Фіналісти президентської гонки вийшли на фінішну пряму

Мілош Земан та Карел Шварценберг (Фото: ЧТК)   Під час різного роду дебатів, які нині проходять між головними кандидатами досить інтенсивно, претенденти повертаються до гарячих тем, збурив громадськість зовсім недавно, і до суперечок тривалого характеру Мілош Земан та Карел Шварценберг (Фото: ЧТК) Під час різного роду дебатів, які нині проходять між головними кандидатами досить інтенсивно, претенденти повертаються до гарячих тем, збурив громадськість зовсім недавно, і до суперечок тривалого характеру.

Періодично відбувається, наприклад, обмін думками з приводу амністії, оголошеної завершальний свій термін президентом Вацлавом Клаусом. Карел Шварценберг, глава ТОП 09, що входить в правлячу коаліцію, хоча і висловив в парламенті свою лояльність до чинного кабінету, але одночасно заявив про своє невдоволення тим, що прем'єр Петр Нечас, який підписав амністію разом з президентом, що не консультував її зміст зі своїми міністрами. Незважаючи на це, його противник в президентських перегонах про прорахунку не забуває.

«Я повинен був відкинути відповідальність всього уряду, так як воно не було поінформоване про даний крок. Неможливо, хоча в Конституції це і написано, вимагати від нас визнання відповідальності за те, про що ми не знали. Це в Палаті депутатів необхідно було сказати, що я і зробив, а після пішов із засідання », - заявив Карел Шварценберг.

«Якщо, голова кабінету міністрів, його перший заступник або хто завгодно інший, стверджує, що про амністію не знав, то він або говорить неправду, чому я, як людина вельми важливий, не хочу вірити, або він не цікавився, який же ця амністія буде. Обидва варіанти помилкові », - парирував Мілош Земан.

Фото: ЧТК   Спостерігаючи за дискусіями двох президентських кандидатів, виборці можуть також дещо дізнатися і про їх підході до можливого майбутнього співробітництва з урядом і парламентом Фото: ЧТК Спостерігаючи за дискусіями двох президентських кандидатів, виборці можуть також дещо дізнатися і про їх підході до можливого майбутнього співробітництва з урядом і парламентом. Наприклад, Мілош Земан намір брати активну участь в процесі підготовки поправок і нових законів, відвідуючи засідання кабінету, Палати депутатів чи Сенату, а не чекати моменту, коли документи виявляться у нього на столі, як це робив президент Вацлав Клаус. Нинішній президент досить часто в останній момент користувався правом вето, або ж зовсім залишав документи без свого автографа, якщо з ним не погоджувався, але одночасно, з тих чи інших причин, не бажав затримувати законодавчий процес.

«Якщо ви скористаєтеся правом вето по відношенню до будь-якого закону, але при цьому раніше не сказали проти цієї норми єдиного слова, ні на засіданні уряду, ні в Палаті депутатів, то ви алібіст, а якщо хочете інакше, то лицемір», - заявив під час однієї з дискусій екс-прем'єр Мілош Земан.

Його противник, нинішній міністр закордонних справ Карел Шварценберг, в разі перемоги в президентських виборах, зловживати зустрічами з депутатами або міністрами не має наміру. У разі сумнівів з приводу ключових законів або поправок він буде запрошувати глав відомств до себе для особистого обміну думками: «Президент повинен діяти в рамках своїх можливостей, а не показувати себе на засіданнях уряду або депутатів».

Карел Шварценберг (Фото: ЧТК)   Чи не могли кандидати на головну посаду країни не висловитися і з приводу післявоєнних декретів президента Бенеша, на підставі яких з Чехословаччини після Другої світової були вигнані судетські німці Карел Шварценберг (Фото: ЧТК) Чи не могли кандидати на головну посаду країни не висловитися і з приводу післявоєнних декретів президента Бенеша, на підставі яких з Чехословаччини після Другої світової були вигнані судетські німці. Карел Шварценберг заслужив критику, в тому числі і від президента Вацлава Клауса, в зв'язку з заявою, зробленою на минулому тижні. Він знову повторив, що декрети Едварда Бенеша не дійсні з тих пір, як Чехією була прийнята Декларація прав людини.

Карел Шварценберг: «Я завжди говорив і наполягаю, що зроблене нами в 1945 році, сьогодні б було засуджено як грубе порушення прав людини. Ймовірно, уряд, який діяв тоді, включаючи президента Бенеша, виявилися б в Гаазі ».

«І Конституційний суд, що пан Шварценберг повинен знати, чітко констатував, що ні декрети Бенеша, а закони Національних зборів Чехословаччини, які їх підтвердили в 1946 році, є неподільною частиною чеського правового порядку», - нагадав під час дебатів Мілош Земан.

Карел Шварценберг був змушений пізніше додатково пояснювати свою точку зору з даного питання на спеціальній прес-конференції. Він знову повторив, що не ставить під сумнів повоєнний упорядкування світу, що воно незмінно, а майно чеських громадян в зв'язку з цим не перебуває під загрозою.

У зв'язку з темою декретів Бенеша, вважають політологи, Карел Шварценберг потрапив «під обстріл» критиків, з власної вини, невдало підібравши слова, підмінивши значення виразів «недійсні» і «завершили свою дію».

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация