Фільми про війну в Чечні онлайн в хорошій якості. Фільми про війну і про війну



Добірка художніх фільмів про війну в Чечні. Теги для пошуку фільмів фільмів: " про війну в Чечні "І" про війни на Кавказі ".
Уважні глядачі можливо помітили, що більша частина фільмів про війну в Афганістані знято до Першої чеченської війни. Після 1995 року - провал ... Далі йшли фільми тільки про Чечню, але з рідкісними винятками на кшталт " 9 роти "Бондарчука. Перша чеченська війна сильно вплинула на російське суспільство і особливо на журналістів і репортерів побували на цій війні. Це дуже добре помітно в найпопулярніших документальних фільмів Нижегородського ТВ про першу Чеченської -" 60 годин Майкопської бригади "І" Дві сторони медалі ". Майже всі репортажі і документальні фільми відображали безладне командування і загальну утопічність цієї війни. Переможних реліцій і ура-патріотизму в цій війні не було.
Першим серйозним худ. фільмом на тему війни в Чечні стало Невзоровское " чистилище "(1997). Страшний, правдивий і надмірно жорстокий фільм (поза рейтингами) шокував публіку. Фільм не показують на центральних каналах. Через три роки почалася Друга Чеченська війна, яка ознаменувала собою зовсім інший підхід до проблеми Чечні. Протягом декількох місяців було повністю пригнічено опір чеченських бойовиків, і почався довгий, багаторічний етап будівництва нової Чеченської Республіки з одночасним знищення недобитих терористів і найманців.
Підхід кіношників до Другої Чеченської був зовсім іншим, першими в список популярних фільмів потрапили: " Грозові ворота "," Марш кидок "," спецназ "," Вбивча сила. Межа міцності "Та інші. Ганьба Першої Чеченської війни був усунутий, нове російське кіно захопило масового глядача.

Причини початку війни в Чечні. Дохідливе пояснення.

Натисніть, щоб розкрити текст

Коли починають обговорювати причину початку війни в Чечні, багато оповідачі пропускають багато важливих моментів і все зводиться до офіційним визначенням - "заходи з підтримки конституційного ладу", що навіть війною не назвеш.
Початок Першої Чеченської війни було покладено 29 травня 1990 року виборах Голови Верховної Ради Української РСР. Вибори йшли кілька днів, ніхто з кандидатів не міг набрати потрібної кількості голосів (531 голос). Йшла запекла боротьба за владу. Ведучому кандидату - демократу Борису Миколайовичу Єльцину потрібна була допомога і її в тому числі надали голоси народних депутати від Чечено-Інгушської АРСР. Єльцин пообіцяв їм провести реабілітацію репресованих народів і знамените - "Беріть суверенітету стільки, скільки ви його зможете проковтнути ...".
Зараз ніхто не звертає уваги на незвичайний факт: Дудаєв оголосив незалежність Чечні 8 червня 1991 року - тобто за два місяці до масового "Параду суверенітетів". Так наприклад Білорусія відокремилася від СРСР 25 серпня 1991 року, Вірменія 21 вересня, Латвія 21 серпня і т.д (всього 11 республік). Виключенням зі списку стала Литва і Грузія, вони відокремилися навесні 1990 і 1991 року відповідно. Спочатку оголошувався суверенітет, а потім якщо республіка вирішувала відокремитися - оголошувалася незалежність.
А як це відбувалося в Чечні? За однією з версії Єльцин особисто змушував Дудаєва проголосити незалежність Чечні навесні 1991 - з цією метою він прилітав до Грозного в квітні 1991 (суверенітет був оголошений ще 27 листопада 1990 - без участі Дудаєва). Завданням Єльцина був примусовий запуск розпаду СРСР до початку виборів президента - в Чечні це було зробити простіше простого. Політична обстановка в Чечні була така, що в кінці 1990 року в Грозному був скликаний "Загальнонаціональний конгрес чеченського народу", який протиставляв себе Верховній Раді Чечено-Інгушської АРСР і остаточно скинув його в кінці серпня 1991 року Цей "конгрес чеченського народу" на чолі з Дудаєвим мав реальну владу і добре грав на настроях народу. Тоді навесні 1991 року про прийдешнє "подарунок" у вигляді ГКЧП (18 серпня 1991) і про те, що Єльцин стане президентом в червні 1991 - не знали. На вимогу Єльцина і його соратників, незалежність Чечні (як Ічкерії) була оголошена Дудаєвим 8 червня, за кілька днів до виборів президента Росії 12 червня. Після що відбувся "Параду суверенітетів" (наслідок краху ГКЧП і подальшого заборони КПРС) роль Чечні була скасована, однак тепер Дудаєв уже не бажав йти на поводу Кремля. Він і його національно орієнтовані сподвижники взяли владу в свої руки. Процес відділення Чечні був неминучим. Умовляння Кремля і приїзд радників Єльцина не могли зупинити цей процес. 27 жовтня 1991 були проведені вибори, за підсумками яких Дудаєв став президентом незалежної Ічкерії, був обраний парламент.
Варто зауважити, що велика частина подальших подій, що відбулися в Чечні восени 1991 року є саботажем - всі державні установи здавалися без бою (КДБ, Верховна рада, телецентр), російські війська для придушення заколоту не було використано, хоча така можливість була - і не раз. У 1991-1992 році з Чечні вивели всі російські війська.
Створення своєї держави у чеченців не склалося з самого початку. Із залишених військових частин в кримінальний оборот потрапило до 50 тисяч одиниць вогнепальної зброї, повні склади боєприпасів, танки і БМП. Частина зброї була поставлена ​​з Туреччини. Вбивства за національною ознакою стали нормою - "Чечня для чеченців". Грозненські міліціонери навіть не намагалися розслідувати злочин, якщо жертва була чеченської національності. Морги були завалені трупами.
Важливим був і економічний фактор - через Чечню проходив нафтопровід з Баку в Новоросійськ, саме з нього крали нафту бойовики. У Росії недоодержували гроші від продажу цієї нафти. За період 1993-1994 року на Грозненському відділенні Північно-Кавказької залізниці зазнали збройного нападу 680 поїздів, було розграбовано більше 5000 вагонів, загинуло 26 залізничників, сумарний збиток оцінюється в 20 мільярдів рублів. Чечня ставала розсадником бандитів, фінансових шахраїв і работорговців. При цьому на паперах вона вважалася в складі Російської федерації - в Чечню йшли гроші на пенсії, зарплати, на соціальну допомогу, на відновлення зруйнованої економіки і все це розкрадалося. Перераховані вище причини і стали причиною початку Першої Чеченської війни, яку спочатку намагалися вирішити внутрішніми силами опозиції.
Після державного перевороту 4 червня 1993 р в північних районах Чечні, непідконтрольних уряду сепаратистів в Грозному, формується озброєна антидудаєвської опозиція, яка почала збройну боротьбу з режимом Дудаєва. Активна фаза бойових дій між чеченцями проходила влітку-восени 1994 року і закінчилася повним розгромом опозиції після невдалої спроби штурму Грозного (за допомогою російських танків). Коли всі важелі впливу на Чечню були вичерпані - почалося введення військ. Планувалося налякати Дудаєва і змусити його йти назад. Існувала думка, що народ Чечні встане на сторону російських військ і війна закінчиться так і не розпочавшись. Армія "пограє м'язами" і все закінчиться. Новорічна ніч 1994-1995 року перекреслила ці плани. Після перших кровопролитних боїв стало зрозуміло, що домовлятися ніхто не хотів, чеченці були готові до війни. Для Дудаєва війна стала виходом з затягнув політичної та економічної кризи Чечні.
Причиною початку Другої Чеченської війни банальні - влітку 1999 року був підписаний договір на зміну маршруту нафтопроводу Баку-Новроссійск. Його планувалося провести через територію Дагестану. Незацікавлені в такому положенні справ сили (Туреччина і Саудівська монархії за підтримки США) спровокували вторгнення бойовиків-найманців і чеченців на територію Дагестану. Так почалася Друга Чеченська війна, яка завершилася повним розгромом не відбулася Ічкерії.



5.90
Відмінний патріотичний фільм зроблений в дусі радянських кінокартин. Тому, якщо слово "патріотизм" для вас застаріле поняття, а слово Батьківщина ви пишіть з маленької літери, то цей фільм не для вас, не зрозумієте, що не додивитеся. Головний герой фільму подолавши всі перешкоди, пізнавши біль втрат, знаходить свою любов і знаходить будинок, де його чекатимуть після війни.
Александ Буйда - вихованець дитячого будинку, армія для нього це не тільки путівка в життя, але і місце де він може повністю розкрити свої щирі патріотичні переконання - тільки на війні можна дізнатися чого ти стоїш. У військкоматі він знайомиться з Володею Федотовим, того чомусь закликають не дивлячись на інститут. Олександр своїм духом бадьорить сумного Володю, і вмовляє його як і він йти в десант. Незабаром друзі потраплять на війну в Чечні ... дивитися фільм

7.50
Історія дембеля, списаного в запас, який втратив ногу, який віддав служінню батьківщині кращі роки. Він повинен встати, він повинен жити. Що чекає його вдома ?! Відповідь у фільмі.
Фільм в незвичайному жанрі трагікомедії, крім того, весь фільм пронизує містична лінія - у вигляді прикордонного стану між життям і смертю.
Кір - повернувся з чеченської війни солдатів. Він пішов на війну контрактником, щоб заробити на весілля з коханою дівчиною. Там, на війні він залишив половину ноги, і всіх своїх друзів-товаришів по службі, які врятували його ціною власних життів. У мирному житті Кіра чекає мати і улюблена дівчина. Здавалося, що та війна для нього закінчилася, але відлуння війни все ще не покидає голову хлопця. ... дивитися фільм
6.90
Фільм Олександра Сокурова. Задум кінокартини дуже незвичайний: у військову частину розташовану в Чечні приїжджає бабуся, з простою метою знайти онука і дізнатися що відбувається в Чечні насправді.
Друга Чеченська війна, затишшя ... Літня жінка Олександра вже 7 років не бачила онука, вона вирішує відвідати його - бойового офіцера Російської армії, та й не тільки його. Що може робити бабуся у військовій частині, в цьому царстві молодих і сильних чоловіків? А їй просто цікаво ... як живуть солдати, що думають прості чеченці: по житейському, по простому, без єдиного злого слова. Незважаючи на незручності, на літню спеку в +40, Олександра не скаржиться і не ниє, а якщо треба то сміливо йде на ринок за продуктами або їде на старенькій машині по гірському серпантину. У місті вона знайомиться з літньою чеченкою ... дивитися фільм



6.20
«Полонений» - фільм про людину в критичній ситуації. А війна показана як крайній прояв цієї самої критичної ситуації. Спочатку все мирно і своєю чергою, і здається що війна вже пішла на другий план .. але це тільки здається.
У центрі сюжету два простих хлопця - Вовка-стрілок і Рубаха, вони звичайні хлопці яким трохи за двадцять, і їм треба пробратися до своїх, через гори і аули. Для цього вони беруть в полон чеченського хлопця, років шістнадцяти, якого доля теж закинула на цю безглуздо-жорстоку війну. Вони і зловили щось його, лише для того, щоб він провів їх по гірських стежках до колони, де стоять наші війська. Вони не вороги! Але не їм вирішувати, хто вони в це воєнний час. І тут настає цей чортів момент ... вибір - вбити полоненого, або бути вбитим самим ... ... дивитися фільм


6.50
"Спецназ" - один з кращих вітчизняний серіалів про бійців і офіцерів армійського спецпідрозділу ГРУ. У головних ролях легенди вітчизняного кіно: Олександр Балуєв, Владислав Галкін, Олексій Кравченко, Ігор Ліфанов, Михайло Пореченков. Але не тільки акторами сильний серіал - досить достовірно показана робота спецпідрозділу ГРУ. В основі кожної серії - реальні події. Серіал знятий на зорі нового російського кіно - без "чорнухи", з сильним патріотичним ухилом, з сучасними російськими акторами. Знаменитий танець «Гогі-Боба» і пісня Любе "Давай за ..." стала символом Другої чеченської війни - саме з цього серіалу.
Спецназ військової розвідки - вони еліта збройних сил Росії: їх завдання - найскладніші, їх подвиги відомі лише обмеженому колу осіб. Місце їх роботи - Північний Кавказ, Косово, Таджикистан, Афганістан та інші гарячі точки. Для всіх у них немає імен, тільки позивні ... дивитися фільм



7.20
Друга Чеченська війна, 2000-2001 рік, у польового командира Аслана Гугаева в полоні два строковика: Іван Єрмаков і Федя, через якийсь час до них приєднується англієць Джон Бойл і його наречена Маргарет, пізніше їх садять в зіндан, де вже знаходиться ще один бранець - капітан Медведєв, він паралізований в результаті поранення.
Проходить час, Іван допомагає Аслану висвітлювати війну в інтернеті з боку бойовиків. Аслан відпускає Джона для того, щоб він зібрав 2 мільйони фунтів стерлінгів для викупу Маргарет, а з Джоном - Івана і Федю, оскільки вони призовники і за них ніхто не дає викуп.
Іван повертається в рідний Тобольськ, але він не може адаптуватися до мирного життя і його не беруть на кваліфіковану роботу, побоюючись його військового ... дивитися фільм




"Війна закінчена, забудьте .." - фільм знятий на коліні, на любительську камеру. Причому у фільмі чимало вставок хроніки війни в Чечні, відео з мітингів, вирізки з інтерв'ю матерів втратили своїх синів у Чечні і різна хроніка. Іноді не зрозуміло - фільм це, або вже пішов відеоряд хроніки.
1996 рік, Москва. Багатодітна мати проводжає в армію свого єдиного сина Діму, він єдиний - рідний, інші троє приймальні. Його та інших новобранців відправляють на стрільби і відразу після них на дивні вчення. Зв'язок з сином втрачається. Через кілька днів переживає матері дзвонить товариш по службі Діми - Валера, він дезертирував з частини і просить принести одягу і грошей в призначене місце під мостом. Від Валери невтішна мати дізнається, що син ... дивитися фільм
А як це відбувалося в Чечні?
Що чекає його вдома ?
Що може робити бабуся у військовій частині, в цьому царстві молодих і сильних чоловіків?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация