Фініки - склад, лікувальні та корисні властивості, користь і шкода. Застосування в кулінарії. Калорійність. Дозування. Як вибрати і як зберігати. Протипоказання.

  1. склад
  2. Харчова цінність на 100 г
  3. калорійність
  4. Лікувальні і корисні властивості
  5. Застосування в кулінарії
  6. дозування
  7. Як вибрати і як зберігати
  8. Протипоказання

королівські фініки

Фініки - енергетичний, корисний, смачний і найсолодший сухофрукт.

фініки на Вікіпедія »».

склад

У фініках присутні 18 амінокислот, в тому числі всі незамінні. Фініки містять велику кількість цукрів (66,4% - глюкоза, фруктоза, сахароза, мальтоза), а також клітковину. У плодах присутні вітаміни: В1, В2, РР, В5, В6, В9, холін, бетаїн, А, К, бета-каротин, лютеїн; макро- і мікроелементи: калій, кальцій, фосфор, магній, натрій, залізо, цинк, мідь, марганець.

Харчова цінність на 100 г

Білки 1.81 Жири 0.15 Вуглеводи 74.9

калорійність

Калорійність на 100 г - 277 кКал.

Лікувальні і корисні властивості

  • Фініки - дуже поживний сухофрукт, вони не тільки здатні швидко вгамувати голод, а й наситити організм корисними речовинами.

З'їдаючи вранці кілька фініків, ви піднімете собі настрій, заряд енергії, поліпшите стан організму.

  • Фініки перешкоджають розвитку захворювань серцево-судинної системи, стимулюють роботу серця і зміцнюють судини.
  • Нормалізують роботу шлунково-кишкового тракту, очищають кишечник і сприяють відновленню мікрофлори, а також допомагають при запорах.
  • У фініків високий глікемічний індекс і калорійність їх велика, тому важливо, знати міру і не є надмірно багато плодів за раз. Незважаючи на це, комплекс корисних речовин в їх складі сприяють схудненню, але тільки при дотриманні міри у вживанні.
  • Благотворно впливають на печінку і нирки. Рекомендується вживати для відновлення життєвих сил після тривалих важких хвороб, вони тонізують і зміцнюють організм.
  • Збільшують тривалість життя людини, зміцнюють імунітет, сприяють поліпшенню діяльності головного мозку, підвищують працездатність.
  • Допомагають в лікуванні різних видів пухлин, туберкульозу, а також інших інфекційних хвороб.
  • Благотворно впливають на стан нервової системи. Амінокислота триптофан, яка міститься в фініках, перетворюється в організмі в серотонін - гормон радості і мелатонін - гормон сну. Втомленої людини вони можуть стимулювати, а тим, хто страждає від безсоння, допомагають заснути.
  • Сприяють загоєнню ран. У фініках містяться таніни, що мають антисептичні та кровоспинні властивості.
  • Знімають запалення при застуді, мають відхаркувальну дію, виводять мокроту з дихальних шляхів. 5 сушених фініків залийте склянкою гарячої води, щільно закрийте кришкою, доведіть до кипіння, проваріть 5 хвилин, дайте настоятися 15 хвилин, процідіть і випийте отриманий відвар. Приймайте відвар три рази на день після їди при ГРВІ і захворюваннях органів дихання, що супроводжуються кашлем.
  • Зміцнюють зуби, волосся і нігті, а також покращують стан шкіри.
  • Фініки корисні всім - і дітям і дорослим. Особливо корисні жінкам при вагітності, під час пологів і лактації.

Застосування в кулінарії

Перед вживанням сушені фініки обов'язково добре промийте. Якісні сушені плоди не вимагають вимочування у воді. Якщо ж ви купили фініки, покриті глюкозним сиропом, то краще їх вимочити в окропі протягом 5 хвилин.

Фініковий цукор набагато корисніше для організму, ніж тростинний або буряковий. Замінюйте фініками цукор і додайте в ранкові каші , Випічку, фруктові салати, різні десерти, компоти, смузі, молочні коктейлі, йогурти , сир . Цей сухофрукт корисно вживати замість цукерок. Готуйте з них смачні солодкі кульки або батончики з додаванням інших сухофруктів , горіхів і спецій . Беріть ці енергетичні цукерки з собою в якості перекусу, особливо в довгі поїздки. Вони довго не псуються.

Фініки - це відмінний спосіб перекусити в дорозі або на роботі.

дозування

Для підтримки тонусу, а також для поповнення вітамінів і мінеральних речовин, досить вживати 3-5 середніх плодів на добу або 1-2 королівських фініки. Не вживайте фініки щодня протягом тривалого часу. Їжте щодня різні сухофрукти - курагу , урюк , інжир , родзинки , чорнослив .

Як вибрати і як зберігати

За смаком натуральні фініки схожі на шоколадні цукерки. Купуйте плоди з кісточкою - в таких випадках ймовірність механічної обробки нижче, і вони містять більше корисних речовин. У плодів, висушених природним шляхом, шкірка повинна бути темною і матовою, із зморшками. Вони не прилипають один до одного. Злиплі і занадто світлі плоди, найімовірніше, піддавалися обробці. Не купуйте занадто зморщені, сухі, а також ті, на шкірці яких явно проглядається кристалізований цукор або цвіль.

Велика частина фініків, які продаються в нашій країні, не сушені. Їх консервують в глюкозного сиропу. Сушені набагато корисніше оброблених в сиропі фініків.

Зберігати фініки потрібно не в поліетиленових пакетах, а в скляній, герметично закритій банці. У такому вигляді вони можуть зберігатися в холодильнику цілий рік. Оскільки фініки вбирають запахи інших продуктів, то обов'язково їх слід зберігати в герметично закритій ємності. Якщо не потрібно тривалого зберігання, плоди можна прибрати в банку і поставити в прохолодне темне місце.

Протипоказання

Протипоказання: цукровий діабет, ожиріння. Людям, що страждають на хронічний гастрит і виразкову хворобу шлунка або дванадцятипалої кишки, вживати фініки потрібно з обережністю без шкірки і краще у відварному вигляді або як компот.

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация