різниці. Підійшли суду Тофан виявляють порожній острів, де в живих не залишилося навіть свиней і собак. "Меркурій" пішов в невідомому напрямку. Відстежити його зі супутників в 1979 році було складно, зважаючи на нечисленність і секретності таких. Опіум теж втрачено назавжди. Щасливий кінець...
Анджей Вишневський 10.05.2018 19:30 Заявити про порушення На катері піратам далеко не піти. А піратський корабель з вантажем опіуму в руках наших моряків. До того ж озброєних. А якщо вони зуміють пошкодити піратський катер, то все стає зовсім однозначно.
Дядя Слава 2 10.05.2018 22:16 Заявити про порушення Com/watch?
Так чого я визвірився на цей сценарій і його автора Говорухіна Станіслава Сергійовича?
Куди потече струм при розмиканні контактів реле?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация