Фінляндія: один день з життя Гельсінкі

Гельсінкі - столиця Фінляндії, справжній морський порт, де прибалтійський свіжий вітер змішується з запахом кави і смажених морепродуктів. Одним словом, люблю я цей північне місто, і була тут багато разів, тому звіт по Гельсінкі буде зведеним - отака міні-екскурсія по місту. Отже, що ж можна подивитися в Гельсінкі за один день?

Пропонуємо вам випробуваний на собі машрут по Гельсінкі 🙂

Будь-яка прогулянка по Гельсінкі почнеться з відвідування Сенатській площі (Senaatintori). Кафедральний собор з ведучою до нього високої кам'яними сходами - символ цього північного міста. Існує думка, що Кафедральний собор - це навіть найвідоміше і найбільш часто фотографоване будівля у всій Фінляндії.

Гельсінкі - столиця Фінляндії, справжній морський порт, де прибалтійський свіжий вітер змішується з запахом кави і смажених морепродуктів

Велична білий будинок собору однаково добре і взимку, і рано вранці:

Велична білий будинок собору однаково добре і взимку, і рано вранці:

Собору на Сенатській площі (до речі, він називається Собор Святого Миколая) стукнуло вже 150 років. На широких сходах, що ведуть до входу в собор, люблять призначати зустрічі і просто сидіти місцеві жителі. Звідси відкривається гарний вид на всю Сенатську площу і прилеглі вулиці.

Перше, що спадає на думку - до чого ж тут все схоже на Санкт-Петербург! Щось тут не те. А це тому, що майже весь архітектурний ансамбль площі був зведений вже після приєднання Фінляндії до складу Російської Імперії.

Коли в 1812 році Фінляндія отримала незалежність, всі будівлі на Сенатській площі в Гельсінкі, включаючи церкву Святої Елеонори, були знесені. Площа по обидва боки від Собору середині ΧΙΧ століття забудували будинками сенату і університету, потім з'явилася і Національна бібліотека.

У 1894 році в самому центрі Сенатській площі встановили пам'ятник Олександру II - саме завдяки його реформам Фінляндія отримала автономію, а фінська мова був проголошений державним. Коли Фінляндія отримала остаточну незалежність (після революції 1917), собор був перейменований, а з 1959 року він став кафедральним.

Наша прогулянка по Гельсінкі триває. Від Сенатській площі можна пройти до південного порту Гельсінкі і ринкової площі Κauppatori:

Від Сенатській площі можна пройти до південного порту Гельсінкі і ринкової площі Κauppatori:

Тут, на площі, продають фінські сувеніри (в'язані шкарпетки і рукавиці, вироби з оленячого рогу та інше), солодощі, ягоди та джем. Навіть в самий тріскучий мороз тут можна купити гарячу каву і булочки. Обов'язково варто відвідати Старий критий ринок (фін. Vanha kauppahalli) у ринковій площі в Гельсінкі: тут ви спробуєте скандинавські продукти - від морошковим варення до оленини. Старому ринку вже 130 близько років!

Від площі Κauppatori можна дійти до центру Гельсінкі за 10 хвилин, рухаючись по бульвару Еспланада.

Але ми знову повертаємося в весну і йдемо до парку Сібеліуса.

Але ми знову повертаємося в весну і йдемо до парку Сібеліуса

По дорозі ми в парк заглянули в церкву Темппеліаукіо (Temppeliaukion kirkko). Церква дуже незвичайна - в першу чергу, дизайном. Що несподівано, ця церква - не якесь там звичне всім монументальна споруда з дзвіницею, а ... церква в скелі, в прямому сенсі цього слова 🙂

церква в скелі, в прямому сенсі цього слова 🙂

Стіни і дах створені з скельних порід, які можна зустріти в Гельсінкі. При будівництві робочі підірвали скелю, і поставили купол по верху воронки - так і вийшла ця церква.

При будівництві робочі підірвали скелю, і поставили купол по верху воронки - так і вийшла ця церква

Жителі Гельсінкі дали церкви прізвисько - «Бункер антідьявольской захисту». А сам Мстислав Ростропович вважав, що тут найкраща в світі акустика.

А сам Мстислав Ростропович вважав, що тут найкраща в світі акустика

Якщо від Темппеліаукіо піти на північ, то ви як раз прийдете в парк Яна Сібеліуса (Sibeliuksen puisto) - знаменитого фінського композитора. Сюди вас теж обов'язково звозять на будь-якої екскурсії по Гельсінкі.

Сюди вас теж обов'язково звозять на будь-якої екскурсії по Гельсінкі

У парку знаходиться цікавий пам'ятник, виконаний у формі органних труб і зварений із сталі. Тут більше 600 труб!

Тут більше 600 труб

А на сусідній скелі можна побачити скульптурне зображення особи Сібеліуса:

А на сусідній скелі можна побачити скульптурне зображення особи Сібеліуса:

Якщо ви втомилися від визначних пам'яток Гельсінкі, можна заглянути в сувенірні магазини. Фінські сувеніри в центрі на кожному кроці:

Фінські сувеніри в центрі на кожному кроці:

Для архітектури Гельсінкі характерна північна стриманість. Це можна спостерігати по всьому місту, включаючи центр. У центральних районах Kamppi і Kluuvi розташовані основні торговельні центри, поруч, в центрі міста, знаходиться і залізничний вокзал Гельсінкі.

Найбільші торгові центри Гельсінкі - це найбільший в Скандинавії універмаг «Стокманн» (Aleksanterinkatu 52), торгові центри Sokos (Mannerheimintie 9), Forum (Mannerheimintie 14-20) і Kluuvi (Aleksanterinkatu 9). Все недалеко один від одного.

Вечір в Гельсінкі можна завершити в одному з численних рок-барів або клубів, або спокійною прогулянкою вздовж набережної.

Гельсінкі - морське місто, і тут є всі можливості, яке пропонує поромне сполучення. З Гельсінкі можна поплисти на поромі в Санкт-Петербург, Таллінн, Стокгольм або на мальовничі Аландські острови. У місті знаходиться три пасажирські термінали. Якщо у вас є кілька днів в Гельсінкі і ви вже все подивилися, а душа вимагає нових вражень, відмінна ідея - взяти квиток на пором і поплисти в Таллінн на один день (паром знаходиться в дорозі всього дві години) або сусідню Швецію (одна ніч в шляху в комфортабельній каюті).

Читайте далі: На поромі з Фінляндії до Швеції

Отже, що ж можна подивитися в Гельсінкі за один день?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация