Фільми про німецьких підводних човнах

  1. ФІЛЬМИ Про німецьким підводним човном
  2. ДОКУМЕНТАЛЬНІ ФІЛЬМИ
  3. Документальні-пропагандистські фільми
  4. НАУКОВО-ПОПУЛЯРНІ ФІЛЬМИ
  5. НАУКОВО-ПОПУЛЯРНІ ФІЛЬМИ Про РОЗГАДКИ ТАЄМНИЦЬ ДРУГОЇ СВІТОВОЇ ВІЙНИ
  6. ХУДОЖНІ ФІЛЬМИ

ФІЛЬМИ Про німецьким підводним човном

За неодноразовими проханнями відвідувачів сайту створена сторінка, на якій представлені фільми, що стосуються тематики німецького підводного флоту.

Всі фільми представлені в п'яти розділах:
1. Документальні фільми.
2. Документально-пропагандистські фільми.
3. Науково-популярні фільми.
4. Науково-популярні фільми про розгадки таємниць Другої світової війни.
5. Художні фільми.


ДОКУМЕНТАЛЬНІ ФІЛЬМИ

У цьому розділі представлені фільми, зняті на основі документальної кінохроніки Другої світової війни.


"Секрети рейху. Таємниці нацизму. Фільм 5. Підводні човни"
Документальний фільм. Виробництво: BBC Wordwide Ltd. (Великобританія). 1998-1999 рік. 52 хвилини.

Фільм про жорстоку і нещадну війну підводних човнів в Атлантиці і на Тихому океані. Використання супротивниками останніх досягнень науки і техніки, швидкий прогрес в радіоелектроніці (застосування сонарів і протичовнових локаторів) зробили боротьбу за перевагу під водою безкомпромісною і захоплюючою.


"Військова машина Гітлера. Частина 2. Підводні човни"
Документальний фільм. Виробництво: Patriot Films & Greystone Communications Inc. (США) для History Channel (США). 1993 год. 45 хвилин.

За час Другої світової війни (аж до травня 1945 року) німецькими підводниками було потоплено 2603 бойові кораблі та транспортні судна союзників. При цьому загинуло близько 100 тисяч моряків військового і торгового флоту. Німецькі субмарини були справжнім кошмаром для англійських і американських моряків. Вони перетворили Атлантику на справжнє пекло, де серед уламків і палаючого палива відчайдушно волали про порятунок жертви торпедних атак. Це час справедливо буде назвати періодом розквіту тактики "вовчих зграй", яка була безпосередньо розроблена для атак на великі транспортні каравани. Назва повністю відповідало її суті - саме так полюють на свою здобич вовки. Після виявлення конвою паралельно його курсу зосереджувалася група підводних човнів. Провівши першу атаку, вона потім обганяла конвой і розгорталася на позиції для нового удару.

Документальний фільм з серії "Військова машина Гітлера" розповість про підводні човни - безшумному зброю Третього рейху в битві за Атлантику. Розроблялися і будувалися в секреті, вони були ближче до перемоги, ніж будь-яка інша зброя Німеччини.


"Загадки історії. Битва за Атлантику"
Документальний фільм. Спільне виробництво: BBC Wordwide Ltd. (Великобританія), History Channel, NDR (США). 2002 год. 150 хвилин.

Влітку 1942 року здавалося, що учасники антигітлерівської коаліції знаходяться на межі поразки. В ході тривалих морських баталій вони несли величезні втрати. Цей документальний фільм - нагадування про події тих років і про ту ключову роль, яку зіграла Битва за Атлантику для майбутнього Британії. Це була одна з довгих кампаній в морській історії. Використовуючи нові розкрилися факти і кінохроніку тих років, автори фільму постаралися відновити на екрані повну картину тих подій. Це історія протистояння об'єднаних військово-морських сил союзників і домінували тоді на море німецьких підводних човнів.


"Німецькі підводні човни. Сірі вовки"
Документальний фільм. Виробництво: Total Home Entertainment (США). 2000 рік. 165 хвилин.

Історія розвитку та бойовий шлях підводного флоту фашистської Німеччини. Фільм змонтований у вигляді історичного огляду і оповідає про історію створення та бойового застосування підводного флоту фашистської Німеччини, охоплюючи значний історичний період з 1914 року по 1945 рік. Детально висвітлюється історія підводного флоту між 1939 і 1945 роками. Це розповідь про підводні човни різних типів, про життя їх екіпажів, про важких і небезпечних бойових походах, про дії німецького військового флоту і його подальшому ураженні в роки Другої світової війни, про трагічні долі тисяч людей. Відеоряд базується на хронікальних кіноматеріалах, рідкісних фотографіях і різних документах, супроводжується закадровим дикторського аудіокоментарями.


"Поля битв. Війна проти підводних човнів"
Документальний фільм. Виробництво: Cromwell Productions Ltd. (Великобританія) для Discovery Civilisation Channel (США). 2002 год. 93 хвилини.

Цикл фільмів з серії "Поля битв" (Battlefield) каналу Discovery розповість про найзначніші боях Другої світової війни, таких як Курська битва, розгром Роммеля, Радянсько-фінська війна 1939-1940 років та інших переломних битвах війни.

Підводні човни повинні були стати для німців тією зброєю, яка в разі успішного застосування проти атлантичних конвоїв союзників дозволило б увергнути Великобританію в економічну блокаду і поставило б її на коліна. Такими були плани керівництва фашистської Німеччини, і необхідно визнати, що в здійсненні свого плану вони досягли певних успіхів. Боротьба з німецькими субмаринами здійснювалася всіма доступними силами і коштувала союзникам величезних втрат - близько 200 бойових кораблів і 2500 торгово-транспортних судів. Але і німецькі підводні сили також зазнали непоправних втрат. Не дивно, що до кінця війни самі німці називали свої субмарини не інакше як "залізними трунами".


"Світ у війні. Фільм 11. Вовча зграя. Підводні човни в Атлантиці 1939-1944"
Документальний фільм. Виробництво: Thames Television Ltd. (Великобританія). 1974 рік. 52 хвилини.

Неперевершена по глибині і масштабу, ця багатогодинна програма включає видатну колекцію кінохроніки, складену з архівів 18 націй, кадри домашнього кіно, включаючи кольорові зйомки Адольфа Гітлера, зроблені Євою Браун, і неупереджений розповідь про центральні військові події Другої світової війни.

Фільм містить інтерв'ю учасників та очевидців цієї війни - від секретарки Гітлера до простих людей, що опинилися за лінією фронту. Що беруть за живе, незабутні історії, що відбулися з реальними людьми.

Змістовний і неупереджений, "Світ у війні" відзначений численними призами та нагородами, серед яких найпрестижніші "International Emmy Award" і "The National Television Critics Award" за "кращий документальний фільм".

Творець фільму Джеремі Айзекс отримав лицарське звання від англійської королеви. Озвучив фільм лауреат премії Oscar сер Лоуренс Олів'є. Це один з кращих зразків епічного оповідання.


"Німецькі субмарини U-Boat"
Документальний фільм. Виробництво: Eagle Rock Entertainment (Великобританія) для Discovery Channel (США). 1997 год. 157 хвилин.

Німецькі підводні човни активно брали участь у військових діях з першого і до останнього дня війни. Вони вирушали в усі куточки земної кулі і несли з собою смерть і руйнування. Їх головною метою стали торгові судна, що йдуть через Атлантику. Вовчі зграї підводних човнів становили найбільшу загрозу для союзників у Другій світовій війні ...

Цей фільм, що складається з трьох частин, заснований на унікальній кінохроніці і спогадах учасників битви за Атлантику 1939-1945 років.


"Військова машина Другої світової війни. Німеччина. Диск 3. Військово-морські сили"
Документальний фільм. Виробництво: Creation Films Documentaries (США). 2007 рік. 91 хвилина.

У програмі розповідається про тактику і оснащенні німецького флоту: про морських рейдерів, потужних німецьких кораблях і підводній війні в Атлантиці.


Документальні-пропагандистські фільми

У цьому розділі представлений документально-пропагадістскій фільм, знятий на замовлення командування Крігсмаріне для залучення добровольців до лав підводного флоту Німеччини.


"Підводні човни проти ворога" ( "U-boote am Feind")
Документально-пропагандистський фільм. Виробництво: UFA (Німеччина). 1940 рік. 22 хвилини.

Цей документально-пропагандистський фільм був знятий за замовленням командування Крігсмаріне в 1940 році. У ньому розповідається про бойовий похід німецького підводного човна проти англійського судноплавства. Ви зможете побачити епізоди повсякденного життя німецьких моряків-підводників: підготовку човни та екіпажу до виходу в море, отримання наказу, напружені бойові будні і рідкісні хвилини відпочинку, зустріч з ворожими есмінцями, злагоджену роботу екіпажу, пошук і потоплення суден противника. Фільм відтворює реальну бойову обстановку на німецькому підводному флоті, життя моряків в різних ситуаціях.


НАУКОВО-ПОПУЛЯРНІ ФІЛЬМИ

У цьому розділі представлені науково-популярні фільми про німецьких підводних човнах.


"Конвой: Битва за Атлантику"
Науково-популярний фільм. Спільне виробництво: Darlow Smithson Productions (Великобританія) & Cream Productions (Канада) для National Geographic Channel (США). 2009 рік. 187 хвилин.

Одне з найбільш гострих і важливих зіткнень періоду війни, які вирішують долю Європи, проходило не на самому Європейському континенті, а за тисячі миль від нього - в океані. Успіх чи неуспіх війни в Європі повністю залежав від постійного припливу постачання, що доставляється конвоями торгових кораблів, що курсували між Новим і Старим Світом. Пріоритетним озброєнням, задіяним німцями в спробах перерізати артерії надходження всього необхідного противнику, стали підводні човни, і "верховний вождь" підводників, адмірал Карл Деніц, добре розумів, на що здатні його субмарини. Вони перетворили Атлантику на справжнє пекло, де серед уламків і палаючого палива відчайдушно волали про порятунок жертви торпедних атак ...

Серія 1: Атаки вовчої зграї / Wolfpack Rising. Атлантичний океан -забитое місце однієї з найжорстокіших битв Другої світової війни. Німецькі субмарини атакували британські та канадські транспортні конвої. Без життєво важливих поставок Британія не вистояла б, і Гітлер переміг би у війні за Європу. Це була битва стратегій - удар і контрудар, гонка по створенню зброї технологічної переваги або спроба переманити фортуну на свій бік ...

Серія 2: Полювання / Hunt. 1941 рік, Друга світова війна. Британія потребувала життєво важливих військових поставках, німці з легкістю топили атлантичні конвої. З початку війни елітні екіпажі німецьких підводних човнів знищили понад двох з половиною мільйонів тонн товарів, вони називали це своїми "щасливими часом", але ці "щасливі часи" незабаром підійшли до кінця. Хід війни змінився, і німці виявилися під загрозою ураження ...

Серія 3: На межі поразки / Brink Of Defeat. Грудень 1941 року. Напад на Перл-Харбор нарешті привело США до вступу в Другу світову війну, і тепер за допомогою Америки союзники планували розтрощити підводні човни, які загрожують життєво важливим морським шляхах Британії. Однак у німців були власні плани, вони вибрали для себе нову мету - німецькі підводні човни скоро принесуть безтурботну війну до берегів США ...

Серія 4: Смертельний удар / Death Blow. Січень 1943 року. Битва за Атлантику наближається до своєї кульмінації, перед конвоями союзників встає найважливіша місія - їм потрібно перевезти зброю і солдатів для вторгнення в Європу. Щоб зупинити конвої, Німеччина винаходить нові види зброї і нові підводні човни. Це була відчайдушна війна, метою якої було зупинити найбільше в історії вторгнення ...


"Напад і захоплення: історія підводного човна U-505"
Науково-популярний фільм. Виробництво: ABC News Productions (США) для Discovery Channel (США). 2000 рік. 48 хвилин.

4 червня 1944 американці зробили неможливе - захопили німецький підводний човен U-505 , Яка довгі роки була одним з головних знарядь німецького флоту. Якщо Ви хочете дізнатися історію підводного човна, а також таємницю її перетворення в "човен-невдаху", дивіться програму "Напад і захоплення: історія підводного човна U-505".


НАУКОВО-ПОПУЛЯРНІ ФІЛЬМИ Про РОЗГАДКИ ТАЄМНИЦЬ ДРУГОЇ СВІТОВОЇ ВІЙНИ

У цьому розділі представлені науково-популярні фільми, присвячені пошуку німецьких підводних човнів і розгадки таємниць Другої світової війни.


"Пропала гітлерівська підводний човен U-869"
Науково-популярний фільм. Виробництво: NOVA Production (США) для WGBH / Boston (США). 2000 рік. 1 час 54 хвилини.

У цьому фільмі команда водолазів відправляється для щорічного дослідження, яке в кінцевому рахунку визначить історію затонулої субмарини U-869 під час Другої світової війни - і перепише її в процесі. Німецька німецька підводний човен, вперше виявлена ​​в 1991 році в 60-ти милях від узбережжя Нью-Джерсі, оголосила істотний виклик до претендують дослідникам. Фільм оповідає про історію створення, життя і трагічних обставин катастрофи підводного човна U-869 .


"Загадки глибинних катастроф. Частина 1. Смертельна пастка для субмарин"
Науково-популярний фільм. Виробництво: Mallinson Sadler Productions (Великобританія). 2006 рiк. 51 хвилина.

Найбільше в світі спадщина морської історії Британії спочиває в темних глибинах її вод. Уламки затонулих кораблів - скарбниця для підводних досліджень, але знайти їх непросто, дістатися до них важко і знімати їх в темряві - проблематично. Тому інтригуючі всіх останки затонулих кораблів так і залишаються примарами морського дна, що зберігають таємниці загиблих. Цей документальний фільм нарешті проливає світло на каламутні глибини за допомогою кращих в світі операторів-підводників, яким вдалося зняти недавно виявлені уламки легендарних, але забутих кораблів.

У глибоких водах поблизу південно-західного узбережжя Англії поховані три невідомі німецькі підводні човни часів Другої світової війни. Що це насправді за підводні човни? Що сталося з їх екіпажами? Чому вони тут? І як вони були затоплені? Нарешті досягнення техніки глибинного занурення дозволяють нам отримати точні відповіді.

На російських телеканалах серіал "Загадки глибинних катастроф" транслюється також під назвою "Таємниці затонулих кораблів".


"Слідами морських битв. Фільм 2. Субмарина-невидимка"
Науково-популярний фільм. Виробництво: Mallinson Sadler Productions (Великобританія), Nothern Sky Entertainment, Deep Sea Productions для National Geographic Channel (США). 2008 рік. 51 хвилина.

У товщі Світового океану зберігається чимало секретів. Унікальні підводні артефакти відкривають завісу таємниць. Дослідники і детективи-підводники по крупицях збирають інформацію і відтворюють картину пригод. Подорож в глибини історії в документальному циклі "Слідами морських битв".

Август 1944 року. 4 корабля союзників потоплені біля берегів Південної Англії. Ті, що вижили й гадки не мають, хто їх потопив. Через півстоліття неподалік в морі знайшли субмарину епохи Другої світової. Її конструкція не схожа ні на одну іншу зі знайдених раніше. Використовуючи передове обладнання, команда детективів-підводників розкриває історію героїзму і винахідливості ...


ХУДОЖНІ ФІЛЬМИ

У цьому розділі представлені художні фільми, в основу сюжетів яких взяті події Другої світової війни.


"Підводний човен" ( "Das Boot") - повна режисерська версія
Військова драма за романом Лотара-Гюнтера Буххайма "Підводний човен". Виробництво: Bavaria Film, Radiant Film GmbH, Suddeutscher Rundfunk, Westdeutscher Rundfunk (Німеччина), BBC (Великобританія), TF1 (Франція). 1985 рік. 280 хвилин.

Ла-Рошель, осінь 1941 року. Битва за Атлантику посилилася. Німецький підводний флот, за допомогою якого Гітлер хотів взяти змором Англію, терпів перші важкі втрати. Каравани англійських вантажних судів ефективно охоронялися супроводжуючими есмінцями. І, тим не менш, з французьких атлантичних портів в бій посилалися все нові і нові підводні човни. З сорока тисяч німецьких підводників з Другої світової війни не повернулися тридцять тисяч ...


"Підводний човен" ( "Das Boot") - оригінальна режисерська версія
Військова драма за романом Лотара-Гюнтера Буххайма "Підводний човен". Виробництво: Bavaria Film GmbH Artwork (Німеччина), Columbia Pictures Industries, Inc. (США). 1997 год. 200 хвилин.

Ла-Рошель, осінь 1941 року. Битва за Атлантику посилилася. Німецький підводний флот, за допомогою якого Гітлер хотів взяти змором Англію, терпів перші важкі втрати. Каравани англійських вантажних судів ефективно охоронялися супроводжуючими есмінцями. І, тим не менш, з французьких атлантичних портів в бій посилалися все нові і нові підводні човни. З сорока тисяч німецьких підводників з Другої світової війни не повернулися тридцять тисяч ...


"Катастрофа" Лаконії "
Військова драма. Спільне виробництво: talkbackTHAMES (Великобританія) & teamWorx (Німеччина). 2010 рік. 171 хвилина.

12 вересня 1942 року в південноатлантичний водах сталася масштабна катастрофа, порівнянна з катастрофою легендарного "Титаніка".

Німецький підводний човен U-156 торпедувала британський круїзний лайнер "Лаконія". На свій подив, німці виявили на борту стрімко йде під воду "Лаконії" більше тисячі італійських військовополонених солдат-союзників. Всього на пасажирському лайнері перебувало 2789 осіб - італійців, німців, англійців, в тому числі жінок і дітей.

капітан U-156 Вернер Хартенштейн віддає неймовірний в умовах війни наказ: піднятися на поверхню і спробувати врятувати хоча б частину пасажирів ...


"Акули і дрібні рибки"
Військова драма. Виробництво: Willy Zeyn - Film GmbH (ФРН). 1957 рік. 1 годину 59 хвилин.

Антивоєнний фільм знятий за однойменною книгою Вольфганга Отта (народився в 1923 році, в 17 років вступив на службу в Крігсмаріне) і присвячений екіпажам німецьких субмарин. У 1940 році четверо випускників морської кадетської школи вступають на службу в підводний флот Крігсмаріне. Однак тільки один переживе всіх інших, так як йшла Друга світова війна. Наочно показана стратегія і тактика ведення морського бою, жорстокості підводної війни. Достовірно передана складна психологічна атмосфера важких буднів підводників.


"Остання підводний човен"
Військова драма. Виробництво: Zweites Deutsches Fernsehen (Німеччина), ABC Video Enterprises (США), NHK (Японія), Osterreichischer Rundfunk GmbH (Австрія). 1993 год. 100 хвилин.

Тисячі дев'ятсот сорок п'ять рік. Наближається Закінчення Війни. Підводному човні німецького військово-Морського флоту відданій наказ відправітіся в Японію и доставіті японських вчених, радіоактівні Речовини и документацію по створеня атомної бомби. На човен полюють англійські і американські кораблі, приходить звістка про капітуляцію Німеччини і самогубство Адольфа Гітлера. Війну програно. Екіпаж розділився, деякі члени екіпажу готові виконати завдання, поставлене командуванням, а деякі готові здатися на милість переможця. Командир приймає рішення ...


"U-571"
Військовий бойовик. Виробництво: Universal Pictures & Studio Canal (США). 2000 рік. 1 годину 57 хвилин.

1942 рік. Німецькі підводні човни господарюють в Атлантиці. Радіоперехоплення не дають союзникам нічого: повідомлення супротивника не піддаються розшифровці. І тоді американські моряки отримують секретне завдання: захопити ворожу субмарину U-571 і знаходиться на її борту шифрувальну машину "Енігма". Захопити ... і повернутися назад!


"Під нами ворог"
Військова драма. Виробництво: 20th Century Fox (США). 1957 рік. 94 хвилини.

Американський есмінець і німецький підводний човен "грають в кішки-мишки" у відкритому морі. Капітани обох суден намагаються вгадати черговий крок суперника, вигідно зманеврувати. Їх переслідування перетворюється в смертельну гру, де будь-яка помилка може призвести до ураження і загибелі.


"Конвой PQ-17"
Військова драма за романом В. Пікуля "Реквієм каравану PQ-17". Виробництво: ЗАТ "Кінокомпанія ДомФільм" за участю ТОВ "Макс-Медіа" (Росія). 2004 рік. 413 хвилин.

27 червня 1942 року конвой PQ-17 вийшов з Рейк'явіка. З 1 липня військовому ескорту доводилося відбивати атаки противника, що не заважало просуванню каравану. Трагедія сталася 5 липня ( "кривава неділя"). До Мурманська залишалося близько 800 миль. До складу каравану входило 35 судів. Загальні втрати конвою склали 24 судна загальним тоннажем 142 695 тонн. На морському дні виявилися: близько 400 танків, близько 300 літаків, більше 3000 вантажних автомобілів і тягачів і інша техніка. Вартість цього такого необхідного для СРСР озброєння, якого чекали під спливав кров'ю Сталінградом, становила 700 мільйонів доларів. Загинуло понад 200 цивільних моряків.


Що це насправді за підводні човни?
Що сталося з їх екіпажами?
Чому вони тут?
І як вони були затоплені?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация