Фінляндія звинувачує Росію в створенні перешкод маневрів NATO

Автор: Santeri Viinamäki, CC BY 4.0 , Посилання 🔊 Відтворити

Уряд Фінляндії запідозрило Кремль в причетності до масштабних збоїв системи супутникової навігації GPS в Лапландії - в період проходили там військових навчань NАТО. Про це заявив у понеділок, 12 листопада, прем'єр-міністр країни Юха Сіпіля в бесіді з журналістами радіостанції Yle Radio Suomi.

За його словами, великомасштабний збій був організований навмисно, а технічно це «відносно легко». Фінський прем'єр переконаний, що за спробами створити перешкоди стояла Росія, яка таким чином «дала сигнал» всім учасникам навчань.

Глава уряду Фінляндії пообіцяв вжити заходів у відповідь: «Я вірю, що є технічні засоби, за допомогою яких можна визначити джерело втручання».

Втручання в роботу GPS Сіпіл вважає рівноцінним спробам вторгнення в повітряний простір. Він і заявив, що Фінляндії слід підготуватися до подібних інцидентів, так як створення перешкод сигналам GPS збільшує ризик аварій - в тому числі і для пасажирських літаків. Нагадаємо, в кінці жовтня Північноатлантичний альянс розпочав бойову фазу найбільших з часів холодної війни навчань Trident Juncture 2018 ( «Єдиний тризуб 2018»).

За легендою, нападу вигаданого держави «Мурінус» зазнали східні і центральні райони Норвегії, і NАТО проводило операцію зі звільнення свого союзника: перекидання військ по морю, висадці десанту, нанесення ударів з моря і повітря, роз'яснює сайт NEWSru.com.

Маневри почалися 25 жовтня недалеко від російських кордонів -на території Норвегії, в Балтійському морі і Північній Атлантиці, а також в повітряному просторі Швеції і Фінляндії. У них брали участь усі 29 членів NАТО, а також підрозділи Фінляндії, Швеції та України: це 50 тисяч військових, 10 тис. Бойових машин, 250 літаків і вертольотів, 65 кораблів. З боку США в маневрах була задіяна найбільша військова угруповання - 14 тисяч військовослужбовців.

В ході маневрів розігрувався сценарій ст. 5 Статуту НАТО, яка говорить, що напад на будь-яку країну Північноатлантичного альянсу прирівнюється до нападу на всю організацію.

Після активної фази навчань, яка завершилася 7 листопада, підуть командно-штабні навчання (14-23 листопада), покликані перевірити здатність альянсу з перекидання підкріплень на територію союзника з США і Європи, а також готовність сил швидкого реагування. На думку експертів, масштаб навчань свідчить про посилення недовіри у відносинах Москви із Заходом.

NEWSru.co.il

Автор: Santeri Viinamäki, CC BY 4.0 , Посилання

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация